Jón-szigetek kombinációja
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83031 Üzenet linkje2008-10-12 19:55:59  Válasz a #83017. hsz-ra

Szia Vojandi!
Én sem arra gondoltam, hogy ez a kombináció, de mi így jutottunk el egyszerre két szigetre. Viszont van egy utazási iroda ami nekünk is megfizethetően ad lehetőséget szigetkombinációra.
ezer bocs, hogy ide írtam, ami nem idevaló
Whitefrost

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83102 Üzenet linkje2008-10-13 22:06:15  Válasz a #83028. hsz-ra Előzmény #83028

Nem vagyok következetes rájöttem.Nem akarok én itt szőrszálat hasogatni...Az utolsó kérdőmondatom az storno! icon_wink.gif Na meg úgy általában is... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Bye,bye!
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadiandi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83126 Üzenet linkje2008-10-14 16:09:38 

Sziasztok,
Igen Atos, sajnos igazad van. Kefalóniáról átugrottunk Zakinthosra, ha már ott járunk címszóval. ( nekem ennyi pl. elég is volt belőle, nem fogott meg a tömegnyomor icon_rolleyes.gif , a kék barlangokat meg a navaggiot meg láttuk. icon_lol.gif ) de nem is ez a lényeg.
a komp 2 főre + a kocsi 44 euro 1 utra. ha az ember kiszámolja, hogy több szigetet átkompolni oda és vissza, hát igencsak kijön még egy nyaralás ára. sajnos ezt nem mindenki engedheti meg magának,vagy akkor már ennyi pénzből nem görögországba megy az ember. icon_confused.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83152 Üzenet linkje2008-10-15 13:13:33  Válasz a #83126. hsz-ra Előzmény #83126

Szia Hadiandi!

Tudod még egyet nem értek(és sok mindent).Ha én speciel pl.Korfura vagyok kiváncsi, akkó má mi a francot ugráljak,fizessek,fáradjak egy napot v.kettőt át modjuk Lefkadába? Most Korfut akarom megismerni vagy Vasilikit?Teljes gőzzel azon leszek,hogy Sidaritól Cavosig amennyire lehet megismerkedjek a szigettel,hát azé mentem oda...Mié kellene egy se...el két szamarat megűni,mint írod is, a sok pénz,fáradtság
és lényegében egy felületes látogatás.Me hogy rövid az élet... icon_biggrin.gif Az biztos!...és drága. Vagy valamit rendesen, vagy inkább sehogy!Németet tanulok és az angol szótárban keresem a megfelelőjét... icon_rolleyes.gif icon_confused.gif icon_wink.gif icon_biggrin.gif

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadiandi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83169 Üzenet linkje2008-10-15 20:09:31  Válasz a #83152. hsz-ra Előzmény #83152

Hali,
hogy ki miért, nem tudom. én azért mentem Zakinthosra, mert ennyi ebből elég is volt. A kék barlangokat szerettem volna látni és azt meg is tettem, ami egy fél órás hajóút volt. ha már ott voltunk , megnéztem navaggiot, de maga Zakinthos nem érdekelt, nem szeretem a nyűzsgős telerészeg helyeket. A napot rászánva körbejártuk a szigetet, ja még a Carotta teknősök költőhelyét is megnéztük, ami fel is tette az i-re a pontot, hogy mennyire nem tartják tiszteletben a túristák( és sajnos az ottani emberek sem) ezt a kihalófélben lévő állatot. icon_cry.gif ezt látva totál elegem lett zakintosból, (Laganasról nem is beszélve) , kocsiba ültünk és meg sem álltunk a kikötőig. Nekem erre pont elég volt ez az 1 nap, és nem is kívánok többé Zantéra menni. De sajnáltam volna, ha a kék barlangok kimaradnak. icon_lol.gif

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadiandi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83170 Üzenet linkje2008-10-15 20:14:34  Válasz a #83152. hsz-ra Előzmény #83152

A lényeg lemaradt:
ha meg akarsz ismerni igazán egy szigetet, nem elég 1-2 nap az biztos. de ha 1-1 hetet ott tud tölteni, és van rá pénze valakinek (és erre szánta), hát természetesen tegye. jó neki. vagy nem? icon_rolleyes.gif én akkor inkább megyek télen nyaralni!! icon_wink.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83197 Üzenet linkje2008-10-16 11:55:51 

Én pedig Kefalloniát (2 hét), Zakynthost (3 nap) és Lefkast (1 hét) egy csapásra tervezem majd egyik évben. Kb. ennyit időt szánék rájuk, ahogy itt leírom. Én nem mondom, hogy Athosnak nincs igaza - a saját szemlélete alapján - de én tudom, hogy nekem ezeken a szigeteken ennyi idő elég lenne arra, amit én keresek ott. Azt is tudom, hogy valószínűleg az eddigi tapasztalataim alapján Kefallonia lenne nálam a nyerő, és ha nem elég a két hét, hát majd egyszer viszzamennék még két hétre...
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadiandi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83211 Üzenet linkje2008-10-16 14:53:02  Válasz a #83197. hsz-ra Előzmény #83197

szia,
nem rossz felállás, bár nekem Zakinthosból elég volt az egy nap icon_redface.gif

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83218 Üzenet linkje2008-10-16 17:59:26 

Sziasztok!

Én nyaraltam már Korfun, Kefalonián, Zakynthoson. Volt amikor 1 hetet, volt amikor 2-t. icon_smile.gif
Jövőre Lefkadára megyünk, eddig úgy volt, hogy kocsival 3 hétre, ebből 2 nap ismét Kefalonia, és 5 Zakynthos. Életem legjobb nyaralása lenne, de persze azért, mert jól ismerem a szigeteket. Ha még nem jártam volna, úgy max reggeltől estig egy hajókirándulás alkalmával néznék át egy másik szigetre, és csak azért, hogy el tudjam dönteni, hogy a másik évben oda tervezzem-e a nyaralást, vagy sem. icon_smile.gif
Osztom azt a véleményt, hogy pár nap alatt (2-3) nem lehet megismerni egy szigetet, és csak hiányérzete lesz az embernek. Viszont ha egy nyaralás során felkínálkozik a lehetőség, hogy a másik sziget legszebb strandjait lássam, bizony ki nem hagynám icon_smile.gif

Sajnos végül nem lesz részem a kombinált nyaralásban, mert a kicsi kocsira mégsem merjük rábízni magunkat. Helyette viszont 2 hétig fogom élvezni Lefkada szépségeit (sajnos buszos út), és igyekszem minden pontját bejárni, igaz ez az idő édeskevés, de én megpróbálom icon_smile.gif

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83222 Üzenet linkje2008-10-16 19:34:14  Válasz a #83218. hsz-ra Előzmény #83218

A 2 hét azért már nem kevés. Be tudod járni Lefkadát 2 hét alatt, nem nagy sziget. Mi is 2 hetet voltunk, körbejártuk, még Pargára is volt idő, sőt, szüleim elmentek megnézni a Rio Antirio hidat is.

Szerintem 1 hét az, ami nagyon kevés, tán elindulni sem érdemes, de 2 hét alatt azért már sokat lehet látni egy szigetből (kivéve Kréta, mert az nagyon nagy icon_lol.gif ). A legideálisabb persze 3 hét nyaralás lenne, de hát, kevesen tudnak ennyi szabit kivenni egyben.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83223 Üzenet linkje2008-10-16 19:47:36  Re:

kristin1 írta:
A legideálisabb persze 3 hét nyaralás lenne, de hát, kevesen tudnak ennyi szabit kivenni egyben.


.... és kevesen tudnak olyan sok pénzt összehozni 3 hét nyaralásra.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83224 Üzenet linkje2008-10-16 19:48:22 

Na ez az Firkamanó, a strandok. Nem feltétlenül a fürdés miatt, hanem mert a természet szép alkotásai, színei nyűgöznek le a legjobban. Zakynthos egy cseppet sem érdekel, megnézném a Navaggiot, elmennék egy egész napos hajókirándulásra és egy nap alatt pedig körbekocsikáznám, ami a legjobban érdekel. Ha mégis megfogna a sziget, akkor még mindig jöhet, akkor ahogy te is írtad, ez egy felfedező út lenne csak.
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83232 Üzenet linkje2008-10-16 22:55:01 

Összegezve: a kombinációkat én nem tenném meg egyszersem a Jón-szigeteken.Egyik jobban, másik kevésbé,de megérte a kéthetes utakat.
Nem tudnák ide-oda ugrálni mint egy kőszáli-kecske és nem tudom egyik szigetet sem annyira ledegradálni,hogy annak bejárása nekem ne érjen meg két hetet.Meg ilyen szöveget elengedni egy "nagy görög imádónak,"
hogy Zante engem egy cseppet sem érdekel.Az lehet hogy kevésbé lesz érdekes mint a másik,de mindegyiket végigjártam és állíthatom,hogy az összesnek megvan az ilyen vagy olyan szépsége,illetve szebb és kevésbé szép része.Egyedüli hely amire mondhatom,hogy nem érdekelt,nem érdekel,nagy a valószinűsége ,hogy nem is fog az Parália.Pár éve,hogy a forumon fenn vagyok,de ezidáig ezt a helyet nem is említettem és nem véletlenül.Akiknek tetszik annak ott a helye és részemről semmi kritika.
Ez szuverén jog.Én maradok a "zöld-szigeteknél", icon_wink.gif meg a többinél.
Igaz a Jón-szigetekhez neki semmi köze.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83238 Üzenet linkje2008-10-17 08:07:10 

Hát az tény, hogy Kefallonián sokkal több a szebb strand, és jobban el lehet lenni 2 hetet, mint Zakynthoson. De Z. sokkal kisebb sziget, így nem kell rá sok idő, viszont én olyan strandokat fedeztem fel a párommal, ahol csak görögök voltak, turisták soha, (a kedvencünkre többször visszamentünk), és egyik magyar utazótársunk sem járt hasonló helyen a szigeten.
Szóval szerintem minden attól függ, mennyire vagy felfedező típus, mert akkor olyanokat láthatsz, mint amilyeket képeken sem az interneten icon_smile.gif
Az összes ismerősöm, és nyaraláson megismert emberek sajnos nem ilyenek, nekik nincs részük ilyen élményekben.
Szerintem minden sziget gyönyörű, csak fel kell tudni fedezni a legszebb részeket (amiket sokszor a térkép sem jelöl) icon_smile.gif

Viszont be kell hogy valljam, számomra is van egy sziget, amivel nagyon negatív vagyok, és tettem olyan kijelentést, hogy nem érdekel, és soha nem akarom látni, ez KOS icon_smile.gif De persze még az sem kizárt, hogy oda is elmegyek, és akkor belecsempészek egy kis szigetkombinációt a nyaralásba, hiszen mellette olyan szép szigetek vannak, ahol tényleg van mindenszínbenpompázókék tenger icon_smile.gif

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83284 Üzenet linkje2008-10-17 21:45:21 

Sziasztok!
Eddig Zakynthoszról csak negatívat hallottam, illetve ha nem is negatívat, olyat, ami nem felel meg annak a kritériumnak, ami engem érdekel. A sziget természetileg egy egyedi különlegesség, ezért szeretném is e szépségeit megnézni, de úgy gondolom, hogy NEKEM ennyi elég. Atosz, nem neked és nem másoknak kell megfeleljen az, ha én három napot akarok ott csak eltölteni, hanem magamnak. Mindenkinek tisztelem a véleményét, érzéseit egy hellyel kapcsolatban, de a saját érdeklődésem ügyében hadd döntsek én magam icon_wink.gif

Ez teljesen rendben van, hogy mindenki azért és annyi időre megy valahova, amiért és amennyire az érdeklődését a hely kielégíti. De ne szabjunk már szabályokat, hogy x szigetre akkor ne is menjek, ha csak pár napot szánok rá. Ha nekem sem lesz az elég, és megbánom, majd megyek újra. icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu