Sziget vagy Szárazföld
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 10 11 12   >
Üzenet
  Kvalcsi | #1225 Üzenet | 2005-08-18 13:26:28 |
mia_ írta:
huu szóval a Peloponnészoszra eleve úgy megyünk, hogy elõtte be van tervezve szaloniki, a meteorák és delfi. a rio-antirionál lévõ hídon érkezünk a félszigetre, lesz egy fél napunk patrara, onnan megyünk toloba. itt lesz a szállásunk, 11 éjszakára. tervben van 1 nap athén, spárta, mystras, mani, mükéné, epidauros, korinthos és hydra. mivel nafplio ott lesz a szomszédban, oda biztos többször átmegyünk. az erõnlétet hagyjuk, alapvetõen elég lusta vagyok, de ha ilyesmirõl van szó, akkor természetesen nem maradhatna ki akkor sem, ha 100-zal több lépcsõfok vezetne fel. icon_smile.gif a félsziget nyugati része sajnos idén kimarad, de legközelebb - lefkadával egybekötve mondjuk - egészen biztos, hogy meglátogatjuk. icon_smile.gif


Szia Mia!

Gyönyörû útiterv. Gondolom útközben Parália környékén megszálltok. Arra figyeljetek, hogy a Meteora kolostorokba úgy tudom reggel 8-12-ig lehet bemenni. Célszerû ide és Delphibe ásványvizet vinni a kirándulásra, mert "vattát fogtok köpni". Elég magasan van mindkét hely, és nagyon meleg szokott lenni még szeptemberben is. Delphiben egész a stadionig menjetek fel, mert onnan a legszebb a kilátás. Szóval fantasztikusan szép helyek ahová készültök (jártam mindegyikben), de nem az a kifejezett sétagalopp, és mindenképpen megéri a fáradságot.

Üdv.:
  Rebeka | #1266 Üzenet | 2005-08-21 16:33:34 |
A Meteora kolostorok nyitvatartási rendje változó.: a Ypapantisz zárva van, a Szentháromság /Ajia Triada/ 9-18h, a többi 9-13h, 15-18h, illetve ettõl eltérõen a Ajiosz Sztefanosz délelõtt 8-12h, a Valraam pedig délután csak fél 4-tõl van nyitva. Egyébként mindenhol lehet kapni frissítõt, Kalambakában pedig minden kapható.
  Hadnagy | #1271 Üzenet | 2005-08-22 14:45:32 | kalambaka
A Kalambakai piacra mindenképpen érdemes benézni. De ahhoz még délelõtt érdemes érkezni. icon_smile.gif
  Vojandi | #3430 Üzenet | 2005-12-17 19:16:09 |
Én a szigeteket valahogy jobban szeretem, de nem tudom igazán megmagyarázni, miért. Talán, mert be lehet õket járni 1-2 hét alatt, a szárazföldön meg úgy érzem, még 3 hét alatt is alig láttam valamit, egyszerûen nem akar elfogyni a látnivaló és sosem érem utol magam icon_smile.gif Így mindig csak csalódottság érzése marad, hogy mikor jutok el a kimaradt részekre.
A szigeteket, éppen sziget mivoltuk miatt, tenger öleli körül, és így biztosan láthatok rengeteg változatos, gyönyörû partszakaszt, ami a kedvenc fotótémám. Talán ez az, ami leginkább vonz bennük. Vágyam, hogy életem végiéig megnézzek annyi görög szigetet, amennyit csak tudok! Persze a szárazföld sem csúnyább, csodaszép az is, és néha-néha oda is elmegyek.
Szerintem minden sziget egy sajátos kis önálló világ, saját jellegzetességekkel és ahány szigetre csak eljutok, annyi különbözõ Görögországot ismerek meg!

Andi
  Ferrari | #3926 Üzenet | 2006-01-01 20:45:17 |
Szia Andi!

Én is így vagyok vele. Minden sziget más.
Szerintem a szigeteknek más a hangulata, mint a szárazföldnek.
Nekem barátságosabbnak tüntek a szigetek.
  Szabhajni | #3927 Üzenet | 2006-01-01 22:54:23 |
Sziasztok!
Mikor tavaly elõtt(2004:)) a nászutunkra készültünk, választottuk uticélul Kos szigetét. Elõtte is nagyon tetszett a görög világ, még az államvizsgára is az ókori görög országot választottam:).
Nagyon tetszett a sziget, így tavaly már nem is volt kétséges, hogy mi az üdülésünk helyszíne. Rodoszon töltöttünk el újabb gyönyörû 2 hetet, idén pedig Krétára szeretnénk eljutni. Szerintem ezeknek a szigeteknek a szárazfölddel ellentétben van valamilyen megmagyarázhatatlan varázsa.
Így én "szigetpárti" vagyok:)

Mindenkinek nagyon boldog, Görögország általa választott részére eljutós új esztendõt kívánok! Hajni
  Ferrari | #3933 Üzenet | 2006-01-02 11:49:52 |
Szia Hajni!

Én is nyaraltam már mindkét szigeten.
Nehezen tudnék a kettõ közül választani, mindkettõ a szívemhez nõtt, szívesen elmennék újra bármelyikre, de az idén én is nagyon Krétában gondolkozom.
  édes | #3939 Üzenet | 2006-01-02 12:29:55 |
Szia HAJNI,
Ez egy szép kivánság! Így legyen.
Én jobban szeretem a szárazföldet,lehet ,hogy azért mert rossz tapasztalatom volt a szigetrõl-Zakynthos.
  Ferrari | #3941 Üzenet | 2006-01-02 12:38:30 |
Helló Édes!

Milyen rossz tapasztalat ért, hogy ennyire nem szereted a szigeteket?
Szerintem minden szigetnek megvan a maga varázsa. A szárazföld is jó, de más a sziget.
Szerencsére nem vagyunk egyformák, képzeld, ha mindenki a szigeteket szeretné és csak oda utazna???
  édes | #3943 Üzenet | 2006-01-02 12:55:12 |
Szia,
Lehet,hogy mi voltunk rossz helyen és a sziget gyönyörü csak mi nem találtunk ilyen részt.Robogót is béreltünk,de nekünk csalódás volt a sziget.Laganasban voltunk-1éjszakát kibirtam-a part kemény homokos,nem tudtuk miért.Este megfejtettük a rejtélyt:napközben lezárták és csak strandnak használták,éjjel útként mûködött.A viz sem volt tiszta.Sok angol és német turista volt,az árak hozzájuk igazodtak.Borzastó hangosak voltak a németek,mintha övék lett volna a világ.EGY éjszakát maradtunk ott,aztán az idegenvezetõnek jeleztem,hogy 1 percet sem maradok tovább.Kaptunk 1másik helyet,kis faluban,csend-nyugalom,de a tenger akár 1tó.Zakynthosból,Jón tengerbõl ennyi elég is volt. icon_confused.gif
  édes | #3944 Üzenet | 2006-01-02 12:57:28 |
DE azért az Égei-tenger vagy a Földközi-tenger szigetei vonzanak.
  Ferrari | #3947 Üzenet | 2006-01-02 13:12:39 |
ÉDES!


Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak v.voltak.
Sok jót hallottam már Zakynthosról is, tervbe is van véve, hogy egyszer megnézzük.

icon_rolleyes.gif
  Lusa | #4729 Üzenet | 2006-01-23 15:51:51 |
én hozzá vagyok szokva a szárazföldhöz...icon_biggrin.gif 3x voltam sartin...nekem megfelel, szép part olcsó.én pihenni megyek....de kinek mi a fontos.........icon_smile.gif
  Sarti | #5068 Üzenet | 2006-02-15 13:56:36 |
...nálam ez pénztárca kérdése, néggyel kell mindent szoroznom.....
  Penelopé | #11552 Üzenet | 2006-07-15 12:31:13 |
Nekem mindegy,sziget,vagy szárazföld,csak Görögország legyen.
Sarti! Puszillak
Mi ismerjük ám egymást!

Nemsokára mész Lefkadára, ugye?
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 10 11 12   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu