Kos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#986 Üzenet linkje2005-07-27 13:37:15 

Szia Gateni!

Nagyon jó utazást, és kellemes nyaralást kívánok Nektek. Remélem Ti is olyan jól fogjátok magatokat érezni mint mi.

Üdv.:

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Babus
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#994 Üzenet linkje2005-07-30 11:10:48 

Sziasztok!
Mi szeptember 8-án indulunk Kos-ra a Pyli Bay-be nászútra. Eddig is hasznos infókat kaptam tõletek, de lenne még néhány kérdésem.
A szigeten vannak sziklás parszakszok is ahol lehet fürdeni, vagy csak homokos részek vannak? Milyen a tenger élõvilága?
Mi az Aeolus-al megyünk illetve Sky Europe-al repülünk, remélem nem lesznek olyan késések, mint amiket írtatok!
Mit javasoltok inkább, az autó, vagy a robogó bérlést?
Elõre is köszi, a segítséget!

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#997 Üzenet linkje2005-08-01 08:37:38 

Szia!
Úgy tudom, hogy Limeonasnál vannak sziklás részek. Ez lent van majdnem a sziget végénél. Én nem jártam ott, de valahol olvastam.
Mi is az Aeolussal voltunk idén júliusban Kos szigetén, és hajszál pontos volt a repülõgép oda és vissza is. A kinti idegenvezetõt Polder Tímeának hívják, és nagyon rendes, segítõkész csaj. Nyugodtan kérdezhetsz Tõle is majd kint, hátha tud valami jó kis sziklás öblöt még. Szerintem elég a robogó is, mivel nem nagy a sziget, könnyen belehet járni. Sokan csak kerékpárt bérelnek, mert inkább síkság az egész, és csak egy kb. 800 méter magas hegy húzódik rajta.
Üdv.:

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pongracz13
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1084 Üzenet linkje2005-08-11 12:19:05 

Valaki azt írta egy másik fórumon, hogy készüljek fel, mert hideg lesz szeptember végétõl a szigeten. Igaz ez? Tus valaki valamit az idõjárásról és ami a lényeg a víz hõmérsékletérõl? Szept. 26-án megyünk.
# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1086 Üzenet linkje2005-08-11 13:28:43  Kos sziget idõjárása

Szia pongracz13!

Én ugyan nem szeptember végén jártam Kos szigetén, de kizárt dolognak tartom, hogy hideg legyen. Szeptember végén és október elején voltam már Evia szigetén és a Peloponnészoszon is, és kb. 30° volt a levegõ hõmérséklete, a víz pedig legalább 24°-os. Ezek a helyek északabbra fekszenek mint Kos, ezért nem tartom valószínûnek a nagyfokú lehülést.
Egyébként informálódhatsz az idõjárásról és a víz hõmérsékletérõl a http://www.weatheronline.co.uk/Europe.htm honlapon.

Ha van esetleg kérdésed Kos szigetével kapcsolatban szívesen válaszolok. Június végén jöttem haza Lambiból.

Kellemes nyaralást és nagyon jó idõt kívánok.

Üdv.:

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pongracz13
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1100 Üzenet linkje2005-08-12 08:57:58 

Köszi a vélaszt, ez megnyugtat. Mi is voltunk már 2003-ban Korfun szept. 20-27-ig éstavaky Krétán szept. 17-okt. 1-ig és nagyon meleg volt. De ez a valaki most rám hozta a frászt,mert 2 másik családot beszéltünk rá a szeptemberi nyaralásra, ezért most mindennek jól kell menni. Nem tudsz valamit az aquaparkról, mert gyerekek is lesznek velünk, de úgy hallottam nem túl jó.
# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1102 Üzenet linkje2005-08-12 09:33:45  Kos sziget

Szia Pongrác13!

Nyugodtan mehettek az ismerõseiddel szeptemberben, ne izgulj. Én jobban is szeretek június végén, vagy szeptemberben menni Görögországba, mert akkor nincs nagy meleg, "csak" 30-35°C. Most kibírhatatlan lenne a hõség Koson, ha nem fújna a Meltemi nevû szél. Ez szerencsére enyhíti a hõérzetet.

A viziparkban mi nem voltunk, mert már kinõttünk belõle. Sok jót nem hallottam róla. Még a kinti idegenvezetõ sem említette pedig valószínû, hogy akkor szólt volna róla, ha érdemes lenne elmenni oda. Reklámozni sem láttam sehol. Azt tudom, hogy Psalidi mellett van, de közelebbit sajnos nem.

Egyébként hová mentek? Melyik városba?

Üdv.:

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pongracz13
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1124 Üzenet linkje2005-08-12 19:34:32 

Lambiba megyünk a Hotel Atlantisba. Már befizettük az elõleget, most izgulok, hogy induljon a gép, mert ez az utolsó és tvaly voltak gondok, mert a Rhodosra indulót törölték. Remélem ez most nem így lesz, mert a férjem aznap 40 éves, ez az ajándék.
# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pongracz13
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1125 Üzenet linkje2005-08-12 19:47:23 

Az a halvendéglõ, ami elõtt a hajó van nagyon érdekelne (pontosabban a férjemet, õ szereti a tengeri herkentyûket) Hol van ez pontosan. Mindenképen elmennénk. Ja és nem tudod véletlenül hogy hívják a sült sajtot. Egyszer Korfun ettem, de elfelejtettem a nevét, pedig nagyon finom volt. Tavaly Krétán két hétig kerestem az étlapon, de nem találtam.
# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1153 Üzenet linkje2005-08-15 08:54:58  Halvendéglõ

pongracz13 írta:
Az a halvendéglõ, ami elõtt a hajó van nagyon érdekelne (pontosabban a férjemet, õ szereti a tengeri herkentyûket) Hol van ez pontosan. Mindenképen elmennénk. Ja és nem tudod véletlenül hogy hívják a sült sajtot. Egyszer Korfun ettem, de elfelejtettem a nevét, pedig nagyon finom volt. Tavaly Krétán két hétig kerestem az étlapon, de nem találtam.


Szia!

A halvendéglõ Kos várost és Lambit összekötõ fõúton található. Az út neve Kanari, legalább is a Kos városi részen. Igazából nem is tudod megkülönböztetni, hogy mikor ér véget Lambi, és honnét kezdõdik Kos város. Ha Lambi felõl mész, akkor a bal oldalon található egy utcasarkon. A hajóról meg fogod ismerni.


A sült sajtnak sajnos nem tudom a nevét, de majd megnézem az utikönyveimben, hátha benne van valamelyikben.

Üdv.:

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1154 Üzenet linkje2005-08-15 09:16:18  Lambi

Szia Pongrácz13!

Egyébként, ha emlékezetem nem csal, a szállodátok is a fõúton van. Azt hiszem, hogy a "Kos város és elõvárosa Lambi" címû albumomban a 4. kép, pont a szállodátok elött készült. Egy kis szobor látható rajta és a fõutca. Ha nem Kos város felé indulsz, hanem ellenkezõleg, akkor az út végén található a Faros taverna. Itt szerdán és szombaton este görög est van. Nincs külön belépõ, de nagyon klassz élõzene és tánc volt. Ajánlatos helyet foglalni elötte, mert elég sokan szoktak lenni.
Üdv.:

# 57
Ircsi
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#1155 Üzenet linkje2005-08-15 09:55:14 

Szia Valcsi!

Mi aug 29-én megyünk Kos szigetére. Áthajóztatok Rodoszra?
Az lenne a kérdésem, hogy milyen napokon és hány órakor megy át komp? Mennyi idõd van Rodoszon, mikor indul vissza a komp? Valamint mennyibe kerül a jegy?
Köszi.
Ircsi

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1156 Üzenet linkje2005-08-15 10:14:36  Rodosz

ircsi írta:
Szia Valcsi!

Mi aug 29-én megyünk Kos szigetére. Áthajóztatok Rodoszra?
Az lenne a kérdésem, hogy milyen napokon és hány órakor megy át komp? Mennyi idõd van Rodoszon, mikor indul vissza a komp? Valamint mennyibe kerül a jegy?
Köszi.
Ircsi


Szia Ircsi!

Igen, átmentünk Rodoszra. Nem komppal, mert az nagyon lassú lenne, hanem szárnyashajóval. Minden nap reggel 8.30-kor indul Mandrakiból (Kos város kikötõje). 2.15 perc a menetidõ, tehát kb. 10.45-re érkeztünk meg Rodosz város kikötõjébe. Vissza 16.30-kor indul, tehát bõven elég arra az idõ, hogy Rodosz óvárosát és a kikötõt megnézzétek. A hajójegy oda-vissza 30 Euró/fõ. Kos város kikötõjében a "Kos Travel"-nél vettük a hajójegyeket.

Üdv.:

# 59
Ircsi
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#1157 Üzenet linkje2005-08-15 10:23:15 

Szia Valcsi!

Köszi az infót !
Rodoszon nem lesz gondom, mert tavaly ott nyaraltam.
Esetleg hallottál valamit a Hotel Zephyrosról ?
Ircsi

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1158 Üzenet linkje2005-08-15 10:31:13 

Ircsi írta:
Szia Valcsi!

Köszi az infót !
Rodoszon nem lesz gondom, mert tavaly ott nyaraltam.
Esetleg hallottál valamit a Hotel Zephyrosról ?
Ircsi


Szia Ircsi!

Sajnos ebben nem tudok segíteni. Mi az Apellis Beach Hotelben nyaraltunk Lambiban. Ez egy nagyon klassz szálloda. Tengerparti, kicsi (35 szobás), kedves személyzet, úszómedence, tiszta.

Egyébként ha van kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok.

Üdv.:

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 4 5 ... 144 145 146   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu