Krétai élmények
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100360 Üzenet linkje2009-05-20 17:50:23  Válasz a #100356. hsz-ra

icon_lol.gif Helló Janesz!!!
Én izgatottan várom a folytatást!!!! icon_lol.gif

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vio
Törzstag
Törzstag
844 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100430 Üzenet linkje2009-05-20 20:46:18 

Én is, én is!icon_biggrin.gif
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Janeszsas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#100545 Üzenet linkje2009-05-21 13:56:40  jujj.máááár

egyetlen életcélom maradt a hullafoltos álmaim között: Én megszervezem hogy a életem maradék részét ott éljem le
.ott a hellászban.

afrika szagu Krétai hőség...amit minden reggel egy nekifutásos tengerbegázolás tudott csak csillapiitani...és az anyaméh meleg sós tiszta tenger ami közrefogott és megtartott...
vagy az az élmény amit északgörögországban nyaraló turisták nem élhetnek át: az a naplemente a tengeren...amikor este 8.30 kor a tengerbebukik a napocska...minden este ott voltam egy 2.50 euros tzantali fehérborral valamelyik napágyat elfoglalva ha a tengerrel szemben ültem balkéz felől,chania szigetcsücske feletti égbolt területről jobrahaladva finom zuhanással történt a naplemente....az egy misztikus élmény....aztán 12 felé megjelenő hold...ami a vizpára sós viizpára lencse-hatására megnő' és a magányos magamban röhögős hajnali naturfürdők meztelenül....amikor beuszol ameddig tudsz és kinyilsz....felfekszel a viztetőre és csak VAGY! az az ős-sejt állapotra emlékeztette kikapcsolni vágyó elmém...azok nagyon drága élmények....olyan megosztanád de kivel? ott akkor...
És ha valaki közületek járt Rhetimno városka mellett plataniason(bár járt mert olvastam)akkor biztosan találkozott a haverommal, a legjobb haverommal akivel ott megismerkedtem,egy kóbor blöki a parton,olyan zsemleszinű,aktiiiv,boldog,barátságos,és hihetetlenül inteligens kutyus.elneveztem Bubullinának...ő nagyonsokat mutatott nekem....és mikor humánus fejjel azt gondoltam uuristen ezt a kutyust elviszem,megmentem,segitek neki...meg majd én iiigy meg ugy...hát ahogy megérezte hogy ki akarom sajátitani vagy szabályozni,otthagyott a p...cs.ba.. hehe...de a utcán,a strandon mindig megtalált,és akko mentünk bulizni....nagyon szerette mindenki más is...hajnalonként hazakisért,de a kéróba soha nem jött fel...udvar,lépcső,ott lefeküdt,én felmentem,megvárta miig elalszom,aztán lépett...másnap a strandon nézelődök,jó messze több száz méterre látom éppen madarakkal futkorászik,vagy játszik,füttyentek egyet,megáll,logó nyelvvel néz felém,majd nekilódúl,és ugy száguld felém mint aki szét akar tépni...aztán megérkezik seggét behuzva és hintáztatva örül,én is neki,aztán bolt,egy chappi, nekem gyros,parton befaljuk,egy fürdés...
én megmenteni őőőt???? ennél szabadabb életforma....ő mentett meg engem...ha én onnan elhozom meghal belül az biztos...
egyébként 3 honapot voltam kint,amiből 1 hetet nem száláson töltöttem,hanem a parton,meg klönböző hippi helyeken...mikor lejárt a 3 ik honapi szállásom is,repjegyem má volt haza,ezért nem akartam egy teli honapot kicsengetni,ha csak 5 napot maradnék,ugyhogy addig ment a dzsánki lájfsztájl... aludtam 2 estét egy parton nyugágyon,2 estét egy elhagyatott partrészen ahol találtam egy vájog malomházat,annak a tornácára beköltöztem,az nagyon szuper volt,bár nem tudom ki aludt már közületek tengerparton,elmondom reggelre,a szél,és a sós pára következtében a bőröd,és a hajad azonnal jamajkaivá válik..hehe
ráadásul a második reggelen arra ébradtam,hogy a szikláknak verődő hullám,egy tenyérnyi tarisznyarákot repiitett a hálózsákomra...hehe..
egyébként oliva,pita,feta. ezzel éltem 1 hétig...meg azok a kis kagylók amik nagyon drágák ám,mert körülményes megszerezni,nekem volt rá időm,még Ákhis mutatta hogyan kell,sziklákon köveken vannak ráragadva,ezek a klasszikus shell alaku kis kagylók,leszeded bicskával,kikaparod a kagyloházból,a bélrendszert ami fekete szinű a világos huson lemosod a sos tengerben,és máris van egy körömnyi nagyonfinom luxuskajád...ákhisz apja egyszer átjött hogy felfurjon reluxát nekem a konyhában...csak görögül beszélt,én meg azt nemannyira,ezért nem tudtam megkérdezni tőle mi a fene történt a hátával,mért van rajta a bal lapockájánál egy tenyérnyi lyuk,és forradás.ezért Ákisztól érdeklődtem,aki elmondta hogy járnak polipvadászatra,és a faterra rácuppant egy kicsinyet védő vagy agreszszivabb példány,. ezek után már könyörögtem neki hogy vigyen el...
polipszúrás: kisebb példányokra van kitalálva,partmentén köves partszakaszon hosszuszáru gatyában szandálban poloban,szigonnyal,fejlámpával...
és ők nagyon érzik ááám..közöm nemvolt semmihez....ugy mutatták nekem a polipot hogy ittvan ba...zmeg nemlátod??? : )
nem.... hehe
hát nagyonnehéz észrevenni...láthatatlan szemetek....de szurtak párat,meg még halat is...tiszta Robinzonos volt...nagyon élveztem...ennél jobban csak az tetszett amikor szereztem egy buvárszemüveget,uszonyt,egy pipát,és kimentem a sziklaszirtekhez buvárkodni olyan helyeken ahol a viz alatt barlangos részek vannak...azt nem hittem el....szines aranyos butafejű halakkal uszkáltam...körbevettek...és usztak velem...egyébként ez a másnapja volt a polipvadászatnak,igy délután nagyon berugtam,és este meghivtak vacsizni...na mit? polipot,halat,kagylót...sea-dish...
arra a gyomorra ami kárpátmedence kalibrált,meg szétcsapott....aztgondoltam legyen jó szar akkor...de basssa meg az valami elcsszettül finom...a polip karjai tapadókoronggal....uréééég..
az volt rossz,hogy álltalában turista fiatalokkal buliztunk sokat,tehát oda nyaralni érkezőkkel,akik mindig csak egy hétre voltak.igy hetente cserélődött a társaságom...késöbb már orára, napra tudtam mikor jönnek a hotelekbe a váltások,és kimentem a buszokhoz lecsekkolni kik lesznek a barátaim....hehe
ami minden reggel extrán hiányzik hogy amikor megfőzöm a teát,nem vagy hiába megyek ki az udvarra kertbe,nincs ott a lájm vagy a citromfa amiről az erős illatu termést leszakitva élvezem hogy basssssa+én szedtem a teámhoz a citromot...

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100552 Üzenet linkje2009-05-21 14:16:26 

még, még, mé....... icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Janeszsas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#100556 Üzenet linkje2009-05-21 14:21:54  Válasz a #100430. hsz-ra Előzmény #100430

icon_wink.gif folytattam icon_smile.gif
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Janeszsas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#100568 Üzenet linkje2009-05-21 14:40:41 

ő Bouboulliná..hogy tudja hová kell nézni mi?
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100576 Üzenet linkje2009-05-21 14:54:20 

Nagyon erősen visszajön belőle az a bizonyos "görögország-érzés". Ha van még, írd tovább Janesz! icon_smile.gif
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Janeszsas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#100578 Üzenet linkje2009-05-21 15:01:49 



itt laktam 2 napig icon_smile.gif))

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Janeszsas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#100579 Üzenet linkje2009-05-21 15:03:38 




ez meg preveli....

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Janeszsas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#100580 Üzenet linkje2009-05-21 15:07:20 



ő bouboullináá a part réme

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100582 Üzenet linkje2009-05-21 15:18:29  Válasz a #100580. hsz-ra Előzmény #100580

Szia Janeszsas!
Piszkosul jól írsz. Teljesen ott vagyok a Bubulinás, óriásholdas vályogmalom romnál és érzem a tenger illatát. Hallom az ütemes hullámzást. És a számban érzem a retzinát.
Szerintem Neked érdemes lenne egy blogot indítani. És Kissashoz csatlakozva még-még-még...........

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sóki András
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100587 Üzenet linkje2009-05-21 15:54:13 

Ez is egy élménybeszámoló. Nem tudom olvastátok-e? Én a nevetéstől majd ledöltem a székről.
http://www.tengerpartok.hu/200.....orszag.php

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100589 Üzenet linkje2009-05-21 16:09:57 

Én olvastam régebben, meg az összes többit is, ami ott van. icon_smile.gif Most is éppen azt teszem.
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100822 Üzenet linkje2009-05-22 15:56:57 

janeszsas írta:


itt laktam 2 napig icon_smile.gif))


ezt pontosan, hogy oda is találjak le tudnád írni icon_twisted.gif
köszönettel icon_twisted.gif

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Janeszsas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#100871 Üzenet linkje2009-05-22 22:22:11  Válasz a #100822. hsz-ra Előzmény #100822

hello!!!
phalasarma környéke, a sziget nyugati csücskénél valamerre egy kis öbölszerűség,a part mögött közvetlen egy nagy hegyoldal vagy domboldal,..de ilyen kis barlangszerüségekből mindenhool van, ha motorral mész MATALA falut ne hagyd ki ott a hippik meg is csinálták a barlangokat,ma már látványosság de ott azt megkell nézned....
üdvözlet
nyomj rá

--------->matala

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
<   1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu