Zakynthos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5179 Üzenet linkje2006-02-22 12:57:43 

Szia anihuni!

Igen, az a baj az Aeolusszal, hogy Szlovákiában már decemberben megjelenik a katalógus, és õk lefoglalhatnak sokkal elöbb szállásokat. Nekünk csak maradék jut, feltéve, ha idõben jelenkezik az ember. Úgy látszik olyanok mint a Neckermann, akik szintén "tölteléknek" használják a magyarokat.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5180 Üzenet linkje2006-02-22 13:10:52 

Szia mona-lisa!

Biztosan olvastad már, hogy azért Zakynthos, mert nem kaptam már helyet Toróniba a kinézett Basil apartmanba, de Dél-Krétára sem a Theodóra apartmanba. Így úgy döntöttünk a párommal, a Lukas jó lesz, mivel csendes helyen fekszik, és tengerparti. Mi nem szeretjük a nagyon nyüzsis helyeket, már kinõttünk a bulizós éveinkbõl. Majd besétálunk, ha nagyon vágynánk egy kis tömegre. Itt az apartman mellett van supermarket, és egy halvendéglõ is a parton, tehát nem fogunk éhenhalni. Remélem jól fõznek, és megfizethetõ.
Nem emlékszel véletlenül, hogy a Lukas elötti parton napágyak voltak?

Ti átmentetek Kefaloszra? Mi szeretnénk, de valószínûleg nem az Aeolusszal, hanem valamelyik kinti irodával.
Tavaly milyen árak voltak? Megköszönném, ha írnál egy párat.

Üdv.:

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5186 Üzenet linkje2006-02-22 13:45:51 

Szia!
Kefalos az Kefalónia? Mi nem mentünk át
1, mert drága volt
2, mert csak bizonyos napokon volt oda ut a helyi irodáknál is.
amugy asszem kint befizetve úgy 35 volt fejenként.

Nem voltam a Lukasnál lévõ partszakaszon, illetve, sétáltunk arrafelé ahol gondolom hogy van, de nem akarok hülyeséget mondani.
Szerintem napágyak mindenhol vannak sajna...

Az irodában mondták hogy van a közelben bolt meg étterem?
Valakitõl olvastam valami fórumon, nem tudom már hol, hogy nem volt ott túl sok minden...

Egyébként nem fogsz csalódni Zakynthosban. Iszonyú jó hely. Menjetek el pl a Porto zoro bícsre, az nagyon szép. Tekit is nézzetek mindenképpen. Legjobb technika a vizibiciklit béreltek Laganasban és azzal jártok körbe körbe, jönni fognak! Morot csónak is van, de az drágább és arról nem lehet bemenni a vízbe hogy megsimizd icon_smile.gif
Mi asszem 25ért béreltünk 3 órára 4en egy vizibringát.

Sziget kerülõs kirándulásra is menjetek el. Tavaly 15 volt fejenként. Nagy hajó, hangos zenével és tele angolokkal de nem nagyon van más lehetõség. Olyat lehet még esetleg hogy pl Skinariból kishajóval elvisznek a Navagiohoz is meg a kék barlangokhoz is. Ez kb ugyanannyi de nem egész napos progi.

Jah és amugy sajna igazi görög kajás vendélglõ nem sok volt.
Tsilivi központjánál van egy Gyros büfé, de ilyen nagyüzemben nyomják, nekem nem izlett.
Van viszont 2 cuki is, na hát ott minden nap bevásároltam icon_smile.gif

Kérdezz még nyugodtan!

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5188 Üzenet linkje2006-02-22 13:55:16 


# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5191 Üzenet linkje2006-02-22 14:39:51 

Szia mona-lisa!

Igen, bocsika Kefalóniára gondoltam, csak most nagyon indiszponált vagyok, mert meghalt a fiam legjobb barlangász barátja Olaszországban mikor rájukzúdult egy lavina.
A prosiban benne van, hogy kb. 50 méterre van supermarket, és a parton pedig egy friss tengeri herkentyûket kínáló taverna. Ez látszik a fotón is, ami benne van a katalógusban.
Ti helyi irodával voltatok, vagy az Aeolusszal a kirándulásokon?
Köszi a válaszokat, majd kérdezek még, ha eszembe jut valami.
Üdv.:

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5200 Üzenet linkje2006-02-22 22:09:21 

Sziasztok!

Annyit áradoztok Zakynthosrol, hogy bele ültettétek az agyamba annyira, hogy ma du. vettem is egy utikönyvet, amiben benne van nem csak Zakynthos, hanem Kafallonia, Lefkas es Ithaka is. Ígérem a Zakynthos-rajongóknak, hogy hamarosan olvashattok a leírások között e szigetrõl is.
Ahogy írtad Monalisa, hogy a teknõcökkel együtt lehet úszni, meg még meg is simogattad, hát annyira kedvet kaptam odamenni..csak a sok angol nekem sem szimpi, meg hogy nincs annyira görögös hangulat.
Én azt hallottam, hogy ezek a teknõsök már veszélyeztetett állatfaj és ezért azt gondoltam, hogy nemigen fordulhat elõ, hogy ennyire közel menjél hozzájuk, mert tilos ott fürdeni, ahol õk vannak..vagy ilyesmi.

Andi

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5208 Üzenet linkje2006-02-23 08:45:21 


# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5213 Üzenet linkje2006-02-23 12:21:10 

Valcsi!
Kinti irodával voltunk.
Andi!
Hát elõszor én is csodálkoztam hogy ott lesznek tekik, mert az a legzsufoltabb rész.
De voltak, és ráadásul mikor beugrottunk mellé hogy megsimizzük nem is ment el, nagyon ari volt icon_smile.gif bár kicsit félelmetes is ert nagyon nagy, kb 70 cm hosszú. Néha fejön leveöt venni amugy meg csak ugy lebeg és bambul icon_smile.gif
kb 1 órán át voltunk vele.
Amugy az egy természet védelmi terület, tengeri nemzeti park. Sajna ez senkit nem érdekel. Tele van motorcsonakokkal, vizibringával és még sorolhatám. Picit messzebb Lagans központjátol és a Martonosi szigeten van olyan rész ahol ki van téve ilyen kis keret szerû dolog ami jelzi a teki fészket. Ott nem szabad napernyõt tenni a homokba, ezt õrzik is.

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5231 Üzenet linkje2006-02-24 16:48:22 

Abszolút megbolondítottatok!! icon_smile.gif
Állandóan csak Zakinthosszal foglalkozok. Régebben nagyon szerettem volna elmenni oda, mégpedig úgy terveztem annak idején, vagy 7 évvel ezelõtt, hogy elmegyek a felsõ 6 Jón-szigetre magán úton, hátizsákkal és végigjárom északról dél felé az összeset. De nem volt vállalkozó egyén, aki velem jött volna. Akkoriban meg még nem voltak a Jón-szigetek az iutazási irodák kínálata között. Most, hogy fordítoma német útikönyvet, teljesen Zaki-lázban égek és már azon filózgatunk, hogy el kéne még menni az idén oda. Csak az a baj, hogy nekünk már csak szeptemberben lenne módunk mégegy utazásra és úgy hallottama Jón-szigeteken már ninncs akkor olyan jó idõjárás, mint az Égei-tengerieken. Ezért nem valószínû, hogy ilyen bátor leszek icon_sad.gif

Andi

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5232 Üzenet linkje2006-02-24 17:02:31 

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5240 Üzenet linkje2006-02-25 09:38:54 

Kék Barlangok
A sziget legészakibb csücskénél vannak az ún. Kék Barlangok, melyek a Capri-szigeti névrokonukkal közel sem vetekedhetnek. Ide kirándulóhajóval juthatunk el, amely bizarr sziklaformák mellett érkezik e helyre és keresztülvisz minket az íves sziklakapukon, valamint lehetõség nyílik a kristálytiszta, türkizkék vízben úszni. A kiránduló hajók Agios Nikolaosból ill. a Kap Skinari világítótornya alatti mólóról indulnak. Ez utóbbi helyrõl indulnak még hajók Zakynthosz városba és Makris Gialosban is.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5241 Üzenet linkje2006-02-25 09:39:39 

Hajóroncs-öböl/Navagiou
A világ minden táján hozzátartozik egy jó Görögország-reklámhoz egy plakát az öböl fotójával. Az aprókavicsos-homokos, magas sziklafallal körülvett strandot csak a tenger felõl lehet megközelíteni. A strand közepén fekszik a 70-es években hajószerencsétlenséget szenvedett teherszállító roncsa. A víz a türkiz színeiben csillog, de néhanapján egész világos fehérnek tûnik. Porto Vromiból indulnak ide kirándulóhajók. Az álomfényképet mindesetre csak egy helyrõl lehet elkészíteni, a sziklapart tetejérõl. Ide az Agios Georgiou Kremnon kolostortól jutunk el. A kolostor után még kb. 1200 méterig (egy tavernáig) vezet az aszfaltút, majd onnan még jó 150 métert kell egy ösvényen gyalogolni, hogy elérjük azt a pontot, ahonnan ez a csodaszép kilátás kínálkozik.

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5242 Üzenet linkje2006-02-25 11:34:42 

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5340 Üzenet linkje2006-03-01 11:52:03 

A Peloponnészosz északnyugati partján fekvõ Killini és Zakinthosz között naponta 6-7 alkalommal közlekedik komphajó (ára kb. két személyre és személygépkocsira értve 49,5 € csak oda; oda-vissza 89,5 Euro, egy személynek, egyszeri útra: 4,70 Euro). Ezenkívül idegenforgalmi szezonban szárnyashajó köti össze a kefallóniai Argosztolit, Poroszt, a szárazföldi Patraszt, Pirgoszt és Zakinthoszt. Athénból naponta több autóbusz is közlekedik a szigetre.

Andi

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5378 Üzenet linkje2006-03-03 21:46:57 

Fent van a Zakinthosz-leírás!!!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 490 491 492   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu