Látnivalók Athénban
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#275 Üzenet linkje2005-04-23 17:03:47  Látnivalók

Látnivalók Athénban


# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#336 Üzenet linkje2005-05-05 13:11:17  Látnivalók

Sziasztok!
Kötelezõ látnivaló az Akropolisz, mellette a Dionüsszosz szinház, a Márvány stadion, Plaka, Agóra, Szelek tornya, a nagy és a kis MItropolisz, Lükabetosz domb, Botanikus kert, valamint a Sintagma téren az õrségváltás. Akit érdekel, annak érdemes ellátogatni a vásárcsarnokba és a virágpiacra is.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#389 Üzenet linkje2005-05-13 16:20:08 

Azt hiszem k.valcsi már minden lényeges dolgot leírt. Köszi k.valcsi! Legalább nem kopik el az újjam a sok írástól! Én már csak csatlakozni tudok a véleményéhez! Ezeket mind látni kell!
Érdemes legalább egyszer!

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#400 Üzenet linkje2005-05-17 10:14:56  Látnivalók Athénban.

Igen, legalább egyszer. Én ugyan kétszer jártam Athénban és másodszor is megnéztem mindent újra. Valószínû, hogy harmadszor is megnézem, pedig nem Athén a kedvenc városom Görögországban.
Üdv.:

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#403 Üzenet linkje2005-05-17 16:03:54 

Én se úgy gondoltam, hogy csak egyszer érdemes ide elmenni! Hanem egyszer mindenféleképpen! Én is szeretnék még oda visszamenni! icon_wink.gif
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1089 Üzenet linkje2005-08-11 14:00:22  elektrikosz

Ez az ami nekem 4szer kimaradt. Pedig mindíg megfogadtam, hogy metrózni fogok, de aztán a maximum az volt, amikor a plaka közelében egy félig nyitott állomásra be tudtam nézni felûlrõl. icon_confused.gif
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1090 Üzenet linkje2005-08-11 14:31:39  Metró

Szia Jox!

Ez melyik állomáson készült? Nagyon jól néz ki. Mikor én jártam Athénban, egyszer sem metróztam, mert mind a kétszer fel volt túrva minden, akkor építették.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1091 Üzenet linkje2005-08-11 15:26:38 

Szvsz nem építették, hanem felújították. Mert építeni még valamikor a 70-es évek végén építették, ha jól tudom. icon_smile.gif
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2588 Üzenet linkje2005-10-06 16:02:28  Plaka

Az Akropolisz lábánál kezdõdik a Plaka, mely Athén óvárosa. Ez tulajdonképpen egy üzletekben, hangulatos tavernákban bõvelkedõ városrész. Nagyon hangulatos bolyongani a sikátorokban, és szerencsére itt nem járnak autók, és a motorok is ki vannak tiltva. Egyedi hangulata van, érdemes ellátogatni ide,
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3302 Üzenet linkje2005-11-24 20:56:41 

Akropolisz (fellegvár): A görög városok magas, természetes erõdöt képezõ szikláján épült fellegvárát hívják Akropolisznak.
Az akropoliszban voltak a legfontosabb középületek, templomok stb. Mesterséges védõmûvekkel, körfalakkal, tornyokkal volt megerõsítve, úgy hogy veszély idején a lakosoknak végsõ menedékhelyül szolgálhasson.

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3918 Üzenet linkje2006-01-01 16:04:11 

A római agora nevezetessége a Szelek tornya. Nyolcszögletû, minden csúcsában egy-egy szélistent ábrázoló oszloppal.
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4053 Üzenet linkje2006-01-04 14:53:41 

Sziasztok!

Mia_ beszámolóját olvasva jutott eszembe valami. Mégpedig az, hogy amikor mi az Akropoliszon voltunk az idén, azaz már tavaly, akkor nem volt belépõ. Ezt bele is írtam az én beszámolómba: "Megsaccoljuk, hogy valószínûleg itt lesz az összes eddigi közül a legdrágább belépõ, majd nem hisszük el, hogy egyáltalán nincs! " Mia viszont ír belépõrõl és mások is. Ezért szeretném tisztázni a helyzetet: mi nem fizettünk belépõt, sõt még csak jegyárús bódét sem láttunk sehol. Egy hömpölygõ tömeggel mentünk be egy kapun, ahol nem volt jegyszedõ sem. Talán egy csoportba keveredve mentünk be, ezért? Vagy mert nem a fõbejáraton, hanem a Herodes Atticus színháza mellett egy kis ösvényen jutottunkegy mellékbejárathoz? Aki fizetett belépõt, mennyit?

Andi

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4059 Üzenet linkje2006-01-04 15:47:44 

ha jól emlékszem, akkor 12 Euro volt a belépõ. Otthon megnézem, mert minden fel van írva. Az alsó bejáratra emlékszem, ott is ugyanazzal a jeggyel lehetett bemenni. Több letéphetõ rész is volt a jegyen, gondolom több helyre is érvényes, de mi csak a fõbejáraton mentünk be, és csak fent néztünk körül. Szerintem egy csoporthoz keveredtetek, és így úsztátok meg "kedvezményesen". icon_smile.gif
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4076 Üzenet linkje2006-01-04 20:16:43 

Mikor 8 éve csoporttal voltunk, akkor tudom, hogy az idegenvezetõ vette meg a jegyeket. Gondoltam, most valami Eu-s jótékonyság révén nincs belépõ. De még most sem tudom, hogyan nem láttunk még jegyárust sem. icon_smile.gif Akkor ezt úgy veszem, mint egy ajándékot Görögországtól (mert aznap úgyis ünnepeltõnk valamit) icon_smile.gif

Andi

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#4080 Üzenet linkje2006-01-05 00:36:08 

Igen a belépõ 12 euro, a kedvezményes meg 8 euro( ez utóbbi az EU-s diákoknak).
Nekünk ingyen volt, mikor ott voltunk októberben, mert Erasmusosként volt görög diákunk, és nekik meg minden belépõ ingyenes.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
1 2 3 ... 17 18 19   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu