Utazás házi kedvencekkel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tapodyt
Törzstag
Törzstag
768 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228492 Üzenet linkje2015-04-27 22:10:14  Válasz a #228490. hozzászólásra

Valamint fel kell készülni a hazaihoz hasonló kullancsfertőzöttségre,valamint a szúnyogok által terjesztett betegségek megelőzésére is pl. nagyon erős a szívférgességgel fertőzöttség is.Meggyőződésem ha valaki igazán szereti kedvencét májustól októberig nem viszi abba a nagy melegbe.Nem a legnagyobb boldogság látni hogy szétlihegi az agyát szegény.
# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228580 Üzenet linkje2015-05-01 17:49:23 

tapodyt!
Erről a vértesztről állatorvos egy szót sem szolt, a kutyahordó ketrec ha nincs rögzítve nem engedik be az országba? icon_smile.gif

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tapodyt
Törzstag
Törzstag
768 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228584 Üzenet linkje2015-05-01 21:02:30 

Szia Kissas!
Évente legalább 10 esetben lépem át csak a szerb határt 1-2-3 kutyával nem kell idegeskedni, még soha nem kértek hazafelé vértesztet,igaz javarészt Röszkénél kelek át,ott a vámosok csak azt nézik hogy hány kutya,hány állatútlevél,a környező kisebb határokon jobban bogarásszák az útlevelüket,egyszer még a csipet is leolvasták.
Fém ketrec mindig van a kocsiban,de soha nem nyitom szét,állított is már meg szerb rendőr,de nem is tette szóvá hogy szabadon utaznak.
Athénban is voltam már kutyával,nagyon jól bírta az utat,imádta a tengert csak a hotel autómata színüveg ajtaja volt kicsit lassú neki,2x úgy belement mielőtt az kinyílt volna,zengett az egész födszint (35kg)mire a sétából visszaértünk a tulaj nagy piros stop matricákat ragasztott a kutya fejmagasságába,hogy észrevegye az üveget.Neki 2 akitája volt.
Ha délre megyek legkevésbé a határoktól félek.

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228602 Üzenet linkje2015-05-02 21:11:24 

tapodyt; köszönöm, azért kérdeztem rá, mert ugye egy orvos nem biztos, hogy képben van a napi jog-, és egyéb adminisztre dolgokban, már 20on valahányszór voltam Görögbe, még a második szerb háború idején is, de kutyával még nem, most Ö a társam jóban-rosszban ezt is vele osztom meg, mert a Kréta-i motoros túrámnak nagyon rosz száj ízt adott, hogy nem lehetett velem.
# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marla
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228668 Üzenet linkje2015-05-06 20:19:26 

Szia Kissas!
Mi tavaly voltunk 2 kutyával.Én a biztonság miatt csináltattam titer tesztet mindkettőnek,bár nem kérte a vámos hazafeléicon_biggrin.gif Egyébként elég vicces volt,hogy amikor szóba jöttek bármelyik határon a kutyák,a vámosok visítva menekültek a lakóautónktól :DDDD A magyar vámoson kívül mindegyik félt a kutyáktól.
Bolha ,kullancs elleni védekezés:Prac-tic spot on,Scalibor nyakörv(evvel vízbe is mehet a kutya).Szívférgesség elleni védekezés:Advocate spot on.A 2 féle spot on-t 1,5-2 hetes időközönként felváltva cseppentettem a kutyákra.Kullanccsal hála Istennek nem találkoztunk!
Amire figyelj:ha fürdik a kutyusod ,MINDIG öblítsd ki a szőréből tenger vizet!Én sajnos nem tettem meg és az egyik kutyámon előjött a hot spot néven emlegetett levedző bőrgyulladás.Mivel bolha nem lehetett benne,ezért valószínűsíthető,hogy a só marta ki a bőrét.

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239997 Üzenet linkje2016-06-25 11:05:31 

Kalimera!

Újra közeleg a Nagy Nap, de most "csak" közlekedési lehetőség érdekelne, mert a tavalyi verzió bizonytalanná vált, ezért marad a "tömeges" megközelítése Thassaosnak, A Kedvenccel "aki" 4,5-5 kg.
Tudtok e olyan megoldást ahol orvosolható ezen problémánk (csomagtérben egyikönk sem utazna icon_smile.gif
Üdv: Kissas

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kissas57
Törzstag
Törzstag
699 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#249832 Üzenet linkje2020-03-09 03:04:22 

Újra itt.
Tud e valaki olyan buszos lehetőséget akivel megoldható lenne közös utunk kutyussal?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 4


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu