Hova utazzak?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kukorica
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179520 Üzenet linkje2012-02-16 11:26:22  Kréta Vs Sarti

Sziasztok!
Egy kis segítséget, pár tippet szeretnék kérni a tapasztalt utazóktól.
Már most elkezdtünk gondolkodni az idei nyaraláson, és 2 úticél maradt versenyben: Kréta - Stalis és Sarti.
Az oldalon sok beszámolót olvastam, Stalisról konkrétan nem találtam semmit, de általában Krétáról jókat írtak/írtatok, Sartiról szintén.
Tavaly Nei Proban voltunk busszal, nagyon tetszett, minden fantasztikus volt, a hosszú utat leszámítva.
Nem rajongunk különösebben a repülésért sem, ezért e szempontból sem könnyebb a döntés icon_smile.gif
Szeretnénk szép tengerparton időzni, ugyanakkor a helyi látnivalókat is felfedeznénk. Mindkét üdülőhelyről azt hallottam, hogy elég nyüzsgő, szórakozási lehetőségek is vannak, és adottak az előbb említett feltételek is.
Ha valakinek van tapasztalata az említett helyszínekkel kapcsolatban, és megosztaná velem, nagyon megköszönném!

Üdv mindenkinek!

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fefe5255
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
74 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179538 Üzenet linkje2012-02-16 16:39:08 

Szevasz Kukorica

Nem tudom miért pont ezt a két helyet választottátok, mert szerintem nehezen összehasonlíthatóak!
Sartin még nem jártam, de a környékén igen, és sokat olvastam, láttam róla.
Stalison hat éve töltöttünk két hetet.
A település "turista paradicsom" minden előnyével és hátrányával, szinte egybeépült Maliával a part menti utcán kilométereket lehet menni, éttermek, tavernák, üzletek, bárok, stb, főszezonban zajos. A part többnyire kavicsos köves, de vannak homokos szakaszok is. A tenger napközben a meltemi miatt gyakran szeles erősen hullámos.

Azt írod, hogy nem szerettek repülni. Krétára más módon eljutni nem egyszerű, ennek ellenére mi kocsival voltunk, és ha a terveink szerint alakulnak a dolgok az idén is így megyünk.

Fakultatívba elérhető: Knossos, Szpinalonga, Agios Nikolaos, Lasszithi fennsík, Szamáriai szurdok, esetleg Santorin, stb. ezek egy-egy napos kirándulások.
Ha több minden érdekel kérdezz és ha tudok válaszolok.

Üdv fefe icon_biggrin.gif

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179547 Üzenet linkje2012-02-16 19:31:42  Re:

kukorica írta:
Sziasztok!
Egy kis segítséget, pár tippet szeretnék kérni a tapasztalt utazóktól.
Már most elkezdtünk gondolkodni az idei nyaraláson, és 2 úticél maradt versenyben: Kréta - Stalis és Sarti.
Az oldalon sok beszámolót olvastam, Stalisról konkrétan nem találtam semmit, de általában Krétáról jókat írtak/írtatok, Sartiról szintén.
Tavaly Nei Proban voltunk busszal, nagyon tetszett, minden fantasztikus volt, a hosszú utat leszámítva.
Nem rajongunk különösebben a repülésért sem, ezért e szempontból sem könnyebb a döntés icon_smile.gif
Szeretnénk szép tengerparton időzni, ugyanakkor a helyi látnivalókat is felfedeznénk. Mindkét üdülőhelyről azt hallottam, hogy elég nyüzsgő, szórakozási lehetőségek is vannak, és adottak az előbb említett feltételek is.
Ha valakinek van tapasztalata az említett helyszínekkel kapcsolatban, és megosztaná velem, nagyon megköszönném!

Üdv mindenkinek!



Szia Kukorica!
Szerintem sem lehet összehasonlítani Krétát Sartival. Mi 2006-ban voltunk Krétán, egyénileg és nem repülővel. Akkor csak egy magyar rendszámos autót láttunk. (Lehet, hogy Fefe volt?)
Szerintem Kréta csodálatos. Fefe hozzászólását kiegészítve még Matala és Rethymno is közel van, nem érdemes kihagyni. Ha tehetném bármikor visszamennék, bár az oda és visszaút is hosszú és kalandos volt. Ha repülővel mentek, jó ha már ott autót béreltek, sokat segít a felfedezésben.
2008-ban voltunk Sartin. Teljesen más mint Kréta. Rengeteg a magyar túrista és kint dolgozó is. Nagyon hosszú, széles, homokos tengerparja van. Érdemes körbejárni a Sithonia félszigetet, rengeteg kis öböl van, ahol kristálytiszta a víz. Thessaloniki sincs messze, egy napot ez is megér. Nekünk a Narancspart nem tetszett, maga a hely szép, de nagyon sokan voltak, a vízbe be sem mentünk.
Ha kérdésed van, én is szívesen válaszolok, ha tudok.

m

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beetle
Aktív fórumos
Aktív fórumos
183 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179786 Üzenet linkje2012-02-21 17:59:50  Re:

kukorica írta:
Sziasztok!
Egy kis segítséget, pár tippet szeretnék kérni a tapasztalt utazóktól.
Már most elkezdtünk gondolkodni az idei nyaraláson, és 2 úticél maradt versenyben: Kréta - Stalis és Sarti.
Az oldalon sok beszámolót olvastam, Stalisról konkrétan nem találtam semmit, de általában Krétáról jókat írtak/írtatok, Sartiról szintén.
Tavaly Nei Proban voltunk busszal, nagyon tetszett, minden fantasztikus volt, a hosszú utat leszámítva.
Nem rajongunk különösebben a repülésért sem, ezért e szempontból sem könnyebb a döntés icon_smile.gif
Szeretnénk szép tengerparton időzni, ugyanakkor a helyi látnivalókat is felfedeznénk. Mindkét üdülőhelyről azt hallottam, hogy elég nyüzsgő, szórakozási lehetőségek is vannak, és adottak az előbb említett feltételek is.
Ha valakinek van tapasztalata az említett helyszínekkel kapcsolatban, és megosztaná velem, nagyon megköszönném!

Üdv mindenkinek!
Szia! Szerintem mielőtt döntesz nézd meg a PARGA fórumot, mi most másodszor megyünk oda, de már jártunk több helyen is , de ez gyönyörű és csodálatos hely és mi is busszal megyünk.
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#179793 Üzenet linkje2012-02-21 18:41:29 

Tökéletesen egyetértek az előttem szólóval. Parga gyönyörű és elérhető távolság busszal is. Mi is azzal voltunk, bár nagyon tartottam a hosszú úttól, de egyáltalán nem volt vészes. Már az oda vezető út is élmény. Csodás tájakat láthasz. Én minden percét élveztem.
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#179803 Üzenet linkje2012-02-21 19:56:42 

Ha valaki autóval menne nyaralni Halkidiki, Kassandrát is ajánlanám. (Csak hogy hazabeszéljek.. icon_smile.gif ) Nagyon szép helyek vannak errefelé is...
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Relisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
63 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#180681 Üzenet linkje2012-03-08 21:12:49 

Sziasztok!
Szeretném ha segítenétek egy kicsit nekem icon_smile.gif Nem tudok dönteni Kréta vagy Korfu közt... Tudom, vagyis gondolom nem összehasonlítható a kettőt... Korfun Sidarit néztük ki, Krétán meg Rethymnot... Olvasgattam már mindkettőről, de igazából nem tudok dönteni! Rethymnon milyen az éjszakai élet? És milyen a partja? Krétán meg talán több a látnivaló is... Sidari az gondolom bulizósabb hely lehet mint Rethymno.. Igazából bulizni már annyira nem akarunk... Rodoszon Falirakin voltunk, ahhoz tudok hasonlítani icon_smile.gif
Kösszi előre a segítséget! icon_smile.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lambros
Aktív fórumos
Aktív fórumos
262 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#180691 Üzenet linkje2012-03-09 09:23:49  Válasz a #180681. hsz-ra Előzmény #180681

Relisa
Rethymno és Sidari nem összehasonlítható. Rethymno egy kis város; és mozgalmas rengeteg tavernával és szórakozóhellyel ( éjjel nappal van élet). Talán korfu szigetén Korfu városával tudnám összehasonlítani, de csak részben mert építészetileg nem dalmát stílusú mint Korfu. De ha a strandját nézem Sidari magasan veri, mert a környéki strandok általában erősen hullámosak és a talaj sem izi jó föveny.
Sidari más. Üdülőtelepülés ( télen szinte üres ). Tömegben tobzódó nyaralókkal Rengeteg magyarral, nyaralóval és ott dolgozóval. Jellegtelen ámde nyüzsgős. A stradja lassan mélyülő homokos ( ennél fogva néha zavaros ) , gyerekesek számára kiváló. A környék homokkőöblei hangulatosak;ödhetők, ámde zsúfoltak.
Nem tudom segítségedre voltam vagy sem.

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Relisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
63 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#180697 Üzenet linkje2012-03-09 11:10:39 

Lambros!
Nagyon szépen kösziii!!! Igen persze, hogy segítségemre voltál!!! icon_smile.gif Mindkettőbe megfogott valami... Még azért olvasgatok, meg nézelődök, aztán talán tudunk dönteni... icon_smile.gif Mégegyszer köszönöm a gyors választ!

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vscotina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
223 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#180890 Üzenet linkje2012-03-13 15:57:12  Válasz a #179803. hsz-ra Előzmény #179803

szia Anic

Mennyire beszélsz haza??? Merrefelé laksz??? Még mindig, és most már örökké???

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Djbobo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
186 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#181203 Üzenet linkje2012-03-22 19:35:26 

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Platamonastol kicsit délebbre szeretnék szállást keresni. Valami kisebb nyugisabb eldugott hely érdekelne mivel nem szeretjük a nyüzsgést. Tavaly a Pelion félszigeten voltunk de most nem mennénk le annyira mivel szeretnénk elmenni a gyerekekkel a Meteorákhoz, az Olimposhoz stb. Igazából Stomiót vagy Kokkino Nero-t nézegettem de nem nagyon találtam olcsóbb szállást. Volt esetleg valaki közületek már erre felé? Nincs valami szállás ötletetek? Üdv mindenkinek

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lambros
Aktív fórumos
Aktív fórumos
262 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#181209 Üzenet linkje2012-03-22 21:35:01  Válasz a #181203. hsz-ra Előzmény #181203

Djbobo!
Azért menj egy kicsit délebbre. Skala Sotiras, Velika, Agiokampos.
Kevésbé felkapott, ezért csendes. Nagyon egyszerű szállásokat is találhatsz. Bár, hogy az idén mi lesz a görögöknél az nehezen tippelhető.
Az alábbi albumba van pár kép erről ma partszakaszról.
http://2011gr.soszsolt.fotoalbum.hu/

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Djbobo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
186 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#181252 Üzenet linkje2012-03-23 21:59:43 

Lambros!
Köszönöm a képeket! Nézelődtem már arra is de nem nagyon találtam szállást a neten, és én úgy nem szívesen indulok útnak hogy nincs valami lefoglalva, az alkudozást nem nekem találták ki.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#182047 Üzenet linkje2012-04-10 22:07:20  Re:

vscotina írta:
szia Anic

Mennyire beszélsz haza??? Merrefelé laksz??? Még mindig, és most már örökké???


Nagyon hazabeszélek... icon_lol.gif Úgy néz ki, már itt ragadtam... icon_wink.gif
Te nem jársz errefelé?

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vscotina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
223 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#182093 Üzenet linkje2012-04-11 16:57:31  Válasz a #182047. hsz-ra Előzmény #182047

szervusz Anic!

Ennek igazán nagyon örülök, te legalább megtaláltad a párod!! Sajnos még mindig nem tudok arrafelé járni, de hidd el sokat gondolok rád, és irigyellek.

Boldog lehetsz, hogy ott élsz, ha van kedved és időd privátban is szívesen venném leveled.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 31 32 33   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu