Mykonos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#322 Üzenet linkje2005-05-02 14:39:33  Mykonos

Kérdések, vélemények, tapasztalatok Mükonoszról. icon_cool.gif


# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1966 Üzenet linkje2005-09-19 16:22:02 

Sziasztok!
Ugyan nem személyes tapasztalat henem egy ismerõsé, de ez a gyönyörû sziget a legdrágább, és a "legmelegebb" Görögországban. Fõleg nyáron tele van különbözõ nemzetiségû, nagyon pénzes, nem heteró túristával. Ez a "Mekkájuk".

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2504 Üzenet linkje2005-10-02 17:58:56 


Kár ezért a helyért. Mi sajnos egyik feltételnek sem felelünk meg.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2505 Üzenet linkje2005-10-02 18:34:58 

Mykonos a Kikladok tagja, amely körben fekvõ szigetek, szigetcsoport az Égei-tengerben. Vagy azért viselték ezt a nevet, mert körben feküdtek, vagy mert kört képeztek a szent központ, Delos körül. Ellentétet alkotnak hozzájuk a szporádok (elszórt szigetek). Az ókor 12-t ismert (innen a mai nevük: dodesanisia); ide tartoznak: Andros, Tenos, Mykonos, Delos, Keos, Kythnos, Paros, Naxos, Melos, Ios, Tera, Siphnos.
Mykonos napjaink egyik legdivatosabb szigete. Májustól október végéig lüktet itt az élet nappal és éjszaka egyaránt, elsõsorban a sziget fõvárosában, melyet a malmok városaként is neveznek. A part itt homokos, amiért nagyon népszerû.
Valcsi információját meg kell erõsítenem, valóban a bi- és homoszexuálisok kedvelt találkozó helye.
Egyébként eszméletlen képek találhatók a köv. helyen:
https://www.vivien-und-erhard.de/english/travel/mykonos/index.htm

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2506 Üzenet linkje2005-10-02 18:52:42 

Szia Rebeka!

Ez gyönyörû. nem találok szavakat!
Itt jó lenne a találkozó.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2514 Üzenet linkje2005-10-02 20:20:04 

Attól tartok ez a hely nem az én pénztárcámnak való. icon_cry.gif Néztem egy 2 szobás apartmant, 100 euró/nap.
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2515 Üzenet linkje2005-10-02 20:23:17 

Mikonosz területe 84 négyzetkilométer, lakóinak száma 5500. A Kikládok " gyöngyszeme".
A mitológia szerint Mikonosz /Mükonosz/ annak a hatalmas sziklának egy darabja, mellyel Héraklészelpusztította az olümposzi istenek ellen fellázadt titánok maradékát.

Mikonosz mai hírnevével csak az antik Délosz vetekedhet.

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2526 Üzenet linkje2005-10-04 08:48:21 

Sziasztok!
Nekem hosszú évekig fájt a fogam rá, hogy Mikonoszra menjek, mert csodálatos fotókat láttam róla. Manapság már nem vonz annyira, és éppen a fentebb említett okok miatt. Az árakat nem az én pénztárcámhoz méretezték, és nem szeretem az ennyire "meleg" helyeket sem.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2956 Üzenet linkje2005-10-20 23:49:47 

Mykonosz! Én is vágytam oda. Tavaly egynapos kirándulás keretében voltunk ott Naxosz szigetrõl. Ez így pont jó volt. A melegekrõl mi is hallottunk, a drágaságot megtapasztaltuk. Én csak Mykonosz várost láttam, de a tényleg lélegzetelállítóan szép. 6 óra hosszát voltunk ott és nagyon elrohant az idõ a sok kis utca bebarangolásával. Nekem nagyon tetszett, de magára a szigetre nem mennék nyaralni. Egy napot viszont érdemes rászánni. A pelikánt is megtaláltuk, amihez van egy kis történetem: órákon át csak keresgéltük a part menti utcákban, nyoma sem volt. Én mondtam, hogy márpedig addig innen el nem megyünk, míg én nem látom. Vágül a kávézóban megkérdeztük a pincérlányt, él-e még Pedro? Erre csak nevetett. Mondta, hogy Pedróból minimum hat van és egész nap fel-alá sétálnak az utcákban, csak keressük tovább, nincs "fix" helyük.Még egy óráig kerestük és már ötödször mentünk el a velencei negyed egyik kis utcájában, mikor ott ült összegubózva a földön. Nem tudtuk rábírni, hogy álljon fel. Aztán kijött a házból egy férfi, a pelikán rögtön felállt és odament a férfihez, széttátotta óriásira a csõrét és a férfi beledugta a fejét a madár szájába üdvözlésként! Utána úgy ment a férfi után, mintha az lenne a gazdája. Akkor csináltunk róla egy csomó jó fényképet. Kicsit késõbb kettõ másikat is láttunk.
Nayon hangulatos nap volt.

Andi

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3106 Üzenet linkje2005-10-30 13:33:00  Pedro


icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3114 Üzenet linkje2005-11-01 18:30:18 

Mikonosz Ibizához és Cote d' Azurhoz hasonlítható igazi pezsgõ életû üdülõhely.
Megvan itt minden, ami a Kikládok szigeteit jellemzi: jellegzetes tájak, hagyományos települések, és mûemlékek, de akik az igazi Hellászt akarják felfedezni tavasszal vagy õsszel keressék fel a szigetet.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3344 Üzenet linkje2005-12-07 08:25:00 


# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3355 Üzenet linkje2005-12-11 19:18:56 

A gyakran háborgó tenger és a viharos erõsségû szelek miatt nehezen megközelíthetõ sziget erõsen tagolt partjai kiváló rejtekhelyet kínáltak a kalózoknak, akiktõl még a 19. század elején is rettegtek.
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4336 Üzenet linkje2006-01-11 19:36:40 




# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4337 Üzenet linkje2006-01-11 19:49:51 

Nagyon szép. icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu