Utazás repülõvel
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1771
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220491 Üzenet linkje2014-07-14 13:43:00  Válasz a #220471. hsz-ra

igen.
# 1772
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220509 Üzenet linkje2014-07-14 14:31:56 

Legközelebb nézd meg a 2. árkategóriát is (flex), ott benne van az árban a feladott csomag is.
# 1773
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220514 Üzenet linkje2014-07-14 16:11:17 

Sziasztok! Szia Rollo, mert elsősorban tőled kérdeznék!

LEfkadára mennénk úgy, hogy csak 1 napot tudunk az oda és 1 napot a visszaútra szánni, plusz éjjel nem vezetnénk (és nem is repülnénk).
Azaz autó, busz, repülő athéni átszállásal (az ottalvás miatt) kizárva.
Prevezára lenne a legjobb eljutni, de hogyan (egyelőre csak az biztos, hogy Londonból és más angol városokból repül oda gép, na meg Skandináviából).
Vagy szóba jön még Korfu, és onnan komp. De itt az a gond, hogy a wizzair gépe nagyon korán megy, mi meg vidékiek vagyunk, éjszaka kéne indulni.
De lehet, hogy van még más ötlet repülős megoldásra. A lényeg, hogy nappal repülnénk, nem gond az átszállás és legyen 100 ezer alatt/fő.

Köszi minden infót, ötletet,
Medi

# 1774
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Léda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220569 Üzenet linkje2014-07-14 22:03:24 

Köszönöm!
# 1775
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220576 Üzenet linkje2014-07-14 22:27:16  Válasz a #220514. hsz-ra Előzmény #220514

Sajnos nincsenek igazán az 'előírásokba illő' ötleteim. Azért leírom amit tudok, mégha lesz is benne olyan, ami mindenképpen kilőhető.
Pontos árakat, menetrendet most nem tudok keresni, de talán vmennyire jó lesz sorvezetőnek.

Szóval, Preveza nem egyszerű, lévén kis túlzással csak charter reptér, menetrendszerinti járat kevés érinti. Tudomásom szerint az általad említett brit és skandináv elérhetőségek is azok, vagy túlnyomó többségükben azok. Ám ezekre nem lehetetlen jegyet kapni (Thomas Cook, Monarch gépek jöhetnek szóba például) legalábbis azt tudom, hogy vannak akik szoktak velük utazni. Az árakról nem tudok nyilatkozni, de meglepne ha olcsó volna-de ez csak tipp, semmi több, lehet, h el lehet csípni baráti árakat is.

Korfuról a kompon kívül van egy repcsis megoldás is: a Skyexpress nevű kis krétai társaságnak vannak szigetugrálós járatai-az egyik a Jón-szigeteket is érinti; vmi fél óra alatt lehet egy picike, 30 személyes géppel átrepülni Prevezára, ha jól emlékszem 50 euróért per fő (ebben egy 3 kg-os kézi és 15 kg-os feladott van benne, plusz ennek a speciális repülésnek az élménye icon_smile.gif ). A skyexpress.gr oldalon tudod megnézni-az viszont szerencse volna ha legalább egyik irányba ne kéne Korfun éjszakázni (mivel ugye korán indul a wizz Pestre is, ezért visszaútra tippelem ezt, odaúton könnyen lehet, hogy 'csak' várakozni kell, vagyis kellene).

Harmadik az, ahogy mi voltunk ott, de félek feladott csomaggal ez akkor is elszállna ha az alapárak esetleg rendben vannak (de már azok se szoktak). Plusz, azóta sajnos erősen visszavágták a ryanair Budapest-Bergamo járat menetrendjét, így attól tartok meg kéne szállni Bergamoban (ami amúgy egy remek olasz város, érdemes ott lenni csak hát idő- és költségnövelő. Szóval, Budapest-Bergamo-Patras, és onnan autóval úgy két óra út. De ez csak elvi, tudom, de azért leírtam.

Félek inkább kuszáltam, mint egyenesítettem de talán tudod használni fentieket valamire.

# 1776
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220675 Üzenet linkje2014-07-15 16:24:50 

Köszönöm, Rollo! Igen, a Bp-Bergamo nekem is eszembe jutott, de már nem emlékeztem a légitársaságra. Most gyorsan megnézem, hogy mi a helyzet velük. És valahogy az volt a fejemben, hogy egy "olasz városból" - amiről most már tudom, hogy Bergamo, volt járat egy kis görög reptérre - én Prevezában reménykedtem, de ezek szerint Patras.
Mindenképpen végigjárom ezt a lehetőséget!
A Korfut wizzairrel kilőttük, a nagyon korai indulás miatt, ezért a pici légitársaság pici gépe sem játszik, de őket meg azért fogom megnézni, mert nagyon szeretek repülni és ugyan már voltam hasonló kisgéppel, de ha lehetőségem van, akkor ismét mennék. Alacsonyabban repülnek, más a kilátás, a fíling. Én még képes lennék csak ezért éjszaka közepén felkelni, de a párom nem.
Aztán még a Thessalonikire wizzair-rel és onnan Astrával verziót rágtam át, de az Astra sem repül Prevezára.
A legbosszantóbb az volt, hogy a nagyobb repterek honlapjaival ellentétben Prevezának a minimalista oldalán nincs olyan, ami az összes induló és érkező járatot mutatná, hogy lássam a légitársaságokat és az indulási helyeket.

Nagyon köszönök mindent, aztán majd jelentkezem, hogy mi lett a vége!

# 1777
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220712 Üzenet linkje2014-07-15 21:05:48  Válasz a #220675. hsz-ra Előzmény #220675

valóban nagy élmény a kisgép, egyetértek. icon_smile.gif

mindenképp jelezd majd, h hogyan sikerül majd, igazán kíváncsi lennék rá! icon_smile.gif

# 1778
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220766 Üzenet linkje2014-07-16 10:29:46 

Nos, döntöttünk: Thessalonikiig wizzair-rel megyünk, onnan tovább bérelt kocsival.
Azért választottuk ezt, mert akkor reggel indulunk és este érkezünk Lefkadára.
A wizzair reggel indul, 8 körül, ami kora hajnali kelést jelent, de nem éjszakait. Továbbá az is mellette szól, hogy fejenként olyan 100 euróból kijön az oda-visszaút.
Autót amúgy is béreltünk volna, így picivel több napra kell bérelni, de pont a több nap miatt reméljük, hogy engednek az árból.
A visszaút előtti nap este szeretnénk majd visszaérni Szalonikibe, és akkor legalább megnézzük a várost is.

# 1779
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220767 Üzenet linkje2014-07-16 10:37:35 

Nézegetem nagyon a Sky Express oldalán és teljesen be vagyok indulva. Samosra már rég akartam menni és látom, hogy van oda Thessalonikiből icon_smile.gif Meg más Dodekán szigetre is. Úgyhogy jövőre ez lesz a terv: ha beválik a wizzair idén, akkor szintén velük, szintén oda, és onnan meg tovább icon_smile.gif
# 1780
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220790 Üzenet linkje2014-07-16 13:56:41  Válasz a #220767. hsz-ra Előzmény #220767

jól hangzik! icon_smile.gif nem akarok túltengeni, de ajánlok thesalonikiben két, thesaloniki-szinten olcsó autókölcsönzőt is: poseidon rent a car és alpha drive rent a car. Mindkettő kis görög cég, egyszerű ügymenettel, jó állapotú de nem vadonatúj autóparkkal. reptéri átvétel/leadás nem felára, és pár euró per nap az önrészmentesítő.

Viszont, Samosnál az Astrát nézed, nem? Mintha a Sky-nak nem volna samosi járata Thesalonikiből. De ha van is, én akkor is az Astrát ajánlanám: ugyan picit nagyobb a gép, de 39 euróért van a jegy per fő per út, normál kézivel és 15 kilós feladottal. Napi járatuk van nyáron ide (de pl. Chiosra is), igaz idén hajnalban, így mindkét irányban kell egy éj Thesalonikiben (bár hazafelé igen kényelmesen megoldható az aegean/olympic párossal egy mindössze száz perces athéni átszállással is a hazajutás).

Ha pedig skyexpress-eznél és érdekel ez az észak-égei szigetvilág, vess esetleg egy pillantást Ikariára-szerintem érdemes. Idén erre a szigetre remek csatlakozás van keddenként a wizz járatához. Onnan pedig akár jöhet Samos is, egy 70 perces és 12.50 eurós hajókázással.

# 1781
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220792 Üzenet linkje2014-07-16 14:12:19 

Dehogy tengesz túl, épp ellenkezőleg! Nagyon köszönöm a tippeket az autóbérlésre - az lett volna a következő lépés, hogy keresek autókölcsönzőt, kérek ajánlatot, de akkor majd csak tőlük kérek. Meg majd végig kell néznem a Thessalonikis topikot is.

Sky Express: én azt láttam, hogy repülnek Samosra is, valamikor a hét közepén van a heti egy járat. Astrát nem néztem, de most mindkettő linkjét elmentettem, jó lesz az jövőre icon_smile.gif Nyilván érdekesebb a kicsi gép, de elsősorban a menetrend a lényeg, ha pedig ez nem tesz különbséget a légitársaságok közt, akkor az ár az, ami a döntést befolyásolja. Amúgy a Sky Expressnek nagyon jól átlátható az internetes oldala, egyértelmű világos a menetrend is.

Még 1x köszi mindent!

# 1782
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221864 Üzenet linkje2014-07-27 15:56:03  Idézet innen: #220766

Mediterraneo írta:
Nos, döntöttünk: Thessalonikiig wizzair-rel megyünk, onnan tovább bérelt kocsival.
Azért választottuk ezt, mert akkor reggel indulunk és este érkezünk Lefkadára.
A wizzair reggel indul, 8 körül, ami kora hajnali kelést jelent, de nem éjszakait. Továbbá az is mellette szól, hogy fejenként olyan 100 euróból kijön az oda-visszaút.
Autót amúgy is béreltünk volna, így picivel több napra kell bérelni, de pont a több nap miatt reméljük, hogy engednek az árból.
A visszaút előtti nap este szeretnénk majd visszaérni Szalonikibe, és akkor legalább megnézzük a várost is.


Sikerült autókölcsönzőt találni? Mennyi időre béreltek, és mennyiért?

Mi is Szalonikiig megyünk Wizzairrel, és ha sikerülne nem túl drágán autót kölcsönözni, akkor mehetnénk Pargára, ahová a szívünk húz. Ennek hiányában viszont Volos-Pelion lesz. icon_neutral.gif

# 1783
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221866 Üzenet linkje2014-07-27 16:11:15  Válasz a #221864. hsz-ra Előzmény #221864

ha javasolhatok, esetleg kérdezd meg azt a kettőt melyet fentebb medinek is ajánlottam. azt hiszem olcsóbb (elsősorban a poseidonnál) nem nagyon lesz, megbízhatónak pedig merem mondani őket. hátha olyan az ár ami elfogadható számotokra.
# 1784
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221904 Üzenet linkje2014-07-28 06:37:19  Idézet innen: #221866

rollo írta:
ha javasolhatok, esetleg kérdezd meg azt a kettőt melyet fentebb medinek is ajánlottam. azt hiszem olcsóbb (elsősorban a poseidonnál) nem nagyon lesz, megbízhatónak pedig merem mondani őket. hátha olyan az ár ami elfogadható számotokra.


Köszi rollo! icon_smile.gif Már megnéztem mindkettőt. Én úgy látom, hogy épp a poseidon a drágább. Első ránézésre persze. Nem mélyedtem bele a részletekbe.

# 1785
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Bambusznád
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221905 Üzenet linkje2014-07-28 07:10:52  Válasz a #221904. hsz-ra Előzmény #221904

Cofffos, tavaly csak érdeklődtem, idén béreltem is, a fenti két cég közül mindkétszer poseidon lett az olcsóbb az ajánlat kérés után. Egy-egy kérdést szerintem megér mindkettőtől.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 118 119 120 ... 141 142 143   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu