Bulgária
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146970 Üzenet linkje2010-08-01 17:45:44  Válasz a #146965. hsz-ra

Próbáld meg leküzdeni az üldözésimániát!
Melyik hozzászólást nem találod?
(Nem lett törölve hozzászólás.)

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#146978 Üzenet linkje2010-08-01 18:03:52  Válasz a #146970. hsz-ra Előzmény #146970

Megtaláltam csak máshol... icon_redface.gif Töröld a bejegyzésem, légy szíves! Köszönöm!
# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147542 Üzenet linkje2010-08-04 17:50:14  Re:

h.apci írta:
Megtaláltam csak máshol... icon_redface.gif Töröld a bejegyzésem, légy szíves! Köszönöm!

Elakadt a tű a lemezen végleg; Admin erre nem válaszol priviben sem; érdemben másra sem, s nem csak nekem. Így is lehet... icon_rolleyes.gif

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziszinho
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#148147 Üzenet linkje2010-08-08 17:15:09 

Sziasztok!h.apci hozzászólásaiból az éttermi árakat már nagyjábl sikerült leszűrnöm,de ha vki tudna segiteni akkor mondjatok légy szíves árakat!(szupermarket,töményalkohol,sör,cigaretta)!
Előre is köszi a választ!

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziszinho
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#148389 Üzenet linkje2010-08-10 13:58:28 

Valaki tudna esetleg segíteni?Már 2 napja írtam de még senki nem válaszolt ráicon_sad.gif
# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#148409 Üzenet linkje2010-08-10 16:11:09 

sziszinho írta:
Valaki tudna esetleg segíteni?Már 2 napja írtam de még senki nem válaszolt ráicon_sad.gif


Szia!
Mivel ez a honlap Görögországgal foglalkozik nagyrészt, nem biztos hogy választ kapsz a kérdésedre, de próbáld meg itt:
https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9028777&la=102557659

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#148440 Üzenet linkje2010-08-10 18:19:25  Válasz a #148147. hsz-ra Előzmény #148147

Kevéssel olcsóbb mint nálunk.
# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sziszinho
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#148546 Üzenet linkje2010-08-11 12:06:50 

Tudom,hogy Görögországgal foglalkozik nagyrészt csak láttam ezt a Bulgária topicot!
Köszönöm a segítségeteket!icon_smile.gif

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#148975 Üzenet linkje2010-08-14 06:34:16 

Az autóval utazóknak: ma láttam az Auchanban (Budaörs) egész jó Bulgária autóatlaszt 1:400000 léptéküt, de külön oldalakon benne volt az egész tengerpart (kempingekkel) 1:120000 arányban + néhány várostérkép.
2000 Ft.

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#175823 Üzenet linkje2011-09-19 18:09:02 

Kakadu írta:
…Augusztusban a második nyaralásunkat mi is ide tervezzük és a Hapci által nem igazán ajánlott útvonalon szádnékozom lemenni: Belgrád után le Smederevon keresztűl az al-Duna mellett (gyönyörű, kiépített panoráma út van arra) le Negotinig, Bregovonál belépni Bulgáriába, szállás Vidinben...

Tavaly, amikor hazaértünk Bulgáriából, már tudtam, hogy még visszamegyünk, de hogy ilyen hamar, azt nem gondoltam. Kakadu tette be a bogarat a fülembe, mert azt az útvonalat már egyszer végigjártuk 1981-ben a gyerekekkel, de hol van az már… icon_rolleyes.gif

A Vaskapu-szoroson át mentünk tehát Vidinbe (a kabarésra sikeredett határátlépésről már írtam az „Egyéb utazásaink”-nál), majd tovább, de nem a tengerpart felé, hanem át a Balkán-hegységen (Belogradchik, Vratza és környéke, Ledenika barlang, Iszkar völgye, Hét oltár kolostor) le Banskoba, ahol már tavaly is jártunk, de maradt még látnivaló a környékén. Innen tovább Görögországba, de az már egy másik történet… icon_razz.gif

Remek és nagyon jó árú szállásokat sikerült találni az interneten. Véletlenül akadtam pl. a Vratza melletti völgyben megbújó Chaika hotelra, amiről tudtam, hogy szép környezetben van, de a kilátástól a szobánk balkonjáról egy pillanatra mégis megállt az ütő bennem. Gondoltam, hogy eldugott csendes kis hotel; ehhez képest szinte teltház volt, s rendezvény rendezvényt követett az éttermeiben. Ha már a szállásba belebonyolódtam, szólnom kell Banskoban az óvárosban lévő Momini Dvori hotelről is. Bosszantott, hogy csak félpanzióval lehetett foglalni (igaz, rendkívül jó áron), mert szeretünk mindig más kisvendéglőben vacsorázni (ami ma még Bulgáriában kb. fele összegből megúszható, mint Görögországban), de ragaszkodtam az óvároshoz. Hangulatos kis hotel, s a vacsorával nagyon megleptek bennünket; jellegzetes és ízletes bolgár ételek (magunktól talán nem is mertük volna rendelni), hatalmas adagok, s hozzá egy pohár bor.

Elsősorban a helyenként meglepően látványos hegyvidéki táj miatt választottuk ezt az útvonalat. Ezúttal szerencsénk volt az időjárással; remek időt fogtunk ki. Nem részletezem a látottakat; néhány kép az útról:

Belogradchik





Hotel Chaika





Balkán hegység





Hotel Momini Dvori





…és előtte a szökőkutas sziklakertje (délelőtt és délután)





További képek: https://bg-gr.h-apci.fotoalbum.hu

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176798 Üzenet linkje2011-10-29 09:52:53  Kimolos

babar írta:
… Előbb vagy utóbb de be fog következni az, hogy nem lesz egy olyan hely, amit ne özönlenének el. Az infrastruktúra fejlődik, az úthálózatok bővülnek és kezdenek az ilyen helyeken is megjelenni a látogatók tömege. A vendég pedig fizet és a pénz, a bevétel nagy úr. Akár akarják a görögök, akár nem, a turizmusra szükségük van az összes ezzel járó rosszal együtt. El fog veszni minden … báj, ha akarjuk, ha nem….
Egyre jobban beindul a turizmus és most már nem csak a németek, olaszok, franciák stb. utazgatnak, hanem egyre jobban számolni kell a volt szoc. tömb állampolgáraival. És akkor még nem beszéltünk a kínaiakról!
Nekem már 7-8 éve feltűnt, igaz egy másik mediterrán országban, hogy megjelentek az oroszok a lengyelek és a románok, méghozzá tömegesen....

Sajnos ez valóban nem csak görög jelenség… Hosszú idő után jártunk újra Bulgáriában – először csak kíváncsiságból - a Naposparton és környékén; megdöbbentett a változás, szinte nem hittem a szememnek. Volt pl. régen egy kis falu, Vlasz, a Napospart után az Emine fok felé, ahol remek szállásokat lehetett kifogni családi házaknál. Nem volt olyan hangulatos, mint Neszebár, de nem volt gond kocsival a behajtás és volt elfogadható strandja. Nos, ezt a falut egyszerűen eltörölték a föld színéről, a helyén szálloda és sokszor ormótlan apartman-házak épültek egymás hegyén-hátán Sveti Vlas néven. A befektetői telhetetlenség határtalan és gátlástalan... icon_rolleyes.gif icon_cry.gif


# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195552 Üzenet linkje2012-09-23 15:58:30 

h.apci írta:
Szia babar!
...Nem hanyagolom el azért a Balkánt sem, lesz még egy körutam a jövő hét végétől Bulgáriában (talán az utolsó, mert sikerül végre mindenhova eljutni, ahová korábban nem). Nem azért mondom, de itt is megcsíptem még tavaly késő ősszel, vagy inkább a tél elején egy (pár napig elérhető promóciós) ajánlatot, a Napos Parton a Primasol Strandja Hotelben; all inclusive 2 főre 35 €/nap/szoba áron. Vegyes a vélemény a szállodáról, de elvileg 4 csillagos, nagy hotel, saját medencés, s jó helyen van; ad grátisz parkolót is. Olyan rossz nem lehet, hogy ennyiért ne érje meg, pláne, hogy csak 4 éjszakát töltünk ott. Ha csak a sört számolom, amit naponta megiszom így is úgy is... icon_wink.gif icon_smile.gif icon_redface.gif

Na, igen; az ember tervez... icon_rolleyes.gif

Ennek is be kellett egyszer következnie a nagy számok törvénye alapján, de talán egyébként is... icon_confused.gif

Körutazásról lévén szó szándékosan augusztus végére, szeptember elejére terveztük az utat, mert már nehezen viseljük a kánikulát. (A kocsiban van klíma, de ez nem old meg mindent). Ehhez képest már az indulás napján 40 fok volt! A szállodai szobánkban volt klíma, ment is egész éjjel, be sem takaróztam, hát - bár akkor nagyon kellemesnek tűnt - lett is baj belőle. Megfáztam, sőt... Nem részletezem; a lényeg az, hogy - miután teljesen kiment belőlem az erő, s a lábamon is alig tudtam megállni - az interneten le kellett mondjam az összes hátralévő szállásunkat, s hazajöttünk (még jó, hogy az utat hazafelé bírtam, miután a nejemnek nincs jogsija). Azóta már jól vagyok, mondhatnám "ma már csak emlék".

Nem számoltam ki (nem is merem), de biztos, hogy ilyen drágán még nem nyaraltam. Legyetek óvatosabbak, s soha ne kerüljetek hasonló helyzetbe!

Emlékül csupán ennyi maradt: https://pleven.h-apci.fotoalbum.hu icon_cry.gif

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203458 Üzenet linkje2013-06-02 13:36:57 

Tudom, tudom, ez itt a Hellasz.hu, de már ha van ilyen lehetőség, megkérdezném. Senkim sincs, aki tudna segíteni ebben...
Augusztus végén bevállaltam a párommal egy Apollonia nevű félszigetet, ami ma Szozopol névre hallgat busszal... icon_biggrin.gif

Kérdéseim a következők:
1. Mennyiben más az út időben mint Görögország? 13 éve oda járok...
2. Csak szobát foglaltunk, nem fogunk éhen halni konyha nélkül?
3. Meleg lesz ott Augusztus végén?
4. Milyen a tenger partja?
5. Eurot vigyek, vagy levát?
6. Robinson Toursos buszút tapasztalat esetleg... valaki??

Röviden ennyi lenne... kérek szépen segítséget!!!!!!!!!!!!!!

Köszönöm!

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203474 Üzenet linkje2013-06-02 15:03:34 

AGICA2 írta:
Tudom, tudom, ez itt a Hellasz.hu, de már ha van ilyen lehetőség, megkérdezném. Senkim sincs, aki tudna segíteni ebben...
Augusztus végén bevállaltam a párommal egy Apollonia nevű félszigetet, ami ma Szozopol névre hallgat busszal... icon_biggrin.gif

Kérdéseim a következők:
1. Mennyiben más az út időben mint Görögország? 13 éve oda járok...
2. Csak szobát foglaltunk, nem fogunk éhen halni konyha nélkül?
3. Meleg lesz ott Augusztus végén?
4. Milyen a tenger partja?
5. Eurot vigyek, vagy levát?
6. Robinson Toursos buszút tapasztalat esetleg... valaki??

Röviden ennyi lenne... kérek szépen segítséget!!!!!!!!!!!!!!

Köszönöm!

1. Én busszal nem voltam csak kocsival; a távolság kb. annyi, mint Sarti, s az út nem jobb, nem rosszabb, talán kicsit kevesebb az autópálya.

2. Nem mindegy, hol foglaltad, s hogy mik az igényeid reggelire, na meg lesz-e hűtőd? Az étkezés általában nem drágább, mint itthon, sőt, de más az óváros, a régi rész, s más a modernebb új negyedek; rosszul is elsülhet.

3. Augusztus végén általában kánikula van, eső nem valószínű.

4. A tengerpart lassan mélyülő homokos, emiatt nem kristálytiszta a víz, de kellemes. Előfordul nyár végén "tengervirágzás", amikor sok hínárt vet partra a hullámzás. Szozopolban viszonylag kevés szállás van közvetlen strand-közelben.

5. Levát csak akkor vigyél, ha jutányosan hozzájutsz. Rögzített árfolyam van, a nagybankok ezen váltanak kint, s néha a pénzváltók is, de ezeknél oda kell figyelni, vannak simlisek!

6. Személyes tapasztalatom nincs, de jól ismerik Bulgáriát, nagy balhéjukról nem tudok.

Sokszor jártam arra; az egész nyaralás hangulatát meg fogja határozni a szállás helye, környezete. Ha esetleg messze is lesztek tőle, az óvárost járjátok be alaposan, sajátos hangulata van. Sajnos a környéken nincs komoly látnivaló, hacsak valahogy el nem tudtok jutni a Ropotamo folyóhoz egy kis hajókirándulásra. Elérhető Burgasz; átlagos nagyváros szokásos látnivalókkal.

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203502 Üzenet linkje2013-06-02 18:25:22  Válasz a #203458. hsz-ra Előzmény #203458

Érdemleges segítséget én sem tudok nyújtani, mert jó régen jártunk arra.
Talán csak annyi, hogy akárhány évvel ezelőtt is, meg tudtuk oldani a kajánkat önállóan. Pedig akkoriban előfordult az is, hogy csak opálos borsó volt a boltok polcain. icon_wink.gif
Mára nyilván sokkal jobb a helyzet, szerintem nem lesz ezzel gondotok.

A mi szállásunk közvetlenül az öböl szélénél volt, csak átsétáltunk az úton, le a lépcsőn... és máris a strandon voltunk. icon_lol.gif Egy aranyos bábuska volt a házinénink, amiben tudott segített. A tengerparton finom pizzát árultak, frissen sütve, alagút kemencéből. Apróhalat, sütve, papírzacsiban, grillcsirkét is, ami viszont ízetlen volt.

Az óvárosi rész tényleg nagyon hangulatos. icon_lol.gif
Szívesen visszamennék megnézni, ha tehetném. De nem egy görög nyaralás helyett, hanem mellett.

Jó nyaralást kívánok Neked, és mit tagadjam, szívesen megnézném majd a képeket! icon_lol.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu