Svájc
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#113370 Üzenet linkje2009-08-10 09:39:54  Svájc



Jungfrau

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#113507 Üzenet linkje2009-08-10 18:16:53 

Gyermekkori emlék, ajándék falinaptárakról a Matterhorn és örök vágyam, bárcsak megmászhatnám...de attól igen távol vagyok még.


# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Timba
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
497 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#113739 Üzenet linkje2009-08-11 22:54:20 

Nagyon köszönöm Valcsika !

Készül a beszámoló, talán csütörtökön már jönnek a képek is.

Szia Verka!
Ami nekem a legjobban tetszett az a Jungfrau régió,oda kétszer is visszamentünk,a szállásunk Lausannéban volt, onnan szerveztük a kirándulásokat minden napra. Az útvonalunk: Ausztria-Vaduz-Zürich-Bern-Lausanne-Vevey-Montreux-Evian-Genf-Yverdon-Fribourg-Gstaad-Pilion-Interleken-Mürren-Lauterbrunnen. Hazafelé a csodás Rheinfall. Amit láttunk napról napra leirom,és képekkel illusztrálom, ez az ország olyan szép hogy itt még a vak is tud fényképezni,még vissza szeretnék menni annyi a fehér folt számunkra is.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Timba
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
497 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114117 Üzenet linkje2009-08-14 00:03:43  Válasz a #113739. hsz-ra Előzmény #113739

Sziasztok!
Hogy is kerültünk Svájcba, tíz napra? Kaptunk egy lakáskulcsot a genfi tó partján fekvő gyönyörű városba, Lausannba. Másképpen számoltuk az indulási időpontot, de két nappal előbb, július 24.-én reggel 7-kor indultunk a barátainkkal Győrből. Az idő remek süt a nap, forgalom alig van az autópályán, az első pihenőnk a szép fekvésű Mondsee partjánál. Tovább folytatjuk utunkat Salzburg –Insbruch, (Innsbruck) pihenő Chiem-See (Chiemsee) partjánál, itt már felhősödött és elég hideg szél is fújt. Tovább indultunk Vaduz érintésével, itt már szakadt az eső, talán kettő fénykép készült, pedig nagyon szerettünk volna körülnézni. Az eső elől futás a kocsihoz, indultunk tovább Svájcba. Mintha az idő is csak bennünket várt volna az esővel, ránk szakadt az ég, bedugult az autópálya, így csak a kocsiból nézhettük araszolva a Walen-See (Walchensee) tavat és a környező hegyeket. Szerintem ez a része az országnak nagyon szép! Vaduzból fél ötkor indultunk, a trópusi eső miatt már úgy éreztük, hogy szaunában ülünk, és csak Bern után tudtuk egy kicsit kinyújtóztatni a lábunkat, ittunk egy kávét, a három kávé 15CHF, nem úr, aki nem pazal. Az utolsó száz kilométer azt hittem soha nem fogy el, este tízkor megérkeztünk a kapuba, az idő meleg semmi eső. Hiába voltunk nagyon kimerültek, a kíváncsiság lehajtott a kikötőbe bennünket. Az esti látkép nagyon szép, szemben a tó túlpartján a kivilágított Evian. Érkezés az ágyunkhoz 0.30-kor. Folytatás következik…



(belejavítottam, bocs, nem bírom ki, ha helységneveket rosszul írnak, a tavak nevét minidg egybe kell írni - vojandi)

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114191 Üzenet linkje2009-08-14 14:11:41 

Szia Timba!

Ne haragudj, hogy belejavítottam, te magad is tudsz még belenyúlni, így átírhatod az eredeti szavakat és törölheted az én pirosamat.

Nem igazán értek valamit. Ha Salzburg-Innsbruck útvonalon mentetek Ausztriában, akkor hogyan kerültetek fel a németországi Chiemsee-hez? Vagy direkt mentetek Salzburgból egyenesen tovább a Chiemsee felé és ott pedig lefordultatok Reith in Winkl határárkelő felé és így érintve a Walchenseet, vissza le az osztrákokhoz??? Kicsit kerülő volt szerintem, főleg, ha nem is volt időtök a Chiemseen a két kis szigetre hajózni.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#114314 Üzenet linkje2009-08-15 23:43:09  Válasz a #114117. hsz-ra Előzmény #114117

Szia Timba! icon_smile.gif

Nagyon jó, és nagyon várom a folytatást! icon_smile.gif (Bár részemről most nem kell elsietned, mert egy hétig netmentes helyen leszek - de mire újra gépközelben vagyok, hátha már az egészet olvashatom! icon_wink.gif )

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Timba
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
497 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114527 Üzenet linkje2009-08-17 20:44:45  Válasz a #114117. hsz-ra Előzmény #114117

Sziasztok!
Elkészült az album, lehet nézegetni icon_biggrin.gif . http://sv.jan-es.digifotoalbum.hu/

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114543 Üzenet linkje2009-08-17 23:05:44  Válasz a #114527. hsz-ra Előzmény #114527

Timba, gyönyörűek a fotók, szép helyen jártatok. Biztos szivesen maradtatok volna még!?
Köszi, hogy megosztottad velünk. icon_lol.gif

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
287 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#118815 Üzenet linkje2009-10-05 15:36:22 

Sziasztok!

Szeretnék tippeket kérni tőletek Genf-i ill. Genf környéki szálláshelyekről. Jövő nyáron Spanyolországba szeretnénk menni és hazafelé egy napot szeretnénk eltölteni Genf környékén. Olyan szálláshely érdekel, ami nem túl drága és 1 éjszakára is ki lehet venni.
Előre is köszönöm.

Üdv: Anita

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118817 Üzenet linkje2009-10-05 15:58:43  Válasz a #118815. hsz-ra Előzmény #118815

Szia Anita!

Ezt ajánlom Neked: www.booking.com

Lehet egy éjszakára kivenni szobát és vannak akciók.

Egyébként Svájcba Bp-ről odavissza már 12 000 Ft-ért is el lehet jutni.

De úgy vettem észre, nem túl olcsóak a szállások, 9000 Ft körül van egy éjszaka.

Ha találsz olcsóbbat, jeleznéd? icon_biggrin.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
287 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#118863 Üzenet linkje2009-10-06 09:26:04 

Szia Firkamano!

Köszönöm a szálláskereséssel kapcsolatos tippedet. Egyenlőre ez még csak tervezgetés hiszen messze még a jövő nyár. Mi mindenképpen úgy akarjuk beiktatni Svájcot, hogy Spanyolországból hazafelé jövet tennénk arra kitérőt.
Ha találnék valami olcsóbbat írok majd neked.

Szia: Anita

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ZA07
Aktív fórumos
Aktív fórumos
287 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#121918 Üzenet linkje2009-12-03 08:19:26 

Sziasztok!

Azoknak a segítségét szeretném kérni, akik jártak már Svájcban, főleg Genf és környéke érdekel.
Elsősorban az árak érdekelnének (éttermi árak, édességek, apróbb ajándékok stb.) ?
Jövő nyáron szeretnénk tenni egy kis kitérőt Genfbe, s mindenképpen frankot akarunk beváltani előtte ehhez kéne megtervezni nagyjából mennyire lesz szükségünk.

Üdv: Anita

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#153118 Üzenet linkje2010-10-16 16:25:20 

Tud valaki Zürichben olcsó szállást?
Én már feladtam, mert a hoteles oldalak mind 100 Euro felett (per fő per éj) kínálnak "olcsón".
1 éjszakára kellene májusban.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu