Evia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Evia
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7471 Üzenet linkje2006-05-24 21:57:55 

Jox, a kérésedet vettem, de azóta sem jártam nagyobb üzletben. Remélem holnap eszembe jut, habár holnap csak Mantoudi-ba megyek és az nem a legjobb hely vásárolni. Istiai-ában vásároljatok mind akik ide jösztök, ott van Lidl is meg egyéb nagyobb szupermarket. Igaz, most jutott eszembe, hogy pár hete nyílt egy Marinopoulos szupermarket Mantoudi mellett, na Athénból jövõknek ott is lehet vásárolni. Szóval Jox, türelem, majd jövök árakkal mikor odakerülök.
# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Single
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7483 Üzenet linkje2006-05-25 10:16:51 

Szia Ágni!
Köszönöm a válaszokat, és fõleg a képeknek örülök, mert Pefkirõl nem találtam szinte sehol. Átböngésztem ezt az oldalt is, amit adtál, és jónak találom. Nagyon érdekes, és sokrétû. Sajnálnám, ha nem mûködne, bár gondolom te jobban. Mi lenne ennek az oka? Nagy a konkurencia? Ahogy írod, a reklámmal is van problémád, pedíg ez a lap könnyen elérhetõ. A google keresõ is egybõl kihozza, és szerintem nagyon sokan használják ezt a keresési módot.
Üdv!

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7501 Üzenet linkje2006-05-25 15:30:11 

Szia single, a dolognak sok vetülete van. Sok a kiadás, nagyon sokat kell egy embernek dolgoznia, hogy 3 nyelven szinten tartsa. Már csak az, hogy minden egyes alkalommal külön egyeztetni a szállásadókkal és kivédni a buktatókat(pl. más árat mond, mást kér), tehát sok a költség vele: internet, telefon, benzin, idõ (nem marad idõ magára a webfejlesztésre:(), idegesség. De én is nagyon szeretem a lapot és szeretem csinálni, remélem valahogy megoldódik a dolog. Tudom, hogy a Google kihozza, mégsem tudom a napi 100 látogatónál fenebb vinni, jó lenne ha többet hozna a konyhára mert akkor jobban tudnám fejleszteni, továbbvinni.

Jox, ma jártam Marinopoulosban (Mantoudi), nagyon rohantam, utolsó percben jutottál eszembe. 25 dkg-s bébiétel 1,40, a dobozos tejek 4-5 euró között. Itt viszont nem volt olyan nagy a választék mint Athénban. Nem tudom ezek az árak milyennek tûnnek az otthoniakhoz képest. Pelenkát nem néztem, legközelebb majd Istiaiá-ban is.

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7629 Üzenet linkje2006-05-29 09:10:20 

Ágni írta:
Jox, ma jártam Marinopoulosban (Mantoudi), nagyon rohantam, utolsó percben jutottál eszembe. 25 dkg-s bébiétel 1,40, a dobozos tejek 4-5 euró között. Itt viszont nem volt olyan nagy a választék mint Athénban. Nem tudom ezek az árak milyennek tûnnek az otthoniakhoz képest. Pelenkát nem néztem, legközelebb majd Istiaiá-ban is.


Köszi!
Akkor a bébikaja kb 25%-al drágább csak, úgyhogy ezt sem érdemes kicipelni.
Majd a pelus ára (meg hogy hány db-os) érdekelne még fõleg.
Mi Marmariba megyünk, gondolom ott a környéken is van Marinopoulos vagy valami nagyobb üzlet. Ha meg nem, akkor majd kirándulások alatt útközben veszünk valahol.

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szila33
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7784 Üzenet linkje2006-06-01 11:48:41 

Sziasztok,
évek óta horvát tengerparton nyaralunk nagyon jó volt, de szeretnénk váltani, nagyon megtetszett Evia szigete. Tudna- e valaki segiteni abban (ismerve az itthoni nyári elörejelzést ) milyen idõ szokott lenni arrafelé juniús végén. Még egy kérdés van-e " zimmer frei" szállaslehetõség.

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7785 Üzenet linkje2006-06-01 12:10:26 

szila33!

Evián is jó idõ van, fõleg júniusban, ugyan úgy, mit Görögország többi részén...

A Hellasz.hu Ajánló oldalán talász többek közt egy eviai apartmant is: Maramari / Gikas Apartman.

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7822 Üzenet linkje2006-06-01 17:13:16 

Szia, Évián általában júni-júli-aug-ban meleg és száraz idõ van. Ez alól persze mindig lehetnek kivételek, ezt elõre nem lehet pontosan tudni:) Vannak bizonyos egyetemi programok, melyeknek keretén belül nagyjából lehet elõre hónapokkal tudni lesz-e nagyobb front, de most hirtelen nem tudok címet elõbányászni.

Zimmer frei-al tele van a http://www.eviagreece.com magyar oldal.
Üdv

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7823 Üzenet linkje2006-06-01 17:21:03 

Itt van egy cím
http://www.eurometeo.gr/greece.htm
Az Athéni Nemzeti Csillagászati intézet idõjárás elõrejelzése. Bárhol nézed is, az Attika-i idõjárást kell nézni, Évián általában uo az idõjárás mint az Attikai régióban.

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szila33
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#7829 Üzenet linkje2006-06-01 18:20:51 

Sziasztok,
kösz a gyors válaszokat, biztos lesz még egy jó pár kérdésem a szigettel kapcsolatban.
Üdv.

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8220 Üzenet linkje2006-06-08 15:10:38  Agios Georgios




# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8484 Üzenet linkje2006-06-12 15:33:18 

AGIOS GEORGIOS

Evia Görögország második legnagyobb szigete, Athéntól északra húzódik a part mellett. Egy földrengés választotta le valamikor a szárazföldtõl és most Halkisznál (Halkida) egy rövid híd köti össze vele. Evis legészakibb, a Kineo fok legszélsõ részén terül el Agios Georgios.
Vendégszeretõ falu, gyönyörû tengerparttal, kristálytiszta vízû tengerrel. A tenger vakító kék színe vegyítve a fenyõfák zöldjével elvarázsolják az odalátogatókat. Alig 26 km-re Edipszosztól, ami amfiteátrumszerûen épült, és festõi kikötõje biztonságos védelmet nyújt az odaérkezõ hajóknak. Ideális üdülõhely a természet háborítatlan csendje után vágyóknak, a halászást, és a tengeri inyencségeket kedvelõknek. Remek kirándulási lehetõségek nyílnak Athénba, Delfibe, Szkiathosz szigetére.
Agios Georgios egy új település, elsõ lakóházai alig 50 évvel ezelõtt épültek, lakói halászok voltak. Eleinte Agios Georgios Lihada kikötõje volt. A környék gazdag történelmi multtal rendelkezik. Nevét Hercules barátjától Lihastól kapta , akit a Kineo foknál Zeusnak áldoztak fel. Lihas a tengerbe zuhanva egy csoport szigetet alkotott, a helybeliek Lihadonisziának nevezték el.
Történelmi dokumentumok arról tesznek említést, hogy az i.e. XIII. és XIV. században mükéneiek laktak ezen a területen. A helyiek egy eltûnt városról beszélnek. A megmaradt romok a velencei és a frank korszakot idézik.
Agios Georgiosban mindenhol vannak szabad strandok, melyek keskenyek és kavicsosak. A várostól kb. 5 km-re Gregolimano Beach homokos strandja található. Itt a part széles és homokos, fenyõerdõvel szegélyezett. Napernyõk, napágyak bérelhetõk június közepétõl szeptember közepéig. A strandon büfé is üzemel, ahol hûtött italok, halak, és frissensültek is fogyaszthatók.
Kavos Beach 5 km-re északra található kavicsos partszakasz. Itt a víz sekély és krisztálytiszta. Itt is bérelhetõk napágyak és ernyõk, valamint a büfé is üzemel a parton.
Mind két partszakaszra térítés ellenében, min 15 fõ esetén transzfer igénybevehetõ a városból.

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8486 Üzenet linkje2006-06-12 15:48:16 

Agios Georgios autóval a legegyszerûbben komppal közelíthetõ meg, mely Agios Konstantinosból (Kamena Vourlától kb. 6 km-re) indul és közvetlen az üdülõhelyen köt ki. Lehetõség van azonban kicsit délebbre, Arkitsánál is átkompolni. Ez a járat Edipsos-ba érkezik, innen 26 km-re van Agios Georgios.
A viteldíj autóra 15,-Euró, utasokra személyenként 1,65,-Euró/út (2005-ös árak).
Amennyiben valaki lekési a kompot Halkidánál is át lehet jutni a szigetre a hídon át, de ez elég nagy kerülõ. Az utak a szigeten keskenyek, elég lassan lehet haladni rajtuk.

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#9523 Üzenet linkje2006-06-23 08:15:18 

Szállásajálat:

Gikas apartman - Evia / Marmari
Az apartman bemutatója megtalálható a Hellasz.hu Ajánló oldalán.

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rudiandi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#10260 Üzenet linkje2006-06-30 18:00:51 

Végre eldõlt.
2 év kihagyás után ismét Evián fogunk nyaralni.
Már szinte várom, hogy "hazamenjünk", nekünk ez az igazi szabadság. Az elmúlt évek folyamán 7 hetet töltöttünk el, ezen a mesés szigeten, de nem tudtuk megunni.
Az elmúlt 2 évben más tájakon jártunk, de mindig éreztük, hogy hiányzik valami.
Ez a valami a nyugalom és szeretet, amit az itt élõ emberek tudnak megadni, amikor már a neveden szólítanak, és bármikor bármiben segítenek, sõt beinvitálnak a saját otthonukba. Augusztusban 3 hét Agios Georgiosban olyan lesz, mint egy újjászületés.
Aki valaha is azon gondolkodott, hogy hova menjen pihenni, annak azt ajánlom, hogy ne vaciláljon tovább, hanem azonnal fizessen be egy útra, és meglátja, hogy megfiatalodva tér haza.

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10658 Üzenet linkje2006-07-05 11:33:43 

Sziasztok!
Végig olvastam a fórumot, és egész jó helynek tûnik ez a sziget icon_smile.gif
Szeptember közepe felé milyen idõ szokott arra lenni? Megnéztem a sokat emlegetett honlapot is. Érdekelne a vadkempinges dolog, de ott csak egy hely van említve. Mennyire elfogadott a vadkempingezés? Lehet bárhol? Úgy lényegesen olcsóbb lenne a kiruccanás...

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Evia
<   1 2 3 4 5 ... 28 29 30   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu