Kos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1516
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87723 Üzenet linkje2009-01-14 11:04:07  Válasz a #87722. hsz-ra

Nagyon köszönöm a tippet, felveszem fele a kapcsolatot az indexen (abba is bele-beleolvastam már)
Bodrumot azért kérdeztem, mert tavaly voltunk Andalúziában, és fakultatív program keretében átmentünk Marokkóba, s bevallom töredelmesen én idegenvezető nélkül nem mentem volna.... PErsze így benyeltünk szintén egy kötelező bazárnézést - szőnyegbemutatóval egybekötve, de tudod, még így is figyelni kellett, hogy nehogy lemaradjunk vagy elvesszünk a szűk kis sikátorokban. Tuti nem találtam volna vissza a kikötőbe és vettem volna vagy három birkát.
És nem tudtam-tudom, Törökország mennyire hasonló ehhez ilyen szempontból. Járműbérlés természetesen lesz, nem tudom még moci-e vagy autó. De mondjuk egész hétre nem akarjuk, plusz nem tudom mennyire lehet a főváros közepén megállni vele stb, azt a kirándulást inkább busszal tennénk meg.

# 1517
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87742 Üzenet linkje2009-01-14 13:00:23  Válasz a #87723. hsz-ra Előzmény #87723

Tökéletesen megértelek. Első alkalommal mi is szervezett úton voltunk. De mivel ami elsőre kimaradt (vár) ez közvetlen a kikötő mellett van, ezért a második alkalommal (2 évvel később) már egyénileg mentünk.
Közlekedés: ha van gyakorlatotok, akkor a mocit javaslom, mert könnyebb vele parkolni, olcsóbb (10 euro/nap átlagban egy 80 ccm-s), és a sziget méretéből kifolyólag könnyen legyűrhetők a távolságok ezzel is. "B" kat. jogsival 80 ccm-s robogó vezethető, 2 fő is utazhat rajta.
A Halikarnassosi mauzóleum sajnos elég romos állapotban maradt fenn. Leginkább makettek és rajzok próbálják érzékeltetni a hajdani nagyságát. Ennek ellenére mivel az ókori világ egyik csodája volt, érdemes megnézni. A bazárban ami szintén közvetlen a kikötő mellett van, egy kis talpraesettséggel és természetesen alkudozással jó áron lehet különféle dolgokat beszerezni. A mi tapasztalunk szerint nem erőszakosak az árusok, nekünk különösebb problémánk nem volt velük.

# 1518
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Margitka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87752 Üzenet linkje2009-01-14 16:58:38 

Kos városban mi sosem fizettünk a parkolásért, a Psalidi felé vezető tengerparti sétányon levő parkolósávban szoktuk hagyni az autót. Innét a belváros kb. tíz perc alatt a nyári melegben is elérhető.

Rodosz valóban gyönyörű, ott is lazán el lehet tölteni 2 hetet (és akkor még mindig kimaradt valami), de a fővárosba csak akár egy napra is bekukkantani csodálatos élmény. Az óváros oly gyönyörű, hogy biztosan rabul ejt benneteket és vissza is vágytok majd. Legalább eldől, mi lesz a következő évi nyaralás úti célja.

Bodrumban Halikarnasszosz romjaitól nagy látványosságot ne várjál, sajnos a maradványok nekem is csalódást okoztak, de ha már egyszer ott jársz, szerintem meg kell nézni, mert mégis csak a világ ókori hát csodájának részei volt. Jó képzelőerővel kell rendelkezned, és a makettek, valamint az ott megnézhető kisfilm alapján az ember megsejti a régmúltat is.

# 1519
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87753 Üzenet linkje2009-01-14 17:14:10  Válasz a #87742. hsz-ra Előzmény #87742

icon_cool.gif
# 1520
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87762 Üzenet linkje2009-01-14 18:41:00  Válasz a #87721. hsz-ra Előzmény #87721

Szia Ian!

Aranyos vagy, hogy aggódsz miattam! icon_biggrin.gif

Nincs semmi baj, csak sajnos olyan sok a munkám, hogy levegőt venni is alig van időm.

kiss.gif Valcsi

# 1521
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87764 Üzenet linkje2009-01-14 18:45:33 

Zsokri!

Kos-on a forgalom nem vészes, parkolással sem volt gondunk.

# 1522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87768 Üzenet linkje2009-01-14 19:01:54 

Kedves zsokri!

Kost én is csak ajánlani tudom, mert szerintem is nagyon szép és nem túl zsúfolt sziget, ami bőven kínál látnivalókat.
Kos városban és Lambiban tényleg nem a legjobbak a strandok, de Tigakiban klassz homokos a part. A legszebb strandokat Kefalosz környékén találod, itt a Paradíse Beach talán a legjobb (igaz, néha kicsit sokan vannak). Motort, autót vagy kerékpárt érdemes bérelni, mert könnyen bejárható a sziget (kb. 45 km hosszú).

Nisszírosz gyönyörű, igazi görögös kis szigetét ne hagyjátok ki!!!!!! Csodálatos!!!! Nem mindennapi élmény egy alvó vulkán kráterében nézelődni.

Mi átmentünk egyénileg Rodoszra is szárnyashajóval. Megérte, mert az óvárost sikerült megnéznünk és kedvet kaptunk, hogy hosszabb időt eltöltsünk ott is.

Itt a hellasz.hu-n a "Leírások" rovatban megtalálod a szigetről készített írásomat, a "Beszámolók" rovatban pedíg a nyaralásunkról készített élménybeszámolót is amennyiben érdekel.
A "Fotóalbum" rovatban 5db albumomat is megtalálod "Kos 2005." címmel. (Kos város és Lambi, Aszklépion-Zia-Antimachia stb.,- Rodosz város-Kalymnos (Póthia) valamint Nisszírosz található a képeken.

Üdv.:

# 1523
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87780 Üzenet linkje2009-01-14 20:45:00  Válasz a #87762. hsz-ra Előzmény #87762


# 1524
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87787 Üzenet linkje2009-01-15 10:34:09  Válasz a #87768. hsz-ra Előzmény #87768

Nagyon köszönöm, márt ahogy olvasgattam, láttam, hogy Kos-rajongó vagy, olvastam a leírásodat is, szuper!

Igazából a szálláson vergődöm, sajnos a kínálat elég gyér, mert vagy Kos város és Lambi, vagy pedig akárhánycsillagos megfizethetetlen szálloda (AI, amit kifejezetten nem bírok) szóval apartmant keresek. (Ian, írtam Ivánnak, válaszolt is kedvesen, de nem találom Meni Beachet az idei Neckermann ajánlatok között)

TUlajdonképpen úgy jutottam Koshoz, hogy elindultam Korfunál (Imádom a szép zöld szigeteket) de írták, hogy elturistásodott, angolok stb. Akkor körülnéztem a Jón szigeteknél, Zakyntos természetileg bravúros, de ott is hasonló helyzetről számoltak be, plusz építészeti látnivaló nem túl sok. Kefalónia egy fokkal jobb turista-szempontból, de építészet itt is zéró. Azután jött Rodosz, ahol minden van, viszont Falirakit, ahol homokos a part, nagyon lehúzták merthogy Balaton-feeling, meg angolok, meg etc. (Tudom, utószezonban kéne menni, de a gyerek miatt sajnos csak a főszezon játszik) Azután jött Kos, ami Rodosz kistestvére, látnivalók dögivel, kicsit talán a kopársága riaszt..... Bár erre is van magyarázat, olvastam a TŐzsér-beszámolót icon_smile.gif)))) Szóval idén szeretnék valami abszolút "tökéleteset", ezt is-azt is kicsit. Pihenni egy fantasztikus homokos strand mellet, kirándulni pedig történelmi emlékeket nézni stb.
Nos, ha jól emlékszem Te is jártál több szigeten már, hátha megcáfolsz valamiben, vagy tudsz tanácsot adni.... Egyelőre mondom, Kos a befutó, de az sajnos kizáró ok lesz, ha olyan helyen lesz csak szállás, ahol nem szép a tengerpart (jártunk már így is-úgy is Görögországban, ezért megfogadtuk, csak olyan szállás mellé megyünk, ami mellett szép tiszta, homokos part van, mert strandolás miatt nem vagyunk hajlandóak ötven fokban cumóval mocizni akár) Szóval egyelőre így állunk, még azért nem adom fel..... De sajnos ami Kos előnye az a hátránya is: nehéz a kívánalomnak megfelelő szállást találni.

Bocsánat, kicsit hosszú lettem....

# 1525
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87789 Üzenet linkje2009-01-15 11:07:41  Válasz a #87787. hsz-ra Előzmény #87787

Zsokri: Valcsi-ra nyugodtan rábízhatod magad! Ő már több görög szigeten is járt, sok mindenben tud segíteni. A főszezon az valóban egy kicsit "gázos" lehet a pudingfejek vagy a friccek miatt icon_smile.gif Ebből a szempontból a szeptember a legjobb, mert ezek addigra javarészt eltűnnek. De mivel ez Nektek érthető okok miatt nem jó...
Akkor én személy szerint még mindig a Lambira, esetleg Tigakira szavazok... Lambi elég hosszú, hogy főszezonban se legyen tömeg. Egy pici problem van csak vele, emlékeim szerint a vízben van egy pár méteres köves sáv, amin át kell vergődni icon_sad.gif Ez a parttól kb. 3-5 méterre van. Egyébként lassan mélyül és homokos, kavicsos a part. Az, hogy ez a jelenség mindenhol előfordul-e a Lambin, nem tudom icon_sad.gif A Tigaki és Marmari partja viszont klassz, itt nincs ilyen gond. Homokos és lassan mélyül, nincs kő sem. Kos mellet szól, hogy több fürdésre alkalmas partja van mint Rodosznak. Faliraki partja valóban klassz (ott voltunk tavaly), de valóban Siófoki fiiling icon_smile.gif jellemzi. A part lassan mélyül, finom homokos, ideális lenne, de végig a part mentén éttermek és egyéb szórakozó helyek zajonganak icon_sad.gif
Látnivalókban kb. egyforma a helyzet. Rodosz helyben kínál többet, a fakultatív kirándulások--bár vannak--de költségesebb mint Kos esetében. Kos szigeten helyben is van sok látnivaló és a hajós kirándulások is megfizethetők. Sajnos Rodosz a tapasztalatunk szerint 20-25 %-al drágább lett mint Kos sziget. Bár Rodoszon is lehet találni olcsóbb helyeket (elsősorban éttermekre gondolok) de alapvetően drágább. Pedig éveken át kb. egy volt az árszínvonal a 2 helyen.
Sajnálom, hogy Iván által javasolt hotel nincs az idei kínálatban...
Kos sem kopár sziget, a Dikeosz hegy környéke (ahol Zia is van) (én mindig azt mondtam, hogy felmegyünk Zionba--Mátrix után szabadon icon_smile.gif )
például sűrű erdővel borított. Rodoszon is ez helyzet, a sziget közepén húzódó hegy szintén erdős.

# 1526
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87791 Üzenet linkje2009-01-15 11:15:32  Válasz a #87789. hsz-ra Előzmény #87789

Köszönöm szépen a válaszodat!
Nagyjából azért akkor jól vettem le a dolgokat, próbálom összeollózni a rengeteg infót.
Remélem jön kedves Kvalcsi is, és hátha mond valami olyasmit, amitől egyből világossá válik, hová is kell mennünk icon_smile.gif
MOndjuk rengeteget nem akarok várni, szeretném elintézni előfoglalással a dolgokat....

# 1527
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87793 Üzenet linkje2009-01-15 12:43:31  Re:

Kedves Zsokri!

Sajnos szállást nem tudok ajánlani Koson. Érdemes megvárni az Aeolus idei ajánlatát, mert minden évben változnak a szállásai. Talán idén lesz Tigakiban tengerparti apartmanja. A tavalyiban ezt találtam, amit ugyan személyesen nem ismerek, de nincs messze a tengerparttól (kb.60 m). Kefaloszon jártam és nagyon szép hely, és itt a Meltemi nevű szelet sem érezni úgy, mint az északi részen. A tengerpart is homokos errefelé (néhol apró kavicsokkal). Valószínű ennek az apartmannak a közelében is. http://www.aeolus.hu/10-h-341/Kos

Nagyon jól összegezted a szigetek lényegét. Én jártam mindegyiken és csak megerősíthetem az információidat.
A Jón-szigetek sajnos nagyon elangolosodtak (Kefalónia kivételével, itt egyébként is kevesebben vannak). Természeti szépségekben nagyon gazdag mindegyik, de az épített látnivalókat egy erős földrengés elpusztította az ötvenes években. A közbiztonság sem olyan megbízható, mint a Dodekanisszosz-szigeteken, mert közel van Albánia, Szerbia és bizony enyves a keze némelyik embernek. Több panaszt hallottam ezekről a szigetekről (nekünk szerencsére nem volt gondunk).

Kos Nektek való hely lenne, ha találnál megfelelő szállást. Majd megpróbálok én is nézni valamit. Nekem is a homokos tengerpart mellett lévők jönnek be (max. 50-60 méter).

Lambival az a baj, hogy ahogy Ian is írta, a partja nem a legjobb, mert a víz szélénél kavicsos és a vízben is egy darabig. Ráadásul a szél kihozza a sok hínárt és bizony elég gusztustalan tud lenni, mikor azon kell áthámoznod magad.

Üdv.:

# 1528
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87794 Üzenet linkje2009-01-15 12:56:01  Re:

zsokri írta:

Azután jött Kos, ami Rodosz kistestvére, látnivalók dögivel, kicsit talán a kopársága riaszt..... Bár erre is van magyarázat, olvastam a TŐzsér-beszámolót icon_smile.gif))))


... hogy kopár lenne, az túlzás. Szerintem abszolút nem kopár, a főváros körüli területeken sok fenyőerdő van, Kefalos felé már valóban sokkal kopárabb, de a Kefalostól kijjebb eső félszigeten megint elég zöld. Szóval szerintem átlagosan zöld. icon_wink.gif

Szia zsokri!

Olvasom napok óta, amit írsz. Nem akartam nagyon hozzászólni, mert nekem nem lett Kos a kedvencem és nem akarok itt a sok rajongóval szemben állni, de most szeretném mégis kicsit az én véleményem is megosztani veled.

Én, ha mégegyszer oda mennék nyaralni, vagy ismét a lambi-i szállást választanám (minden szempontból kedvező fekvés Lambi). A mi szállásunkat is merem neked ajánlani nyugodt lélekkel, mert mindent leírtam róla a beszámolóm elején, az alapján, el tudod dönteni, tetszene-e. Mindenesetre nagyon olcsó volt.

Fórumtársaimmal ellentétben szerintem Tigaki és Marmari egy nagy semmi. Oké, hogy szép partjuk van, de ott nincs semmi, csak a puszta, a szétszórt apartmanok, hotelek. Tigakinak van egy főutcája üzletekkel, de nincs az a hangulat, mint a tipikus terngerparti falvakban, ahol este a parti sétányon sétálhatsz és éttermek és fűszerek illata kevereik a tengerével, ahol belecsöppensz abba az igazi forgatagos hangulatba. Olyan jellegtelen ez a két hely. Én nem mennék oda. Mastichari már sokkal helyesebb üdülőhely, de eléggi kiesik mindentől. Illetve ami nekem nagyon tetszett a Kefalos-öböl partján lévő település, ott rengeteg olcsó apartman van (főleg internetről foglalható), szuper a tenger, vannak üzletek...kis utcácskák sétálni ott sincsenek. Ezért Lambi a legjobb választás, mert ott van rögötn a főváros forgataga, ahova esténként busszal is könnyen el lehet jutni. A partja sem olyan rossz (szinte minden száz méternél másmilyen, el lehet sétálni szebb részekre is).

# 1529
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#87796 Üzenet linkje2009-01-15 13:23:51 

Én is Lambira szavaznék , hasonló okok mitt.
# 1530
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsokri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
381 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#87801 Üzenet linkje2009-01-15 15:00:47 

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, nagyon aranyosak vagytok, hogy ennyi tippet adtok.
Valcsi: köszönöm, ezek szerint viszonylag alaposabban néztem utána a dolgoknak. Igazából én úgy vagyok vele, hogy ki tudja mit hoz a holnap, egyéb dolgok, most szeretném a lehető legoptimálisabbat megtalálni  Simán előfordul, hogy amit mások lehúztak lehúztak, nekem tetszett. De ezek szerint hasonló a véleményünk az apartmanokról 

Vojandi: láttam Te is nagy utazó vagy, nagyra értékelem, hogy reagáltál , örülök mégis, hogy mindenki elmondja személyes véleményét, mert ebből áll össze az egész, annak ellenére, hogy mindenkinek más is a fontos, ergo más szemszögből nézi. Valóban Eddig Tigakit és Masztiharit midenki dícsérte. S a képek alapján a partjuk valóban szuper, arról fogalmam sincs, nekem mennyire jönne be. Első olvasatra egyébként és egyérteműen Lambira szavaztam volna, de többéves nyaralási tapasztalat miatt (meg a férjem miatt is) elsődleges szempont a tengerpart (bár belegondoltam, azt hiszem rosszul érezném magam egy csodás parton, de puszta közepén). Megpróbálok magammal és a férjemmel is kompromisszumot kötni, hogy melyik a fontosabb, így gondolom lesz megoldás. De máris sokkal okosabb lettem, hála nektek.
Tényleg, az szuper, hogy átlagosan zöld  viszont akkor had kérdezzem meg cserébe, neked mi a kedvenc helyed és miért? (ha nem akarsz offolni, jöhet priviben is, kaptam már oda nagyon szuper tanácsokat és mindent nagy örömmel fogadok)

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 101 102 103 ... 144 145 146   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu