Fourni
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85093 Üzenet linkje2008-11-12 11:55:53  Fourni

A halászok szigetének nevezik, mert a sziget 2000 fős lakosságának szinteminden férfi tagja halászattal foglalkozik. Az Égisz egyik legnagyobb halászbirodalmaként ismert. Több mellékszigetekcse csatlakozik Fournihoz, ezek nyugaton: Thimena; keleten: Agios Minas; délketelen: Anthropokas és délen: Makronissi.
Az utazókkörében szép, magányos homokos öblei miatt kedvelt a szigetcsoport. Leginkább felkeresett öble Chrisomilia, ahol az apró, ugyanerre a vévre hallgató falu is található.

Fővároskája, Kambos:



(az én jelenlegi avatarkppen is Fourniról származik) icon_wink.gif






# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85094 Üzenet linkje2008-11-12 12:06:52 

Saját képeim Kambosról:














# 3
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#178680 Üzenet linkje2012-01-23 13:07:27  Fourni

Szia Verka, ha jársz erre még egyáltalán!
Tavaly esetleg átugortatok erre a parányi szigetre Samosról?

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#178792 Üzenet linkje2012-01-26 22:12:22  Válasz a #178680. hsz-ra Előzmény #178680

Szia Misiarc!

Nem, az már nem volt betervezve, arra nem volt elég időnk. Majd egyszer máskor... icon_smile.gif

# 5
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210658 Üzenet linkje2013-10-11 20:47:37  Fourni

Sziasztok!
Végre teljesült egy álmunk. Végre eljutottunk Fourni szigetére, igaz, ha csak rövid időre is.
Mivel Samos szigetére a járatunk ( http://myholiday.austrian.com/ ) igen korán (8:30 görög idő) megérkezett, bőven volt időnk a délutáni hajó (Mytilene; www.nel.gr ) indulásáig (16:00). Természetesen Samosról a hajóforgalom Vathy (a helyiek még Samos town néven használják) városából bonyolódik, ami egyben a sziget fővárosa is. Nekünk Pythagorionban volt (és lesz is újra és újra) a szállásunk, innen taxival 18 Euro volt a fuvar Vathy kikötőig (New port az öböl nyugati oldalán; az ilyen nagy „dögök”, mint Mytilene, innen indulnak). Egy helyi taxis kb 8-10 perc alatt letekeri ezt az utat. Ezzel a járattal mentünk: Vathy-Karlovassi-Fourni-Ag.Kirikos és Evdilos Ikaria szigetén-Syros-Piraeus. Érdekes, hogy Samos második legnagyobb városának (Karlovassi) parányi kikötőjében baromi nagy teherforgalom bonyolódik. Itt legalább fél órát tartózkodtunk, így jó félórás késéssel (19:30) érkeztünk meg Fournira. Előzetesen lefoglaltam a szállásunkat 2 éjszakára ebben az apartmanban: www.fourni-patrasrooms.gr/?lang=en . 20 Euro/éj/szoba árban egyeztünk meg e-mail-ben. Dimitrissel leveleztem, aztán csak a helyszínen derült ki, hogy a rejtélyes tulaj valahonnan máshonnan irányítja a dolgokat. Egy görög néni várt bennünket a kikötőben, igaz erre nem is lett volna szükség, hiszen mindössze egy perc távolságra van az apartman. Azonnal vacsorázni indultunk. A kikötőben 3 taverna és 2 kávézó üzemelt. Kb 10-12 (!!!) turistával találkoztunk egész este, beleértve a vacsi utáni sétát is. Vojandi nagyon jól írta 2006-ban, nincs étlap. Egyszerűen meg kellett beszélni a szakács nénivel, hogy mit szeretnénk enni. 1 szakács és 1 pincér. Az a pincér, aki másnap délelőtt virág locsolás közben megkiabál bennünket a városka felső részén, a saját portáján, hogy milyen volt a vacsi? Na, ez az a pillanat, amikor az érző ember majdnem bepisil a gyönyörűségtől. Természetesen a halat részesítik előnyben, de ha roston sült citromos csirkemellet akarsz enni, nem probléma. Bármit elkészítenek, amit akarsz. Ugyanolyan árakkal dolgoznak, mint akár Samoson, akár dél-nyugat Krétán például. A kaja egyébként isteni volt (polip stifado és keftedes). Másnap délután a szakács néni kiabált meg bennünket az utcán, hogy mit kérünk majd vacsorára. Hiába, na, turista nincs, emlékeznek rád még az előző estéről. Kiemelten baromi jó érzés. És az is, hogy vacsora után a kávézóban megint nekem kell elmondani a pincér fiúnak, hogy miből áll a Tequila Sunrise.
Sajnos csak egy teljes napunk volt, így alaposan megizzasztottuk magunkat jó sok gyaloglással. A városkában, ami végül is nem is olyan pici (talán a fényképeimen látszik), egyetlen kölcsönzőt találtunk a kikötőben. Igaz, előzetesen nem is terveztünk itt semmiféle motorizált akciót. Az a kölcsönző viszont csak motorokat kínált. Fourninak minimális az úthálózata, így bőven elég lehet a motor is, már aki szeret motorozni. Még quad-ot sem kínáltak, pedig ott az szerintem nyerő lehetne. Csak tippelni tudok arra, hogy szándékosan nem engedik ott a quad-őrületet. Hála a görög isteneknek. Megbocsájthatatlan bűn lenne megzavarni, e paradicsomi hely nyugalmát.
Turisták híján, totális, szinte halálos nyugalom és csend telepedett a szigetre. Az egyetlen műúton felmentünk a város fölé emelkedő hegyre, ahonnan csodálatos kilátás nyílt a rendkívül szabdalt Fourni öbleire, a szomszédos parányi szigetekre, Kisiria-ra és Thimena-ra. Fourni városából jól látható a szemközti Thimena, a két kikötő között egyfajta vízibusz közlekedik, naponta többször. Mivel iskola csak Fourni városában van, a tanulók is átjárnak a vízibusszal ide. Igazi meglepetés volt, fenn a hegytetőn, a műfüves focipálya. Napi néhány júróért azonnal elhelyezkedtem volna ott pályagondnoknak, de sajna egy lélekkel sem találkoztunk. (A fanatikus Aris szurkoló Petros barátomat, akivel májusban találkoztam Thessalonikiben, most szekálom, hogy a nagyra tartott csapata ezen az Isten háta mögötti helyen bizonyára elvérezne a helyi, sokadrangú csapat ellen, mivel a hely szépsége teljesen elvonná csapatának figyelmét a játékról).
Ez az egy nap, minden idők legfárasztóbb napja volt. De nagyon jól esett. Kietlen, szinte kihalt utcák és utak. Valahogy még a helyiek is felszívódtak. Kell ennél több? Na, ez az a hely, amire azt mondhatjuk, hogy igen, ide vissza akarunk térni. Igen, ez az a hely, ahol a nyugalom megérinti az embert. Életünk egyik legnagyobb élménye volt. Ha legközelebb jönnénk, pontosabban, ha lenne rá alkalmunk, minimum 3-4 napot töltenénk itt. Azonban, ha úgy igazából csak lazulni szeretnénk, 1-2 hét egészen szuper lenne itt. Csak menni és menni. Gyalog. Minden nap. Esténként pedig beesni a már ismerős idős hölgy tavernájába. Egy jó kis halvacsorára. Persze egy jó adag vörösborral. Természetesen szeptember végén, vagy októberben. Bár nem hiszem, hogy főszezonban valami óriási nagy turista áradat lenne itt.
Aki teheti, minél előbb jusson el ide. A terület még alig „érintett”. Nem nagy „falat”, de ínyenceknek való.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210660 Üzenet linkje2013-10-12 13:10:38  Válasz a #210658. hsz-ra Előzmény #210658

Szia Misiarc!

Nagy élvezettel olvastam a fenti beszámolót! Mondanom se kell, hogy akár már holnap indulnék - ha tehetném...

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210664 Üzenet linkje2013-10-13 18:59:34  Válasz a #210658. hsz-ra Előzmény #210658

csatlakozom medihez, rendkívül inspiráló volt olvasni az élményeket, köszönet. icon_smile.gif
# 8
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210665 Üzenet linkje2013-10-13 20:52:45  Válasz a #210664. hsz-ra Előzmény #210664

Kösz Rollo (Medinek is), és ne feledd, Fourni, Samos és Ikaria között fekszik. Vagyis jövőre, ha minden igaz, azon a részen fogtok kalandozni. A Mytilene pedig Fournin fog kikötni Ikaria előtt. Samosról jövet. icon_lol.gif
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210668 Üzenet linkje2013-10-14 10:19:44 

Nekünk való a hely icon_wink.gif. Csak mondjuk lehet, hogy kocsival kicsit nyűgös odajutni... és sajnálnám, hogy mi mindenen hajózunk keresztül, ki akarnék szállni minden kikötőben icon_lol.gif
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210669 Üzenet linkje2013-10-14 10:31:31  Válasz a #210665. hsz-ra Előzmény #210665

tudom én aztatat jól icon_smile.gif , csak hát... kissé 'zsúfolt' az a környék vonzó helyileg. icon_smile.gif

chiosról már így is lemondtam egyelőre, mivel a chios/samos/ikaria triót soknak éreztem már két hétbe beletenni, főként úgy, h ebből jelen állás szerint el fog vinni egy-egy napot az elején és a végén egy thessaloniki tartózkodás is a menetrendek okán-persze ettől még meg lehetne szervezni, de nem szeretnék lótifutizni, sokkal inkább meg- megállni, rácsodálkozni.

ettől még e kis sziget szóba jöhet, hiszen ha jól emlékszem vojandiék/lénáék is samosról egy egynaposra mentek át fournira; vagyis közel sem zárom ki a meglátogatását. icon_smile.gif

# 11
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210671 Üzenet linkje2013-10-14 10:42:47  Válasz a #210668. hsz-ra Előzmény #210668

Szirom. „Csak” 12 óra Pireausból: www.gtp.gr/RoutesDetails.asp?r.....2&Intern=0
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210676 Üzenet linkje2013-10-14 12:21:45  Válasz a #210671. hsz-ra Előzmény #210671

Megnéztem én már azt, Misiarc icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu