Kos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#674 Üzenet linkje2005-06-23 17:46:30  kalimera Nimi!

Köszi a választ, utánanéztem, tényleg a Travellel fogunk menni, és 19óra 20-ra van kiírva az indulás. Hát remélem pontos lesz, de ha nem megfogadom a tanácsod, és shoppingolunk, ha még ki lesz nyitva a Duty free shop. Bár én ezt inkább hazafelé szeretem megejteni, de lehet, hogy KOS-on éjjel 11-kor már nem lesz nyitva a Duty Free shop? Még az lenne a kérdésem, hogy voltatok-e a szomszéd Niszirosz , és Kalimnosz szigeteken, ha tudsz errõl mesélj valamit kérlek. Köszi! Magdi
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#689 Üzenet linkje2005-06-28 10:46:19  Re: kalimera Nimi!

Szia!

Ne aggódj, a Duty Free egészen sokáig nyitva van! icon_smile.gif Ja és visszafelé Kos-on is nyitva lesz! icon_smile.gif
Mi sajnos nem voltunk és még csak olyat sem ismerek, aki lett volna. Nekünk azt mondták, nincs sok látnivaló "odaát". Remélem majd te be tudsz számolni róla! Kíváncsi leszek.

Szegner Magdi írta:
Köszi a választ, utánanéztem, tényleg a Travellel fogunk menni, és 19óra 20-ra van kiírva az indulás. Hát remélem pontos lesz, de ha nem megfogadom a tanácsod, és shoppingolunk, ha még ki lesz nyitva a Duty free shop. Bár én ezt inkább hazafelé szeretem megejteni, de lehet, hogy KOS-on éjjel 11-kor már nem lesz nyitva a Duty Free shop? Még az lenne a kérdésem, hogy voltatok-e a szomszéd Niszirosz , és Kalimnosz szigeteken, ha tudsz errõl mesélj valamit kérlek. Köszi! Magdi

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bárány András
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#701 Üzenet linkje2005-06-30 10:58:56 

Kedves Nimi!
Sok hasznos tanácsot olvastam Tõled,mi aug.29-én utazunk Marmariba a
Phyli Bay-be a párommal.Ötödik alkalommal megyünk Görögországba,de most elöször All Inclusiv ellátással,ez mit fed Marmariban?
Üdülni megyünk nem piálni,de milyen italokat biztositanak,hogy áll a kávékérdés és milyen a part? /homok,aprókavics?/
Elõre is köszönöm válaszod.

Üdv
Bari

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#704 Üzenet linkje2005-07-01 09:49:16 

Szia Bari!

Tavaly augusztus végén mi is a Pily Bay-ben voltunk!!! Nekünk nagyon bejött az a szálloda, nagyon megkedveltük nagyon.
Az all inclusive ellátásban benne van a napi háromszori étkezés, korlátlan italfogyasztás, délután fagyi, tea, kávé. Ez eddig sokat nem mond, gondolom. icon_smile.gif
Reggeli 7:30-9:30-ig van, egy hosszú pulton ki van rakva egy csomó finomság, amibõl azt és annyit eszel, amennyi beléd fér. Ihatsz teát, kávét, tejet, sört, bort, üdítõt szintén korlátlanul.
Ebéd 12:00-13:00-ig. Ugyanez a pult, a zöldségek maradnak, de kikerül néhány újabb "ebédesebb" fogás. Az üdítõt, sört, bort továbbra is ihatod a "csapból".
Délután 16:00 és 17:00 között tea, kávé, fagyi és egy kis süti. Teát, kávét nem kóstoltuk, a süti aprósütemény (a teához), a fagyi meg nagy dobozos Family Frost jellegû. Ezt bátran ki lehet hagyni, sokat nem vesztessz vele, sokkal jobb fagyit ehetsz máshol.
Vacsora 19:00-21:00, itt a reggelinél és ebédnél megcsodált pult újból a fõszereplõ, néhány fogást szintén lecserélnek. Az italfogyasztás pedig a már megszokott.
Minden étkezésnél megtalálható többfajta gyümölcs és 2-3 fajta desszert is! Nagyon ízletesen fõznek, mi halálra zabáltuk magunkat!
Az italfogyasztás pedig minden nap 10:00 és 23:30 között a bárból "mehet". Az ingyenes részben a helyi sörök, borok, ouzo és brandy szerepel, valamint szénsavas üdítõ. Ezeken felül a többi fizetõs. Az üdítõ szintén nem nagy "ütés", többet ér ha a közeli szupermarketben vesztek ásványvizet és betoljátok a szobában a hûtõbe.

A part kb. öt perces kényelmes sétaútnyira van. Finom homokos a part, de a víz eléggé hullámzik, a szél erõsen fúj és 35 fokban is fázhatsz, ha kijössz a vízbõl! A part felé vezetõ úton a szél fújja a homokot az úton, ami kissé kellemetlenül tudja "vágni" az ember lábát, belemegy a szemébe, de ott ez van és egyáltalán nem zavaró.
A buszmegálló Kos város felé a szálloda elõtt van közvelenül, ez sem nagy hátrány!
Szerintem nagyon jól választottatok, az a sziget maga a csoda! Mi nagyon imádjuk!
Remélem majd beszámolsz részletesen itt a fórumon, ha hazajöttetek!
Ha van még kérdés, csak bátran!
Nimi
Bárány András írta:
Kedves Nimi!
Sok hasznos tanácsot olvastam Tõled,mi aug.29-én utazunk Marmariba a
Phyli Bay-be a párommal.Ötödik alkalommal megyünk Görögországba,de most elöször All Inclusiv ellátással,ez mit fed Marmariban?
Üdülni megyünk nem piálni,de milyen italokat biztositanak,hogy áll a kávékérdés és milyen a part? /homok,aprókavics?/
Elõre is köszönöm válaszod.

Üdv
Bari

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#710 Üzenet linkje2005-07-02 13:44:40  SZIA NIMI!

Köszi, hogy válaszoltál, lenne még kérdésem! Emlékszel-e, hogy voltak tavaly szúnyogok? Lehet, hogy kinevetsz, de tavaly Zakynthoson rengeteg szúnyog volt, és felszerelkezve mentünk, ami azt jelenti, hogy vittünk konnektorba dugható szúnyog irtót, és füstölõ formájában is egész éjjel égettünk szúnyogriasztót, és még így is néha megcsípdestek minket ezek a dögök! Most más nem jut eszembe, de ha lesz még valami akkor még a héten írok. 11-én indulunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Már nagyon várjuk!
Szia:Magdi

Ja még annyit ha tudnál segíteni, hogy vegyek-e a kisfiamnak mûanyag szandált a vízbe, mert azt írja az utazási iroda, hogy a part a víz szélénél kavicsos, beljebb homokos. Vagy ilyet ott is tudunk venni, ha kell mégis?

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#711 Üzenet linkje2005-07-04 08:15:22  Re: SZIA NIMI!

Szia!

Nagyon szívesen és nem kell köszöngetni! icon_smile.gif
Emlékszem és voltak szúnyogok! Egy párat én is kinyírtam! icon_smile.gif Mi nem készültünk különösebben, csak Fenistil volt nálunk. Engem addig nem zavar, amíg fel nem ébreszt, de utána neki annyi! icon_smile.gif Volt egy baba a csoportban és szegénykét az utolsó napra már nagyon összecsipkedték. Vigyétek a jól bevállt riasztó felszerelést!
Azt elhiszem, hogy már nagyon várjátok, ilyen tájban már mi is teljesen készek voltunk! icon_smile.gif Ha hazajöttök, remélem részletesen beszámolsz majd!
Nimi

Szegner Magdi írta:
Köszi, hogy válaszoltál, lenne még kérdésem! Emlékszel-e, hogy voltak tavaly szúnyogok? Lehet, hogy kinevetsz, de tavaly Zakynthoson rengeteg szúnyog volt, és felszerelkezve mentünk, ami azt jelenti, hogy vittünk konnektorba dugható szúnyog irtót, és füstölõ formájában is egész éjjel égettünk szúnyogriasztót, és még így is néha megcsípdestek minket ezek a dögök! Most más nem jut eszembe, de ha lesz még valami akkor még a héten írok. 11-én indulunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Már nagyon várjuk!
Szia:Magdi

Ja még annyit ha tudnál segíteni, hogy vegyek-e a kisfiamnak mûanyag szandált a vízbe, mert azt írja az utazási iroda, hogy a part a víz szélénél kavicsos, beljebb homokos. Vagy ilyet ott is tudunk venni, ha kell mégis?

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#712 Üzenet linkje2005-07-04 08:48:29  Gép indulás

Szia Nimi!
Képzeld, ahogy tegnap böngésztem a bud.hu oldalt elhûlve láttam, hogy akik ma indulnak Kosra, azoknak 23 óra 20-kor fog indulni a gép 19 óra 20 helyett, és a visszajövõ járat kedd reggel fél 6-ra van kiírva! Ez nem semmi! Ha nekünk is jövõ héten így lesz az nem lesz semmi! Az indulás még csak hagyján, de az utolsó nap amikor 10-kor el kell hagyni a szobát, mit fogunk csinálni kb. hajnal fél 3-ig? mert ugye ha visszaszámolok, akkor kb fél 4-kor indul vissza a gép, akkor ér fél hatra Budapestre. Ti tavaly mikor indultatok vissza?És akinek másnap már dolgoznia kell? Egyenesen a reptérrõl megy a munkahelyére? Azonkívül az elsõ nap ugye 11.-e, és csak másnap érünk oda? Hát egy kicsit most izgulok e miatt! Kérlek nyugtass meg, hogy jövõ hétfõn nem így lesz!!!!!!!!!!!Magdi

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#713 Üzenet linkje2005-07-04 10:02:10  Re: Gép indulás

Szia!
Én is megnéztem a menetrendet és valóban úgy van ahogy mondod!
A Travel Service kezdi a tavalyi jól bevált "mûsort"! icon_sad.gif
Csak bizakodhattok, hogy napokon belül nem hívnak fel és nem mondják, hogy változik az indulási idõpont! Bár az is "belefér", hogy fel sem hívnak, csak amikor kimentek a repülõtérre, akkor szembesültök a ténnyel! Készüljetek fel mindenre és ne hagyjátok, hogy elrontsa a jókedveteket! Ha már kint lesztek, minden tuti lesz!
Visszafelé jó nagy szívás lesz, akik jönnek haza! Nem irigylem õket! Nem is értem! Az Utazás kiállításon azt mondták, hogy lecserélték Malév Charterre!
Mi tavaly valamikor (ha jól emlékszem) 10 és éjfél körül indultunk vissza. De ez már a feledés homályába vész! Azt nem tudom, hogy az utazási iroda mit talál ki az ilyen kései (korai) visszaindulásra és kiraknak-e benneteket a szobából. Megnyugtatni nem tudlak, csak bizakodhattok! Esetleg eresszetek meg egy telefont az irodának!

Az elõbb nem írtam, de a part nagyon kellemes, a láb elbírja, de azért inkább vegyél cipõt a gyereknek! Az sosem árthat, ha van cipõ! Azt hiszem lehet kint is kapni, de inkább vigyétek ki, az a tuti!

Szegner Magdi írta:
Szia Nimi!
Képzeld, ahogy tegnap böngésztem a bud.hu oldalt elhûlve láttam, hogy akik ma indulnak Kosra, azoknak 23 óra 20-kor fog indulni a gép 19 óra 20 helyett, és a visszajövõ járat kedd reggel fél 6-ra van kiírva! Ez nem semmi! Ha nekünk is jövõ héten így lesz az nem lesz semmi! Az indulás még csak hagyján, de az utolsó nap amikor 10-kor el kell hagyni a szobát, mit fogunk csinálni kb. hajnal fél 3-ig? mert ugye ha visszaszámolok, akkor kb fél 4-kor indul vissza a gép, akkor ér fél hatra Budapestre. Ti tavaly mikor indultatok vissza?És akinek másnap már dolgoznia kell? Egyenesen a reptérrõl megy a munkahelyére? Azonkívül az elsõ nap ugye 11.-e, és csak másnap érünk oda? Hát egy kicsit most izgulok e miatt! Kérlek nyugtass meg, hogy jövõ hétfõn nem így lesz!!!!!!!!!!!Magdi

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bárány András
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#754 Üzenet linkje2005-07-07 14:00:18 

Kedves Nimi!
Köszönöm a részletes válaszod,mi a Dias Zeus Travellel utazunk és a Sky
Europa charterrel repülünk remélem nem lesz sok késés.
Az Aeolus Travel honlapján láttam néhány képet és videót Phyli Bay-rõl,
nagyon tetszett,jól láttam van egy kicsi sziget a közelben ?

Üdv

Bari

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#755 Üzenet linkje2005-07-07 15:13:17  Szia Nimi!

Szia Nimi!
Már csak pár nap, és indulunk! HURRÁ!!!
Tegnap felhívtam Travel Service-éket, és egy nagyon kedves hölgy azt mondta, hogy a hétfõi gép pontosan fog indulni. Reméljük!!!!
Most már az se érdekel, csak legyek már Koson!!!!!
NEM HAGYOM, HOGY BÁRMI ELRONTSA A NYARALÁSOMAT!!!!
Szerinted csomagoljak meleg ruhát? Ugye ott nem fordulhat elõ, az ami tegnap itthon, azt hittam megfagyok reggel!
Van még valami a tarsolyodban Kosról?
Magdi

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#756 Üzenet linkje2005-07-07 15:40:57  Kos sziget

Szia Szöszi!

A múlt héten jöttünk haza Kos szigetérõl. Én nem a Pelopasban szálltam meg, de elmentünk egy párszor elötte. Nagyon jó helyen van, egész közel Kos város kikötõjéhez és kb. 50m-re a tengerparttól. Az apartman utcája és a fõút találkozásánál van egy nagyon jó halvendéglõ, érdemes kipróbálni. Nem messze tõle, szintén a fõúton található egy egész nagy, jól ellátott szupermarket. Remélem szerencsétek lesz, és az oldalról tengerrenézõ szobák egyikét kapjátok, mert bizony a többi erkélye egy szük sikátorra néz, és a másik ház tûzfala alig 3 méter. Vannak szuterén apartmanok is. Semmit ne nagyon hagyjatok elöl a szobában, mert beszéltem egy fiatal nászutas párral akik ott laktak, hogy nekik a takarítónõ elvitte 4 törölközõjüket, állítólag a mosodába. Öt nap után, az utolsó este három megkerült, de a negyedik nem, pedig ebbe bele volt hímezve a neve.

A szél bizony eléggé fúj az egész szigeten. Ezt a házak között nem érzed annyira, de a parton igen. A part homokos ugyan, de a víz mellett aprókavicsos. A szél sajnos elég sok tengeri hínárt hoz ki a partra, így ott elég koszos, de nem mindíg, óránként változott. Nagyon gyorsan mélyül a víz, kb. 5 m után ellep.

Most nincs sok idõm, de a jövõhéten valószínûleg elkészül az egész nyaralásom élménybeszámolója, és ott elolvashatod hogy mi hol jártunk, és eldöntheted hogy Te mit szeretnél megnézni esetleg ezekbõl.

Üdv.:

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#757 Üzenet linkje2005-07-07 15:57:18  Kos sziget

Szia Magdi!
Én a múlt héten jöttem haza, és nagyon meleg van most Kos szigetén. Egy hosszúujjú valamit azért vihetsz magaddal, mert néha viharos erõsséggel fúj a szél, és hajnalban vagy nagyon késõ este kicsit hideg lehet. Nekem nem volt rá szükségem, de én nem is vagyok fázós.
Nagyon jó nyaralást kívánok!
Üdv.:

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#758 Üzenet linkje2005-07-07 16:15:07  Kos sziget

Szia András!
Én az Aeolus Irodával voltam Kos szigetén és a Sky Europe légitársasággal. Reggel 6.00-kor pontosan indult a repülõnk, és visszafelé is a megadott idõben 21.50-kor. Az út hossza kb. 2 óra. Semmi késés nem volt. A repülõn ásványvizet, narancslét, kávét, és hideg élelmet is felszolgáltak.

A Pyli Bay Hotelnél jártunk párszor felvenni az ott lakókat, de nem emlékszem, hogy sziget lenne a közelében. Persze attól még lehet hogy van, hiszen nem igazán néztem a környéket.

Üdv.:

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#782 Üzenet linkje2005-07-11 10:55:17 

Szia Bari!

Nem tudom pontosan mit láttál,de a partról Marmariból 3 sziget is látható: Pserimos, Kalymnos és Plati. Szerintem a Sky pontos lesz és ha jól láttam, õk reggel repülnek, ami szerintem sokkal jobb. A Diasnál is 11-12 napos turnusok vannak?

Nimi

Bárány András írta:
Kedves Nimi!
Köszönöm a részletes válaszod,mi a Dias Zeus Travellel utazunk és a Sky
Europa charterrel repülünk remélem nem lesz sok késés.
Az Aeolus Travel honlapján láttam néhány képet és videót Phyli Bay-rõl,
nagyon tetszett,jól láttam van egy kicsi sziget a közelben ?

Üdv

Bari

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#783 Üzenet linkje2005-07-11 11:02:44  Re: Szia Nimi!

Szia Magdi!

Nem tudom elolvasod-e még a fórumot indulás elõtt...
Jó nektek, elrepültök a télbõl a nyárba! Szerintem nem lesz gond az idõjárással, nem hiszem hogy kellene a meleg ruha. Azért egy pulcsit tegyél el mindenkinek, az a biztos. Jelenleg 30 C van Kos-on, itt van néhány link az idõjáráshoz:
https://www.weatheronline.co.uk/Greece/Kos.htm
https://www.wunderground.com/global/stations/16742.html

Ma olvastam a bud.hu-t és ott pontos indulást ígérnek. Remélhetõleg marad is.
Ne is hagyd, és semmi nem állhat az utatokba!

Jó utat és várom a részletes beszámolót!

Nimi

Szegner Magdi írta:
Szia Nimi!
Már csak pár nap, és indulunk! HURRÁ!!!
Tegnap felhívtam Travel Service-éket, és egy nagyon kedves hölgy azt mondta, hogy a hétfõi gép pontosan fog indulni. Reméljük!!!!
Most már az se érdekel, csak legyek már Koson!!!!!
NEM HAGYOM, HOGY BÁRMI ELRONTSA A NYARALÁSOMAT!!!!
Szerinted csomagoljak meleg ruhát? Ugye ott nem fordulhat elõ, az ami tegnap itthon, azt hittam megfagyok reggel!
Van még valami a tarsolyodban Kosról?
Magdi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 144 145 146   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu