Szálláskeresés helyben vagy neten
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szálláskeresés
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215845 Üzenet linkje2014-05-05 06:16:28 

Ez a téma itt lezárásra került illetve szétnyílt két külön témára:

icon_arrow.gif Szállásfoglalás interneten: https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=660

icon_arrow.gif Szállásfoglalás helyben: https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=661

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hbjutka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
100 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215839 Üzenet linkje2014-05-04 21:51:49  Válasz a #215837. hsz-ra Előzmény #215837

Jól van igazatok van, elemezgethetjük ezt a "személyes tapasztalat" témát kicsit tovább.
tudom, hogy a norvég turista értékelése is személyes tapasztalat pl. a bookingon.
Itt, a Hellaszon viszont jóval személyesebb - nem is a tapasztalat - inkább a a kommunikáció erről. Mert "beszélgethetünk" egymással, írhatunk privit, ki lehet bővíteni a véleményt még további infóval, ha valaki rákérdez. A kapcsolat személyesebb egymással. Erre akartam utalni.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215838 Üzenet linkje2014-05-04 21:30:33  Válasz a #215830. hsz-ra Előzmény #215830

ja, és számottevő kül. a tripadvisor és a booking értékelései között nem szokott lenni (árnyalatnyi persze igen). de ha van, én inkább a bookingnak hinnék, lévén oda kizárólag azok írhatnak értékelést akik valóban megszálltak ott.
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215837 Üzenet linkje2014-05-04 21:28:45  Re:

hbjutka írta:
Amúgy a hellaszosok - kedves fórumos társaink - infói is nagyon hasznosak, hiszen a személyes tapasztalat a legtutibb.


Ööööö, az is személyes tapasztalat ám, amit mondjuk egy norvég turista ír le. icon_wink.gif

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215836 Üzenet linkje2014-05-04 21:25:00  Válasz a #215830. hsz-ra Előzmény #215830

a hellaszosok és egyéb értékelések is nagyon hasznosak, persze. de a bookingon és tripadvisoron olvashatóak pontosan ugyanannyira személyesek, pont annyira 'élményalapúak', mint azok, amiket mi írunk pl. ide, ill. olvasunk itt, és hát sokkal szélesebb a merítés, nem csak egy-két vélemény van (viszont itt kialakulhat olyan, h megbízunk egyes olvtársak értékítéletében, ez is igaz és nem lényegtelen).

én amúgy személy szerint határozottan alapozok fenti értékelésekre és merem ezt javasolni is. nem is csak a pontszámra/csillagokra gondolok (bár arra is, pl. bookingon a 7 alatti szállásokat nem preferálom), hanem a szöveges részekre. hiszen, bár annyi ember annyi igény meg fontossági sorrend, de azért ha egy-egy dolog újra és újra visszatér akkor esélyes, h vissza fog köszönni majd, akár pro, akár kontra.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szaboreka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
118 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215835 Üzenet linkje2014-05-04 21:12:25  Válasz a #215832. hsz-ra Előzmény #215832

Tény, hogy ilyen szervezésben és foglalásban nekünk ez az első, de remélem a jó tapasztalatok miatt nem az utolsó!
Kellemes időtöltést! icon_biggrin.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hbjutka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
100 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215832 Üzenet linkje2014-05-04 21:08:02  Válasz a #215831. hsz-ra Előzmény #215831

Szaboreka, reméljük, hogy a Te eseted is erősíti a bizalmat a görög vendéglátásban. Szerintem nem lehet gond. Tőlünk a 10 éjszakás foglalásért csak két éj árának átutalását kérték. Itt is látszik, hogy ahány ház, annyi szokás... Csak induljunk már....
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szaboreka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
118 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215831 Üzenet linkje2014-05-04 20:57:58  Válasz a #215820. hsz-ra Előzmény #215820

Sziasztok!

Én Pargára foglaltam előleggel és ez szárazföld. Tőlem is 30%-ot kértek, féltem nagyon elutalni, de még nem olvastam olyanról akit átvertek volna. Konkrétan email-ben kaptam a megerősítést a foglalásról és arról hogy a pénz megérkezett. Foglaltam volna én a bookingon, de csak egy szobát ajánlott fel nekünk meg kettő kellett. Ezért intéztem privátban.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hbjutka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
100 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215830 Üzenet linkje2014-05-04 20:53:28  Válasz a #215820. hsz-ra Előzmény #215820

Jó ötletet adtál, Rollo.
Ez a tripadvisor nem jutott eszembe eddig. Én a booking értékeléseket szoktam nézegetni és némelyiknél el is gondolkodtam ill. nem azt választottam végül, ha sokból sok rossz vélemény volt. Meg is nézem mindjárt a tripadvisoron van-e értékelés a foglaltakról.
Amúgy a hellaszosok - kedves fórumos társaink - infói is nagyon hasznosak, hiszen a személyes tapasztalat a legtutibb.
Én is megosztom az enyémeket, alig várom már, hogy frissüljön a véleményem az idei tapasztalatokkal. Uff - akarom mondani Off
icon_biggrin.gif

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215820 Üzenet linkje2014-05-04 16:53:28  Válasz a #215819. hsz-ra Előzmény #215819

a tulajdonosoknak nem érdeke, hogy egy esetleges lehúzás, átverés során olyan értékelést kapjanak a vendégtől, amit aztán minden érdeklődő olvashat a keresgélésnél.

ez így igaz, ám ehhez az kell, h az adott szállás értékelhető legyen vmi elismert módon, pl. elismert (és széles körben használt) oldalon, pl. tripadvisor, stb. Amikről most általánosságban beszélgettünk azok többségében nem igazán ilyenek. Persze mi, akik 'ismerjük' ezt az országot tudjuk, h az esetek túlnyomó többségében ennek nincsen igazi jelentősége görögország esetében- így talán a nyugalmat sem deposit nyújtja igazából, hanem ez a tudat.

De azért én örülök, h ez egyelőre még csak pár szigeten terjedt el, ott sem általánosan. icon_smile.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hbjutka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
100 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215819 Üzenet linkje2014-05-04 16:37:52  Válasz a #215785. hsz-ra Előzmény #215785

Szia Rollo!
A nemzetköziséget úgy értettem, hogy a booking és hasonló oldalak nemzetközi rendszerben dolgozó szállásközvetítők. Persze, hogy magántulajdonosok ajánlatait közvetítik. De látom, neked több tapasztalatod van Velük. Én a foglalási, fizetési feltételeket olvastam foglalás közben, és lehet, valóban, hogy az szállásonként változik. Lehet, hogy az én tapasztalatom egyedi volt az 1 hónappal korábban lemondásnál nincs fizetendő, 1 hónapon belül 1 éjszakányi költséggel kapcsolatban. Az is szállásonként változik, hogy a tulaj él-e az utazás előtt egy nappal a zárolás lehetőségével. Itt sem arról van szó, hogy leemelné a számláról a pénzt. A fizetésnél is van, aki pl. csak kp-t fogad el , van, ahol kártyát használhatsz.
Szerintem a tulajdonosoknak, akik ezeken az oldalakon keresztül értékesítik a szállásokat, nem érdeke, hogy egy esetleges lehúzás, átverés során olyan véleményt kapjanak a vendégtől, amit aztán minden érdeklődő olvashat a keresgélésnél.
Mindenesetre érdemes körülnézni, anno Ágin keresztül intéztük a thassosi utunkat és utaltuk neki az előleget, Ő közvetített SPotamian több tulajhoz bennünket. Nem tudom, most kér-e depozitot.
Itt is igaz, minél többet utazik az ember, annál több tapasztalata lesz, görögök esetében remélhetőleg minél több pozitív.
Ez már tényleg extrém példa, és húsz évvel ezelőtt volt, hogy személyesen voltak lenn ismerősök és előlegezték le a tizenfős társaságnak az apartmanokat, majd odaérkezéskor kiderült, hogy a tulajdonosok kiadták németeknek. Ott állt a csapat este 9-kor a parton, persze, a pénzt visszakapták de a szállás nem volt meg.még jó, hogy a fél falu összeszaladt, hogy segítsenek és tudtak helyet szerezni. De mondom, ez extrém példa. (Sartin volt)

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215785 Üzenet linkje2014-05-03 17:48:02  Válasz a #215775. hsz-ra Előzmény #215775

Igen, de azért az irodák esetében létezik jogszabályi háttér, meg fogyasztóvédelem, amihez fordulhatsz. Most a hatékonyságuk más kérdés, de-van. Ez a most tárgyalt esetekben nincs meg, ezért nem érzem én ettől annyira biztosítottnak a dolgot. Miközben mondom, én is tettem már így, és én sem gondolom ezt hazárdőrözésnek- legalábbis görögország esetében nem, egyébként én biztosan nem merném így.

Viszont, azt nem tudom miből gondolod, h a bookingon és társain jobbára a nemzetközi láncok vannak fent? Ugyanis, bár vannak azok is, de igazából kisebb számban-lévén ők értékesítik a szobáikat a saját oldalukon, használva a különböző pontgyűjtő-rendszereiket és hálózatukat.
Ha megnézed, thassosi, de akármilyen más sziget-béli, egyszerű görögös apartmanok is vannak szép számmal ott (is).

A booking szabályzatával kapcsolatban is érzek valami zavart, ugyanis ez az egy hónapos határidő nem áll meg, szabályként bizonyosan nem. Létezhet olyan szállás, ami ezt írja elő, de megint csak erősen kisebbségben van az ilyen, tulképp alig-alig. Van viszont olyan, ahol a vissza-nem-mondhatóság egy-, esetenként kéthetes határidejű, és van a derékhad, ahol 72 órás vagy csak egy napos. Hozzátéve, hogy még az egy hónap is kevesebb, mint a fél évre előre depositálás, ráadásul legtöbbször ilyenkor is csak egy éjszaka árát bukja az ember.

Viszonylag sokszor foglalok a bookingon, és persze, kártyaszámot meg kell adni, de csak biztosítás végett, senki nem nyúl hozzá. Például, én kizárólag egy olyan virtuális kártyát használok erre, mely üres, így ha akarnának sem tudnának zárolni. Előfordult egy-két esetben, h jelezte a szállás, h ő mégis szeretne de nem tud, mert nincs mit- ilyenkor levélben egyeztettünk, h miért szeretné ezt, és ha ragaszkodott hozzá akkor inkább lemondtam és foglaltam egy másikat. hiszen szállásból lényegében mindig van rengeteg, és sem oka, sem joga nincs ezt tenni akkor, mikor úgy foglalja le az ember, hogy nincs zárolás, nincs előleg és eddig és eddig lemondhatom ingyenesen.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hbjutka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
100 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215775 Üzenet linkje2014-05-03 16:45:25 

Sziasztok!
Előleg fizetés vagy nem....azért érdekes kérdés, mert van a történelmi múlt: itthon fogod magad és utazási irodánál "veszed meg" az utat, nemhogy előleget, de egy hónappal indulás előtt a full összeget ki kell fizetned. Igaz, kapsz róla papírt, vannak szerződéses feltételek stb. De ugyanúgy berakhatnak kényelmetlen vacak szállásra, aztán szombaton mondjuk, mikor odaérsz, élő embert itthon el nem érsz, hogy reklamálj.
Aztán vannak a szállásfoglaló oldalak pl. booking. Ott is ad valamilyen garanciát az üzemeltető, ezek általában nemzetközi láncok. Nem kell előleg, nem kötöd le a pénzedet. Látod a többi utas értékelését, ez már nagyon korrekt. Viszont, indulás előtt egy hónappal már nem törölheted a foglalást, valamennyi pénzt levonnak, mert a foglalás úgy garantált, ha kártyaszámot adsz. Szállása válogatja ugyan, de nálunk tavaly indulás előtti nap zárolták az összeget a számlán, de ahogy odaértünk és fizettünk, felszabadították. Itt nagyon nagy előny, hogy közvetlenül a szállásadóval vagy kapcsolatban, több e-mail váltásunk volt, telefonon is tudtunk beszélni.

Másfajta foglalás (pl. go-thassos) szintén közvetlen a kapcsolat a tulajjal, utaltunk foglalót , de ezt is visszaadják, ha lemondjuk, csak itt is számít a 30 nap. Az oldal üzemeltetője figyel a szállások értékelésére szerintem, aki szállásadó oda regisztrál, nem kockáztat, hogy lehúzzák.
És én is úgy vagyok vele, inkább bevállalom azt a 120 EUR-t előre, ha kell, csak hogy biztos legyen a dolog.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#215774 Üzenet linkje2014-05-03 16:18:55  Válasz a #215772. hsz-ra Előzmény #215772

ha megnézed a szálláskereső oldalakon, a kis házi panzióktól a nagy szállodaláncokig, európától amerikáig mindenütt úgy megy, h van lehetőség deposit nélkül foglalni (pontosabban ez az általános; amiért fizetni kell az rendre erősen akciós).
ez ennek az iparágnak a sajátja: ők azt kockáztatják, h nem megy el a vendég, a vendég pedig azt, h nem tudja biztosan, mit is talál majd a helyszínen.

aztán, megint más úgy küldeni ilyet, h arról van hivatalos, akár papír alapú vagy azzal egyenértékű visszaigazolásod, mint úgy, h visszajelez valaki mail-ben, h rendben van a foglalás (ezt csak úgy általánosságban mondom, nem neked, lehet kaptatok is ilyet).

de persze, tutti, h minden rendben lesz, azért a görögök szerencsére megbízhatóak. nem is emlékszem, h bárki is írt volna bármi negatívat ilyen témában.

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Majszi2
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215772 Üzenet linkje2014-05-03 15:59:04  Válasz a #215692. hsz-ra Előzmény #215692

Nos hát a tavalyi Argostoli szállás foglalásnál is 30 % -ot kellett utalnunk.

Remélem, hogy itt is minden okés lesz, ők is a 30 %-át kérték, de hát a másik félnek is biztosítva kell lennie, hogy valóban megyünk, mert így már nem ugrálhatunk át esetleg valami akciósba icon_razz.gif icon_razz.gif

Már most mennék pakolni icon_lol.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Szálláskeresés
1 2 3 ... 59 60 61   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu