Evia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Evia
Hozzászóló Üzenet
# 376
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226362 Üzenet linkje2015-01-21 21:55:24 

Köszönöm szépen a segítségeteket. A hozzászólásaitokat olvasva, a netet böngészve és google mapsot nézegetve úgy döntöttem, hogy ismét elhalasztom Evia szigetét. Talán majd legközelebb...
# 377
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Exact
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226376 Üzenet linkje2015-01-22 03:22:36 

Természetesen mindenki maga dönti el mi teszik s mi nem. HA valaki bejárta már Görögország nagy részét akkor tud viszonyítani. Én örülök, hogy láttam Eviát s nem bántam meg... sőt. én helyedben nem hagynám ki....
# 378
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226408 Üzenet linkje2015-01-22 20:50:18 

Szia Exact!

Egyszer mindenképpen megnézzük Éviát, hiszen már néhány éve olvasgatok róla. Az egyetlen ok, hogy a Párom igényeit is figyelembe kell vennem 1-1 nyaralás szervezésekor, és ismerve Őt, még nem jött el az ideje ennek a szigetnek. Köszönöm, hogy segítettél.

# 379
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ladybird517
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229924 Üzenet linkje2015-06-07 19:01:46 

Kedves Eviás Fórumozók!
Járt már valaki idén ezen a szigeten? Közelebbről Pefkin?
11 nap múlva Aeolus szervezésében utazunk ide. Telepített magyar idegen vezető nem lesz. Csekélyke angol tudással rendelkezünk. Szeretnénk busszal eljutni Athénbe, és Edipsosba. Tudna valaki segíteni, mikor, honnan indul az autóbusz oda,- és vissza?
Esetleg valami más hely a közelben, amit érdemes meglátogatni?
Végigolvastam a fórumot. Van ahol homokosnak, van ahol nagy kavicsosnak és hullámosnak írták le a partot. Vajon melyik igaz? Vagy mindkettő attól függően, melyik partszakaszra megyünk?
Komppal, vagy más hajóval lehet Skopelos ill. Skiathos szigetére kirándulni Pefkiből? A kompot előnyben részesíteném, ugyanis tavaly egy kalózhajós kiránduláson végig tengeri beteg voltam a bevett gyógyszer ellenére, így nem tudtam élvezni a kirándulást.
Olvastam, hogy kevés üzlet található itt. A hozzátartozóknak szánt kis szuvenírt meg lehet-e Pefkiben vásárolni, vagy inkább a kirándulásokon fordítsunk erre figyelmet? Általában milyen árakra lehet számítani?
Milyen itt a tengervíz hőmérséklete június közepén-végén?
Esetleg van már valaki, aki idén Pefkin nyaralt és már hazatért? Esetleg pont az Aeolus szervezésében?
Tudom, sok mindent kérdeztem egyszerre. Örülnék, ha valaki tudna rájuk válaszolni.
A válaszokat előre is köszönöm.

# 380
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mtomy18
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229930 Üzenet linkje2015-06-07 21:14:22 

Kedves Mindenki!
L.Edipsou -val kapcsolatban erdeklodnek, kinek milyen tapasztalata van a varossal kapcsolatban, julius vegen mennenk 2 gyerekkel (3+6).
Elore is koszi!
Udv Tomi

# 381
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229947 Üzenet linkje2015-06-08 13:00:20  Válasz a #229924. hozzászólásra Előzmény #229924

Legutóbb 2 éve voltam Pefkiben, kb 1 órahosszát, nézelődni.

A part többnyire kavicsos. Ilyen (a képet nem én készítettem):

Tudtommal nincs közvetlen járat Athénba.
Úgy tudod megoldni, hogy elmész Halkidába és onnan tovább Athénba.
Autóval kb 4 óra az út.

# 382
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Civic78
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229967 Üzenet linkje2015-06-08 19:24:33 

Sziasztok!

úgy emlékszem Istiaia-ból is van közvetlen busz Athénba. Egyébként Evián Pefki nem a legszebb helyek egyike..., szerintem Evia legszebb faluja Limni. Pefkin a kikötő mellett homokos csak, odébb már csak nagy durva kavicsok vannak. Pefki főutcája gyakorlatilag egy tavernasor, ajándékbolt kb. kettő van. Az utca másik oldalán nincsenek házak, onnan a széles strand kezdődik. A hentes nagyon jó fej érdemes nála vásárolni, estétől gyrososként működik.

# 383
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ladybird517
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229970 Üzenet linkje2015-06-08 20:30:46 

Köszönöm a válaszokat. A szigetet sajnos nem ismerjük, egy másik utazás helyett ajánlotta az utazási iroda. 8 tagú társaság megy, az utazást nem én intéztem. S mivel telepített idegenvezető nem lesz, én lettem megbízva avval, hogy mire kimegyünk, derítsem fel hova,- mivel érdemes kirándulni, körülnézni, egyebek. Sajnos autónk nincsen, így marad a buszos utazás, és amit az irodák kínálnak. Emiatt a görögországi nyaralás semmiképpen nem maradhat el idén sem. Én szívesebben mentem volna Lefkadára vagy Zakyntosra ( ezek a helyek még kimaradtak számomra), de a szervező elfogadta ezt az utat az eredetileg lefoglalt helyett.
Próbáltam úti könyvben is utána a Libriben. Ha egyáltalán meg is említik a könyvek a települést, elintézik 1-2 sorban. De magáról a szigetről sem találtam sok információt. Sokkal többet olvastam a szigetről itt a fórumban, mint amit a könyvekben találtam. Vagy talán csak nem a megfelelő könyvben keresgéltem?
Ezek szerint senki sem utazott még idén az Aeolussal idén ide?

# 384
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Civic78
Aktív fórumos
Aktív fórumos
168 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#229974 Üzenet linkje2015-06-08 21:07:54  Válasz a #229970. hozzászólásra Előzmény #229970

Evián többször voltunk autóval. Oda mindenképpen kell kocsi, szerintem ezt a lapot nézegesd meg, Ági is szokott Athéni túrát csinálni: http://www.eviasziget.hu/

Egyébként viszonylag kevés a külföldi Észak-Evián, olcsóbb is mint a felkapott helyek. Sok a görög turista. Sokféle strand is van, sekély homokos, pl. Ellinika mellett Agios Nikolaosnál, vagy a hotel mellett Gregolimanonál. Vadabb partok a keletiek: Vassilika, Agia Anna, Kria Vrisi, csendes-nagyon apró kavicsos a nyugati part, pl. Limni mellett. Szép a templom Prokopiban, vagy az Osios David kolostor.

# 385
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pocahontas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230007 Üzenet linkje2015-06-09 12:20:01 

Ladybird, azt hiszem akkor együtt fogunk utazni..ha ti is 18.-án indultok az Aeolussal...hol fogtok felszállni????Mi jártunk már Pefkin 7x korábban, csak más irodával, de az már nem most volt..melyik szálláson lesztek??? Magyar idegenvezetés nem lesz az már biztos..épp egy kedves barátomnak van kint ajándékboltja rengeteg szép dologgal... icon_smile.gif
# 386
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pocahontas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230010 Üzenet linkje2015-06-09 12:29:20 

Egyébként abban sem vagyok biztos amit az aeolus hirdet a katalógusban,hogy azok a kirándulások el is indulnak..a skiathosi kirándulásra pl azt írják,minden aeolusos utasnak ajándék...még idegenvezetés is kérdéses, vagyis magyar nyelvű legalábbis...amúgy van lehetőség autó bérlésére, azzal érdemes körülnézni a szigeten, ajánlom Limnit, Pyrgost, Edipsost ahogy gyógyvíz ömlik a tengerbe,Ezek elég közel vannak...szerintem sok a látnivaló, sok szép öböl és part van...ha a környező szigeteken akartok vásárolni, szerintem tuti drágább minden mint Evián...
# 387
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beebee
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230180 Üzenet linkje2015-06-11 11:11:00 

Pocahontas, Ladybird, Sziasztok! Mi augusztus 2-án megyünk Pefkibe, Aeolussal. Ha visszajöttetek, légyszi osszátok meg a tapasztalatokat, számítok Rátok, jó nyaralást!
# 388
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erika57
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#231986 Üzenet linkje2015-07-08 14:15:05 

Jön valaki aug2-án Evia szigetre az aelusszal esetleg Szegedröl.
# 389
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beebee
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232039 Üzenet linkje2015-07-09 10:18:21  Válasz a #231986. hozzászólásra Előzmény #231986

Szia, mi is aug. 2-án megyünk Aeolus-szal, de mi Pestről.
# 390
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erika57
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232046 Üzenet linkje2015-07-09 12:57:47 

Szia! Ti mit tudtok tényleg nem lesz magyar idegenvezető. Ti melyik apartmanban lesztek mi a Panorámában.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Evia
<   1 2 3 ... 25 26 27 28 29 30   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu