Aegina
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116550 Üzenet linkje2009-09-04 21:11:07  Aegina

Aegina (könyv szerint ejts: Éjina) a Szároni-szigetcsoport tagja, területe 83 km2, kivételes fekvése adta a stratégiai jelentőségét korábban. Napjainkban tízezer főnyi lakost számlál, fő jövedelmi forrása a pisztáciatermelés és a belföldi tuizmus.





Aegina város






Kedves, elbűvölő helynek tűnik...

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116564 Üzenet linkje2009-09-05 07:23:05 

(köszi, Andi!)

Szeretnék érdeklődni, hogy ha egy napra van lehetőségem átmenni Aeginára, a főváros mellett mit javasoltok? Ag. Marinát, Perdikát vagy Souvalát? (Igazából az első kettő között vacillállok - mert előbbinél van a két templom, ami érdekel, utóbbinál viszont szebbnek (és nyugisabbnak) tűnik a part (nem beszélve Moni kis szigetéről). Sajnos, hiába kicsi a sziget, nem fér bele mindhárom, mert buszozni/gyalogolni fogunk, és nagy rohanást sem akarunk csapni. Arányaiban jóval kevesebb "kultúrprogramot" szeretnénk, mint pancsit.
Előre is köszi, kíváncsi vagyok, járt-e már valaki erre.
(Addig bújom tovább az angol oldalakat icon_biggrin.gif .)

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#117830 Üzenet linkje2009-09-21 11:35:48  Aegina

Sziasztok!

Úgy tűnik, megint van egy felfedezésre váró hely. Elbűvölőnek tűnik, már indulnék is.
Tudtok arról adni valami infót, hogy lehet ide eljutni? (Este az útikönyvben majd megkeresem, de már most birizgál a kíváncsiság).

Köszönöm
Bottakati

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#117866 Üzenet linkje2009-09-21 19:22:18 

Kati, közel van Athénhoz, simán át lehet huppani komppal.
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#117875 Üzenet linkje2009-09-21 20:33:29  Válasz a #117830. hsz-ra Előzmény #117830

Szia!
Pireuszból több hajó indul naponta Aiginára, de Methanából is el lehet érni, ami egy szunnyadó vulkán lábánál lévő kénes, gyógyvizes tengeröbléről ismert gyógyfürdő. Nagyon szeretnék még oda visszamenni! De onnan csak de. 10-kor és du. 2-kor indul(t) hajó. Mi Angisztrionra szerettünk volna átmenni Aigináról, de nem volt rá elég időnk. Amúgy Porosz is ott van a közelben, nekem jobban tetszett mint Hydra vagy Spetses.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#117888 Üzenet linkje2009-09-22 10:22:20  Aegina

Vojandi, Cilla, köszönöm a gyors válaszokat!

Cilla, ezek szerint rossz hely nem lehet (mellesleg ki talál rossz helyet Görögországban???), ha vissza szeretnél menni.

Megint találtam téli elfoglaltságot, mint idén Naxossal kapcsolatban, ha lesz időm, keresek a neten infókat Aegináról. Gondolom, ide utazási iroda nem visz, önálló szervezést igényel. Viszont talán nem hemzsegnek a turisták, ugye?

Sziasztok
Bottakati

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118007 Üzenet linkje2009-09-24 11:02:30  Válasz a #117888. hsz-ra Előzmény #117888

Magyar iroda hál' istennek még nem szervez a szigetre utat icon_redface.gif , főleg a görögök nyaralóhelye. Én most egy nap alatt a fővárosban és Perdikában jártam - először, de terveim szerint nem utoljára.
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118010 Üzenet linkje2009-09-24 11:54:57  Válasz a #118007. hsz-ra Előzmény #118007

Pontikos, köszönöm a választ.

Én vagyok a béna, mert nem találom vagy tényleg nem tettél fel fotóalbumot Aegináról és Athénről? És ha nem, nincs is szándékodban?

Szia
Bottakati

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118034 Üzenet linkje2009-09-24 17:01:50  Válasz a #118010. hsz-ra Előzmény #118010

Bottakati, nem vagy béna icon_biggrin.gif , nincs fotóalbumom, és nem is lesz icon_redface.gif . Igazából én csak infogyűjtő (aztán tapasztalatmegosztó) fórumos vagyok. Idő hiányában még a barátaimnak sem sikerült albumot küldenem, de ha sikerül, lehet, hogy pár képet majd ide is belinkelek.
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118193 Üzenet linkje2009-09-26 19:50:32 

Megnéztem a kompmenetrendeket, és a Methana-Aegina igazán szimpatikus, a Hellenic Seaways napi 3 oda-vissza járatot indít. A menetidő 50 perc.
Köszi netktek az ötletet! icon_smile.gif A következő peloponnészoszi utazásunkban benne van Poros szigete is, és egy methanai kirándulás, onnan már csak egy kis ugrás Aegina.

# 11
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118331 Üzenet linkje2009-09-28 15:29:48  Aegina

Andi, Kati, Cilla!

Igazán jó az ötlet, amely magánszervezésben egyszerűen megvalósítható! Be kell vallanom, hogy soha nem hallottam e helyről, azonban a témaindító 4 fotó önmagáért beszél.
Mivel mi is fogadalmat tettünk, hogy "soha többé utazási iroda", ez a hely is már dobogós a jövő évi terveket illetően. (Azért zárójelben megjegyezném, hogy Kokszi peloponészoszi "fertőzöttsége" ránk is hatással van)

Misiarc

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118334 Üzenet linkje2009-09-28 15:51:25 

Szia Misi!
A "peloponnészosz-fertőzésről" (peloponnesositis) icon_smile.gif csak annyit, hogy egy éve agyalok és szárnyalok mindenfelé gondolatban, de folyton ide lyukadok ki, hogy valamit ott elkezdtünk, amit nem fejeztünk be, addig, míg nem megyünk vissza, ne menjünk máshova. Porosszal (azaz Methana) nagyon jól kombinálható egy napos kirándulásképp is, de pár napos ottlétre is. Mindenképp szerepel a tervemben.
Ismerni, ismertem a nevét, tudtam azt is, hol fekszik, mert kívülről és álmomból felrázva is tudnám mutatni a térképen, melyik görög sziget hol van. icon_smile.gif de képeket csak e topik révén láttam róla először, nekem is csak most fordult felé az érdeklődésem.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118341 Üzenet linkje2009-09-28 17:49:59  Aegina

Sziasztok!

Még alig jöttem haza Naxosról és tessék, már egy másik gyönyörű helyet találtam. Múlt hét óta ez az egyik kedvenc oldalam: www.aeginagreece.com.
Vajon eljön az idő, amikor ezt az ember lánya megunja? (költői kérdés, nem is várok rá választ).

Bottakati

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118492 Üzenet linkje2009-09-30 13:14:08 

Nekem már pár éves a szerelem. icon_smile.gif Idén belekóstoltam, remélhetően egy-két éven belül visszamegyek, mielőtt még elérné a tömegturizmus (ahogyan történt pl. Skopelossal is... icon_confused.gif )
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118494 Üzenet linkje2009-09-30 13:47:50  Válasz a #118492. hsz-ra Előzmény #118492

Pontikos,

Tapasztalatod alapján Aeginán el lehet tölteni kb. egy hetet? Ezt úgy értem, hogy bejárható-e esetleg motorral 3-4 nap alatt, minden fontosabb várost/falvat meg lehet nézni és akkor jut még 1 nap Porosra és 1 nap esetleg Hydrára? És Aeginán milyenek a strandok (homokos, aprókavicsos?) Te melyik várost vagy üdülőhelyet javasolnád bázisnak, ahol közel a part és szép is (ez persze nagyon szubjektív) és a főbb látnivalók motorral viszonylag gyorsan megközelíthetőek? És milyenek az utak, sok a szerpentin?
Bocs a sok kérdésért, már kutakodom a neten és a Lonely Planet-et is forgatom, de a személyes tapasztalatok segítettek nekem mindig a legtöbbet itt a Hellaszon.
Köszi előre is a válaszodat.

Bottakati

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu