Krétai élmények
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100881 Üzenet linkje2009-05-23 09:39:00 

köszi!

ott foglaltam szállást 4 éjszakára igaz nem a tenger partján, hanem a Xenophon hotelben, és onnan megyek csillagtúra szerűen, igaz kevés lesz az időm, de idén csak ennyire futotta igaz, ha az utazást is bele számolom 10-11 nap.

köszi a "linket" Mataláról

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#100899 Üzenet linkje2009-05-23 12:44:33  Re:

janeszsas írta:
hello!!!
phalasarma környéke, a sziget nyugati csücskénél valamerre egy kis öbölszerűség,a part mögött közvetlen egy nagy hegyoldal vagy domboldal,..de ilyen kis barlangszerüségekből mindenhool van, ha motorral mész MATALA falut ne hagyd ki ott a hippik meg is csinálták a barlangokat,ma már látványosság de ott azt megkell nézned....
üdvözlet
nyomj rá

--------->matala


azt hiszem írásaidtól felébredt bennem a régi csavargó, hobó énem, és minden valószínűség szerint nem a szálloda bevételét fogom gyarapítani (még szerencse, hogy olyan helyen foglaltam amit le is lehet mondani kezdet előtt 20 nappal költség nélkül) és esetleg kemping, de az is csak a tisztálkodás végett, igaz a sátorral növekszik a poggyász, de kicsi és elfér.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Janeszsas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#100996 Üzenet linkje2009-05-23 21:25:16 

akkor mégjobban megérte ujraélni...örülök,és sok sikket a triphez ...irigyellek most..föleg motorral...
és mindenképpen ajánlom,ha tudsz rhetimnonál menj fel a hegyekbe!de ne tul mélyre icon_biggrin.gif ...
egyébként ha olyan helyre tévedsz ami már magánterületnek számiit semmi nem történik csak elkérik az utleveled, kivagy mivagy? vagy ha olyan a hely akkor bekötik a szemed és visszavisznek a motoroddal a főutig..hehe icon_biggrin.gif
de ez nem tapasztalat,csak mesélték sokan.
azt tudom még hogy kosárlabdában ottvannak a görögök.de könyörgöm!!!
a hegyeket keresztülszelve,kietlen területeken egymásután,kiépitett kosárpályák. teljesen érthetetlenül...mindenfelé...ezmi??? krvajóóó...hehe

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Janeszsas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#100998 Üzenet linkje2009-05-23 21:30:11 

Most kicsit irok pár dolgot szomszédaimról,barátaimról,meg pár dologrol amit ott Plataniason fix tartozkodásaim során tapasztaltam.

Komolyabb megrázkodtatás ért ott...egzisztenciális paranoia és kétségbeesés,mertbeengedtem a "mi lett volna ha"gondolatokat....hehe

zoval láttam valamit működni ott , olyat amit elnem tudok képzelni itthon,vagy csak burokban vagyok,és nemlátok...
szoval van ez GREECE - CLUB . ez egy angol, swéd érdekeltségű szállodalánc,nem ez nem jó,inkább üdültető szolgáltató lánc.
a sztori előtt elmondom azért jelzésértékűen,hogy olyanok ismerősök közül akik szomszédaim,ismerőseim lettek ott,az üdülőövezetben,, :
3 román srác,gipszkartonoztak kint, 1000 euroért fejenként,3 fiútestvér,+ fater,+a kissebbik barátnője,a legnagyobbik
srác valamennyit beszélt angolul , a többiek semmit,a kárpátok mélyéről kis faluból származtak, nem hiszitek el de a báttyó
,a legidősebb takkra ugy nézett ki mint a dolph lundgren...de tényleg..a haja mint a lungrennek a roky 5 ben vagy melyikben.
.el is neveztem Ivan Bravonak....és nem hittem el hogy ezek a tényleg egyszerű emberek milyen jószivűektudnak lenni.
de tényleg....meghivtak egyszer egy családi ebédre ,alattam laktak a 2 .emeleten,az ismeretségünk ugy kezdődött hogy
-hihetetlen-szoval ha ruhát mostál,akko a legjobb ha felvitted a tetőre,volt ott kifeszitve ilyen száritózsinor,és
kiraktad rá a vizes cuccot,voltak rajta csipeszek,és a betontető-nap Combo 1 ora alatt megszáritotta,mindenesetre
otthagyhattad 1 estére,(2és fél honapig nem láttam esőt)ők otthagyták,mi meg ákhisszal egy 24 es alpha sörpakkot ,és a
kedvenc tzántáli bort azé ott fent mindig kivégeztük,....aztán magunkalol felkapva a pokrocot amit a mészköves szar
állandóan kimeszelt,összegyürtem,levágtam a teraszra a ajtó elé a gravitációval,valahogy leestünk a lépcsőn
aztán mindenki haza,én berugdosom még a pakkot,másnap jön a román srác hogy weer isz máj shört.....mondom mi?
yyu sztiill máj shört...mondom mivan? ne shörtölj már hogy loptam volna el...teljesen felhuzva bevág az ajtóm,
zsörtölődök..mia...mi a ...kopognak,ákhisz az,hogy felhivták,én elloptam a ruháikat..mondom miafa..?:,,mi? jöjjenek
ide kutassanak át...mieza f ság....uuristennnn...ő is hogy jooo tudja há joovan.....kinéz az ajtón,mir e zavaromban
pakolni kezdek,és a pokrocgócból kiesik egy tornaszett...hehe...gatya,polo,zokni...
szerintem abba kapaszkodtunk...hehe....de odakerült tény....ugyhogy fog,lemegy,ooooh fukkk...see!!
so'
szorri for disz rili kájnd of sit... és probálom magyarázni hogy nem kellett tényleg....hehe
nade aztán vettem nekik egy 6os pakk sört,otthagytam egy esteaz ajtójuk előt,,mert télleg zavart eza hülyeség.és valahogy
nagyon összehaverkodtunk..
szoval meghivtak ebédre,öreg fater olyan 70 es kábé,vigyorgós szikár,170 cm körüli kis vékony,de nagyon jókedvü,és probálja
mesélni nekem románul,amit később megértek,hogy az ő legjobb barátja aki már meghalt magyar volt,debrecenből együtt
dolgoztak,és pár szó,és felpattan,de nem viccelek mint ahogy nekem átjött a zorba, és kiabálja : csárdás...há
csárdás...ezen gondolkodott,már pár tizedperce,és elkezdett táncolni..csárdás....kislány....csárdás....jöttek neki a
szavak ..kislány.,és a csárdás....nagyon nagy volt...egyszerű,télleg paraszt emberek,de amikor végleg kiderült számukra
rólam,hogy a rikitó táska,sárga poló, mantralánc nyakamban,fehér edzőcipő,fekete "miafa"napszemüveg ellenére,az asztalnál a
helyzetet felismerve,és élvezve azt,a felém nyujtott másfél kilós kenyeret nem vágodeszkára helyezve szeretném porciózni,
hanem török egy nagy bunkó szeletet..tényleg elfogadtak.és ez tényleg olyan kajázás volt...meghivtak rá még pár román
ismerősüket fiatal ott épitőip ban dolgozó srácok...furán méregetve,aztán mikor a mosogató alol előkerült a ott erjesztett
pálesz,ott üvegben(!),meg amit nemértettem de annyira szerettek,a bonbonmegyszerűség,kolával...pfáfááááá
mennyi másnap reggel cukorbetegen szó szerint ...szoval később még szerintem irok róluk,van
mit!de tényleg nekem a románokról már más jut eszembe mint mndjuk a ebéd előtt vagy ezelöt az egész előtt...
nade szoval ismerősök közül 2 göröggel találkoztam,a többi sok,az tényleg lengyel,román,swéd angol,(swéd angol norvég
nagyonsok van)algér ,cseh,...

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Janeszsas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#101000 Üzenet linkje2009-05-23 21:30:55 

szoval ez a Greece Club...
egy swéd vállalkozás....töb éves hálidéj proramcsomagokat adnak el odaérkező ott nyaraló turistáknak...ha pl veszel tölük
1200(nem fix)hh) euroért az alapcsomagot,akkor 5 évig minden évben 2X2 hetet nyaralhatsz a lánc bármelyik hoteljében Kalkuttától hawaii ig,
csak a utazást meg a dolgaid kell fizetni,de körbevezettek a bemutató-rábeszélő utvonalon,a Platanias beachen A Hotel Plataniasban
volt a központjuk,gyönyörű luxusszintű szálloda nagy medencével,és minden extrával ...(soha nem tudtam volna ott szobátkivenni
az is fura érzéssel töltött el ahogy gyaloglás közben a 50 centes,meg 1 euroso összecsörrentek a luxusapartmanok lecsekkolásánál
pffff...alagsori apartmanok,zárt kurv..nagy terasszal,mindegyikhez külön jakuzzi,ezüstétkészlet a fiókban,gyönyörűen extrán felszerelt,
akkor a videoszoba ahol a lánc többi szállodáit mutatták be egy kurvanagy monitoron 360 fokban forditható kamerákkal a hawaii
szálloda szobái a környezet mind nagyonprofin megcsinálva,még én is majdnem fix munkát vállaltam hogy egyszer meglesz..hehe
és fiatalok 20-25 évesekrre van bizva szinte minden...és 5 részből állt,a utcán párosával begyüjtők,ők járták a flasztert és koncepciózusan
kerestek családos célpontokat,ők leszolitottak,és meghivást tettek egy ingyen vacsorára vagy ebédre,amennyiben most velük mennek,
és meghallgatnak egy 45 perces bemutatót...erre sokan igent mondtak,ugyanis a társaság megegyezett pár taxissal,akik fix
pénzért rendelkezésre álltak bármikor,és mivel az ajánlathoz hozzátartozott hogy taxi oda,és aztán rögtön vissza ide,egy ingyen ebédre megérte
... aztán a szálloda előtt várt a 2 es csapat ,a taxis lányok...ők 18-22közötti szép swéd ,angol csajszik,annyi volt a dolguk hogy y fogadták
a a vendéget,a szálloda előtt,és kedvesen felkisérték őket a szálloda halljában külön irodában történő recepciójukra,ez egy 2 perces kemény meló
1000-1200 euroért,nyárimunka,mindegyik unott fejjel,,,hehe recepció a 3 as csapat, adatok felvétele,egyeztetés a statisztikával,vendég
besorolása,várakozás az "ügynökre"ő a négyes számú csapattag,rengeteg szinpadias,szinházias,aa hallba beeséstől a viharosan
jókedvű bemutatkozásig mind a sikert és bizalmat sugallja,még az is megvan rendezve,hogy a főnőkük,a vezér az 5 ös számú,ő a bemutató
közben megzavarja az ügynököt egy fontos aláirás miatt,és bemutatkozik...szóval hogy megy dübörög!!gyere velünk aura ül a bemutató köré
nagyonprofi..ahogy a swéd gabben este,piázás közben a tükörben éppen a thaiföldi szobát probálja hipnotizálni egy vevőnek..hehe....mert gyakorol mert
hanincs teljesitmény akkor nincs pénz de ha csak 1 is összejön az sok pénz...és ugy átalakulnak meggyözővé',hogy nem tudsz velük dialekt
pontot nyerni...hehe...még a 2 kor bezáró pénzváltót is kinyitatják 3kor...olyan kemény szintre fejlesztik a megygyőző-kommnkációt.
szoval az ügynök beviharzik több másik ügynökkel a váróba,a recepcióba,és eljátszák hogy "köszönöm nagyon jó volt megegyezni ,blala bla,a
statisztaügynökök lelépnek mint elégedett vevők,és már viharzik is bemutatkoznia targetoknak...(egyébként önszorgalomból,és tényleg munka-
inspiráltan reggel 8 tájt usztak egyet minden nap előtt...olyan csapatfilinget alakitottak ki és tényleg müködött..20-25éves angol,swéd srácok.
menedzser több pénzért amit elképzelsz...és ha valaki megvette a csomagot,ez csak az első lépcső volt..heti 30 százalék megvette az alapcsomagot...
ez a 30 százalék befizeti a pénzt,swájci számlára megy,kamatozik,és eközben a világ összes táján fognak vendégeket egyazon időben,ez rengeteg pénz,
és ennek a 30 százaléknak aztán egy boldog nyaraláson felajánlanak egy sokkal drágább sokkal jobb,luxusabb, és hosszabb üdülési jogot,és a 30 százalék 15 százaléka
megveszi aztis,és ha megveszi abbol az az ügynök is kap megint pénzt aki alapban beszervezte..igy eshet meg hogy a cég elhagyása után 3-4évvel
is kaphacc fizut...és ez igy igy igy...és ezek nyári munkán voltak néhányan kivéve a vezéreket.nem kellett se nyelv hozzá nekeik,mert ha angol jött
akkor angol ügynök ment,ha swéd akkor swéd,ha norw akkor norvég...szal nekik nem volt nagy szám...ugy unatkoztak,ittunk,füstöltünk,zene...
vollt egy angol fiatal senkiházi aki mesélte iraki hobbijait...hogy távcsövessel a városban kijárási tilalom idején nájtvizsünös éjszakailátos puskával
a haverjával mndenkit leszedtek aki mozgott a városban...és vigyorgott.hogy milyen királyság volt.vigyorgott...amig délbronxi stilusban rá nem kérdeztem
hogy ki a f@sz is ő valojában, és hogy az anyja szoptatta -e kiskorában.de nem volt mindenki ilyen azért...
de szoval ha aztmondtam "most nem tudok menni veletek bándzsi dzsámpingolni ,mert nics pénzem,aztmondták:hogyhogy nincs?
ezt kérdezték :hogyhogy nincs? hehe... a legmagasabb bándzsidzsámping hiid europában az ottvan krétán...
az algér gyerek,aki pizzasütő volt a főut menti olaszpzzériában az english breakfaszt bár mellett,a szomszédom volt. a 3 ik emeleten ő is,jol keresett,ilyen kézzel
pizzatésztát forgató látvány séf,nagy dumás,tipikus_- áj tell ju máj frend...stilusu muzulmán srác aki néha feljárt a tetőre
a 6ik joint-ját is megtekerni és kibontani a mittumén hányadik sörét,mikor nála piáltunk,kérdeztem hogy muzulmán e,mert ott a korán ágynál..
mondta igen és áj ken tell ju máj frend...és aztmondta azt nem lehet megfogni olyan kézzel amivel sört fogtál előtte.
mert az szent... fura srác volt... ahogy ákhisz is, aki aztmesélte hogy mikor kicsik voltak akkor mocisok voltak,ilyen tipiko görög kismotorosok..
és állandóan bementek rhetimnoba 20 25en,és kövekkel bedobálták meg molotovval a rendörséget,és élvezték az üldözősdit hazai terepen a hegyeken..hehe
az egy állat...de má kinőtte aztmondja...kinőtte..hhh
És amin elszégyeltem magam az az a reakció volt, amikor az Eclipse bárban söröztünk,és Ákhisz haverjai is ott voltak,és ilyen nájki cipő,dzsigolo cuccok,meg napszemcsi,
és kérdezem mivel foglalkozik,és aztmondja pásztor Bzmeg...Hehe hogy mért reagáltam magamban ugy hogy...uuuristen ha ezt elmesélem...volt 200 birkája,a hegyekben,de rendes,
normális fiatal gyerek...az eclipse bárrol annyit hogy a tulaj állásajánlatott tett ha kurvajó kedved volt,vagy ha valakin aztlátta hogy sugározza a nyár este,zene,koktél
filinget...ez volt a felvételi..



sas

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#101086 Üzenet linkje2009-05-24 14:06:59  Válasz a #101000. hsz-ra Előzmény #101000

így kerül a piramis az Olympos-ra icon_twisted.gif

ez nálunk is működik több formában is, de nem a "csavargóknak" találták ki, mert helyhez és időhöz kötött, de biztos jó aki szereti

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
<   1 2 3


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu