Aegina
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118495 Üzenet linkje2009-09-30 14:05:22  Válasz a #118492. hsz-ra

Pontikos!

Mennyibe került a komp a szigetre?

Néztem neten képeket, nem is rossz. Jó, hogy nem csak strand van, hanem 1-2 látnivaló is icon_smile.gif

Lehet hogy még mi is megnézzük ezt a szigetet jövőre, ha már Athénban leszünk.

Kedvező szállást tud valaki? június utolsó napjaiban vajon lehet találni 13-15 euro/fő -ért?

Kicsit körülnézek a neten...

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118504 Üzenet linkje2009-09-30 16:10:51  Re:

Bottakati, szerintem bárhol el lehet tölteni egy hetet Görögországban (is). icon_lol.gif
Én csak egy napot voltam ott, a fővárosban és Perdikában, a strandok között volt homokos és sziklás is. Mivel a sziget nem nagy, bármit választhatsz bázisnak, nézz körbe a neten, és igényeid szerint dönts, ha oda jutsz (nyüzsis vagy nyugis), javasolni nem szeretek (még barátoknak sem). Mivel csak a két város között jártam, csak arról a részről tudom mondani, hogy nem volt szerpentines (ami nem zárja ki, hogy a másik oldalon az icon_biggrin.gif )
Ha sokat olvasol róla, meg tudod majd ítélni, neked mennyi időt "ér" a hely. A rohanós, lássunk mindent gyorsan ami az útikönyvben van-alkat szerintem egy nap alatt "ki tudja végezni" a szigetet - én nem ilyen vagyok.

Firkamano, a kompok 7.50 és 9.50 között vannak (árban icon_lol.gif ), a flying dolphin és az expresszek 14 körül. Minden fönt van a neten (még menetrendek is), és jónéhány szállás is. E-mailre válaszolnak.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118512 Üzenet linkje2009-09-30 18:47:48 

Nekem is tetszik ez a hely! Talán valamikor eljutok ide is. icon_biggrin.gif
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118539 Üzenet linkje2009-10-01 09:02:11  Válasz a #118504. hsz-ra Előzmény #118504

Pontikos, köszi a választ. Naná, hogy el lehet tölteni bárhol egy hetet (nekem kevés is mindig).
Már elkezdtem olvasgatni a Lonely Planet útikönyvet is, a netet is nézegetem. Én sem szeretem a rohanós, mindent látni akarok egy nap alatt programokat, ha kimarad két templom meg egy rom, na bumm. Inkább ücsörgök órákat egy gyönyörű parton és átadom magam az agymosásnak. Az útikönyv és a net hasznos, hogy tudjam, mi az, amit nem érdemes kihagyni.
Nagyon jó kis szigetnek tűnik, úgy látom, minden megvan ahhoz, hogy igazán jó nyaralást lehessen szervezni.
Még egyszer köszi az infókat.

Szia
Bottakati

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118552 Üzenet linkje2009-10-01 10:29:17  Válasz a #118504. hsz-ra Előzmény #118504

Pontikos!

Köszi a választ, sejtettem, hogy ilyesmi árban van a komp.
Már mondtam is páromnak, hogy jövőre eltölthetnénk itt 1-2 napot, úgyis Athénban leszünk, és azt mondta miért ne.

Viszont egy normális szállást találtam, írtam is neki, de még nem váalszolt.
Félek, hogy túl magas áron akarnak majd adni, abba én meg nem megyek bele. Június utolsó napjaiban leszünk Athénban, az még előszezon, azért bizakodom hogy 15 euro/fő -t mondanak, mert akkor nincs akadálya hogy eljussunk oda is.

Már kicsit bele is éltem magam icon_smile.gif


Ha valaki talál nagyon jó áron szállást, megosztaná velünk?

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118575 Üzenet linkje2009-10-01 14:10:03  Aegina

Sziasztok!

Találtam egy újabb, elég sok infóval ellátott oldalt:

https://www.aegina.com.gr/?lang=en

Firkamano, lehet, hogy itt találsz viszonylag olcsó szállást. Bár - és ezt nem is igazán akarom elhinni - a Lonely Planet könyvem szerint a motorbérlés (50 cm3) egy napra 40 EUR??!! Akkor mennyi lehet a szállás? Csodálkoznék, ha ilyen drága lenne a sziget.

Bottakati

És két kép kedvcsinálónak



# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118576 Üzenet linkje2009-10-01 14:24:30  Válasz a #118575. hsz-ra Előzmény #118575

Semelyik szigeten nem 40 euro a robogó egy napra, szerintem ez elírás. Nem lehet ennyi. Az autóbérlés sincs ennyi sok helyen...

Nem is értem hogy a szállásdók miért nem írnak ki árat. Olyan nagy munka??

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118577 Üzenet linkje2009-10-01 14:38:08 

A robogós ár nekem is durva, mi eddig minden szigeten (még Santorinin is, ami köztudottam drága) 10-12 Euro/napért béreltünk robogót. Nekem is tetszik ez a sziget. Eddig csak az volt a fejemben, hogy átruccanánk egynapos kirándulás keretében, de ilyenkor az ember általában arra a pár órára csak a "fővárosban" csatangol.
Bennem egy tök jó ötlet született (mert egy hét szerintem sok - pazarlás - ide): elmennénk egy hétre Görögországba (athéni repüléssel) és 2-3 nap Poros (jól kombinálhatók), 2-3 nap Aegina és Porosról még egy egynapos kirándulás Hydrára - ez így remekül beleférne egy hétbe. És mi van a közeli Salamis szigetével, arról sem beszélt még senki sem. icon_smile.gif

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118587 Üzenet linkje2009-10-01 16:04:22  Válasz a #118577. hsz-ra Előzmény #118577

Firkamano, Vojandi,

Azért is említettem külön a robogó árat, mert mi sem fizettünk még sehol 12 EUR/nap bérlésnél többet. Ellenőrizni fogom újra, végülis azért, mert Lonely Planet, nyomdai hiba lehet benne.
Vojandi, ha jól értem, (és ha jól ismerem már nyaralási szokásaidat), te egy hetet nem bírnál eltölteni Aeginán. Lehet, igazad van, mert azok az infók, amelyeket a könyvből és a netről leszedtem eddig, túl sok látnivalót – legalábbis egy hétre valót – nem kínálnak. Én bázisnak gondoltam, kirándulással Porosra és Hydrára.

Firkamano, találtál már szimpi szállást Aeginán?

Bottakati

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118594 Üzenet linkje2009-10-01 16:39:30  Válasz a #118587. hsz-ra Előzmény #118587

Szia Kati!

Szerintem is vétek lenne egy hetet elpazarolni ezen a szigeten. 3 nap bőven elég hogy felfedezze az ember.

Szállást még nem találtam, amit küldtél oldalt az nagyon jó, de sehol nincs feltüntetve ár, és most nincs erőm több tucat emailt küldeni. icon_smile.gif

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118597 Üzenet linkje2009-10-01 16:44:13  Re:

bottakati írta:
Vojandi, ha jól értem, (és ha jól ismerem már nyaralási szokásaidat), te egy hetet nem bírnál eltölteni Aeginán. Én bázisnak gondoltam, kirándulással Porosra és Hydrára.
Bottakati


Kati, nem is bírnék ki egy hetet, éppen ezt mondom. Én Porost venném bázisnak. Onnan elmennék vagy autóval Ermioniig és onnan oda-vissza kompoznék Hydrára, vagy megy Porosról is komp (már utánanéztem) és azzal. Porosról könnyű átruccani a Peloponnészosz keleti részére is, ezért az egy hétből mondjuk 4 napot lennék Poroson és 3-at Aeginán. Így gondoltam.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118602 Üzenet linkje2009-10-01 17:13:17  Válasz a #118597. hsz-ra Előzmény #118597

Vojandi,

Ezek szerint Poros szigetét szebbnek tartod. Akkor ennek a szigetnek is utánanézek. Köszi az infót.

Bottakati

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118617 Üzenet linkje2009-10-01 18:24:38 

Nem, nem tartom szebbnek, hanem többettudok róla és ez alapján. Aegináról alig tudok valamit, így nem tudhatom, hogy akarok-e ott több napot is lenni. icon_smile.gif
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118625 Üzenet linkje2009-10-01 19:22:57  Válasz a #118617. hsz-ra Előzmény #118617

ha valaki mégis megy Aeginara...Agistrit ki ne hagyja!!! Én voltam ott kb ezer éve...gyönyörű, csendes...annyira békés volt az egész!
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#118659 Üzenet linkje2009-10-02 11:35:36  Aegina

Na, kész vagyok totál.
Gabako, megnéztem Agistrit, igazad van, varázslatos. Amiket most már kinéztem (Aegina, Poros, Hydra, Agistri), nem lehet egy hét alatt végigszáguldani, mert akkor nincs pihi sehol. Áh, egy élet nem elég ennyi szépség meglátogatására. De tervezgetni nagyon jó!

Bottakati

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu