Mykonos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsu23
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248036 Üzenet linkje2018-06-17 15:26:12 

Kedves Tagok!
Pénteken jöttünk meg a szigetről. Budapestről repültünk Athénba Ryanairrel. A gépünk kb 00:45-re ért Athénba. A reptéren a Mekiben csöveztünk,mert a kompunk csak 7.30-kor indult Mykonosra. Rafinából indult a hajónk, a reptéren a buszmegállót könnyen meg lehet találni, a Sofitel Hotellel szemben van. Egy irányba a buszjegy 4 EUR/fő, durván 30 perc alatt ott voltunk. A kompunkat könnyen megtaláltuk, ezután kezdődött a 4 óra utazás, ami nekünk igen jól jött,mert tudtunk aludni. Mykonoson a kikötőben már vártak, a Booking-on foglaltam szállást, amiben benne volt a transzfer. (Germanos Studio, elképesztő kilátás a teraszról, kedves szállásadó, tiszta szoba.) A szigeten összesen 3 napot töltöttünk, ami alatt sikerült megnézni mindent. Robogót béreltünk, kedd 13.00-től, péntek 18.00-ig 50 EUR volt a robogó ára. Gyros 3-tól 5 EUR-ig , frappé: 4-5 EUR. A többi görög szigethez képest a kajákhoz nyugodtan 5-8 EUR-t rá lehet számolni pluszban. A sziget tényleg drága! A strandok apró kavicsosak,homokosak, cipő nem szükséges. Az időjárás végig nagyon jó volt. Első nap még erős szél volt, így este elkelt a felső, de ahogy elmúlt a szél, nagy meleg lett. A víz persze ilyenkor még hideg. Azért fürödtünk egyszer a tengerben.
Melegek: nem zavaró. Konkrétan egy parton láttuk őket, de szerintem nem kell nézni őket,ha az ember nem akarja. A beach bárok döntő többsége a luxust képviseli, egyébként ennek köszönhetően nagyon nagy a tisztaság szinte az egész szigeten. Vagy legalábbis a többi szigethez képest mindenképpen. Sokat csatangoltunk a fővárosban. Gyönyörű,mesés,lélegzetelállító,egyszer látni kell....csak nagy szavakat tudok használni. Mi azt csináltuk,hogy korán felkeltünk, így kb 9.30-ig tömeg nélkül lehetett nézelődni. Egyébként nem is tudom elképzelni,hogy mi lehet itt júliusban illetve augusztusban,mert már most sokan voltak. A partokon nem, de a fővárosban napközben és este tömeg volt.
Összességében azt mondhatom,hogy Mykonos partjai szépek, Chora,a főváros gyönyörű, a sziget drága, a melegek nem zavaróak, elő vagy utószezonban érdemes csak menni. Görög rajongó vagyok, a sziget bakancslistát volt, és nem csalódtam benne. Örök élmény marad! icon_smile.gif

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noresz14
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246257 Üzenet linkje2017-10-24 11:55:25  Válasz a #246219. hozzászólásra Előzmény #246219

Szia Zsu!

Nálunk van komplett csomagos Mykonos, közvetlen járattal! Írj, ha érdekel! icon_smile.gif

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsu23
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246219 Üzenet linkje2017-09-20 08:26:29 

Köszönöm az ötleteket. Közben megnéztem Athénból a repülőket Mykonosra, és egyértelműen a repülés jobb megoldás. Olcsóbb a repülőjegy, mint a komp! Hihetetlen. ( A jegyeket a mostani árakhoz kalkulálom. És persze a kikötőbe való kijutás költségét is bele kell számolni.)
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246218 Üzenet linkje2017-09-19 22:43:29 

1. Repulo Athenbol vagy Szalonikibol.
2. Ha megis kompot szeretnel, es a repulod napjan nem lesz, akkor 1-2 ejszakas megallo Rafinaban (kornyeken), be lehet iktatni az atheni allatkertet.
3. Ha a repulod napjan nincs komp Mykonosra, betenni a tervbe mas szigetet is (pl. Andros, Tinos, Skyros).
4. B terv amugy sem art, ha netan kompos sztrajk lenne.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsu23
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246217 Üzenet linkje2017-09-19 15:38:42 

Sziasztok! Bár még csak néhány hete ért véget a nyár, de én már tervezgetem a következő nyaralást. icon_smile.gif Májusban szeretnék Mykonosra ellátogatni. A tervem szerint Athénból mennénk komppal a szigetre. Egy gondom van, hogy a tavaszi komp menetrendre még várni kell. Ti ezt hogyan oldanátok meg? Olcsó repülőjegyre már most kéne halászni, de így nem merek foglalni. Valakinek erre van ötlete?
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katalin17
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235009 Üzenet linkje2015-08-25 13:19:29 

Sziasztok. Ha megengeditek, én most negatív kritikát fogalmazok meg. Előre szólok, hogy lehessen tovább lapozni:)
Két napja jöttünk haza Rhodos-Santorini-Mykonos-Milos-Athén túráról. Kövezzetek meg, de sok helyre visszavágyom Mykonost kivéve. Egyszerűen egy túlfújt lufi. Valóban sokkkkkkal több a fiú, és egymást kenegetik, de ezzel sosem volt bajom. Nem értem mitől vannak megbolondulva ezért a szigetért. A szélmalmok és a sétáló utca kivételével gyakorlatilag nincs semmije. A strandok közül egyedül Ornos-on van olyan finom görög homok, a többi apró kavicsos jórészt. Lehet, hogy csak öreg vagyok, és ez valóban a fiatalok buliszigete. De az is lehet, hogy csak az a baj, hogy Santorini után és Milos előtt voltunk ott. Mindkét sziget óriási élményt adott, így Mykonos nagyon leminősült nálam. A szállásadónkat kifejezetten utáltam, hülye arrogáns tyúk volt, minden apartmanhoz volt ruhaszárító csak a miénkhez nem, majd amikor nagy tisztelettel megkérdeztük mégis hogyan teregessünk, csak vonogatta a vállát. 5 napra 2 felnőtt egy gyerekre 600 euróért. Nagyon trendi, nagyon drága, alig találsz görög ételt, mert elsősorban löpöti francia és olasz van, a partokon legalábbis. A szállások minősége ahogy láttuk inkább a luxuskategóriákat kívánják kiszolgálni, és hatásos látványelemet építenek be. Nagyon elegáns napágyakat láttunk főként Ornoson, nagyon trendi csajszik ücsizgetnek bennük. Szóval ide nem vágyom vissza. Skiathos is felkapott trendi sziget, de ég és föld a kettő. Annak van valamije, ennek nincs nagyon semmije.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179060 Üzenet linkje2012-02-02 14:31:41  Válasz a #179059. hsz-ra Előzmény #179059

Szia etel,

Sztem ezt a Santorini topikban akartad kérdezni, ugye?

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Etel
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179059 Üzenet linkje2012-02-02 13:56:24  Válasz a #178796. hsz-ra Előzmény #178796

Szia Verka!
Kérdésem, hogy a strandok közül melyikre lehet legkönnyebben eljutni ha nem Kamariban van a szállás, hanem Akrotiriben vagy Oiá-ban?
Nem bérelünk autót, tehát csak busz vagy taxi jöhet szóba.
S melyik szerinted a legjobb, de nem túl zsúfolt strand. Szeptemberben mennénk.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#178796 Üzenet linkje2012-01-26 22:44:01  Válasz a #178412. hsz-ra Előzmény #178412

Szia Smiley!

Én voltam mindkét helyen..., és szerintem ti is menjetek el mindkettőre! icon_smile.gif A kettő között nyáron egyszerű közlekedni.

Mennyi időre mentek amúgy, és mekkora a költségvetés?
Mykonos igen kicsi sziget, csak egy városkája van (a kikötő) meg néhány klassz strandja, ezért ott pár napnál többet nemigen érdemes eltölteni (szerintem), pláne, hogy a legdrágább sziget.
Santorinin sokkal több mindent lehet csinálni, ott már hosszabb időt érdemes tölteni és gyönyörű, viszont nincsenek igazán jó strandjai.

Ha van kedved, nézegesd meg a képeket és olvasd át az alábbiakat, mi két éve (lassan már három...) egy négyszigetes nyaralást csináltunk, Mykonoson kezdtünk és Santorini volt az utolsó sziget:

https://www.verkatravel.com/greece/cyclades2009/cyclades2009.html

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Smiley
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#178412 Üzenet linkje2012-01-15 19:17:24 

Kedves Fórumozók!

Idén augusztusban megyünk nászútra a párommal, több országban is jártunk már, de az örök kedvenc Görögországban tervezzük a nászutunkat. Két helyet néztünk ki magunknak, egy kis segítséget szeretnék kérni, azoktól akik esetleg már mindkét helyen jártak, hogy egy romantikus nászútnak melyiket ajánlaná?
- Santorini (Kamari, Atlantida)
- Mykonos (Ornos, The delion collection elena apartman)
Mindenféle véleményt, hozzászólást előre is nagyon köszönök!!!

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#172351 Üzenet linkje2011-08-07 11:39:48  Válasz a #172304. hsz-ra Előzmény #172304

Szia Misiarc!

Üdv. itthon! icon_smile.gif

Nagyon örülök, hogy összejött az ideális verzió!! icon_smile.gif Ezek szerint nagyon jó kondiban vagytok icon_wink.gif, de a lényeg, hogy megérte a rohanás.

A tavalyi év után meg is érdemeltétek, hogy most minden a lehető legjobban sikerüljön, hogy remélem, hogy nem csak a mykonosi napon, hanem végig a két hétben ugyanilyen jól alakult minden - kíváncsian várom majd az androsi és tinosi benyomásokat is! icon_wink.gif

# 12
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#172350 Üzenet linkje2011-08-07 11:26:17  Válasz a #161418. hsz-ra Előzmény #161418

A rendszeren (időpontok oda-vissza) semmi nem változott egyébként, csak a jegy lett 17 Euro/fő.
# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#172322 Üzenet linkje2011-08-06 23:46:00  Válasz a #172315. hsz-ra Előzmény #172315

Azért közzé teszem Mykonosi képeimet. Van köztük éjszakai felvétel is.
https://picasaweb.google.com/sz.cilla/Mykonos#

# 14
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#172315 Üzenet linkje2011-08-06 22:26:29  Válasz a #172309. hsz-ra Előzmény #172309

Szia Josza!
Persze, hogy tetszett Mykonos városa. A delosi „hőguta” után különösen jól esett egy kis városnézés, sok-sok fotózással és egy hangulatos tavernában elfogyasztott ebéddel. Jó lenne egyszer az esti, fényárban úszó óvárosban is órákat sétálgatni. De csak emiatt nem tervezünk nyaralást itt. A kis bódéban vettük a jegyeket, futtában, másodpercek alatt, szerencsénkre senki nem állt előttünk. A 10-kor induló hajó ráadásul a legnagyobb volt a 3 közül, így árnyakban, kellemes körülmények között tudtunk hajókázni.
Misiarc

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#172309 Üzenet linkje2011-08-06 21:46:02  Válasz a #172304. hsz-ra Előzmény #172304

Szia Misiarc!
Örülök, hogy azért a bosszúságok ellenére elértétek a délosi hajót. Végül is a kis bódéban, a móló tövében, vagy a hajón váltottatok jegyet?
Azért egy kicsit Mykonos is tetszett?
Üdv: Josza

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu