Zakynthos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 7336
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246399 Üzenet linkje2017-12-19 10:38:29 

A partok teljes skálája megtalálható, szóval szerintem tuti találtok megfelelőt. Én a Dafnit tudom ajánlani, az lett a kedvencünk, nem sokan járnak oda, eléggé elszigetelt, de mi ezért szeretjük. A Bel Mare előtti partszakasz a jobb adottságú, viszont oda vezet a szarabb (de szebb út) át a hegyen. Kb. az utolsó harmada murvás már sajnos.

Dafni




De azért akadnak más hangulatos strandok is.

# 7337
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246400 Üzenet linkje2017-12-19 22:59:20  Válasz a #246399. hozzászólásra Előzmény #246399

Az út nem akadály, nem ijedek meg egy kis murvától. Mentem már olyan vízmosásokon, h sokaknak suvadna a szeme. icon_smile.gif

Melyik települést tudnátok esetleg ajánlani?
Olyat szoktunk keresni, ami nem nagyváros, de van normális élet benne, aránylag minden megtalálható legyen benne. Meg ne a puszta közepén, hanem valami szép vidéken lenne jó. Viszonyításnak mint Thassoson Skala Potamia, Lefkadán Vassiliki, Keffalónián Lassi-Argostoli. ezek nekünk bejöttek eddig.
Kiinduló pontnak lenne, mert minden nap máshova megyünk, de rossz és csúnya vidékre nem szeretnék minden ébredni.Ha kiül az ember a teraszra, akkor gyönyörködni tudjon olyan látványban, ami itthon nincs....icon_smile.gif icon_biggrin.gif

# 7338
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246401 Üzenet linkje2017-12-20 08:51:24 

hát én sajnos ebben korlátozottan tudok segíteni, mert mi eddig csak Argassiban voltunk és tetszett, 10 perc Zakynthos(város), valamint kisvonat is járt anno oda-vissza, de Argassi főutcáján is van élet, vannak boltok, kiváló tavernák (pl. Zorbas az egyik all-time-favorite eddig Görögországban, szokott is sor állni az asztalért) és talán inkább Lassihoz hasonlít, Vasilikihez inkább Laganas. Annyi, hogy Argassi partja nem a legszebb, sokan arra panaszkodnak, de ugye kocsival nem nagyon számít. Ha a dombon foglaltok szállást, akkor minden reggel full totálban nézhetitek a napfelkeltét, ami nekem nagyon bejött. A főutca T alakú, tehát a parttal párhuzamos útból és egy dombra felmenő nagyobb útból áll.

Most amúgy Ammoudiban foglaltunk (egyelőre), mert Argassiban nem találtam eddig megfelelőt booking-on, de az csendesebb helynek tűnik. Meg múltkor csak quadot béreltünk, ami azért lassabb, mint a kocsi, úgyhogy most annyira nem számít, hogy hol a szállás.

# 7339
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246412 Üzenet linkje2017-12-20 21:07:50  Válasz a #246401. hozzászólásra Előzmény #246401

Argassit néztem én is elsőre..........
Néztem még Ammoudiát meg Tsilivit is, de azok túl sík területnek néznek így ki képről. Az Alföldön lakom, síkságból meg homokból van bőven elég itt is! icon_biggrin.gif
De a végén úgyis az dönt, hogy hol kapunk normális szállást.......

# 7340
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dojojo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246450 Üzenet linkje2017-12-26 21:09:39 

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék ki melyik utazási irodával utazott Zakynthosra repülővel és melyik várost ajánlanátok?Többször voltam Görögországban ,de buszos utakban vagyok otthon,repülni soha nem repültem .
# 7341
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246489 Üzenet linkje2018-01-02 21:57:38  Idézet innen: #242533

rudiandi67 írta:
Kedves Gergeliusz!
Nem tudom ki mondta, hogy Zakynthosra nem indul fapados. Szerintem a Wizz elég fapados és nyáron minden héten indít repülőt. Mi tavaly velük voltunk, sőt a szállást is náluk foglaltuk. 157 ezer volt 2 hét 2 főre. A beszámolók között megtalálod a leírásom is. Ha bármi érdekel nyugodtan kérdezz.



Basszus, bocs, megtaláltam. Nem beszámolók között, hanem lejjebb a linkedben.

# 7342
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KKK
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246599 Üzenet linkje2018-01-15 23:55:55 

Szeretném tanácsotokat kérni, remélem többen a segítségemre siettek. Szeretnénk 15 év után ismét Görögországban nyaralni, de busszal nem, autóval sem bizonyos okok miatt, marad a repülő. De hová?A lakhelyemhez közel Zakynthosra megy csak repülő. Segítsetek légyszi, melyik településen keressek egy megfizethető apartmant, vagy hotelt 3 főre?Fő szempont, hogy szép tengerpartja legyen, max.3-400 méter messze a szálláshelytől, ne legyen magas emelkedőn a szállás. Laganasról azt olvastam, hogy nagyon szép a tengerpart, de pihenni, aludni éjjel nem lehet, olyan zajos, bulis. Argassinak a strandja koszos, csúnya, ezt olvastam, Tsilivi, Agios Sostis, Alykanasról nincs információm. Kalamaki nagyon drága. Ilyen információkat szedtem össze, persze, az is lehet, hogy nem igazak.Az ár sem mindegy természetesen. Sokan azt mondják, itt a természeti szépségeken kívül semmi nincs, de Korfura nem indul repülő innen, Bp-re pedig a feljutás nagyon körülményes.Vagy Bulgária, vagy Zakynthos. Továbbá jó lett volna Athént újra látni illetve megmutatni gyermekemnek, de nem jutok el Zakyntosról, csak Paraliáról lehetne,de oda nincs repülő, Athénba nyarakjunk?Gondolom egy vagyon lenne.[size=18]Nagyon szépen köszönöm mindenki beszámolóját előre is, mit tapasztaltatok, közlekedés, település, tengerpart, árak, bármi jól jönne.Köszönöm és várom a válaszokat!
# 7343
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246600 Üzenet linkje2018-01-16 08:28:11 

Szerintem Laganas Kalamaki felé eső része nagyon jó. Legalábbis nekünk bejött. Nincs a központban, ezáltal lehet éjszaka aludni. Ha a parton gyalogolsz egy kicsit Kalamaki felé, akkor szinte ember sincs melletted. Ha nyüzsire vágysz, akkor meg be lehet sétálni a központba, hiszen az sincs messze. Ráadásul így a repülőtér sincs messze.
# 7344
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KKK
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246604 Üzenet linkje2018-01-16 20:47:15 

Köszönöm a választ, esetleg tudna még segíteni valaki?Tsiliviről mi a véleményetek?Ki volt ott, melyik szálláson, tengerpartja milyen?Árak?Önellátást hogyan oldottátok meg, kb. 1 hét alatt milyen összeg fogyott el étkezésre, mondjuk 3 főre?Nem éri meg jobban egy teljes ellátásos szálloda? Nem tudom az ottani árakat és sajnos annyi időm nincsen hogy 500 oldalt visszaolvassak a fórumon.Ezért szeretném, ha írnátok Tsiliviről részletesen, szállás, part, árak, esetleg jó helyek, fakultatív programok, idegenvezető, közlekedés, autóbérlés, apró ötletek.Nagyon megköszönném, ha a 246599 hozzászólásomat elolvasnátok, mert úgy lesz igazán értelme eme segítségkérésemnek. Utazási iroda nálunk az Ibusz, Neckermann, Karthago, Unitours,Sky Travel, de ilyesmi területen az Ibusz és a Neckermann ajánlatai kedvezőbbek szerintem. Másik kérdés, az az összeg, ami Görögországban egy egyszerű apartmanra elég önellátással, Bulgáriában a Naposparton egészen jó szálloda minimum félpanziós ellátására elég.Igen, de az nem Görögország, nincs gyönyörű kék színű tenger, vagy másképp gondoljátok?Bulgáriai ötletek is nagyon érdekelnek. Nagyon szépen kérem a segítségeteket, beszámolóitokat, kérlek, szánjatok pár percet erre a témára, nagyon sokat segítenétek, mert semmi tapasztalatom nincs ezen a téren. Nagyon köszönöm, írjatok légyszi
# 7345
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KKK
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246616 Üzenet linkje2018-01-19 23:07:15 

Kérlek válaszoljatok, valaki?Legyetek szívesek! Zakintoson melyik rész ajánljátok?Laganas, Tsilivi? Nézzétek meg kérlek a korábbi kérdéseimet!

Köszönöm szépen!

# 7346
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gergeliusz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246632 Üzenet linkje2018-01-23 10:30:06  Válasz a #246616. hozzászólásra Előzmény #246616

Kedves KKK!

Tsilivinek nagyon szép lassan mélyülő homokos stranjda van, olykor nagy hullámokkal amit én kifejezetten élveztem. Mi Argassin laktunk , tehát fogalmam sincs milyen lehet Tsilivin lakni de ahol ilyen a tengerpart ott lakni sem lehet rossz. All inclusive ellátásunk volt de meg is bántuk mivel állandóan úton voltunk bejárva a legszebb partokat. Továbbá az All inlcusive bár arról szól,hogy ehetsz amennyit akarsz de nem épp a helyi, görög , finomabbnál finomabb ételeket amiket bűn lenne kihagyni , igy ezért azt tanácsolom vagy ellátás nélkül menjetek vagy max egy reggeli legyen benne az árban. Az étkezés a szigeten nem drága. Egy nagyon finom és kiadós Gyros csupán 2 euró, és az éttermek sem drágák. Nem tudom pontosan kiszámolni mennyi lenne a kaja egy hétre mivel függ attól mennyit, mit és hol esztek de szerintem nem ez lesz a legnagyobb tétel icon_smile.gif

# 7347
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gergeliusz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246634 Üzenet linkje2018-01-23 11:18:51 

Van valakinek tapasztalata a Rolitúrával?
# 7348
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246639 Üzenet linkje2018-01-23 21:17:17  Idézet innen: #246632

Gergeliusz írta:
Kedves KKK!

Tsilivinek nagyon szép lassan mélyülő homokos stranjda van, olykor nagy hullámokkal amit én kifejezetten élveztem. Mi Argassin laktunk , tehát fogalmam sincs milyen lehet Tsilivin lakni de ahol ilyen a tengerpart ott lakni sem lehet rossz. All inclusive ellátásunk volt de meg is bántuk mivel állandóan úton voltunk bejárva a legszebb partokat. Továbbá az All inlcusive bár arról szól,hogy ehetsz amennyit akarsz de nem épp a helyi, görög , finomabbnál finomabb ételeket amiket bűn lenne kihagyni , igy ezért azt tanácsolom vagy ellátás nélkül menjetek vagy max egy reggeli legyen benne az árban. Az étkezés a szigeten nem drága. Egy nagyon finom és kiadós Gyros csupán 2 euró, és az éttermek sem drágák. Nem tudom pontosan kiszámolni mennyi lenne a kaja egy hétre mivel függ attól mennyit, mit és hol esztek de szerintem nem ez lesz a legnagyobb tétel icon_smile.gif



Argassiról mi a véleményed? Milyen tapasztalataid lettek vele kapcsolatban? Mi oda foglaltunk idén nyárra........

# 7349
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246640 Üzenet linkje2018-01-23 23:46:24 

mi már alig várjuk, hogy újra együnk a Zorbas-ban Argassiban, a meal deal (előétel+főétel+desszert) a legjobb 13 euroért, bár gondolom már drágább icon_sad.gif
# 7350
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246642 Üzenet linkje2018-01-24 08:23:57  Válasz a #246634. hozzászólásra Előzmény #246634

Igaz, hogy mi nem utaztunk a Rolitúrával, de egyszerre indultunk velük Pestről, és szinte mindig abban a parkolóban álltak meg mint a Holidaylines. Senkit nem hallottunk panaszkodni, jókedvű, vidám csapat volt. Sajnos csak ennyit tudok róluk mondani.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 489 490 491 492   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu