Jón-szigetek kombinációja
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116068 Üzenet linkje2009-09-01 16:04:51 

Andi!

Elhiszem Neked, én nem jártam utána, csak Kefalónián a reptéren csodálkoztam rá az információs táblára, aztán most olvasva a terveidet, eszembe jutott.
Köszönöm, hogy helyreraktad a kérdést.
Éva

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bdorci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116074 Üzenet linkje2009-09-01 17:03:39  Válasz a #116065. hsz-ra Előzmény #116065

Sziasztok!
Mi nemrég jöttünk haza Lefkadáról. A szigetnek tényleg nincs reptere, Andi jól tudod Preveza a legközelebbi repülőtér, ami nagyon közel van a sziget "bejáratához" maximum negyedóra, de lehet, hogy még annyi sem.
Üdv,
Dorci

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116080 Üzenet linkje2009-09-01 17:47:10  Válasz a #116068. hsz-ra Előzmény #116068

Lefkadán sajnos nincs repülőtér, de mellette igen.
Nem macerás a szigetre jutni, de tényleg kényelmesebb Kefalonián és Zakynthoson.

Andi!
Az olympic tök szuper volt, szerintem semmi baj nincs vele. Másoktól sem hallottam rosszat, és lezuhanásról sincs információm csak több tíz évvel ezelőtti.

Én nem félnék tőlük, de az a gond, hogy nem olcsóak.

Aegean is és az Athens airways is olcsóbb.

Athens airways elvileg új dolog, jó lenne ha utazna velük valaki és véleményt mondana, hogy merjek velük is menni.


Most számolgatunk párommal, hogy Budapest-Rodosz-Zakynthos-Athén mennyibe kerülne bő két hétre jövő nyárra, kb. 140 000 Ft-ot számoltunk + költőpénz. Nem is olyan rossz nem? icon_smile.gif (és persze 1 napra ismét átmennénk Kefaloniára) icon_biggrin.gif

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116086 Üzenet linkje2009-09-01 18:06:40  Válasz a #116080. hsz-ra Előzmény #116080

Sziasztok "Megszállottak"! icon_smile.gif

A megszólítást természetesen Anditól kölcsönöztem... icon_razz.gif Már napok óta erővel próbálom visszafogni magam, hogy ne folyjak bele ebbe a Jón-szigetes tervezésbe-álmodozásba, de nagyon nehezen megy, mivel ahogy már régebben is írtam, nálunk is ez az egyik nagy esélyes jövőre. icon_smile.gif

De ha elkezdek én is tervezgetni, térképezni, képeket nézegetni, szállást keresni, akkor hosszú napokra-hetekre elfoglalom minden szabadidőmet ilyesmivel, és sosem leszek kész az idei beszámolómmal. Szóval azért önmegtartóztatok ennyire, hogy előbb az legyen kész, de utána biztos rávetem magam erre a topikra (is). icon_smile.gif

Most sajnos sikerült megtörni a kemény elhatározásomat, hogy addig nem foglalkozom a dologgal, amíg nincs kész a beszámoló, mert ezt a prevezai repteres dolgot hallva csak elővettem a térképet, hogy megnézzem, hol is van Preveza... icon_smile.gif Mert azt tudom, hogy Zakynthosról haza tudnánk repülni, de az olyan jó lenne, ha Lefkada közelébe tudnánk érkezni (vagy fordítva). Eddig azt hittem, hogy ez nem lehetséges, most pedig kiderül, hogy mégis. icon_smile.gif Gondolom, a Preveza-Lefkada távolságot már csak le lehet küzdeni valahogy.

Firka,
ez a 140 e Ft hogy jött ki? Ha nem gond, akkor tudnád részletezni egy kicsit?

# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116087 Üzenet linkje2009-09-01 18:08:37  Válasz a #116080. hsz-ra Előzmény #116080

Mintha úgy rémlene, hogy Döméék ezzel az új Athens Airways-zel mennek... vagy csak ő ajánlotta...? Nem emlékszem biztosan, de ha visszajöttek, rá lehet kérdezni.
# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116096 Üzenet linkje2009-09-01 19:47:56 

Sziasztok!
A német utazási irodák Lefkadat repülős útként egyértelműen Prevezával kínálják, a katalógus szerint a transzferidő 45 perc a szállásokig.

Míg én most dolgoztam, párom nyomozott és sajnos az Athén-Zakynthos repjegy jóval 200 Euro felett van, az Athén-Milos is 90, München-Athent sem találtunk 200 alatt, így már a repülőjegyek árai túl magasok, szállás, és bérelt autó nélkül. Aegean sokkal olcsóbb an repül, de sajnos Zakynthosra nem repülnek.

Firka, párom repülőmániás, járat egy havi magazint, abból okosodik. Jól ismeri a repülőtípusokat és az Olympicban ezért nem bízik, mert nagyon öreg, elavult gépeik vannak, szerinte bármikor széteshetnek.

Pedig a legújabb kombinációmat már biztosnak vettem. Most keressekolyan szigeteket, ahova Aegean repül?? Jajj, de nehéz ez. icon_sad.gif

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116129 Üzenet linkje2009-09-02 08:30:56  Válasz a #116096. hsz-ra Előzmény #116096

Andi!

Hát ez nem túl jó hír icon_sad.gif
Ajjaj, ugyanis jövő évi terveinkhez kell az Olympic, mert tényleg csak az repül Zakynthosra.

Illetve még az Athens Airways. Erről nem ír egy újság sem??

Mivel fentvannak a jövő júniusi árak az oldalakon (kiv. AthensAir), így megnéztem mennyiért lehetne ezt a Rodosz-Athén Zakynthost megvalósítani.

Abból indultam ki, hogy veszünk akciós Bp-Athén jegyet ismét 30 ezerért icon_smile.gif
Illetve ha Bp-Rodosz wizznél jó áron van (max.20-25 ezer) akkor inkább azt.
Rodoszról Athén --> Olympic: 71 euro, Aegean: 56 euro, AthenAir: 52 euro.

Athén-Zakynthos odavissza 168 euro Olympic.
Vagy Zakynthosról Athén 77 euro vagy 52, társaságfüggő.

Én átlagosan 50-55 euroval számoltam egy repülést, mert mi Milosra 47-ért mentünk, szóval elvileg meg lehet kapni 50-ért mindent. Most ha tehetném se foglalnék jövő nyárra, mert biztosan olycsóbb lesz, idén néztem hogy mennyi lenne Athén-Chios-Samos, és a jövő évi árak kicsit magasabbak, ami szerintem le fog menni januárra. Illetve bízom benne icon_smile.gif

Elvileg Bp-Athén repülőjegyen kívül 4 repülőjegy kéne, így csak a repülőjegyek 84 000 Ft lenne, de akkor 6x repülünk, a szállás 15 éjszakára 60 000 Ft, így jön ki a 140 000 Ft. Illetve 144 icon_smile.gif
Ez egy főre értendő.

Ilyen előszámítást csináltam, már csak az szükséges, hogy a légitársaságok is jól viselkedjenek icon_biggrin.gif

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116177 Üzenet linkje2009-09-02 13:00:04 

Szia Firka!

De az Athan Airwaysről nem olyan rég volt szó a repcsis magazinban, hogy újak - de én még nem néztem az oldalukat.

Hát én kibuktam a 200 Euro feletti jegyen Azhén-Zakynthos viszonylatban, mert ha a tavalyi Athén-Kos jegyre gondolok, az oda-vissza fejenként 70 Euro volt. Valami ilyesmire számítottam, de ha már csak a repülőjegyeink 500 Euro felett lennének fejenként, ahhot jönnének a szálások, autóbérlés, költüpénzt meg ne is számoljuk, akkor jócskán ezer Euro felett lenne fejenként ez az út, ami azt jelentené, hogy nem tudnánk második utazásra menni ősszel. Tök ki vagyok bukva, mert annyira beleszerettem ebbe a kombiba, hogy most vagy Zakynthos helyett kell valami másik szigetet keresni Milos mellé, vagy Milost hagyom veszni és marad a Zakynthos-Kefallonia kombi (Kefára mennek Aegeanék is!) és sokkal gyakoribb repülőjáratok vannak.

Athen-Kefallonia: a hét minden napján, napi 5 és 6 járat van oda-vissza, ebből fele-fele arányban Olympic és Aegean
Athén-Zakynthos: a hét minden napján, de többynire csak napi két járat, hétvégén több is, mind Olympic

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116191 Üzenet linkje2009-09-02 13:28:27  Válasz a #116177. hsz-ra Előzmény #116177

Andi!

Elég ha Kefára mentek, onnan gyalogosan 7 euroért átkompoltok, és minden megvan oldva, a kikötőhöz kéred a járművet, így nem kell fizetnetek drága repülőjegyeket!!! icon_smile.gif

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116193 Üzenet linkje2009-09-02 13:36:18 

Ebben igazad van. Csak egy baj van vele. icon_smile.gif Eleve Kefalloniára akrtam menni és nem Zakynthosra, csak Kefalloniára nem tartom elégnek a 8-9 napot. Így nagyon fájna elmenni onnan.
Mivel Milosról napi két repcsi van, délelőtt és délután, így ez is borítana sokat. Ezzel a kompolóssal csak késő estére lennénk Zakynthoson, így a teljes nap elmenne csak utazgatással. Ennél flottabbul kell zajlania ennek az egésznek. Amíg nem találok megoldást, addig még nem kötelezem el magam Zakynthos mellett.
Persze a Kefallonia-Zakynthos (Milos nélküli) kombinációba már sokkal jobban beleférne. De akkor mi lesz Milosszal?

# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116198 Üzenet linkje2009-09-02 14:00:00  Re:

firkamano írta:
Én átlagosan 50-55 euroval számoltam egy repülést, mert mi Milosra 47-ért mentünk, szóval elvileg meg lehet kapni 50-ért mindent.


Köszi Firka, a kalkulációt! icon_smile.gif

Azért abban nem vagyok biztos, hogy minden szigetre 50 €-ért el lehet jutni. Én elég sok szigetet végignéztem, és valamiért Milos a legolcsóbb. Valahogy kevesebb adót pakolnak ár a milosi jegyre, mint a többire. Lehet, hogy így akarják növelni a turizmust? icon_wink.gif Egy-két sziget van még, amelyikre hasonlóan olcsó a jegy, de a többire inkább 70-95 között van.

Az a baj, hogy ehhez a jó kis tervedhez tényleg az kell, hogy rendesen viselkedjenek a légitársaságok - viszont az a baj, hogy ezek a kedvezmények csak későn jönnek ki - mármint ahhoz képest későn, hogy ha az ember valami jó kis szállást akar biztosítani magának. Lehet, hogy inkább úgy kellene utaznunk, hogy csak akkor foglalunk, amikor kijönnek a Maléves akciók - de ezt tavaly sem bírtam kivárni. icon_razz.gif Viszont ha beérnénk azzal, hogy majd ott választunk szállást abból, ami marad... akkor megoldható lenne. Hát majd meglátjuk...

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116210 Üzenet linkje2009-09-02 14:51:16 

Szia Verka!

A másik topikból folyt...

Lefkada-Kefalloni-Zakynthos hármas nekem csak egy hónapos nyaralásban képzelhető el.
Míg Lefkadara és Zakynthosra is elégnek tartom (saját igényeinkhez szabottan) a 7 (teljes) napot (tehát nem vehet el az oda-vissza utazás belőle), addig Kefalloniára 12 napot szeretnék, de inkább 14-et.
Mi nem bírunk így utazni, mint ti, hogy nézünk-nézünk és közben egyet csobbanunk. Nekünk kellenek egész napos strandnapok, csak heverészés, úszkálás és ha sok nagyon szép strand van, akkor lehetőleg mindegyiken vagy egy fél nap. A látnivalók nagy részét mi lerendezzük kocsival 2-3 nap alatt, de a strandokra kényelmesen kell hosszabb idő.

A legpraktikusabb lenne, egy csapásra a három sziget, de 1-1 hetes felbontásban nekem nem megoldható, márpedig 3 hét áll max. rendelkezésünkre, jobban mondva 20 nap. Ez a valóságban csak 17 nap, hiszen odaút, visszaút, szigetek közötti átköltözködés elvesznek egy-egy teljes napot.

Ha Milosról lemondok jövőre (vagy valamelyik másik Kikládról), akkor szóba jön a 12 nap Kefallonia, 7 nap Zakynthos. Ez is szimpi ám nagyon! Lefkadát meg meghagynám egy másik alkalommal, mivel oda lehet menni hajó nélkül is, ezért nekem "szárazföldnek minősül", és így remek lehetőség egy Epirusz (Parga, Zagória) körutazással kombinálni. Így Lefkada nálam most teljesen kilőva az agyalásban. icon_smile.gif

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116213 Üzenet linkje2009-09-02 15:10:00  Válasz a #116210. hsz-ra Előzmény #116210

Legalább valamit ki tudtál lőni! icon_wink.gif

Egyébként arra én is kíváncsi vagyok, hogy mit csinálnánk egy ilyen csupa-strand szigeten. icon_smile.gif Na jó, nyilván mi is fürdenénk, ez egyértelmű. Csak nekünk vsz. elég lenne kevesebb nap is. Hogy pontosan mennyi, azt még én nem számoltam össze, majd később átolvasom alaposan az infókat a szigetekről, és akkor kitalálom, hogy melyikre mennyi idő kellene. Valószínűleg amúgy ez is sokat fog majd segíteni a döntésben, ha már tudom, hogy mi mennyi idő alatt nézhető meg. Előzetesen úgy saccolom, hogy Zakynthos lenne a legrövidebb, Kefalónia és Lefkada pedig egy-egy hosszabb rész. De majd meglátom...

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116291 Üzenet linkje2009-09-03 08:31:13  Válasz a #116213. hsz-ra Előzmény #116213

Több mint 50 euro??? Óóóó.

Néztem Athén-Chios és Samos-Athén repjegyeket, és az egyik illeték nélkül 19 euro a másik 33, így ezek is 50 eurós jegynek számítanak.

Amit furálltam, hogy megnéztem Rodosz - Zakynthos 168 euro lenne, de ha külön venném a jegyeket Rodosz-Athén és Athén-Zakynthos, akkor sokkal olcsóbbra jönne ki. Érdekes.
Meghát lehet más légitársaságot választani, nem kell mindkettő repülésnek ugyanannak lennie.

Mi Kefalonián 2 hetet voltunk, rossz lett volna kevesebbet lenni icon_smile.gif
Talán tényleg kell ide a 12 nap minimum, hogy kényelmesen fel lehessen fedezni.
Már egyszer visszamentünk egy napra, és jövőre is visszamennénk még egyre. icon_smile.gif

Még azon gondolkodtam, hogy ha nem akarok egy nyaralás alatt 6x repülni, akkor Athén-Zakynthos-t megoldhatnánk busszal is.
Csak nem tudom mennyibe kerül, hány óra az út, és milyen utakon megy... Nektek nincs erről infó?

Mert ha lényegesen olcsóbb, akkor valahogy csak kibírok jópár óra buszozást. Azt hiszem. Majd viszek hányós-zacskót icon_biggrin.gif

# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kmaja
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116304 Üzenet linkje2009-09-03 09:30:46  Válasz a #116291. hsz-ra Előzmény #116291

Szia!
A Zakynthos-Athén busz menetrend a Zakynthos topic 2236-s hozzászólásában...árral együtt.....én láttam annó a kompon a buszon...tehát tuti jár....

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu