Bulgária
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144603 Üzenet linkje2010-07-18 10:08:32 

Kedves H.apci!
Nagyon szép helyeken jártatok!Köszi az izelitőt!
Az ételek pedig nagyon finomak és nem is drágák-viszonylag.
Milyen volt a part?Úsztatok-e vagy kirándultatok általában?

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144612 Üzenet linkje2010-07-18 11:04:32  Válasz a #144603. hsz-ra Előzmény #144603

Szia!

Odafelé most a Plovdiv – Sipka-szoros – Veliko Tarnovo útvonalon mentünk, meg ami a környékén van, majd egy hetet voltunk a Naposparton kisebb kiruccanásokkal, hazafelé pedig bejártuk (kocsival, miután a gyalogtúra már sajnos nem megy icon_cry.gif ) a Rodope-, a Pirin- és a Rila-hegység legjellemzőbb részeit, mert az korábban mindig kimaradt. Néhány kisebb programot, kitérőt elmosott ugyan a zápor, de így is elégedettek vagyunk.

A tergerpart a strandoknál szinte mindenütt homokos, így soha nem kristálytiszta, inkább opálos. Néhol most rengeteg volt a hínárféle, másutt meg egy szál sem, amit korábban nem tapasztaltunk. Most talán Pomorienél volt a legjobb a víz, ami szintén egyedi eset. Még kicsit hűvös volt a víz, de ez senkit sem zavart.

Az ételek, de még az italok is – főleg a kisebb helyeken – kifejezetten olcsók (persze mihez képest… icon_confused.gif ), ahogy írtam is. A bolti árak hasonlóak a mienkhez, de van néhány dolog, ami olcsóbb. (Amin ledöbbentem: találtunk hazafelé jövet gyümölcsvásárláskor termelőnél vidéki kisvárosi boltban friss nagyfejű bolgár fokhagymát kb. 1,50 €/kg áron; be is vásároltunk belőle. Vettünk a régi megszokott dolgainkat is, mint pl. tengeri só, néhány fűszer, borecet, a FETA-hoz hasonló sajt hűtőtáskába, rá jégakku helyett fagyasztott pacal, stb. icon_redface.gif )

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144620 Üzenet linkje2010-07-18 11:50:49  Válasz a #144612. hsz-ra Előzmény #144612

icon_lol.gif Szia!
Köszi a választ!Nem vágyom pl.a strand miatt sem Bulgáriába,de a tájak,csodálatosak,akárcsak Szlovénia,Macedónia a csodás hegyeivel vagy Montenegro vadregényes helyei...csak ugye én vizicsibe,nem mindegy,milyen vizparton ,,heverészek"vagy úszkálok...
Bulgária-sopszka saláta jut még eszembe róla,ami majdnem görög,de szerintem még annál is finomabb! icon_razz.gif

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144623 Üzenet linkje2010-07-18 12:09:41  Re:

[quote="zsebkutyBulgária-sopszka saláta jut még eszembe róla,ami majdnem görög,de szerintem még annál is finomabb! icon_razz.gif[/quote]
Egyszer próbáld ki az Obcsarszkát; az a sopszka sonkával, főt tojással turbósított változata icon_lol.gif
Az országban különbel elég sok pl. a BILLA, ott jókat lehet shoppingolni icon_redface.gif

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144632 Üzenet linkje2010-07-18 12:57:05  Válasz a #144623. hsz-ra Előzmény #144623

icon_lol.gif Helló Kakadu!
Ovcsarszkára gondolsz??IGEN,ettem már gomba,sonka,tojás,nagyon-nagyon finom!!!
Nem vagyok az a shoppingolós-fajta,csak a fűszerpiacokat szeretem... icon_redface.gif.de azért köszi!

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144635 Üzenet linkje2010-07-18 13:55:41 

Igen, ezek az igazán nagy dolgok... icon_wink.gif icon_lol.gif

Nálunk - érthető okokból - most a kebapcse és a sopszka-saláta megy ezerrel, amíg rá nem ununk (miután a báránysült házilag macerás), aztán jöhet megint a knédli káposztával és egy jó szaftos husival, utána esetleg egy pekingi kacsa, vagy ki tudja... icon_rolleyes.gif icon_redface.gif Pihentetőnek lesz közben egy kis magyaros is... icon_lol.gif

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144772 Üzenet linkje2010-07-19 10:36:27 

Már írtam róla itt valahol korábban, de most, hogy a kaják szóba kerültek, megint eszembe jut, hogy életem első (f@szénnel sütött, kézzel forgatott) gyrosát is Bulgáriában ettem, Nesebarban 1968-ban, de akkor még a nevét sem tudtam. icon_redface.gif Nem tudtunk betelni vele, annyira finom volt; kenyeret és méregerős kis zöldpaprikát adtak hozzá. icon_razz.gif (Elnézést a szkennelt kép minőségéért, már az is műemlék... icon_rolleyes.gif )


# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144942 Üzenet linkje2010-07-20 10:43:16 

Kedves H.apci!
Köszi,igazán finom lehetett,látszik,hogy jól át van sülve,nem olyan óriás húsrúd!/vagy lehet,hogy valamikor óriás volt???icon_smile.gif/

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#144963 Üzenet linkje2010-07-20 12:55:44 

zsebkuty írta:
Kedves H.apci!
Köszi,igazán finom lehetett,látszik,hogy jól át van sülve,nem olyan óriás húsrúd!/vagy lehet,hogy valamikor óriás volt???icon_smile.gif/

Bizony át volt sülve rendesen; hiába állt már ott a sor várva a csodára (mert állandóan sorállás volt előtte), nem volt hajlandó elkezdeni faragni, amig jó nem lett. Láthatod, egyszerre kettőt rakott fel, s ezt naponta többször cserélte, annyira fogyott. Nem kellett aggódni, hogy ki tudja hány naposat kapsz, mint ahogy írta valaki nemrég. icon_eek.gif Egyszer láttam, amikor cserélt, hát csak lestem; szinte zöld volt a husi a sok fűszertől. A kis félszigetet beterítette az illat; az is odatalált, aki nem akart. Mindez egy bizánci templom apszisának romja mellett... icon_biggrin.gif Az egész hangulata más volt, mint ma. Kár, hogy itt is a kapzsiság győzött. Világörökség... icon_rolleyes.gif És ezek a házak hova lettek? icon_confused.gif icon_cry.gif




# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146831 Üzenet linkje2010-07-31 18:35:40  Válasz a #144963. hsz-ra Előzmény #144963

Ha már szóba hoztam hogy hova lettek ezek a régi házak, nézegetve a képeimet gondoltam rá, mutatok néhány képet, hogyan is néz ki ez ma. Van aki szerint előnyös a változás, de nekem a régi jobban tetszett.








# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146915 Üzenet linkje2010-08-01 14:21:22 

Talán még valami említésre méltó... Említettem, hogy az időjárás néha megviccelt bennünket. Nos, éppen amikor elhagytuk a tengerpartot, akkor kapott el bennünket menet közben egy irdatlan nagy vihar Stara Zagora térségében. Mire beértünk a városba, még ugyan szakadt rendesen, de a következményeket már látni lehetett. Szerencsére a jégeső minket elkerült, de ez csak a véletlen műve. A vihar utáni percek látványos képet mutattak...




# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
T.Márta
Törzstag
Törzstag
850 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#146925 Üzenet linkje2010-08-01 15:37:00  Válasz a #146915. hsz-ra Előzmény #146915

H.apci!
Köszi,hogy felraktad ezeket a képeket. Valamikor 20-30 évvel ezelőtt jártunk arrafelé de Neszebárt rögtön felismertem. Azóta biztos sokat változott a környék mert sok szálloda épült. Csodálatos finom homokos a bolgár part. Mi még a román tengernél is többször voltunk Campingban először sátorral a gyerekekkel meg már lakókocsit húztunk.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Theia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
371 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146930 Üzenet linkje2010-08-01 15:42:20 

H.apci!
Azt hiszem,( a Te beszámolóid és képeid hatására ) jövőre lehet,hogy bulgáriai nyaralás lesz tervezve,méghozzá autóval......
Egész pontosan Neszebár.... icon_biggrin.gif
Egyre inkább akarom....
Egyre inkább tetszik....

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146957 Üzenet linkje2010-08-01 16:58:07  Válasz a #146930. hsz-ra Előzmény #146930

Írtam már valahol, hogy csak óvatosan Bulgáriával, mert számos tekintetben még igazi Balkán. Szó volt már Nesebar-ról és ottani szállásokról is, de nem találom, hogy hol. icon_eek.gif Én lettem szenilis, vagy kimoderálták valami miatt? Te emlékszel rá? icon_confused.gif
# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146965 Üzenet linkje2010-08-01 17:28:22  Válasz a #146957. hsz-ra Előzmény #146957

Theia!

Ne fáradj, utánanéztem... Nyom nélkül eltüntették a Te hozzászólásodat és az enyémet is. Le merted írni, hogy neked tetszik egy szálloda, de az is lehet, hogy szóba mertél állni velem, s ez a baj, ki tudja. icon_confused.gif icon_cry.gif Ez egy ilyen fórum, s ha nem tetszik - benne van a szabályzatban - lehet keresni másikat. Ezek mennek mostanság, meg a bárányfelhők... icon_cry.gif Ne is állj velem szóba, mert a jelek szerint figyelmeztetve lettem - ami ugyan hazugság, mert engem senki nem figyelmeztetett, de hát repül a bálna... icon_idea.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu