Kos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#784 Üzenet linkje2005-07-11 11:33:41  Re: Kos sziget

Szia!

Ti hol strandoltatok? Lambiban? Mert pl. Marmarinál elég messz be lehetett menni és csak fokozatosn mélyült a víz.

k.valcsi írta:
Szia Szöszi!

A múlt héten jöttünk haza Kos szigetérõl. Én nem a Pelopasban szálltam meg, de elmentünk egy párszor elötte. Nagyon jó helyen van, egész közel Kos város kikötõjéhez és kb. 50m-re a tengerparttól. Az apartman utcája és a fõút találkozásánál van egy nagyon jó halvendéglõ, érdemes kipróbálni. Nem messze tõle, szintén a fõúton található egy egész nagy, jól ellátott szupermarket. Remélem szerencsétek lesz, és az oldalról tengerrenézõ szobák egyikét kapjátok, mert bizony a többi erkélye egy szük sikátorra néz, és a másik ház tûzfala alig 3 méter. Vannak szuterén apartmanok is. Semmit ne nagyon hagyjatok elöl a szobában, mert beszéltem egy fiatal nászutas párral akik ott laktak, hogy nekik a takarítónõ elvitte 4 törölközõjüket, állítólag a mosodába. Öt nap után, az utolsó este három megkerült, de a negyedik nem, pedig ebbe bele volt hímezve a neve.

A szél bizony eléggé fúj az egész szigeten. Ezt a házak között nem érzed annyira, de a parton igen. A part homokos ugyan, de a víz mellett aprókavicsos. A szél sajnos elég sok tengeri hínárt hoz ki a partra, így ott elég koszos, de nem mindíg, óránként változott. Nagyon gyorsan mélyül a víz, kb. 5 m után ellep.

Most nincs sok idõm, de a jövõhéten valószínûleg elkészül az egész nyaralásom élménybeszámolója, és ott elolvashatod hogy mi hol jártunk, és eldöntheted hogy Te mit szeretnél megnézni esetleg ezekbõl.

Üdv.:

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#785 Üzenet linkje2005-07-11 13:46:35  Niminek a strandolásról

Szia Nimi!
Mi két helyen strandoltunk. A hozzánk legközelebb esõ partszakaszon Lambi szélén, a Faros tavernánál. Itt 5 Euró-ért kaptunk 2 napágyat matraccal, 1 napernyõt és egy-egy kori sört. Ez a Kos városból kivezetõ, Lambifelé tartó fõút végén található, közvetlen ott, ahol az út 90°-ban fordul tovább a tengerparton. Itt található egy katonai bázis is, ahová tilos a bemenet.
A másik partszakasz pedig ahová mentünk szintén Lambiban volt, de innen kb. 1 km-re Kos város felé. A fõútról az Oázis nevû tavernánál levõ kis utcán mentünk le a tengerpartra.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#786 Üzenet linkje2005-07-11 14:28:16  Szia NIMI!

SZia NIMI!
Na még utoljára leülök a gép elé (mármint az indulás elõtt). Minden be van csomagolva, (remélem!!!! )készen állunk az indulásra!
Ha hazajöttem jelentkezem!
Magdi

# 34
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#861 Üzenet linkje2005-07-19 14:07:52 

Sziasztok!
Mi júli 28-án indulunk, az Aeolus-szal, Lambiba.
Valcsi! Nagyon jó a beszámolód! Ha nem titok, megírnád, hogy kb. mennyi pénzt költötteket, vagy hogy szerinted min. mennyit vigyünk 2 személyre (apartmanban leszünk, úgyhogy tavernákba járunk majd enni és 2-3 kirándulásra szeretnénk elmenni).

köszi

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#865 Üzenet linkje2005-07-19 14:32:06  Lambi és a költõpénz

Szia "Vendég"!

Nem titok. Mi mint említettem szállodában voltunk, svédasztalos reggelivel. 1200 Eurót költöttünk ketten, de mint olvashattad nagyon sok helyen jártunk, és egyáltalán nem vertük a fogunkhoz a garast. Amit megkívántunk azt megettük, megittuk. Jó néhány árat leírtam a beszámolómban is. Már fenn van a fotóalbumban néhány képem Kos városról, Lambi utcájáról és a szállodánkról. Készül a többi sorozat is ahol jártunk, de hát nagyon idõigényes.
Üdv.: Valcsi

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#890 Üzenet linkje2005-07-20 09:55:24 

Akit érdekel, Valcsi élménybeszámolója és két albuma már fent van az Élménybeszámolók illetve a Fotóalbum oldalon...
# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gateni
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#893 Üzenet linkje2005-07-20 13:23:14 

Köszi Valcsi a gyors választ! Ennél kicsit kevesebbet viszünk, de remélem elég lesz. Nissirosra, Kalymnosra szeretnék elmenni mindenképpen és 2 napra autót is bérelnénk.
Jók a fotók! Már nagyon várom az utazást. Még 8 nap!

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#894 Üzenet linkje2005-07-20 13:33:20  Kirándulások

Szia Gateni!
Nissirost szerintem érdemes megnézni, nekünk ez tetszett a legjobban. Igazi bûbájos görög sziget. Kalymnosra ne az utazási irodával menjetek, mert nem sokat láttok akkor belõle, pedig szerintem itt is el lehetne tölteni pár órát. Kalymnosra a hajók Masztahariból és Kos városból is indulnak. Nissirosra pedig Kardaménából és szintén Kos városból.
Üdv.: Valcsi

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#895 Üzenet linkje2005-07-20 13:44:59  Árak

Szia Gateni!
Az elöbb elfelejtettem leírni, hogy az Aeolusnál befizetve Nissirosra 35 Euró/fõ, Kalymnos 35 Euró/fõ, Bodrum (Törökország 32+4 Euró vízum/fõ. Így talán könnyebben tudtok kalkulálni. Rodoszra szárnyashajóval csak magánúton tudtok menni, ez 30 Euró/fõ és Kos városból indul a hajó.
Autót 25 Euró/nap, kerékpárt 2 Euró/nap, robogót 10 Euró/nap -ért láttam bérelni, de ez változhat. Érdemesebb körülnézni több helyen, nagyon sok kölcsönzõ van.
Üdv.: Valcsi

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gateni
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#896 Üzenet linkje2005-07-20 14:01:41 

Köszi! Az árakat már olvastam Tõled az indexen, hasznos infók icon_smile.gif Csak azt nem tudom, hogy Nissirosra ha nem irodával megyünk, hanem pl. Kos városból hajóval, akkor ki fog felvinni minket a vulkánhoz? Vagy ezek a hajók kapcsolatban vannak buszokkal?
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#926 Üzenet linkje2005-07-20 15:34:50  Nissiros

Szia Gateni!
Mint említettem ide mi az irodával mentünk, és Õk szervezték a vulkánhoz való feljutást. Szerintem biztosan van buszjárat is oda, mert sok buszt láttam a kikötõben, és nem hinném, hogy mindet az irodák foglalták volna le. A kérdés csak az, hogy milyen idõközönként indul.
Üdv.: Valcsi

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szemag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#935 Üzenet linkje2005-07-21 08:29:30  Szia NIMI!

Szia NIMI!

Hát eltelt az egy hét, itthon vagyunk már.
A késést mivel annyit emlegettük, hát bejött. Hajnal fél 3-ra értünk a szállásunkra. Az indulást nem módosították hivatalosan, most az idõjárás szólt közbe. Este 8-kor már a gépen ültünk, de mivel nagyon esett az esõ, és villámlott az ég, nem tudták a kerozint betölteni. A stewardes közölte velünk, hogy vihar tevékenység miatt sajnos nem lehet az üzemanyagot betölteni. Tetszett ez a kifejezés nagyon!!!! Két és negyed órát ültünk a gépen Ferihegyen, negyed 11-kor indult el a gép. Elég sok gyerek volt, gondolhatod azt a sírást, hangzavart, türelmetlenséget. Magyar idõ szerint éjfélre értünk a hotelba. A második napunk az átállással telt el, elég kótyagosak voltunk. De a hotellal minden stimmelt, és örültünk, hogy itt vagyunk. Jól telt a nyaralás, hamar elment ez az egy hét. Béreltünk autót három napra, bejártuk a sziget minden csücskét jóformán. Nagyon jó volt a fõváros közelsége (gyalog 10 perc) majd minden este bementünk a csodálatos kikötõbe, bebarangoltuk a hangulatos szûk kis utcácskákat, bámészkodtunk, de le is kellett sétálni a vacsorát, mert szégyen ide, szégyen oda mi emberesen bevacsoráztunk annyi finomság csalogatott a büfévacsorán. Sajnos a szigetrõl nem mozdultunk ki, én hiába akartam, a két lustaság (férjem, és fiam) döntött ez ügyben. Nagyon nagy volt a hõség, és õk nem akartak menni sehová. Hát egyelõre ennyit, ha érdekel majd még írok.
Magdi

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#943 Üzenet linkje2005-07-21 10:15:00  Re: Szia NIMI!

Szia!

A sziget varázslatos, igaz? Egyszerûen fantasztikus!
Pedig a késést nem akartuk "megidézni", mégis elõjött a "szellem". A gépen ülni több órát még kellemetlenebb lehetett, mint nekünk tavaly a transzferben. Nem irigyellek! A fiadnak bejött a Duty Free? icon_smile.gif
A szigeten merre jártatok? Kos város annyira hangulatos! Nekünk nagyon tetszett, de sajnos este nem tudtunk bemenni, mert nem volt autó. Majd jövõre! Nekünk tavaly all inclusive ellátásunk volt, úgyhogy mi naponta háromszor tömtük tele magunkat a büférendszerben! icon_smile.gif
Mikorra értetek haza?

Szegner Magdi írta:
Szia NIMI!

Hát eltelt az egy hét, itthon vagyunk már.
A késést mivel annyit emlegettük, hát bejött. Hajnal fél 3-ra értünk a szállásunkra. Az indulást nem módosították hivatalosan, most az idõjárás szólt közbe. Este 8-kor már a gépen ültünk, de mivel nagyon esett az esõ, és villámlott az ég, nem tudták a kerozint betölteni. A stewardes közölte velünk, hogy vihar tevékenység miatt sajnos nem lehet az üzemanyagot betölteni. Tetszett ez a kifejezés nagyon!!!! Két és negyed órát ültünk a gépen Ferihegyen, negyed 11-kor indult el a gép. Elég sok gyerek volt, gondolhatod azt a sírást, hangzavart, türelmetlenséget. Magyar idõ szerint éjfélre értünk a hotelba. A második napunk az átállással telt el, elég kótyagosak voltunk. De a hotellal minden stimmelt, és örültünk, hogy itt vagyunk. Jól telt a nyaralás, hamar elment ez az egy hét. Béreltünk autót három napra, bejártuk a sziget minden csücskét jóformán. Nagyon jó volt a fõváros közelsége (gyalog 10 perc) majd minden este bementünk a csodálatos kikötõbe, bebarangoltuk a hangulatos szûk kis utcácskákat, bámészkodtunk, de le is kellett sétálni a vacsorát, mert szégyen ide, szégyen oda mi emberesen bevacsoráztunk annyi finomság csalogatott a büfévacsorán. Sajnos a szigetrõl nem mozdultunk ki, én hiába akartam, a két lustaság (férjem, és fiam) döntött ez ügyben. Nagyon nagy volt a hõség, és õk nem akartak menni sehová. Hát egyelõre ennyit, ha érdekel majd még írok.
Magdi

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gateni
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#974 Üzenet linkje2005-07-25 11:43:45 

Végre eljött ez a hét is! Csütörtökön indulunk Lambiba! Már nagyon várom!
# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#976 Üzenet linkje2005-07-25 12:12:25 

De jó neked! Most egy kicsit irigy vagyok! icon_smile.gif
gateni írta:
Végre eljött ez a hét is! Csütörtökön indulunk Lambiba! Már nagyon várom!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 4 ... 144 145 146   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu