A görög emberek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
Hozzászóló Üzenet
# 226
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Angica
Aktív fórumos
Aktív fórumos
153 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#58548 Üzenet linkje2008-04-29 14:35:29  Válasz a #58543. hsz-ra

Sziasztok!

Valóban nagyon sokszor érzek nagy keserûséget, mert tényleg nem errõl álmodoztam. A Josza2 által írtakon kicsit elmosolyodtam (nem rosszindulatból), mert a "tenger kékjébõl kibukkanó fehér sziklán álló, jóképû macsó görög legény..." idõnként albán, ami önmagában nem baj, hisz közöttük is vannak rendesek. A probléma az, hogy görögöknek adják ki magukat a turistalányok körében. Hogyan vagyunk a párommal? Nehézkesen, mert itt nõtt fel, azokat a példákat tartja helyesnek, amiket látott, ezért nehezen hajlandó megnyitni a buksiját az új felé. Igazán boldogoknak nem mondhatnám magunkat, de szerelem, szeretet létezik köztünk. Ami az Õ hibája, hogy folyamatos kényszerûséget érez férfiasságának az én lehurrogásom általi bizonygatására, ami pedig az én hibám, hogy folyamatos kényszerûséget érzek a véleményem kimondására. Mono válaszára reagálva: Õk is emberek, hibákkal, vétkekkel, amit én elfogadok, én is ember vagyok, én is hibázok, és csak azt szerettem volna, hogy ezt Õk is lássák be. Kevesen ugyan, de vannak barátaim, mostmár igyekszem csak rájuk koncentrálni - hiba, mert nem adok lehetõséget másoknak arra, hogy esetleg általuk bõvíthessem a pozitív tapasztalatok tárházát -. Egyetértek HJudittal, színlelés, rosszindulat, gerinctelenség, képmutatás mindenhol létezik. Sõt sokszor gondolkodom azon is, hogy talán én is rosszindulatú vagyok, mert bezártam magam egy környezetbe, nem igazán vagyok hajlandó nyitni mások felé, viszont ítélkezem, anélkül, hogy mégtöbb tapasztalatot szereznék. Sartin rengeteg magyar van. Kb. 20 fõre tehetõ a folyamatosan itt élõk száma. Azonban elkeserítõ, hogy épp a magyarok kezdtek ki még akkor, amikor esetleg még a nevemet sem tudták, vagy ugyan tudták, de arcot nem azonosítottak hozzá. 2 magyar barátnõm van (akik jártak már itt, biztos ismerik is õket: Móni, a sötét hajú, gyönyörû világító kék szemû lány a George Pub-ból, és Kriszti a Relax Pizzéria magyar tulajdonoshölgyének lánya). Sok itteni magyar lányt csak a köszönés szintjén ismerek, mert elég volt a csalódásokból (tudom, ez hiba). S végül Ágni soraira reagálnék: Tudom, hogy általánosítottam, azzal is tisztában vagyok, hogy nem szabadna. Sajnos itt az ágyból-ágyba vándorlás és a gyerekverés (persze nem a fejét, mert ott látszik, a fenekét) is jelenség. Egyetértek azzal, hogy fontos, honnan jöttem, és hová kerültem. Ez az én esetemben elég összetett. A szüleim egyszerû, vidéki emberek, akik házasságkötésük után, bízva abban, hogy gyerekeik többre viszik majd, Budapestre költöztek. Rengeteget dolgoztak, nekünk mindent megadtak, amire futotta (nem panaszkodhatok). Idõsebb nõvérem tanult nõ, kisebbik nõvérem nem érzett különösebb késztetést a tanulásra, de mindenhez hozzá tud szólni, ami az érdeklõdési körébe tartozik, mert rengeteget olvasott. Én magam pedig szeretek olvasni, és a fõiskoláig jutottam, amit buta módon nem fejeztem be (bár itt semmire sem mennék a papírjaimmal). A párom családja egyszerû, vidéki család, ahol nyitottabb szellemmel csupán az idõsebbik huga rendelkezik. Ezek után, amikor én szeretném a véleményem a bár iskolapadban szerzett tudásom alapján elmondani, jobb, ha megpróbálok hallgatni. Bár, hozzáteszem mûveltebb (nem idevalósi) társaságában szeret velem kérkedni a párom, és többször megkérdezi: "Te mit gondolsz errõl"?, amikor pedig a társaság kisebb vita után ugyan, de elismerõen bólogat, büszkén kihúzza magát. Itthon azonban sosincs igazam. Mindenesetre rengeteg dolgot megtanultam, és ez jó! Sokat okultam, és megtanultam örülni az igazán apró dolgoknak is. Törekszem arra, hogy megértsem, elfogadjam, vagy legalább megpróbáljak együtt élni a szokásaikkal. Az pedig igazán üdítõleg hatott rám, hogy Ágni azt írta, ez nem mindenhol jelenség. Talán visszaadja a görögökbe vetett hitem. Köszönöm a biztató szavakat, a hozzászólásokat, mert hiszem azt, hogy ezekbõl a megnyilvánulásokból is tanulhatok.

# 227
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Elinolatri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87315 Üzenet linkje2009-01-07 21:53:14 

Egy északi görög falusi szokás:
Január 8-án az úgynevezett Asszonystop!
Στις οκτώ Ιανουαριου ΓΥΝΑΙΚΡΑΤΕΙΑ !


Faluhelyeken az év egészében a férfiak munka előtt és után a kávézóban*Καφενιο* töltik idejüket.IDE AZ ASSZONYOK NEM TEHETIK BE A LÁBUKAT!
De van egy nap az évben január 8-a, amikor az ASSZONYOK LÁTOGATJÁK MEG EZEKET A KÖZÖSSÉGI HELYEKET, ÉS A FÉRFIAK OTTHON VÉGZIK A HÁZIMUNKÁT.

Forrás: ha jól emlékszem az AEOLUS iroda prospektusa.

# 228
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87316 Üzenet linkje2009-01-07 22:07:47  Válasz a #87315. hsz-ra Előzmény #87315

Hát Aeolusék is rég nem jártak a görög falukban:) Most a fiatal asszonyokat allig tudják kordában tartani, ez amiről írsz a századelőn biztos érvényes volt icon_biggrin.gif
# 229
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Elinolatri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87321 Üzenet linkje2009-01-08 01:00:46 

Kedves Ágni!
Voltam az oldaladon.Nagyon tetszett.Hozzászolásodat az írásomhoz el tudom fogadni.Én sem nagyon tudtam hinni benne ahogy annak idején olvastam.Esetleg az idősebb generációnál tudnám elképzelni.Hogy nő nem teheti be a lábát a kávézókba gondolom az sem lehet valós.Szóval ezt csak azért éreztem hihetőnek mert a fotókon a nyugdíjas bácsik ülnek a kávézók előtt és mintha asszonyokat nem lehetne a képeken látni.De olyan aranyos lenne ez a szokás.Az oldaladdal kapcsolatban annyit ,hogy néhány görög ételt még biztos kipróbálok elkészíteni. A családom kevence a Baklavám de készítettem már Lukumadeszt ,és valami érdekes de nagyon finom grízes sütit amit halvának is neveztek.Halvát hoztunk Görögországból,de az valahogy más volt.Görögország csodálatos.Ahol te élsz most már 3 éve szép lehet. Arrafelé csak átutazóban jártunk amikor Tolóban nyaraltunk 2004-ben pont akkor amikor a görögök nyertek foci EB-t és közelében Skiathos szigetén 1998-ban fakultatív kiránduláson Paráliáról. Kívánok Jó Egészséget Sok Boldogságot és Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet.

# 230
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87346 Üzenet linkje2009-01-08 11:41:18  Válasz a #87321. hsz-ra Előzmény #87321

Szia,
kösz a szép szavakat. Nehéz elmagyarázni valakinek aki nem itt él az kafenio jelentését. Itt ahol én élek sem járnak a nők a kafenióba, oda csak a férfiak és különösen az idősebbek. De nem azért nem járnak a nők, mert "nem szabad"! Valóban nem illendő, de ez sehol máshol szerintem, hogy beüljön egy asszony egy olyan helyre ahol többnyire férfiak üldögélnek, végülis mi keresnivalója ott (faluhelyről beszélek!)? Nyaranta, mikor a kafenió a teraszon van, a fiatalabb nők közül többen beülnek egy kávéra, miközben a közelben lévő játszótéren lesik a gyerekeiket. Na de úgy ahogy a férfiak, csak semmi cél nélkül senki ember lányának nem jut eszébe beülni, hisz mindig van más munka, vagy ha éppen valahol lazítani akarnak, bizonyosan nem bolondok egy füstös, férfihangtól zajos helyet választani erre. Inkább nagyon is örülnek, hogy végre van egy kis szabadidő és összeülnek valamelyik házban egyet fecsegni, olyan dolgokról, ami nem férfiak fülének valóicon_smile.gif. A falubeli kafenio nem csak kávéház:komplex funkcióval rendelkezik, amolyan klubházszerűség, itt beszélik meg a férfiak az ügyes bajos dolgaikat, a politikát, a meccseket, esetleg itt keresnek napszámost nyáron a földeken lévő munkákra. Szóval azt akarom érzékeltetni, hogy egyszerűen az élet alakította így, hogy az a férfiak helye, a kutya sem tiltja, hogy mi is beüljünk, de én biztos nem kívánkozom oda, főleg télen:)

# 231
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Elinolatri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87352 Üzenet linkje2009-01-08 12:57:41 

Kedves Ágni! Ευκαριστώ παρα πολύ a kielégítő bő tájékoztatást.Az Aeolus-ék meg fizessenek be egy északi görög falusi utazásra. De az Aeolus-os hölgyeknek ki is kell írni , hogy nem nem ajánlott, TILOS BEMENNI! amíg ilyeneket írogatnak.No ez csak vicc volt .Nem akarom én Őket megsérteni.A pospektusuk minden évben nagyon szép megújuló. Nem úgy mint másoknál,nagy irodáknál is,hogy csak "átjavítják az évszámot" Gondolok arra például, hogy nincs új szép tájkép bennük, azaz nem cserélik.De viszont nem sikerül az Aeolus-nál valami jó Utolsó Pillanatos utat megcsípni Zantéra Busszal julius elejére.Nem adják olcsóbban,még ha következő heti üresen levő apartmanról is van szó.

Köszönöm mégegyszer a tájékoztatásodat.Okosabb lettem.

# 232
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Angica
Aktív fórumos
Aktív fórumos
153 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87353 Üzenet linkje2009-01-08 12:58:21  Válasz a #87315. hsz-ra Előzmény #87315

Ahogy Ágni is írta: nincs tiltás. Amikor kijöttem, az elején nagyon nehéz volt márcsak megértenem is, hogyan képesek a nők "állandóan" otthon ülni, és sokat háborogtam, hogy én márpedig megyek jobbról-balra, balról-jobbra. A falunkról nyilatkozva: vannak olyan kávézók, ahol valóban leginkább férfiak vannak, de én is nyugodtan beülhetek. Nekem viszont ma már eszembe sem jut, hogy a sok férfi közé egyedüli nőként beüljek. Nem azért, mert nem tudnék hozzászólni a horgász-, foci-, és egyéb férfitémákhoz, hanem, mert ezeket az órákat vagy magamra fordítom, vagy én is inkább barátnőzök, esetleg találok itthoni tennivalót. Vannak olyan kávézók, ahová viszont együtt járunk a párommal, vagy igenis beülnek a nők a barátnőikkel.
Viszont itt létezik egy nap, amikor a nők "buliznak" a férfiak (elvben) otthon maradnak a gyerkőcökkel (de házimunkát nem különösebben végeznek). Ez a nap pedig március 8., nőnap.

# 233
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kacc98
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87501 Üzenet linkje2009-01-10 21:47:54 

sziasztok én már régóta fenn vagyok de eddig nem jöttem fel szóval nem mindent tudok bocsi ha valamit elrontok!!
# 234
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Elinolatri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#88178 Üzenet linkje2009-01-21 00:17:55 

Αγαπητή Άγνη. Να χαίρεσαι τ όνομα σου. Η ώρα η καλή !
# 235
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jamasz
Törzstag
Törzstag
541 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#96166 Üzenet linkje2009-04-24 06:41:58  Válasz a #58548. hsz-ra Előzmény #58548

Szia Angica! Kuldtem privit.
# 236
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Heidike
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#106619 Üzenet linkje2009-06-26 17:50:43 

Sziasztok Mindenkinek!

Nagyon friss "hozzászóló" vagyok, már, ha szabad így neveznem magam

icon_wink.gif
Keresgéltem már pár helyen, de nem igazán jártam sikerrel, azaz nem találkoztam olyan bejegyzéssel, ami megadta volna a választ a kérdéseimre. Tehát a felállás: tavalyi nyaralásom alkalmával - jó magyar lányhoz illően- megismerkedtem egy görög férfival. Kapcsolatunk (lassan egy éve) azóta is tart. Volt már nálam itt, Budapesten, én is többször jártam nála. Tervezgetjük a közös jövőt, ami természetesen görögországi élet lenne. És itt jön a számomra -nem elhanyagolható- probléma, vagyis, hogy semmit sem tudok a görögországi asszonyok helyzetéről, szerepéről a társadalomban. Érdekelne, hogy hogyan élik meg mindennapjaikat mind a görög, mind a görögországi magyar asszonyok.
Aki tudna információkkal, tapasztalatokkal szolgálni, legyen kedves írjon.
Köszönöm mindenkinek

# 237
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jamasz
Törzstag
Törzstag
541 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#106623 Üzenet linkje2009-06-26 19:57:02  Válasz a #106619. hsz-ra Előzmény #106619

Szio! En azt javasolnam, lepj be a gorogorszagi magyarok klubba. Ott nagyon sokmindent megtudnal az itteni eletrol. Meg elolvashatod az itt elo magyar nok mindennapi gondjait is. Udv. Gabriella
# 238
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Angica
Aktív fórumos
Aktív fórumos
153 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#106642 Üzenet linkje2009-06-26 23:56:13  Válasz a #106619. hsz-ra Előzmény #106619

Szia!
Nem szépítem, az elején nehéz. Épp azért, amit korábban is írtam. De, ha képes vagy az alkalmazkodásra, ha a párod nevelhető, ha nem egy szűk látókörű valaki, aki állandóan azt hajtogatná, hogy itt Görögországban 50 évvel ezelőtt még az ember ült a szamáron, az asszony meg mögötte sétálgatott a málhával, akkor gyere ki, próbáld meg Vele. Nem kell rögtön összeházasodni. Csak itt, a saját közegében fogod megtudni valójában ki is Ő. Én azt tanácsolnám, ne húzd az időtöket, gyere, próbáld meg, aztán, ha mégsem tetszik, vagy csalódnál, még mindig kiléphetsz belőle. Türelem, és sok-sok kitartás. Annyira viszont csak nem lehet rossz, mert elég sokan vagyunk itt magyar lányok, akik görög férfivel élünk együtt.

# 239
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Heidike
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#106681 Üzenet linkje2009-06-27 13:57:32 

Köszönöm. A görögországi magyarok klub merre található?
# 240
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#106696 Üzenet linkje2009-06-27 17:36:05  Válasz a #106681. hsz-ra Előzmény #106681

Szia Heidike!

Nézd meg ezt az oldalt, lehet, hogy találsz hasznos infókat:
http://gorogorszag.network.hu/

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
<   1 2 3 ... 15 16 17   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu