Egyiptom
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97711 Üzenet linkje2009-05-04 20:46:13  Egyiptom

Írjatok Egyiptomról icon_razz.gif
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97714 Üzenet linkje2009-05-04 20:59:27 

Én már jártam ott. icon_biggrin.gif
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Macsosz
Törzstag
Törzstag
682 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97723 Üzenet linkje2009-05-04 22:25:27 

Egyiptom?...

A világ egyik legvarázslatosabb országa!-számomra
Többször előfordultunk ott lányommal együtt és külön-külön is.
Sok tapasztalatot gyűjthettünk a mindennapi életről-nem a csillogó
turita látványosságokra gondolok!-bár az is megvolt!
Az életvidám-nyomor,amiben élnek,számomra szinte felfoghatatlan.

A két kultúra egymásmellett élése valami különleges elegyet alkot.
A nyüzsgő,zajos arab világ a néma,több ezer éves emlékek között
valahogy nagyon jól megfér.Nem okozott számomra idegen érzést.
Talán azért,mert hihetetlen módon óvják a régi értékeket!Nagyon büszkék rá,hogy ők élnek azon az ősi,misztikus földön.

És persze lépten-nyomon ezekbe az ősi-élő emlékekbe botlik az ember.
Szinte időutazásnak tűnik az alabástrom műhelyek,a parfűm és
papírusz készítők mukájába betekinteni.
Sajnos a bazárokban kapható holmik legtöbbje bóvli,de a lelkes turista
amúgyis csak valami emléktárggyal akarja gazdagítani otthoni gyűjteményét.Nem igazán törődik a kézzel,valódi alpanyagból készült
tárgyak értékével.

Ilyen valódi értékekkel bíró tárgyak felkutatása során nem sokszor volt idő visszamenni a szállodába enni.Így igen sok helyi ételt kostólhattunk
az utcai kifőzdékben.Persze volt helyi vezetőnk,aki megmutatta,hol "biztonságos"a konyha.Azokat az ízeket még így évek múltán is érzem!A kedvencem egyfajta savanyúság volt.Csak a húsleveshez nem ettem!
Ha másért nemis,de ezért még el kell mennem Egyiptomba!

És persze látnom kell még a Nilus fölött úszó szmogos ködöt,Kairo nyüzsgését,a piramisokat...

Macsosz icon_biggrin.gif

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#97754 Üzenet linkje2009-05-05 10:28:12 

Egyiptom...érdekes világ...ellentétek világa:ott a nagy nyomor-és a luxusszállodák,homokos tengerpartok.A Vörös tenger hihetetlenül színes élővilága-a Sínai félsziget kopár hegyei.A sivatag,a piramisok,úgy éreztem magam mintha egy mesevilágba pottyantam volna.Nekem a legfelejthetetlenebb élményem az volt hogy közvetlen közelből láthattam Tutankhamon aranymaszkját,és a szarkofágját,ezt egyszerűen a mai napig nem tudom feldolgozni....Az a rengeteg kincs,és lelet ami a kaírói múzeumban van,szerintem a felét sem tudtam végignézni..lenyűgőző,nem találok jobb szót.A sírkamrák,azok a hatalmas építmények,a karnaki templom is olyan nagy területen fekszik,és akkora egy oszlop hogy még a felét sem értem át,nem beszélve a magasságukról.Kaíró,valójában egy iszlám metropolisz 12millió lakossal..hihetetlen,a Nílus mentén tényleg minden van,vályogházak betekinthetünk 1-1 szegény család életébe,rögtön lehet értékelni a mi életünket,lakásunkat,és éltszínvonalunkat.Volt "szerencsém"döglött tehenet látni a Nílusban,annak ellenére hogy a víz a legdrágább kincs arrafelé.Aztán Hatsepsut temploma a semi közepén,fantasztikus volt.Mesevilág, a múlt és jelen találkozását szerintem sehol nem tudod átélni ilyen íntenzíven mint ebben az országban.Az édességeikről nem is beszélve,(aki ismer az tudja milyen édesszájú vagyok)mai napig számban érzem az ízűket,de sajnos egy receptet sem tudok icon_sad.gif
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#98022 Üzenet linkje2009-05-06 19:05:46 

Szia Csz75!
Az út 11 napos volt, az utolsó 3 éjszakát a Vörös-tengernél töltöttük.
Belépőkkel, vízummal, reptéri illetékekkel (4 repülés), biztosítással együtt 302.000,- Ft/fő az ára.
Közös baksisra összeszedett az id. vez. 30USD-t.
Kettőnknek átváltottam 100USD-t fontra, de nem tudtam elkölteni, a reptéren a maradékot visszaváltottam Euróra, jól jön a következő útra (Párizsba készülök, látom te is). Magamhoz képest így is sokat költöttem. Nem sajnáltam a külön baksist sehol, meg tárgyi emlékeket is hoztam magunknak és a gyerekeinknek is.
szepeva

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#98070 Üzenet linkje2009-05-07 07:57:34  Válasz a #98022. hsz-ra Előzmény #98022

Szia Szepeva!

Köszönöm az infókat. Nekem ez így első hallásra elég húzósnak tűnik, persze sok mindent tartalmaz, de még úgy is.
Biztos nagyon jó lehetett, sok szép élményt gyűjtöttetek. Amit írtál róla, ezt támasztják alá. icon_smile.gif

Írtam a Franciaország topikba Neked.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#98075 Üzenet linkje2009-05-07 08:18:39 

Szia csz75!
Ha Egyiptomba akarsz menni, akkor keresgélj a last minute utak között. Ja, és ne a főszezonba menjél. icon_biggrin.gif

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#98079 Üzenet linkje2009-05-07 09:06:40  Válasz a #98070. hsz-ra Előzmény #98070

Szia Szilvi!
Igen, tényleg elég húzós az ára, ettől olcsóbban is el lehet jutni Egyiptomba. Kérdés, mit szeretnél. A nyaraló programokat főszezonon kívül, last minutban egész reális áron meg lehet kapni, de hajóutak is vannak olcsóbban. Kevésbé kényelmes, de pl. a Kairó és Asszuán közötti utat is meg lehet tenni vonattal, meg aztán Luxorból sem kell feltétlen visszarepülni Kairóba, megtehető az út a földön is. A férjem nem bír sokáig ülni (eü. oka van), emiatt döntöttünk ez a drága út mellett. Vannak ettől rövidebb, 8 napos programok is, nyilván sokkal olcsóbban. A hajóút ugyanaz, de nem egészül ki a pár napos Vörös-tengeri pihivel.
Most csak nyaraló programokat kínálnak az irodák, a hajóutak csak ősztől tavaszig vannak, mert fehér ember számára délen kibírhatatlan a hőség.
Ha izgat Egyiptom, keresgélj, legalább egyszer egy életben el kell menni megnézni, különleges.
Üdv. Éva

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#98081 Üzenet linkje2009-05-07 09:20:00  Válasz a #98079. hsz-ra Előzmény #98079

Szia Éva!

A közeljövőben nem tervezünk egyiptomi utat, abban viszont egyetértek veled, hogy azt is látni kell.
Én is kíványcsi lennék az országra, nevezetességekre, nem csak a tengerpart érdekelne.
Amit írtál a beszámolódban az nagyon jól hangzott, ezért is érdeklődtem. Valamikor kora tavasszal tudnám elképzelni az utazást, de egyelőre nincs betervezve.

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#98426 Üzenet linkje2009-05-10 11:45:35 

Sziasztok!
Az este folytattam a beszámoló írását, az első 6 nap (3 részletben) felkerült a más országok élménybeszámolók oldalra.
Kedves Zsebkuty és Lacimaci!
Köszönöm, hogy elolvastátok, jövök majd a folytatással.
Éva

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#98427 Üzenet linkje2009-05-10 12:33:09  Válasz a #98022. hsz-ra Előzmény #98022

Publikus hogy melyik irodával utaztatok?
Bennünk is motoszkál már egy idelye hasonló út ötlete, de kevés a megbízható iroda, Te viszont alapvetően dícséred őket icon_lol.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#98431 Üzenet linkje2009-05-10 13:02:36  Válasz a #98427. hsz-ra Előzmény #98427

Persze, hogy publikus, biztos nem olvastad az elejétől végig, mert azzal kezdtem. A Fehérvár Travellal voltunk.
Külföldi iroda egyébként nem szervezhet oda, az egyiptomi irodák állítják össze a csomagokat, a magyar iroda így kész programot vásárol, persze mindenki mást.
Mi azért választottuk őket, mert a hosszú utakat belföldön is repülővel teszik meg. A másik fontos szempont az volt, hogy a Fehérvár idegenvezetője is jött velünk. Ezt nem minden iroda biztosítja, ami azt is jelenti, hogy az ottani id. vez. nappal a csoporttal van, de a szállodában magad vagy. Nekünk ez biztonságot adott. Jó volt az is, hogy így a "hibáért" azonnal kárpótolni tudtak bennünket. Az más kérdés, hogy az azonnal felajánlott kárpótlás mértékével nem értett egyet mindenki (volt aki a drága út 30%-át szerette volna visszakapni), szerintünk ez így tök jó volt, végülis kár nem is ért bennünket.
A kísérő id. vez. ezen kívül szinte semmit nem tett, de azért jó volt a jelenléte.
Hátránya a Fehérvár útjának, hogy 42 fős csoportokat szervez. Más iroda már 6-10 fővel is indít utat.
Nyilván mindenki mérlegel, mindenkinek más a fontos.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi62
Aktív fórumos
Aktív fórumos
112 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#98452 Üzenet linkje2009-05-10 19:24:14  Válasz a #98426. hsz-ra Előzmény #98426

Kedves Éva!
Nagyon várom a beszámolód folytatását!!!
Üdv:Marcsi

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#98501 Üzenet linkje2009-05-11 08:46:47  Válasz a #98452. hsz-ra Előzmény #98452

Köszi Marcsi a biztatást: Éva
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#98502 Üzenet linkje2009-05-11 09:03:04  Válasz a #98431. hsz-ra Előzmény #98431

Olvastam, csak ezek szerint "nem ment át" icon_lol.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu