Legjobb ételek - italok
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 2101
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Asteri
Törzstag
Törzstag
725 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194643 Üzenet linkje2012-08-26 17:44:05  Válasz a #194270. hsz-ra

Szia Jorgo!

Én is itt írok neked, mert a másik topic-ba nem igazán való icon_smile.gif

Szóval, szerintem a "Vinsanto" az egyik legfinomabb ital, már ha valaki az édes borokat szereti. De nagyon hasonló hozzá a cyprusi "Commantaría" is.

Honnan tudtad, hogy ismerem? icon_smile.gif))

Eszter

# 2102
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194646 Üzenet linkje2012-08-26 18:25:33  Re:

Asteri írta:
...cyprusi "Commantaría" ...


helyesen: ciprusi Commandaria

# 2103
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194721 Üzenet linkje2012-08-27 23:08:25 

Ezt a hozzászólást ma délután egyszer már bepötyögtem. Sajnos az elküld gombra kattintás után egyszerűen eltűnt a hozzászólás icon_twisted.gif

A hellasz.hu-n nem fordult elő eddig ilyen hiba, ezt a fórumot ebből a szempontból (is icon_razz.gif ) jobbnak ismertem meg, mint az index fórumait. Ott mindennapos a hsz-ek eltűnése, remélem, hogy a hellasz.hu fórumain ez csak egy ritka hiba icon_cool.gif

Na, a lényeg az, hogy ma reggel meglátogattuk a helyi halboltot, hogy megvegyük a hozzávalót a második kedvenc görög ételemhez, a gavroszhoz.

Egy jobb halboltban többféle apróhal is van, nem mind jó gavroszhoz. Mivel mi nem tudjuk őket megkülönböztetni, ezért kérjük az eladó segítségét.

A Sartiban lévő halboltban is kétféle apróhal volt, a másik az szardella volt.



Ha megvettük a halat, akkor meg kell kérni a boltost, hogy tisztítsa meg a halat. Egy jobb halboltban ezt meg is csinálják. Ha nem tisztítanák meg, akkor nekünk kellene, ami elég keserves munka. Ezer apróhal fejét le kell tépni, a belét kiszedni. Brrrrr icon_sad.gif

Ha megvan a tisztított apróhal, akkor otthon be kell fűszerezni. Ez most (egyéb fűszer híján) nálam azt jelentette, hogy jól besóztam a halakat és kis olívaolajat öntöttem rá. Ebben a fűszerben dekkolt a hal, ameddig mi a parton voltunk icon_lol.gif



Hazaérve a halakat beleforgattam az itthonról hozott liszt - kukoricaliszt keverékbe és forró olajban nem hosszú ideig sütöttem.



Az elkészült halakat sültkrumplival ettük, nagyon finom volt.



A barátnőm úgy szereti, hogy a tisztított kishalaknak kiszedi a gerincét is, a hal két felét szétnyitva lisztezi be. Így is nagyon finom, az így sütött halat úgy lehet enni, mint a chipszet icon_lol.gif

Ha valaki tudná, hogy mi a gavrosznak való hal neve, az megírhatná, hogy tudjam, hogy otthon milyen halat keressek, ha gavroszhoz támad kedvem icon_wink.gif

# 2104
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194722 Üzenet linkje2012-08-27 23:13:30 

Tisztelt Fórumgazdák!

A fórum működésében valami nem tökéletes. Az előbbi hsz-em ismét elveszett volna, ha nem mentem el azelőtt, hogy az elküld gombra kattintok. Az elküld gomb megnyomása után ugyanis az "invalid session" üzenet jelent meg, és a fórum központi lapjára dobott.

Szerencsére most mentettem (délután ezt nem tettem meg icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif ), ezért vissza tudtam hozni a hozzászólást.

A hellasz.hu fórumon nem vagyunk ahhoz hozzászokva, hogy elvesszenek a hsz-ek, kérem megnézni, hogy mi lehet a hiba.

# 2105
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194723 Üzenet linkje2012-08-28 01:09:31 

PierrKardán írta:

Egy jobb halboltban többféle apróhal is van, nem mind jó gavroszhoz. Mivel mi nem tudjuk őket megkülönböztetni, ezért kérjük az eladó segítségét.

A Sartiban lévő halboltban is kétféle apróhal volt, a másik az szardella volt.

Ha valaki tudná, hogy mi a gavrosznak való hal neve, az megírhatná, hogy tudjam, hogy otthon milyen halat keressek, ha gavroszhoz támad kedvem icon_wink.gif


Bocs, de ez egy értelmetlen kérdés már önmagában!!!
A gavrosznak való hal, maga a GAVROS - Γαύρος!!! Ez nem egy ételfajta, mint például a pörkölt, ami többféle húsból és többféle módon is elkészíthető!
Ez a hal fajtája... mint a ponty, lazac, szardella vagy a tzipoura... tehát gavroszt keresni, ha gavroszhoz támad kedved!

# 2106
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194737 Üzenet linkje2012-08-28 09:27:56  Válasz a #194723. hsz-ra Előzmény #194723

Értem, köszi icon_biggrin.gif
# 2107
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194740 Üzenet linkje2012-08-28 09:49:57 

Hasznos eszmecsere, most legalább tudok gavroszt kérni. Az elkészítését tökéletesen leírtad PierrKardán, a kagylóért meg külön köszönet. A tálalást legjobb tele hassal nézegetni icon_biggrin.gif
# 2108
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jorgos
Moderátor
Moderátor
515 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195133 Üzenet linkje2012-09-04 20:40:31  Válasz a #194643. hsz-ra Előzmény #194643

Asteri írta:
Szia Jorgo!
Én is itt írok neked, mert a másik topic-ba nem igazán való :)
Szóval, szerintem a "Vinsanto" az egyik legfinomabb ital, már ha valaki az édes borokat szereti.
De nagyon hasonló hozzá a cyprusi "Commandaría" is.
Honnan tudtad, hogy ismerem? :)))
Eszter

Persze hogy ismered, mert sokszor voltal Santoriniben.
Akkor megegyeztunk, ezek a legjobb edes borok:
Vinsanto > Commandaria > Mazsolabor

# 2109
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Asteri
Törzstag
Törzstag
725 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195134 Üzenet linkje2012-09-04 21:42:45  Válasz a #195133. hsz-ra Előzmény #195133

Geia sou Giorgo!

Sokszor voltam, de nem elégszer! icon_biggrin.gif

Van még egy kedvencem, a " SAMOS VIN DOUX"! Biztos ismered Te is!
Hoztam haza most Athenból is! icon_smile.gif

# 2110
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Taisa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195631 Üzenet linkje2012-09-27 16:46:05 

Bebe! Nálunk a lidl-áruházakban szokott Görög hét lenni és akkor lehet kapni 400 ft körüli áron, de ez egy évben csak kétszer van
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 ... 139 140 141


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu