Jón-szigetek kombinációja
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84911 Üzenet linkje2008-11-10 11:33:10  Válasz a #84736. hsz-ra

Vojandi!

Boldog szülinapot! icon_smile.gif


Hadiandi!

Ezzel nem sértesz meg, egyébként én Kefalonián 14 éjszakát töltöttem, Zakynthoson csak 11-et, és ha még nem jártam volna a szigeteken, én is Kefaloniára szerveznék több időt icon_smile.gif
De mivel mindkettőn jártam, így az élményeim befolyásolnak, ezért ZAky-t választom inkább icon_smile.gif

Bécsből megy repülő Zakynthosra? Melyik légitársaság? Az is fapados??

Az autókölcsönzéssel nincs gond, www.budget.gr (barátnőm a magyarországinál dolgozik) és itt elviheted egyik szigetrőla másikra, él a biztosítás. És nem drága! Zakynthososon 1 hétre 148 euro, vagyis ha nem a válsági euro árfolyammal számolunk, hanem a szokásos 250-el, akkor naponta 5200-ra jön ki icon_smile.gif Szerintem megéri icon_smile.gif

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84915 Üzenet linkje2008-11-10 12:01:17  Válasz a #84911. hsz-ra Előzmény #84911

Kedves Firkamanó!

Hát ez 'biz érdekes, én még 21€-ért egy B kateg. kocsit még egy szigeten sem béreltem 10 éve, icon_smile.gif amióta a szigeteket kocsival járjuk. Majd add meg a címet... icon_confused.gif icon_smile.gif

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84930 Üzenet linkje2008-11-10 12:52:19 

Köszi firkamanó icon_wink.gif
# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadiandi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84934 Üzenet linkje2008-11-10 13:08:27  Válasz a #84930. hsz-ra Előzmény #84930

Szia Andi!
Nagyon boldog szülinapot kívánok én is! icon_smile.gif

Igen, a Budget nagyon jó autókölcsönző, már én is igénybe vettem és minden tekintetben nagyon meg voltam velük elégedve!! interneten le lehet foglalni a világ bármely pontjára és tuti meglesz az autód! nagyon rugalmasak, mi utólag kértünk + egy napot és még arra is kaptunk kedvezményt. kb 2 hét mulva vették le a pénzt a kártyáról, miután hazaértünk a nyaralásból és kauciót sem kértek sokat.

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84958 Üzenet linkje2008-11-10 14:13:24  Válasz a #84915. hsz-ra Előzmény #84915

Atosz!

Nézd meg a www.budget.gr oldalt.
Lefkadán drágább 20 euróval egy hétre, de Korfu, Zaky és általában a többin a Matiz autó 148 euro.
Remélem neked is ezt az összeget adja ki!

Örülök, hogy már valaki kipróbálta icon_smile.gif

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84964 Üzenet linkje2008-11-10 14:52:20  Re:

firkamano írta:
Atosz!

Nézd meg a www.budget.gr oldalt.
Lefkadán drágább 20 euróval egy hétre, de Korfu, Zaky és általában a többin a Matiz autó 148 euro.
Remélem neked is ezt az összeget adja ki!

Örülök, hogy már valaki kipróbálta icon_smile.gif


Megnéztem köszi! Jó hívő vagyok,de ennek ellenére valahogy nem áll össze.Meg az a félő tudod,hogy amikor effektív ott kinnt, helyben rendeled meg modjuk aug.-ban, egész más lesz a kikiáltási ár.Én örülnék a legjobban,ha napi 6000Ft-ért tudnák bérelni kocsit,az csak természetes.Nem beszélve arról,hogy mi 7 és 10napig szoktunk kérni,ami már kedvezménnyel is jár.De ilyen még egy szigeten sem sikerült.Ha 26-32 €-ért megkaptam,úgy éreztem,hogy ez jó buli.Most Lefkadán is egy 1,2
Pandát 10 napra 320€ ért kaptuk meg.8ezer Ft/nap.Hát nem tudom icon_rolleyes.gif

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84970 Üzenet linkje2008-11-10 16:11:39  Válasz a #84964. hsz-ra Előzmény #84964

Huh. Ez tényleg nem olcsó. Na de azért nézd meg nyáron ezt az oldalt, hátha most sikerül jobb áron kifogni icon_smile.gif
# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116006 Üzenet linkje2009-08-31 17:48:38 

Vajon elég lehet-e 1-1 hét rájuk: Lefkas-Kefallonia-Zakynthos? Félek, nem. Főleg Kefallonia tűnik igen nagynak a térképeken és ott találom a legtöbb szépséget is. Ráadásul, ha Zakynthosra repülnék, fel kell jussak valahogy onnan magánszervezésben a másik két szigetre, majd a végén vissza Zakyra. Ezen utazgatások pedig elvesznek napokat a nyralásból. Nem tudom. Ezen is rágódok, mint lehetőségen. Mit gondolnak azok, akik ezek közül már több szigeten is jártak?
# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116042 Üzenet linkje2009-09-01 10:43:43  Válasz a #116006. hsz-ra Előzmény #116006

Szia!

3 hét elég erre a 3 szigetre, de nem ilyen felosztásban...

Lefkada max 5 nap, Kefalonia 8 nap és Zakynthos is.

De Kefalonia - Zakynthosra végülis 7 nap is elég, de Lefkadára nem kell 7 nap!!

Kefalonia tényleg nagyobb sziget, és sokkal több a látnivaló ott mint Lefkadán. Zakynthos túl elragadó ahhoz, hogy csak 5-6 napot töltsenek ott, de persze nem biztos hogy Neked is ez lenne a véleményed ha ott lennél. Mindenesetre szerintem Neked Kefalonia fog tetszeni a legjobbana sokszínűsége miatt. icon_smile.gif

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116047 Üzenet linkje2009-09-01 13:05:55 

Szia Firka!
Eleve Kefaloniára vagyok ráizgulva, azután Zakynthos és azután jön csak Lefkada nálam.
Én is úgy gondoltam, hogy Lefkadara mennénk a legrövidebb időre és Kefalloniára a leghosszabbra.
Mindenesetre felmerült egy nagyon érdekes terv is, "egy zöld, egy kopár - valami teljesen új" = Milos és egy Jón.
Párom imád repülni, és totálisan odavan az ötlettől, hogy előbb Athénba repülünk, onnan Milosra 9-10 napra, majd vissza Athénba és onnan meg Kefalloniára vagy Zakynthosra. Lefkada ezzel kiesne, mert nincs reptere és túl macerás odajutni.
Kefallonia jobban érdekelne, mint Zakynthos, de félek előbire nem lenne elég a maradék tíz nap és ezért inkább akkor Zakynthos lenne.
Minden nap felírom egy papírra az új ötleteket és ezek közül fogunk majd választani.
Szerencsére, kezemben tarthatom a menetrendet, így látom azt is, melyik szigetre milyen gyakorisággal mennek repülők. Simán meg lehet oldalni egy délelőtt folyamán a Milosról Kefalloniára való átcuccolást. Szerintem jó kaland lenne. icon_smile.gif

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116053 Üzenet linkje2009-09-01 14:51:04  Válasz a #116047. hsz-ra Előzmény #116047

Szia Andi!

Akkor most egyre jár az agyunk... mi Bp-Rodosz-Athén-Zakynthos -t tervezzük icon_smile.gif

Szerintem Kefalonián elég 10 nap, ügyesen be tudnátok járni, mi is két hétig voltunk ott, és ebből 2 teljes napot kórházban töltöttünk, egy napot meg a szállásnál és az ottani tengerpartnál, és elég volt mindenre.

Milos Kefalonia jól hangzik nagyon!

Én az Aegean és Olympic jegyeket nézem, jövő júniusra már lehet is venni, jó áron vannak.

Már csak az a kérdés wizzair mikor fogja kitenni jövő nyári terveit és a Malév mikor jön elő a jövő évi 30 ezres ajánlataival... remélem nem húzzák keresztül a számításainkat icon_biggrin.gif

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116054 Üzenet linkje2009-09-01 15:00:16 

Olympic-kel nem hajlandó utaznia párom, mert "rosszhírű" légitársaság. Mi az Aegean Airlines-t részesítjük előnyben.
Nekünk München-Athén (ez lehet Lufthansa vagy Aegean, mindkettőnél van most olcsó jegy még)- Milos (naja,oda csak Olympic megy)....

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116057 Üzenet linkje2009-09-01 15:08:18 

Andi!

Amikor Kefalónián vártunk a reptéren (tavaly június második felében), nézegettem az információs táblát és rácsodálkoztam, naponta többször láttam onnan induló járatot Lefkadára. Közben azon méláztam, a magyar irodák miért csak buszos utakat szerveznek oda, miért nem csinálnak charter utakat, merthogy ezek szerint mégis van reptere. Lehet hogy pici, csak belföldire alkalmas, de Nektek jól jöhet.

Üdv. Éva

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116058 Üzenet linkje2009-09-01 15:31:37 

Szia Éva!

Egészen biztosan merem állítani, hogy nincs reptere Lefkadanak! Kezemben van a görög reptéri menetrend és "L" betűs szigetek közül csak Lemnos, Lesvos szerepel benne, valamint a térképen, amin minden sziget jelölve van kis repülővel, ahol reptér van, nem szerepel Lefkada.
A lefkadai repülés Prevezával egyenlő, ami a szigettel szemközt a szárazföldön fekvő település és onnan busszal lehet átmenni a földhídon. Szerintem így értendő.

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116065 Üzenet linkje2009-09-01 15:57:50 

Megerősíteném előbbi hozzászólásom, bár ott még nem tudtam 100%-osan:
"The island of Lefkada doesn’t have an airport, but the nearest one is located in the nearby town of Aktion, in the mainland, close to Preveza town. The airport of Aktion is 30 minutes drive, about 25 kilometres from the capital of the island (Lefkada Town) and 1 hour drive from the resort of Nidri."
forrás: https://www.greeka.com/ionian/lefkada/island/lefkada-airport.htm

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu