Csehország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103145 Üzenet linkje2009-06-04 14:05:37  Csehország

Sziasztok!
Ha megengeditek én ezt a topikot meg szeretném nyitni.
Régen nagyon sokat jártam Cseszlovákiába mikor még az volt,de csak a tátrákat barangoltam be meg egyszer voltam Prágában és nagyon halványan emlékszem rá.
Csodálatos város az maradt meg bennem és arra gondoltam hogy szeptemberbe meglepem a nejemet egy hosszú hétvégével.
Ha van valakinek jó szállás tapasztalata és mit lehet megnézni a városba na hát akkor nehogy vissza fogja magát icon_biggrin.gif


# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#103165 Üzenet linkje2009-06-04 16:28:21  Válasz a #103145. hsz-ra Előzmény #103145

Szia Robi!

Prága gyönyörű város, én többször is voltam már, legutóbb tavaly ősszel, akkor itt laktunk:

http://www.pragueholiday.cz/alpin-avion-pension.php

http://www.prague-vacation.com/hu/prague-pensions/pension-alpin-avion/

Akkor 1760 CZK volt egy éjszakára egy kétágyas szoba. Közel van a metró és van saját parkoló a kertben, így nem kell az utcán kint hagyni a kocsit, nagyjából emiatt a két ok miatt választottuk ezt a szállást.

A belvárosban bármerre indulsz, mindent érdemes megnézni. icon_smile.gif Gyalog vagy egy-két metrómegállón belül minden elérhető, úgyhogy nagyon kényelmes dolga van a turistáknak. Később majd lehet, hogy halászok elő képeket a mieinkből icon_smile.gif, de addig is amit mindenki meg szokott nézni, azok a következők: a Károly-híd, a vár, az óváros, a zsidónegyed, a Vencel tér stb. stb. A neten biztos ezer infót találsz ezekről! icon_smile.gif

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103167 Üzenet linkje2009-06-04 16:35:12 

Robi ha hazajöttél adok egy msn címet motoros cimbim kint dolgozik, ha gondolod?
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103169 Üzenet linkje2009-06-04 16:39:16 

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és minden megoldás érdelek.Igyekszem szeptemberig minden infót összeszedni és nekivágni az ismeretlennek icon_biggrin.gif
De csak bátran körmöljetek és én olvasok ezerrel icon_razz.gif

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103172 Üzenet linkje2009-06-04 16:55:40  Válasz a #103165. hsz-ra Előzmény #103165

Szia Haspók!
Nagyon szépen köszönöm jó kis szállásnak tünik és nem hátrány hogy a kocsit is le lehet tenni.
Ti a neten foglaltatok ezekszerint szállást.
Nem volt vele semmi gond?
Utaltatok előleget vagy ott rendeztétek a dolgot és nem is foglaltatok előre.
Üdv:Robi

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#103196 Üzenet linkje2009-06-04 18:51:42  Válasz a #103172. hsz-ra Előzmény #103172

Igen, a neten foglaltuk, és nem volt vele semmi gond. A foglaláskor a neten bankkártyával történt a fizetés, és e-mailben küldték a vouchert. Az első éjszaka árát kellett előlegként kifizetni. (3 éjszakát voltunk összesen.) A maradékot pedig ott helyben, szintén kártyával fizettük.
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103258 Üzenet linkje2009-06-04 21:40:32  Válasz a #103196. hsz-ra Előzmény #103196

Gondolom akkor utalni is lehet e zsetont!?Tudnak ott Magyaul is?Tudom ezek buta kérdések ,de nézzétek el nekem icon_smile.gif
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#103262 Üzenet linkje2009-06-04 22:05:12  Válasz a #103258. hsz-ra Előzmény #103258

Hááát ahol mi foglaltuk, ott nem tudnak magyarul... De van még egy tippem. icon_smile.gif Ha fontos a magyar ügyintézés, akkor ezen az oldalon próbálkozz:

http://www.praga.hu/szallaspr.php?nyelv=hun&hot=40&menu=p2praga&resz=A

Egyszer (régebben) az ő Alpin nevű panziójukban laktunk, az is teljesen jó volt. Itt az utcán, a ház előtt lehetett parkolni.

Náluk lehet átutalni is az előleget (bár ezért egy kisebb összeget felszámolnak), vagy pedig készpénzben befizetni itteni banknál (ez ingyenes, én így csináltam annak idején). De a honlapjukon le van írva, hogy milyen fizetési módok vannak.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103263 Üzenet linkje2009-06-04 22:20:33 

Köszi mindent ,de nem csak azért nyitottam ezt a topikot hogy nekem keressünk szállást hanem azért hogy leirják az emberek az orszégról szoló tapasztalatokat.
Az már egy részletkérdés hogy én keresek szállást ,de azt a neten is megtalálom,de köszi bármit is írtok ezen a téren icon_biggrin.gif

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#103266 Üzenet linkje2009-06-04 23:12:18 

icon_razz.gif

Milyen tapasztalatokra gondolsz? Az autópályának van egy szörnyű szakasza Prága felé, ahol érehetően darabokból van összerakva az út, de túl fogjátok élni. icon_smile.gif A híres prágai sörről nem tudok nyilatkozni, én ugyanis nem szeretem... icon_razz.gif

Amit biztos látni fogtok:

Tyn templom az Óvárosi téren


Károly-híd:


(Képek innen: https://www.voyages-photos.fr/)

Ez az óra szintén ugyanezen a téren van, minden órában várják a tömegek alatta, hogy kinyíljon és végigmenjen az órajáték. icon_smile.gif



(Kép innen: https://cheapoair.wordpress.com/2009/04/)

A Károly-híd másik vége:


Aranyművesek utcája a várban:


(Képek innen: 840)this.width = 840" src="images/smiles/icon_cool.gif" alt="icon_cool.gif" border="0" />" target="_blank">https://www.guide-prague.cz/gallery/prague-introduction-sightseein/icon_cool.gif

Ha értékeled a szecessziót, akkor a Vencel-téren érdemes megnézni ezt a hotelt:


(Kép innen: https://www.guide-prague.cz/galpopup/art-nouveau-sightseeing-tour/37)

A többit majd legközelebb... icon_wink.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#103272 Üzenet linkje2009-06-05 06:38:04 

Haspók!
Igen ezekre is gondoltam mint az oda vezető út és bármi ami az eszetekbe jut icon_smile.gif
Nagyon szép képeket tettél ide.Nagyon szép városnak nézem PrágátA sört azt meg én letesztelem icon_razz.gif és szeptember végén leírom az ízharmóniát icon_biggrin.gif
Üdv:Robi

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#107088 Üzenet linkje2009-06-30 13:17:24 

kissas57 írta:
Robi ha hazajöttél adok egy msn címet motoros cimbim kint dolgozik, ha gondolod?


Jelentem hazaértem.Lökheted!
Úgy nézem Prága nem olcsó a szállások terén,de ha menni kell akkor menni kell icon_biggrin.gif

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#139078 Üzenet linkje2010-06-14 12:40:18 

Meg lennék lepve, ha valakit Csehország említése lázba hoz… icon_confused.gif Lehet, hogy szerencsés vagyok, de nekem nagyon sok régi szép emlékem van, s voltak felejthetetlen barátok is. Voltunk néhányszor mostanában is, de mindig marad még számos „apróság”, ami miatt érdemes visszamenni. Így volt ez most is; egy bemelegítő kiruccanást megért. icon_wink.gif

Az időjárás nem volt túl kegyes hozzánk, de szerencsénkre csak néhány programunkat mosott el az eső (így több sör fogyott icon_redface.gif ). Az állandó izgalom, hogy milyen idő lesz akár egy óra múlva is, viszont sokat elvett az élvezetből. icon_cry.gif A sör most is kiváló (sajnos kicsit megdrágult), s a kajában is meg lehet találni az ízlésnek megfelelőt. A régi kedvencünk, Prága, ahol megszámlálhatatlanul sokszor voltunk, hála a barátságnak, sajnos – számunkra – hátrányára változott; ipari méreteket öltött a turizmus, hatalmas a tömeg; ez már nem az én szeretett Prágám… icon_rolleyes.gif

Lehet, hogy néhányan perverzitásnak tartják, de nagy élvezettel mászkáltam át Znojmo térségében az osztrák határon, ahol bemutató célzattal meghagyták a vasfüggöny egyes részleteit. icon_eek.gif







Néhány további kép: https://cseho.h-apci.fotoalbum.hu icon_razz.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#139101 Üzenet linkje2010-06-14 14:38:39 

Szia cserrobi!

Esetleg ha gondolod,megnézheted a triplanet.hun is.Mikor Rómát keresgéltem láttam Prágai ajánlatokat,igaz,az repülővel van.De szeptemberben már jó árakkal.És többen momdták itt nekem,hogy utaztak már velük,és megbizhatóak voltak...csak egy tipp...

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#173596 Üzenet linkje2011-08-19 23:35:01 

Németországból – amint azt ott már említettem – hazafelé Csehországon át jöttünk. Itt is csak a korábban valamiért kimaradt helyeket próbáltuk legalább részben bejárni néhány nap alatt. Erdős tájak, hangulatos kisvárosok, árkádokkal szegélyezett főterek, de sajnos egyre kevesebb régi hangulatos kisvendéglő, söröző, pedig a cseh sör most is remek. Végre sikerült eljutnunk a talán kevésbé ismert Chodovar sörgyár sziklába vájt éttermébe. Ezeket a járatokat valamikor a sörgyártáshoz használták (kis múzeum is van itt). Látogatásunkat egy fél kacsa bánta…

Néhány kép az útról:



















További képek itt: https://d-cs-2011.h-apci.fotoalbum.hu/?pageid=0

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
1 2   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu