Könyvek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
287 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#97109 Üzenet linkje2009-04-30 10:07:00  Könyvek

Sziasztok!

Nem tudom hányan vagytok így vele, de nekem egyik nagy "szerelmem" az olvasás. (persze az utazáson kívül)
Sajnos a mai gyerekeket már nem kötik le a könyvek, pedig szerintem sokkal hasznosabb elolvasni valamit, mint állandóan a TV előtt ülni.
Én rengeteget olvasok és könyvek terén mindenevő vagyok. Szívesen veszek a kezembe krimiket, történelmi regényeket, nagy irodalmi klasszikusokat.
Remélem van még rajtam kívül pár fórumtag, aki a könyvek rajongója.
Ha olvastatok valami jót mostanában várom a javaslatokat.

Üdv: Anita

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97112 Üzenet linkje2009-04-30 10:38:36  Válasz a #97109. hsz-ra Előzmény #97109

Szia Anita!

Nagyon érdekes, hogy ma nyitottad ezt a topikot, éppen tegnap jutott eszembe, hogy kellene egy ilyen téma - beszélgethetnénk itt is könyvekről! icon_smile.gif
Az olvasás nekem is fontos szerepet játszik az életemben. Évekkel ezelőtt (viccesen hangzik), még a gimnázium alatt rengeteget olvastam. A főiskola alatt, a magyar szak miatt pedig egyenesen "muszáj" volt, de nem bántam, persze nyaranta jól esett végre olyan könyveket is a kezembe venni, amiket én választhattam magamnak. icon_smile.gif
Most a munka mellett kicsit háttérbe szorult, de elhatároztam, hogy változtatok ezen.
Múlt hétvégén ismét rátaláltam Gabriel Garciá Márquez Szerelem a kolera idején című könyvére, ami már akkor is nagyon megfogott, mikor először olvastam, és most sem tudom letenni.

Te mit olvasol?
És kedves Hellaszosok, ti mit olvastok épp? icon_smile.gif

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97114 Üzenet linkje2009-04-30 10:49:11  Válasz a #97112. hsz-ra Előzmény #97112

Én éppen Vojáki Andi könyvét, a Hellasz rabságábant! icon_biggrin.gif
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
287 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#97120 Üzenet linkje2009-04-30 11:06:12  Válasz a #97112. hsz-ra Előzmény #97112

Szia Geot!

Jelenleg nem olvasok semmit.
Tegnap fejeztem Tami Hoag: Megszállottság című krimijét. Nemrég ismertem meg az írónő nevét és nagyon kedvelem a műveit.
Jó olvasást Neked is.
Márquez könyvét még nem olvastam, de be fogom pótolni.

Kvalcsi!

Jó olvasást Andi könyvéhez.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Boka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
165 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#97123 Üzenet linkje2009-04-30 11:32:30 

Szia Zsófika (Geot)!
Én tegnap fejeztem be Andinak a könyvét, és este kezdtem el a Romana áprilisi számát olvasni, mivel most nincs más, de szívesen elolvasnám a Szerelem a kolera idejént is. Nagyon ismerős, szerintem régen már olvastam.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
287 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#97125 Üzenet linkje2009-04-30 11:54:27 

Nekem több kedvenc könyvem is van.
Az egyik Bókay János: Bohémek és pillangók című műve, mely Puccini életregénye.
Ezt a könyvet ajánlom mindenkinek. Olvasta már valaki?

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyanett
Aktív fórumos
Aktív fórumos
119 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97136 Üzenet linkje2009-04-30 14:07:18  Válasz a #97112. hsz-ra Előzmény #97112

Michael Palin: Himalája c. könyvét olvastam legutóbb és most jön Andi könyve. Remélem a hétvégén lesz rá időm!

Florentino Arizáék engem is érdekelnek. Amikor a párom olvasta, sokat idézett belőle.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geot
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1046 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97162 Üzenet linkje2009-04-30 17:02:25 

Örülök, hogy ennyien kedvet kaptatok Márquez könyvéhez. icon_smile.gif
530 oldal, el leszek vele egy darabig, egyelőre reggelente és délutánonként a metrón van időm rá, de lehet, hogy mindjárt "nekifekszem" és kikapcsolódás gyanánt olvasgatni fogok. icon_biggrin.gif

Régebben sokat olvastam Boris Vian könyveit, aztán Gerald Durrell történeteiért lelkesedtem.
Az ókori görög irodalmat is nagyon szerettem. icon_redface.gif

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97167 Üzenet linkje2009-04-30 17:50:40 

Én is sokat olvasok (már amennyit az időm függvényében soknak lehet nevezni). Szeretem az utazási regényeket, főleg Afrikáról. Már sok régi (1800-as évek végén íródott, magyar vadászoktól) antikvár könyvet beszereztem ebben a témában. A hegymászós történetekért is odavagyok.
A másik kedvenc témám a rejtélyes múltbéli dolgok, pl. piramisok építése, Atlantisz léte-nem léte, maja kultúrák, földönkívüliek létezése, szellemek stb. (ezoterika). E téren már rengeteg könyvem van.
Végezetül krimi, beststeller...csak olyan könyvet vagyok képes elolvasni a regény kategóriában, amit nem lehet letenni, mert ha unalmas, akkor leteszem és soha többé nem olvasom végig.

Most Mary Beard: A Parthenon c. könyvét olvasom, ami túl tudományos, túl sok adattal bombáz, szóval nekem a rémunalmas kategória, de végigolvasom, mert nincs más. icon_smile.gif

Amióta Németországban élek, a Bookline-on rendelek meg általában egyszerre 5-6 könyvet Anyukámhoz és amikor hazautazom, elhozom őket.

Ami vicces, hogy elmesélem a páromnak, hogy hű de jó volt és megveszi ő is németül, így sok könyv duplán sorakozik már a polcon.

Jó ötlet ez a téma, lehet mindig egymásnak ajánlgatni, ki mit olvas éppen.

Ja, és a legjobban egy teli kád, fürdőhabtól duzzadó vízben, borocsak kortyolgatása közben, nyakig a habokba süppedve szeretek olvasni. icon_smile.gif



Legutóbb vojandi szerkesztette (2009-04-30 18:31:30), összesen 1 alkalommal
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#97170 Üzenet linkje2009-04-30 18:29:01 

Sziasztok,

de jó kis topik! icon_smile.gif Imádok olvasni és csatlakozom a Szerelem a kolera idejént kedvelők táborához is. icon_smile.gif

Mostanában olvastam el Bulgakovtól az alábbi két könyvet: Kutyaszív és A Mester és Margarita. Nagyon tetszett mindkettő, az utóbbi tényleg igazi remekmű!

Aztán Balzactól a Kurtizánok tündöklése és nyomorúságát. Nem volt rossz ez sem, de sokkal kevésbé lelkesedtem érte, mint az előbb felsoroltak közül bármelyikért.

Mindeközben pedig görög mitológiát olvasok. Nagyon érdekes azokat a történeteket elolvasni, amik azokon a helyszíneken játszódnak, ahová idén fogunk menni nyaralni. icon_smile.gif Olyan jó lesz úgy látni majd a tájat, hogy közben az ember képzeletében minden megelevenedik majd, amit olvasott!

Természetesen Andi könyvét is elolvastam rögtön, amint megjelent, dehát ezt már írtam abban a topikban. icon_wink.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#97173 Üzenet linkje2009-04-30 18:45:33 

geot írta:

Az ókori görög irodalmat is nagyon szerettem. icon_redface.gif


Én sokáig nem kedveltem, de azt hiszem, hogy ez amiatt volt, hogy nekem akkoriban még nem volt itt az ideje. Nem tartom túl jónak azt, hogy tizenéves fejjel kell először megismerkednünk vele, mert bár én kifejezetten szerettem az irodalmat, de ezt a részt egyáltalán nem. Túl korán volt és nem volt mihez kötni. Most viszont Görögország folytán ég bennem a vágy, hogy elolvassak mindent, ami ezzel kapcsolatos, és ha végeztem a mitológiával, akkor az ókori görögökkel fogom folytatni. icon_smile.gif Úgy is akarom látni Görögországot, ahogy ők látták, és érezni azt, amit ők éreztek.

Arról pedig, hogy ennek éppen most jött el az ideje, egy másik könyv jut eszembe, és abból az idevágó idézet, amivel nagyon egyetértek. (Pedig Márait nem tudom a szívembe zárni és nagyon sok mindennel nem értek egyet, amit írt (főleg a nőkről... icon_razz.gif)).

"Arról, hogy a dolgokat meg kell várni

Megvárni, egy angyal és egy szent türelmével, amíg a dolgok - emberek, eszmék, helyzetek -, melyek hozzád tartoznak, eljutnak hozzád. Egyetlen lépést sem sietni feléjük, egyetlen mozdulattal, szóval sem siettetni közeledtüket. Mert bizonyos emberek, eszmék, helyzetek, melyek életedhez, jellemedhez, világi és szellemi sorsodhoz tartoznak, állandóan útban vannak feléd. Könyvek. Férfiak, Nők. Barátságok. Megismerések, igazságok. Ez mind feléd tart, lassú hömpölygéssel, s találkoznotok kell egy napon. De te ne kapkodj, ne siettesd útjukat és közeledésüket. ha nagyon sietsz feléjük, elkerülheted azt, ami fontos és személyesen a tiéd. Várj nagy erővel, figyelmesen, egész sorsoddal és életeddel."

(Márai Sándor: Füves könyv. Helikon Kiadó, 2000. 49. oldal)

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97176 Üzenet linkje2009-04-30 19:11:58  Válasz a #97173. hsz-ra Előzmény #97173

Én pont fordítva voltam ezzel. Először bele szerettem az ókori görög irodalomba, aztán minden vágyam az volt, hogy láthassam ezt a csodás országot. Ennek köszönhetően, minden évben elhatározom, hogy felfedezek egy új országot, de a végén mindig Görögországban kötök ki. icon_lol.gif
A könyvek terén mindenevő vagyok. De ha egy könyv nagyon untat, akkor 100 oldal után felteszem a polcra. Időnként előfordul, hogy valami kapcsán eszembe jut és még egyszer neki durálom magam. Ezért sokszor csalódtam kellemesen egy-egy műben.
Ha kiegyensúlyozott vagyok, és főleg nem vagyok fáradt, akkor szépirodalmat olvasok.
Ha ki akarok kapcsolódni, akkor egy krimit veszek a kezembe.
Mivel szeretek nevetni, nagy kedvencem Vavyan Fable.
Tízenévesen nagy kedvencem volt Berkesi, de felnőtt koromra kissé kiábrándultam belőle.
Múlt hónapban 30 könyvet rendeltem két netes könyváruházból. Megtalálható benne minden műfaj, ami fel keltette az érdeklődésemet.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97178 Üzenet linkje2009-04-30 19:25:24 

Nagyon jó ez a topik, márcsak azért is mert én is imádok olvasni. Sajnos voltak évek amikor az újságon kívül mást nem tudtam olvasni/gyerekek kicsik voltak, két év korkülönbséggel születtek/ sokszor még aludni sem volt időm, nemhogy olvasni.

Amúgy én általános iskola 5. osztályában olvastam el a görög mitológiát, de szerintem azért mert a történelem tanulás legelején érdekes volt és a mitoszok mint mesék fogtak meg. Készítenem kellett egy táblázatot annak idején, hogy az istenek ki kinek a kije, jól sikerült, megdicsértek és azóta is a kedvencem.

Ettől extravagánsabb már csak a fiam. Három és fél éves volt amikor először voltunk vele Görögországban, Korfun és ott észrevett egy Görög mitológia könyvet és mindenáron meg kellett neki venni, szerencsére volt magyarul is és minden este abból kellett neki az estimesét olvasni.

Ha van időm akkor szeretek krimit olvasni, kedvencem Agatha Christie, életrajzokat és olyan helyekről leírásokat ahol már jártunk. Egy bajom van ha nagyon untat nem tudom magam végigrágni rajta és leteszem, soha többé nem veszem elő.

Múlt hétvégén elolvastam Andi könyvét, szerencsére ott maradtam icon_eek.gif icon_biggrin.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97180 Üzenet linkje2009-04-30 19:35:45 

Köszi, hogy írtok az én könyvemől is, de azért én nem sorolnám irodalmi értékű művek közé. Ez csak egy mezei útinapló. Igazi irodalmár, író sosem leszek, mert én (szégyenemre) nem szeretem a szépirodalmat. Annyira untat, hogy borzalom. Az iskolában majdnem belehaltam minden kötelező könyv olvasásába, és a vége felé, már el semolvastam őket. Igazi kínszenvedés volt nekem ezeket a nagy tipikus kötelezőket olbasni. Néha hónapokig sem sikerült, mert minden oldal halálra untatott. Utáltam a verseket is és magát az irodalom tantárgyat is,még ha egy íróra nézve ezt ciki is bevallni. icon_wink.gif
Egy jó krimi mindennél többer ér nekem is.

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#97183 Üzenet linkje2009-04-30 19:55:18  Re:

Csutek írta:
De ha egy könyv nagyon untat, akkor 100 oldal után felteszem a polcra.


Én eddig kétszer jártam így. Ez a kettő pedig az Ulysses és Az eltűnt idő nyomában.

Kíváncsi vagyok, hogy ezeknek mikor fog eljönni az ideje... icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
1 2 3 ... 17 18 19   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu