Bulgária
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130677 Üzenet linkje2010-04-08 18:44:06  Re:

cserrobi írta:
...Annyira gyorsan mennek a napok, hogy már tiszta parába vagyok!

Képzelem... icon_lol.gif

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Sheidi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130682 Üzenet linkje2010-04-08 19:18:20  Válasz a #130661. hsz-ra Előzmény #130661

Szia Robi itt is!
A neked való hely Szozopol!
Ott főleg apartmanos elhelyezések vannak, mert nagyon sok az olcsó étkezési lehetőség. Kaja? Csak szuper latviuszokban tudok beszélni, bár 2007-ben voltam.

Szozopol:


Ropotamo, ahogy a tengerbe ömlik:


egy kis édesség:


Neszebár



És egy kis kóstoló:


# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130685 Üzenet linkje2010-04-08 19:28:06  Re:

sheidi írta:
itt is!
?? icon_question.gif icon_question.gif

Köszönöm nagyon jók a képek,de írhatnál a parkolásról és még sok mindenről.
A kocsit azt nem hagynám parlagon,ha nem vagyok kénytelen.
A kajesz az meg jó hogy ettem mert különben ....... icon_lol.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bocsika
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
535 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130687 Üzenet linkje2010-04-08 19:56:49 

Robi!
Az Átkosban Én is voltam,de vonattalSzozopolban voltam vissza emlékezve,tényleg nekedvalo.Az autot ne hagyd csak zárt helyen mert nem Görögország a közbiztonság.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130690 Üzenet linkje2010-04-08 20:06:29 

Húúú annyi szállásom van már, hogy megérem elmenteni!

http://www.tourist-online.hu/Nyaralo-kereses/Bulgaria/2/

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Sheidi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
128 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130729 Üzenet linkje2010-04-09 04:46:30 

Mi busszal voltunk, de akik autóval mentek, azok fizetős (nem drága) főleg hotelek parkolóiban hagyták az autóikat.
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130733 Üzenet linkje2010-04-09 06:36:07  Válasz a #130729. hsz-ra Előzmény #130729

Ezek szerint náluk is megoldható, hogy a szállodába lerakd a verdát mégha nem is vagy a vendégük.?
Ennek azért nagyon örülök.
Keresgéltem szállást tegnap, de még nem nagyon találtam.
Hozzá teszem, annyi van mint égen a csillag.

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130740 Üzenet linkje2010-04-09 07:34:38  Válasz a #130733. hsz-ra Előzmény #130733

Robi,
ma kaptam egy hírlevelet az egyik kedvenc szállás-kereső oldalamról, rád gondoltam, hátha...:KATT. IDE

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#130741 Üzenet linkje2010-04-09 07:48:24  Válasz a #130740. hsz-ra Előzmény #130740

Köszönöm!
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#131096 Üzenet linkje2010-04-13 14:46:53 

Robi,
eszembe jutott még egy oldal, ahol talán érdemes körülnézni:Katt.ide

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#131337 Üzenet linkje2010-04-16 08:06:16  Válasz a #131096. hsz-ra Előzmény #131096

Szia!

Köszi,megnézegettem.
Találtam itt is egy két jó szállást.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#140143 Üzenet linkje2010-06-19 14:21:05 

Nagy élvezettel olvasgatom a fórumon főleg az „első bálozók” bejegyzéseit, lelkesedését Sartiért, Paraliaért, stb. icon_razz.gif Mindenki elkezdte valahogyan, talán még én is. icon_rolleyes.gif Reméljük, kicsit később rájönnek arra, hogy Görögországban van azért más is, s nem csak Görögországban, ha már ott eleget láttak. icon_idea.gif Persze, vannak, akik ott leragadnak; magánügy… icon_confused.gif

Mi mostanában egyre többet nosztalgiázunk, s így került újra képbe Bulgária. Egyéni utazók vagyunk saját szervezésben kocsival, s ez meghatározó minden tekintetben. Csak elnézem mostanában a görög „siófoki” apartman-árakat; hát Ti tudjátok… icon_eek.gif Nekem a változatosság kedvéért - Csehország után - most jó lesz tengerparti nyaralásnak a Napospart is, s mellette hazafelé a bolgár hegyvidék néhány alig ismert csodálatos tája és eredeti bájában megmaradt falva. Nem tudok elképzelni úgy egy nyaralást, hogy csak lógatom a lábam valahol, s a kaján, pián, fürdésen, kalózos és hasonló műprogramokon, gagyik vásárlásán kívül semmi sem – vagy alig valami - érdekel. (Nem kell ezen megsértődni, majdnem mindenki így kezdi, először ismereteket kell szerezni, s csak később alakulnak ki az igények és szokások.)

A Naposparton az általunk kiválasztott közvetlen vízparti „superior” szállodai szoba most büféreggelivel két főre 30,70 €, a normál kétágyas pedig 25,60 €; tessék számolni! icon_exclaim.gif Nekem ennyit megér… Van ettől olcsóbb is - itt is és másutt is - kevésbé jó adottságokkal. Sokat jártam arrafelé régen a gyerekekkel, van tapasztalatom bőven, s ragadt rám néhány bolgár szó is, amivel csodát lehet tenni. icon_biggrin.gif

[Nem tudom, ki hogyan van vele, de szerintem nem szabad országokat összehasonlítgatni. Mindegyik más, s éppen ez a jó. Meg kell találni mindenhol azt, amit szeretni lehet benne, azaz minden országban meg kell tanulni, hogyan érezhetjük jól magunkat, s ha valakinek valamelyik országban nincs ilyen, akkor azt neki tényleg el kell kerülnie.]






# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#143350 Üzenet linkje2010-07-09 16:15:41 

Újra itthon (sajnos); elmúlt ez az utazás is, mint lassan az egész élet… icon_cry.gif

Ismét kipipálhatunk egy régóta tervezett nosztalgiautazást, amire kicsit félve készültünk, s nem is csalódtunk… Jó volt, szép volt, kellemes volt, de néha váratlanul izgalmas és meghökkentő is volt. Nagyon sokat jelentett a korábbi helyismeret a helyi szokások tekintetében, s ma is aranyat ér néhány bolgár szó. A bolgárok nagyon aranyosak, kedvesek, szolgálatkészek, s ha megtudják, hogy kedves magyar vendég vagy (s nem egy beképzelt majom, mint annyian kishazánkból icon_rolleyes.gif ), akkor nyert ügyed van. Nem tűnt el semmi, nem volt az autó soha sehol sem veszélyben, s sorolhatnám, de ez az ország azért még sok tekintetben - ha nem is mindenhol - nagyon Balkán a szó nálunk meghonosodott értelmében is. icon_exclaim.gif

Szeretem a bolgár ételek nagy részét, s ezért nagyon jókat kajáltunk, méghozzá nagyon olcsón. Igaz, eldugott helyeken is jártunk, ahol még a 3*-os szállodában is mi voltunk „a vendég” (s senki más) icon_eek.gif . Előfordult, hogy két feles, két komoly grillétel, két sör került összesen 7-8 Eurónak megfelelő Levába. A létező legdrágább étel (egészben nyárson sült bárányból 300 gr körettel) került kb. 8 Euróba. Egyszer ettük-ittuk magunkat tényleg „asztal alá” icon_redface.gif , akkor fizettünk kb. 24 Eurót. Oda kell figyelni az árakra, mert nagyok a különbségek; volt, hogy látva az étlapot egyszerűen odébbálltunk, s egy saroknyira fele árért nagyon jót ebédeltünk…

Azt hiszem, nem lesz több alkalmam Bulgáriába utazni, pedig talán érdemes lenne, de hát annyi minden vár még másutt is, csak győzzem erővel. icon_confused.gif Máris készülünk a következőre, ami szintén régi vágyunk: Elzász-Lotharingia; a Rajna menti borvidék bűbájos városkái, s ami a környéken elérhető (pl. a Fekete-erdő). Nagyon régen jártunk arrafelé, de mindig csak egy-egy napban futtában. Most lesz rá két hetünk… icon_wink.gif

Csak a bolgár hegyi utakat tudnám feledni… icon_rolleyes.gif





























Be vagyok havazva, s a következő útra is készülni kell még, ezért fotóalbum csak jóval később lesz... icon_redface.gif

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#143496 Üzenet linkje2010-07-10 18:26:08 

Csak most vettem észre, hogy van ez a topik icon_twisted.gif
Augusztusban a második nyaralásunkat mi is ide tervezzük és a Hapci által nem igazán ajánlott útvonalon szádnékozom lemenni: Belgrád után le Smederevon keresztűl az al-Duna mellett (gyönyörű, kiépített panoráma út van arra) le Negotinig, Bregovonál belépni Bulgáriába, szállás Vidinben. Nagyon barátságos városka, a Duna parton több nagyon jó kis vendéglővel...
Másnap pedig Gabrovon és a Sipkán keresztűl a tengerpart, de nem valami élménykombinátba (Napos part, Aranypart, stb.), inkább valami kisvárosba: Obzor, Pomorie, Szozopol, vagy valami még kissebbe... Az én korosztályom annyival van ilyenkor előnyösebb helyzetben, hogy mi még tanultunk oroszul, én pedig annyiszor jártam már ott (részben munka, részben magán), hogy bolgárul sem adnak el icon_lol.gif
Ezekben a kisvárosokban pedig mindig van kiadó szoba, augusztus 20 után meg pláne, jó kis nyaralás lesz.
Ha valkinek esetleg lenne kérdése vezesse elő!

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144552 Üzenet linkje2010-07-17 21:41:19  Válasz a #143350. hsz-ra Előzmény #143350

Elkészült egy kisebb fotóalbum az utunkról: https://bulgaria.h-apci.fotoalbum.hu

Látszik a képeken a labilis időjárás; jó idő volt ugyan végig, de szinte mindennapos volt egy-egy zápor.

Néhány nekünk emlékezetes kép:











KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu