Bulgária
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203516 Üzenet linkje2013-06-02 19:50:06  Válasz a #203502. hsz-ra

Mindenkinek köszönök mindent, sokat segítettetek icon_biggrin.gif
Természetesen 2 hét Göröghon után megyek, nemsokára utazom icon_biggrin.gif
Miért mondtad, hogy ne vigyek levát?
Szállás: Villa magnolia Szozopol

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203522 Üzenet linkje2013-06-02 20:17:19  Válasz a #203516. hsz-ra Előzmény #203516

Te kérdezted, hogy Levát vigyél, vagy Eurót. Erre írtam, hogy rögzített árfolyam van ezért akkor jársz valamivel jobban, ha az Eurót kint váltod át Levára, de ez elhanyagolható különbség. A legjobb, ha valamelyik fővárosi pénzváltónál Ft-ért tudsz venni a hivatalos fix árnál olcsóbban Levát, de ez ritkaság. Gondolom, nem komoly összegről van szó, így mindegy, ha itthon kapsz (vidéken problémás lehet). A másik szempont, hogy kevés helyen fogadják el az Eurót, ezért már érkezéskor jó, ha van Levád. Remélem, sikerült összezavarjalak... icon_lol.gif
# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203530 Üzenet linkje2013-06-02 20:52:48  Válasz a #203522. hsz-ra Előzmény #203522

Persze, persze, én kérdeztem, csak ha megírod a saját tapasztalatod, hogy miért, akkor úgy teljes a kép icon_biggrin.gif
Oké, a Párom eldöntötte, mindkettőt viszünk.
Isztambulba szeretnék átmenni, régi vágyam. Voltál? Megéri átmenni?
Gondolom hasonló maratoni túra, mint Athén Nei Poriból icon_biggrin.gif

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203531 Üzenet linkje2013-06-02 20:54:22  Válasz a #203516. hsz-ra Előzmény #203516

Sikerült megtalálnom, hogy hol van ez a ház:


# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203532 Üzenet linkje2013-06-02 21:02:45  Válasz a #203530. hsz-ra Előzmény #203530

Nem éri meg átmenni szerintem. Megszűnt a korábbi hajóutas lehetőség (kérdeztem egyszer), de lehet, hogy van ismét. Olvastam leírást, hogy valaki saját kocsival átment, de Isztambul elég nagy falat, nem néhány órás; elég messze is van és kell vízum.

A szállás jól néz ki, de kiesik még az új részből is; jókat fogtok sétálni... icon_lol.gif

# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203537 Üzenet linkje2013-06-02 21:14:43  Válasz a #203532. hsz-ra Előzmény #203532

Nagyon profi vagy, köszi icon_biggrin.gif
Megszoktuk a sok sétát, valahogy mindig a távoli szállásokat foglaltuk... egyedül Sartin volt közeli, már szokatlan is volt...
A félsziget az Óváros, gondolom... hogyan jutunk oda? van busz?

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203538 Üzenet linkje2013-06-02 21:24:20  Re:

AGICA2 írta:

Isztambulba szeretnék átmenni, régi vágyam. Voltál? Megéri átmenni?
Gondolom hasonló maratoni túra, mint Athén Nei Poriból icon_biggrin.gif


Ágica!
Mi átmentünk - ez egy mókás szó - Isztambulba, vonattal. Egy teljes napig utaztunk, csak oda. Na, ezért mókás.
Elmentünk busszal Burgasba, onnan vonattal Plovdivba, majd oda érkezett az Isztambul Express.
Ma már persze, nyilván lehet sokkal egyszerűbben is. icon_lol.gif
Autót akartunk bérelni, de nem sikerült, így megoldottuk máshogy.
Ehh, nem volt semmi, az biztos. A nagy kalandok között elég elől szerepelnek nálam az akkor megéltek. icon_lol.gif

A mai helyzetről mit sem tudok, csak azt, hogy a határon tudtok venni vízumot. Ahogy nézem, 350km, ha hajnalban indultok, még jó is lehet.
Én biztos mennék...megint. icon_wink.gif

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203539 Üzenet linkje2013-06-02 21:29:56  Válasz a #203537. hsz-ra Előzmény #203537

Nem tudok buszról (saját kocsival voltam), de metróról sem; esetleg taxi, de gyalog a félsziget csúcsáig csak 2 km, s vissza sem több, bár annak látszik egy jó vacsora után... icon_lol.gif
# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203540 Üzenet linkje2013-06-02 21:41:12  Válasz a #203539. hsz-ra Előzmény #203539

Én is ráakadtam a térképre, mi az Odessza utcában laktunk, kb, ott, ahol kezdődik a zöld rész, közvetlen az öböl mellett.
Innen sétálgattunk esténként, ahogy mondod, egy finom vacsi után, az óvárosba, meg vissza. icon_lol.gif

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203550 Üzenet linkje2013-06-03 07:38:14  Válasz a #203540. hsz-ra Előzmény #203540

Köszi mindenkinek, ebben reménykedtem, hogy esti sétaként belefér.
Én ezt kb annyi útnak néztem, mint Vrasna-Asprovalta, Vagy O. Beach-Paralia..
Isztambulnak fakultatívot indit 135 leváért, és hajnali fél 2 kor indul a busz...
Érdekes, hogy megoszlanak a vélemények, ami persze érthető, úgyhogy fogalmam sincs menjek, v ne icon_biggrin.gif
Az ingyenes buszjárat, amit igérnek , 30 percenként, a tengerparthoz , az valóban létezik? Nem mintha nem tudnánk sétálni, de ilyet nem hallottam még...

Sőt, azt is írták, hogy szobánként egy ernyő és 2 ágy ingyenes a parton...
Gondolom, ebből nem lesz semmi... de ha mégis, akkor mit mond az ember, bocsi, ez volt megírva, itt én ülök??? Mindezt milyen nyelven is?? Vagy, hogy van ez??

# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16
Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203570 Üzenet linkje2013-06-03 10:41:21  Válasz a #203550. hsz-ra Előzmény #203550

Nekünk belefért. Elsétálsz a másik öböl mellett, ami már eleve látnivaló, a maga módján. icon_lol.gif Hogy mennyi idő volt, arra nem emlékszem...
Aztán volt, hogy a parti sétányon járkáltunk, épp a másik irányban. Az mára már nyilván sokkal kiépültebb, mint akkor volt.

Ha máskor nem terveztek Isztambulba menni, és felkészültök erővel az útra, akkor én biztos nem hagynám ki. De ezt mindenki maga tudja, és persze ha fakultatív progi, akkor az sem mindegy, hogy a nyaralás hanyadik napjára esik. Talán középtájon lenne a legalkalmasabb....

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203616 Üzenet linkje2013-06-03 20:50:33  Válasz a #203550. hsz-ra Előzmény #203550

Az óváros megér talán egy fél napot. Lehet csatangolni az ódon utcákon, s érdemes kimenni a félsziget végéig. Kicsit dimbes-dombos, de nem vészes. Éhesen érdemes menni, közben ezt-azt csipegetni, megpihenni, iszogatni, estefelé ott vacsizni.

Ha ez a napágy és ernyő komoly, akkor ne mondj le róla, sokat jelent. Megoldják, attól ne félj, még ha minden nap másikat is kapsz egy egyszerű bonra, de a szálláson, vagy a kísérőtől kérni kell, esetleg már itthon érdeklődni, hogy is müxik, ki mondja meg.

Fakultatív keretében én is elcsábulnék egy Isztambuli kiruccanásra, de akkor úgy tudom, elég hosszú érvényességű útlevél kell + a határon vízum.

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203659 Üzenet linkje2013-06-04 20:10:39  Válasz a #203616. hsz-ra Előzmény #203616

Nem, nem is mondok le róla, elég kényelmesek vagyunk, és ha ez valóban így van, kiharcoljuk:)
Most kezdek rágyúrni a jövőheti Görög útra, aztán majd visszatérek:))
Addig is beszerzek sapkát és sálat, mert az ahír járja, Göröghonban sincs épp gatyarohasztó meleg icon_cry.gif

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#210721 Üzenet linkje2013-10-18 10:35:22 

kelemen77 írta:
…Bulgária "strandja" viszont - tapasztalt (főidényben) - használhatatlan icon_sad.gif . Hiába a teljes ellátás, nem kárpótolja a víz használatának hiányát…

kelemen77 írta:
…A használhatatlan azt jelenti (nálam), hogy: a kosztól, a sok tengeri fűtől és egyéb zöld "cucctól" nem tudsz belemenni a vízbe (olyan szélesen teríti be a part szélét). Undorodsz, hogy abba a "trutyiba" belegázolj…

Érdekes, amit írsz; lehet, hogy éppen kifogtátok, mint mi. Annak idején sokszor voltunk Bulgáriában, mert imádtuk a gyerekekkel a tengerpartot (s akkor hova lehetett volna máshova menni ). A víz sokkal tisztább volt, mint manapság, hínárral alig találkoztunk, míg egyszer a nyár végén egyik napról a másikra vastag hínárréteg borította a partot; nem akartunk hinni a szemünknek. Igyekeztek eltakarítani, de reménytelen vállalkozás volt. Jártunk arra mostanában is, van itt-ott több-kevesebb hínár, de attól még meg lehet találni a helyet a fürdésre. Burgasztól délre nekem tisztábbnak tűnt a víz. A víz általában elfogadható, persze a nyomában sincs a görögországinak, ott is előfordul hínáros rész a homokos partoknál.

Mutatok két képet 1976-ból és 1981-ből (szkennelt, elég gyatra minőségű, de a lényeg látszik).




# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fefe11
Aktív fórumos
Aktív fórumos
132 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#211897 Üzenet linkje2014-01-05 15:10:36 

Kedves Fórumozók!
Tud valaki friss infókkal szolgálni Bulgáriáról?
Nyáron megyünk autóval a Napospartra Zefir hotel.
Amik érdekelnének:
Úgytudom az idén igen sok pályaszakasz elkészült, mennyi igy az útból nem autópályás szakasz (Szerbia felé)?
Érdemes Szófián keresztül menni, vagy inkább kerüljem meg, ha igen észak vagy dél?
Határokon mire számíthatok?
Közbiztonság mílyen? Autólopásokról, feltörésről halottam, ez igaz?
Rendőrök mennyire kekeckednek?
Ha járt valaki a Zefirben, szívesen venném élménybeszámolóját.
Mire figyeljek, vigyázzak?

Űdv.
F

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu