Jón-szigetek kombinációja
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83292 Üzenet linkje2008-10-17 22:29:06 

Hát igen!
Minden attól függ, kinek mi az elvárása egy helytől. Mikor sokaktól azt olvastam pl., hogy Santorinire elég az a három óra, amit Krétáról fakultatívként adnak, akkor elgondolkodom, hogy én több, mint két hetet voltam ott, jártam, mint a mérgezett egér és kevés volt, úgy, hogy még hiányérzetem maradt és vissza fogok menni oda. Pedig kicsi sziget, mindössze 32 Km, és a legszélesebb helyen is csak hat kilométer. Meglepő módon nem azok a helyek fogtak meg legjobban, amik a legfelkapottabbak, hanem inkább az eldugott szépségek bájossága.(pl Emporio, Epyskopi Gonia) Van akinek elég Zakintosra két-három nap, van akinek három hét is kevés. Nem vagyunk egyformák és ez így van rendjén.
Üdv: Josza

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83298 Üzenet linkje2008-10-18 01:03:29  Válasz a #83284. hsz-ra Előzmény #83284

Nem emlékszem,hogy a hozzászolásomban írtam volna arról,hogy valakinek is mennyit ildomos,hány napot kell,vagy megszabtam volna a kombinációs utaknál az egyhelyen eltöltendő időt, ez mindenkinek a magánügye még a Vojandinak is.Engem csak az egyke mondatod lepett meg,de még csak megsem lepett inkább felfigyeltem rá,hogy "Zante engem egy cseppet sem érdekel".Ezt írtam le és te áttetted egy olyan helyzetbe az írásodban,hogy én ne határozzam meg azt,hogy hol és mennyi időt töltesz el.Hagy határozzad meg ennek idejét te saját magadnak.Hát nem tudom... icon_rolleyes.gif No comment! icon_evil.gif icon_wink.gif Egyet viszont már magamnak határoztam meg, itt és most. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83312 Üzenet linkje2008-10-18 14:21:32 

Jajj, Atosz, ne kötözködj már. Egyéltalán nem Zantéval összefüggésben értettem, hanem úgy, hogy folyton írod és hangsúlyozod, hogy aki nem két hétre megy, az nem is menjen (jó nem így írod, de ez jön le belőle), mert aki nem két hétre megy, nyilván semmit sem lát, szóval akkor az már nem is ember. Kb. ez jön le belőle. Na de ennyit erről. Nem akarok én sem vitatkozni - nincs is min icon_smile.gif
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83326 Üzenet linkje2008-10-18 18:55:32 

Idefigyeljetek Hellszosok!!- aki nem 2 hétre megy görögbe ezentúl,/mer ez gyün ki- honnan??/ az mán szerintem hónaptó kezdve nem is ember... icon_lol.gif icon_lol.gif Eztet jól véssétek a fejecskétekbe! Hogy mié?,hát azé..!Ha nincs rá pénzed akkó is csak ennyire mehetsz.Majd én engedélyezem.Ezt egy felsőbb pócon lévő illetékes sugalta nekem az éccaka.Láttam!! mié?-mert sütött a nap... icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Még ilyen marhaságot. icon_cry.gif
Vojandi,hogy te mire készteted az embert,de azért nevedd komolyan,mert én sem teszem,de már ez a humortalan fórum legyen egy kicsit vidámabb és intenzívebb...és ne csak dicsérni merjetek.
Ez most nem azt sugalja,hogy mindent kritizálni és leszólni kell.Meg lehet tanulni társalogni is levelezés formájában.Ezt most magamnak írtam,meg még valakinek...Ő konzekvens,tehát érti az adást.Nahát!
Hát egy kicsit "uff" lett,de se baj.A Jón-szigeteken belül maradt. icon_wink.gif

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadiandi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83329 Üzenet linkje2008-10-18 19:41:11  Válasz a #83326. hsz-ra Előzmény #83326

Mivaaan?
Akkor holnaptól nem vagyok ember???? icon_rolleyes.gif Én sosem megyek 2 hétre nyaralni icon_cry.gif De ha hozzájárulsz egy kis lóvéval, nem lesz gond, még engedélyezheted is!! icon_lol.gif icon_wink.gif
öööö de akkor mi is vagyok holnaptól? icon_redface.gif

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#83333 Üzenet linkje2008-10-18 20:55:29  Válasz a #83329. hsz-ra Előzmény #83329

Akkor holnaptól egy szabad, igen nagy demokráciában élő fiatal hölgy.
(gondolom hogy hölgy icon_rolleyes.gif ) A zivatarodból illetve az avatarodból nem tudom megállapítani.Az egyszámla számom majd megadom és akkó mehetsz majd 2 sőt 3hétre is nyaralni... icon_biggrin.gif icon_lol.gif
Mondjuk az más kérdés arról mit tudsz majd leakasztani... icon_lol.gif

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84718 Üzenet linkje2008-11-07 13:01:59 

Sziasztok!

Tegnap a Kikládokon való agyalás közben (ne kérdezzétek hogy icon_smile.gif ) kalandoztam el Kefalonia, Lefkada tájékára is, és gondoltam, hogy majd jól beírom ide, hogy milyen terv kezdett körvonalazódni bennem a távolabb lévő nyarakra (nem 2009, az más lesz biztosan).

De most, hogy végigolvastam ezt a topikot, jöttem rá, hogy persze csak egy csecsemőnek új minden icon_wink.gif , éppen abban a témában beszélgetettek itt, amit én is írni akartam. icon_razz.gif Merthogy az fogalmazódott meg bennem is, hogy mivel ezek a szigetek annyira közel vannak egymáshoz, egy Lefkada-Kefalonia-Zante nyaralást milyen jó lenne megvizsgálni közelebbről, hogy mennyire kivitelezhető.

A topikos pro és kontrákat olvasva később még utánanézek egy kicsit a beszámolóknak és a látnivalóknak a szigeteken icon_wink.gif, de szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy engem bizony azok a mindenki által ismert strandoknak a fotói babonáztak meg, amik fémjelzik ezeket a szigeteket. És azért gondoltam a kombinációra, mert elképzeltem egy olyan nyaralást, ahol mondjuk Egremni, Porto K., Myrthos, Navaggio-öböl követik egymást, és hát eléggé tetszett a dolog. icon_biggrin.gif Hogyne, nyilván van ezeken kívül is bőven mit nézni ezeken a szigeteken, hogyne lenne! De ezeknek egy részéről csak azok tudnak, akik már voltak ott icon_wink.gif. Amiről pedig nem tudunk, az nem is hiányzik, ugye... icon_smile.gif

Amikor pedig már ott van az ember, és nagyon megragadja valamelyik hely, akkor legalább saját tapasztalat alapján tudja kiválasztani pl. a jövő évi nyaralása színhelyét, és akkor visszatérve egy vagy két hétre már biztosra megy. Viszont ha valamelyik hely meg annyira mégsem jön be, akkor nem "veszt" túl sokat azzal, hogy eltöltött ott pár napot. (Ezzel a világért sem akarom azt mondani, hogy "veszteség" lenne akármelyik szigeten akár hosszú heteket is eltölteni... icon_razz.gif De azért olvastam én már pl. itt a fórumon is olyanokat, hogy valakinek pl. Paralia, valakinek Thassos nem jött be, amíg mások meg odavannak ezekért a helyekért.)

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84723 Üzenet linkje2008-11-07 13:59:28  Válasz a #84718. hsz-ra Előzmény #84718

Szia Haspók!

Hát igen, szerintem elég sokmindenkiben megfordult ez a kombináció.
Legalábbis bennem már régóta.
Először úgy is volt, hogy saját kocsival megyünk a párommal ketten, 10nap Lefkada, 2 nap Kefalonia, és 5 nap Zakynthos, visszafelé pedig 1 nap Parga.
Jó kis terv, és végülis nem horror összeg, csakhát nem merünk nekivágni ennek a nagy útnak a kisautóval, mert mi van ha cserbenhagy minket...

Egyébként mindenkinek ajánlani tudom ezt a 3 szigetet, mi már nyaraltunk ott, kivéve Lefkada, de jövőre az is meglesz icon_smile.gif

Nagyon húz a szivem Zakynthosra, utólag jöttem rá, mennyi mindent nem láttam, pedig 12 napot voltunk ott, csak kicsit tapasztalatlan voltam, így nem kellő alapossággal néztem utána, mit is lehet ott kezdeni, ezért kimaradt pár dolog.

De azt tudom, hogy Zakynthosra még visszamegyünk, csodálatos hely.
Kefalonia sem rossz, sőőőt, de az én szívemben Zaky előbb van. icon_smile.gif

Mindenesetre bújom a térképeket, mégis autó nélkül hogyan lehetne megközelíteni, majd csak később lesznek repülőmenetrendek, sajnos Budapestről akkor is kizárt, hogy a közelébe vigyen vmelyik járat.

Ha valaki mégis tudna tippet adni, azt nagyon szívesen veszem.

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84725 Üzenet linkje2008-11-07 14:15:37  Re:

firkamano írta:
Mindenesetre bújom a térképeket, mégis autó nélkül hogyan lehetne megközelíteni, majd csak később lesznek repülőmenetrendek, sajnos Budapestről akkor is kizárt, hogy a közelébe vigyen vmelyik járat.


Szia firkamano!

Nekem is tetszik a terved, csak én - a mostani korlátozott ismereteim alapján - Zantén kevesebbet, Kefalonián többet lennék.

Bécsből megy oda repülő. A bécsi reptérre pedig max. 8990 Ft-ért (retúrár) kijutsz Bp. Népligettől. Én ezt a megoldást választanám, ha repülővel mennék, vagy utazási irodánál rendelnék jegyet vmelyik charterre. A döntés ugye attól függ, hogy melyik az olcsóbb.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadiandi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84733 Üzenet linkje2008-11-07 18:14:38  Válasz a #84725. hsz-ra Előzmény #84725

Sziasztok!

Egyetértek veled Haspók, én is cserélném a helyedben a két szigetet, ( bocsi firkamanó icon_redface.gif ) sőt. még több időt szánnék Kefára és inkább kicsivel kevesebbet Lefkadara.
Ha nem akartok autózni, kicsit húzósabb lesz, mert ennyi időre autót bérelni nem valami kifizetődő és ugye minden szigeten külön kellene bérelni, hogy legyen biztosítás. (mert ugyan átviheted az autót másik szigetre, de ott nincs érvényes a biztosításod.)
és ha repcsivel mentek akármelyik szigetre, ott meg kell oldani az autó cseréket és a komphoz jutást-és onnan a következő kölcsönző....
szerintem kissé bonyolult, sokkal ésszerűbb saját autóval menni, mert akkor meg van oldva minden.(persze ha viszonylag jó állapotú autóról van szó.)
Kell nézni útközbe 1 éjszakára tranzitszállást és még nem is olyan fárasztó.
pesze mindez csak jótanács, mindenki maga dönti el, neki mi a jó. icon_rolleyes.gif

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84734 Üzenet linkje2008-11-07 18:52:40  Válasz a #84733. hsz-ra Előzmény #84733

Szia Andi!

Igen, az autós megoldás sok szempontból kényelmesebbnek tűnik és persze olcsóbb is, szóval elég nagy vonzereje van! Adott esetben ezen mélyebben el kell gondolkodni... lehet, hogy "B"-tervnek összeállítok gondolatban egy ilyen programot idén is, ha az "A" valamiért nem jönne össze (kivitelezhetőség, ár stb.).

Azt, hogy pontosan melyik szigeten hány napra lenne szükségem, csak sok kutatómunka után fogom tudni megbecsülni, miután minden elérhető infót összegyűjtöttem, megnéztem egy vagon képet, és összeírtam, hogy mik azok, amiket vétek lenne kihagynom, ha már ott vagyok. icon_smile.gif Ezek miatt is szeretem olvasgatni a beszámolókat, ilyen komolyabb rákészüléseknél mindig követem a térképen, hogy ki merre járt, és jegyzetelem, hogy kb. mennyi időre van szükség eljutni egyik helyről a másikra, és mennyi időbe telik megnézni a dolgokat.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84736 Üzenet linkje2008-11-07 18:58:28 

Látom, Haspók, beindultál. Két dologban értek veled egyet:
1. Amikor még nem olvastam el mindent egy nyaralásom előtt, sokkal felszabadultabban tudtam nyaralni, mert sok mindenről nem tudtam, hogy létezik és meg kell nézni. Megnéztem a leglényegsebb dolgokat, a maradék időben meg élveztem a csodás strandokat. Sokkal kellemesebb volt, mint az utóbbi nyaralásaim, amiken mindenáron mindent meg akarok nézni.
2. Ha hármat nagyjából látsz és kettő kevésbé tetszik, akkor még mindg visszatérhetsz a harmnadikra hosszabb időre. Ebben az esetben a legjobb lenne persze, ott helyben szállást keresni és csak addig maradni, amíg tetszik, de ennek meg van a kockázata is.

Egyik szigeten sem voltam még a három közül és mindhárom érdekel természetileg. Hangulatilag már nem így. Ma is agyaltunk, hova menjünk, de csak a nagy ködmassza van, mert teljesen különböző fekvésű helyek kb. ugyanakkora erővel vonzanak, háromfelé meg nem szakadhatunk.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadiandi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84737 Üzenet linkje2008-11-07 18:58:43  Válasz a #84734. hsz-ra Előzmény #84734

Igen-igen. Főleg, ahogy látom, nagyon érdekelnek a kombinált utak! icon_smile.gif
Lehet itt még jó pár szigetcsoport nyárig amit meg lehet tervezni! icon_lol.gif

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84754 Üzenet linkje2008-11-07 23:09:34  Válasz a #84736. hsz-ra Előzmény #84736

Igen, eléggé beindultam. icon_biggrin.gif Ma szinte egész nap ezen járt az eszem, nehéz volt másra odafigyelni! icon_smile.gif

Engem az nem frusztrál, ha sok infóm van az adott helyről, olyankor abban a biztos tudatban választhatom ki a nekem legjobban tetsző dolgokat, hogy alaposan körbejártam minden lehetőséget. icon_smile.gif Mindent látni úgysem lehet egy nyaralás alatt, még ha teszem azt, három hétig is vagy egy helyen. És nem gondolom azt, hogy a nyaralás célja az, hogy töviről-hegyire megismerjem a helyet, én inkább önző módon jól akarom érezni magam, úgyhogy ezért válogatom ki a kínálatból a legjobb lehetőségeket. icon_smile.gif

Hát, főszezonban meg sem próbálkozom a szállásfoglalás nélküli úttal. Már csak azért sem, mert ha pár nap jut egy-egy szigetre, akkor nem akarom még a szálláskereséssel is húzni az időt. (Így majd csak a megtalálásával tölthetjük inkább.... icon_smile.gif )

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84755 Üzenet linkje2008-11-07 23:17:51  Re:

hadiandi írta:
Igen-igen. Főleg, ahogy látom, nagyon érdekelnek a kombinált utak! icon_smile.gif


Úgy tűnik? icon_wink.gif

Igen, ami kézenfekvő közelségben van egymáshoz, azt úgy gondolom, hogy érdemes összekötni. (Már csak azért is, mert az utazási költség ált. az egyik legnagyobb tétel szokott lenni, és akkor így azt csak egyszer kell kifizetni. icon_smile.gif )

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu