Hova utazzak?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 271
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226106 Üzenet linkje2015-01-16 07:06:54 

elképzelni sem tudom milyen képeket láttál, ugyanis kefalónia és lefkada is kifejezetten zöld sziget, dús vegetációval. a partjaik meg...konkrétan az unikális, megdöbbentően kék beacheikről váltak híressé...
üsd be a keresőbe a porto katsiki, egremni, katsima szavakat lefkada mellé, h lásd mit nyújtanak annak a szigetnek a nyugati partjai...
de túrázni, vízesést nézni is lehet; szóval, van még tér előtted a felkészülésben. icon_smile.gif
persze thassos is nagyon jó választás, csak ne az alapján skippeld a másik kettőt amit írtál, mert az tökre nincs úgy.

# 272
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pucsido
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
39 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226107 Üzenet linkje2015-01-16 08:04:18 

Koszonom a valaszt! icon_smile.gif persze meg az elejen vagyok, probalok minnel tobb informaciot begyujteni. Itt az oldalon neztem az albumokat, azok alapjan irtam le roviden tomoren elso reakciomat. Ui: Thassoson fenyok nagyon bejonnek.
# 273
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226109 Üzenet linkje2015-01-16 09:12:55  Válasz a #226105. hsz-ra Előzmény #226105

Pucsido, azt hiszem az időjárás teljesen kiszámithatlan, bárhová is megy az ember, az sajnos nem rajtunk múlik. icon_smile.gif (most is olyan helyen esett, ahol 50 éve nem láttak havat odakint icon_smile.gif )
Én elfogult vagyok Thassos szigetével, idén már harmadjára megyünk vissza (most mondjuk a a kislányunk miatt, hogy vele "ismerős" helyre menjünk), de én nem tudom megunni. Kirándulási lehetőség rengeteg van, (lehet hegyet mászni icon_smile.gif )műemlékek, gyönyörű strandok stb. Természetesen a másik két hely is szép, oda is szeretnék egyszer elmenni - mentségemre legyen mondva, hogy nagy régészet megszállott révén onnan hiányoznak nekem a "romok". icon_smile.gif

A fenyőkről jut eszembe: mikor először mentünk, és a párom meglátta a sziget növényzetét, azt mondta, hogy olyan mint a Jurassic Park. icon_smile.gif

# 274
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226112 Üzenet linkje2015-01-16 10:37:56 

Pucsido!

Így szépen, sorban: Thassos, Kefalonia, Lefkada. 3 évre megvan a program.
Egy kis kedvcsináló Thassos szigetéhez:
http://www.go-thassos.gr/about-thassos/webcam

Kati

# 275
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226127 Üzenet linkje2015-01-16 19:11:15 

Pucsido,javaslom a Youtube vedeoit is nézésre,hogy jobban képben legyél...a legszebb görög szigetekről beszélsz,amikben rengeteg "lehetőség van".Olyan sokan állitják ezt,ennyien csak nem tévednek!Csak úgy válogatás nélkül beírtam,Lefkada beaches-ez jött ki...nézd végig...(nem az én filmem,csak a jó ügy érdekében ékeskedek idegen tollakkal!)https://www.youtube.com/watch?v=Z8zxFUbh1hs
# 276
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226130 Üzenet linkje2015-01-16 19:56:00 

És a legperzselőbb augusztusi napfényben is harsogóan zöld környezetben:Antisamos Kefalonián https://www.youtube.com/watch?v=FDCT685C4Hs
# 277
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226134 Üzenet linkje2015-01-16 20:54:41 

Akkor, hogy teljes legyen a kör, én rakok be Thassosról videót. icon_smile.gif
https://www.youtube.com/watch?v=n_cQniuIyJk

# 278
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pucsido
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
39 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226140 Üzenet linkje2015-01-16 22:54:17 

Köszönöm icon_biggrin.gif Most még nagyobb tanácstalanságban vagyok icon_biggrin.gif Időjárást olvastam, mivel elégé fent van Thassos, és a szárazföld is köze,l ezért ott nincs annyira meleg. Mint pl Lefkadan/Kefalonian. Megnéztem kb 2-3albumot elolvastam 3-4beszamolot megnéztem a videokat is (köszönöm) ezek is azt igazolják, hogy azért igen sűrűn felhős ott az ég. icon_rolleyes.gif Meg van előre a program így igen icon_biggrin.gif de jövőre én már mást tervezek( Nem nyaralás ) Nem mondom hogy Kefalonia/lefkada nem szép, csak nekem még MINDIG elég kopárnak tűnik Thassoshoz képest. Így videok után is. Az az érzés van bennem, hogy vagy Thassost választom ahol Nincs annyira meleg mint a két "ellenfelének" de számomra környezetbarátabb mint a másik kettő. Forróság vs természet. Én még mindig így látom :S ui: valamelyik topikba olvastam hogy másnak is elégé kopárnak tűnik Kefalonia már nem tudom melyik helyhez képest kb úgy vacilált mint én most icon_biggrin.gif
# 279
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ilma
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226145 Üzenet linkje2015-01-17 02:53:23 

Üdv!
A segítségeteket szeretném kérni! Még soha nem jártam Görögországban, viszont idén szeretném elvinni a Párom, mivel nagy vágya oda eljutni. Tudnátok olyan helyeket ajánlani, ahol lehet pihenni, homokos stranddal, de látnivalók is vannak viszonylag nem messze (autóval utaznánk ki).
Ez már tényleg csak reménykedés, de közületek többen is jól ismeritek az országot, így ha esetleg ismertek olyan eldugodt, természetközeli helyeket a parton, esetleg sziklás részeket, ahol megcsodálhatnánk a naplementét, megköszönném, ha megosztanátok! (Egy ilyen helyen szeretném megkérni a Párom kezét.) Túl nagynak érzem a lehetőségek tárházát, miközben jóformán semmit nem tudok az országról, ezért előre is köszönöm a segítségetek!
Soma

# 280
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226150 Üzenet linkje2015-01-17 08:46:03  Válasz a #226140. hsz-ra Előzmény #226140

Pucsido, mi is július elején fogunk menni Thassosra, és bizom a nagyon jó időben - de hát nyár lesz miért is ne lenne jó idő? Pár felhő meg igazán felüdülésnek fog számitani a forróságban... icon_smile.gif (eddig mindig augusztusban voltunk Thassoson, és végig brutális meleg volt, néha már-már vágyta arra az esőre... icon_smile.gif )
Jó döntés lesz ez, hidd el.icon_smile.gif

# 281
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226154 Üzenet linkje2015-01-17 10:31:16 

azért ez így, hogy görögországban ajánljunk sziklás helyet szép naplementével, kissé tág. icon_smile.gif) de az autóval megközelíthető helyek közül én thassost, korfut vagy lefkadát ajánlom a figyelmedbe. a naplemetés kézmegkérős dolog miatt pedig talán leginkább lefkadát, hiszen ott pont a nyugati, naplementés oldalon vannak az álomszép partszakaszok.
nézz utána a különböző helyeknek, olvass beszámolókat, nézzél képeket, és meg fog jönni az ihlet, hogy melyiket válaszd! icon_smile.gif

# 282
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226157 Üzenet linkje2015-01-17 10:40:13  Válasz a #226140. hsz-ra Előzmény #226140

szerintem te ezt már előre eldöntötted és csak megerősítésért kérdeztél utána a dolognak. icon_smile.gif mert, hogy lefkada egy szemmel nem marad el thassos mögött zöldességben (igazából: sőt!...), abban azért eléggé biztos vagyok. icon_smile.gif

de ha neked az a sziget tetszik jobban, akkor menj nyugodtan oda, biztosan nem fogod megbánni! az időjárásban annyiban igazad van, hogy tulképp egyedüliként a görög szigetek közül thassos éghajlata inkább kontinentális, mint mediterrán; de azért csak 'inkább'. Lehet, hogy fogsz látni felhőt, lehet, hogy lesz egy hűsítő zápor, de a nyaralásodat számottevően igen valószínűtlen, hogy az időjárás negatív irányban befolyásolná-főszezonban, legalábbis.

# 283
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226164 Üzenet linkje2015-01-17 15:36:34 

pucsido,tök oda mégy ,ahová akarsz,Thasszosszal is nagyon jól fogsz járni,én sem féltelek az időjárás miatt.Kérdezted,mi írtunk,így van ez...azt az egyet nem értem,mi az,hogy egyik sziget környezetbarátabb,mint a többi?
# 284
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226165 Üzenet linkje2015-01-17 15:41:35 

Ilma,esetleg Korfun Paleokastritsa,vagy Kefalonian van egy csomó ilyen hely...a GT honlapján a Beszélgessünk/Fórum/Kefalonia oldalon,ha megszólitod Grandmarcsit,aki az id.vez.-ő foglalkozik ilyesmivel.
# 285
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Black90
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226166 Üzenet linkje2015-01-17 16:07:29 

Sziasztok! Nem tudunk dönteni Thassos és Parga között. Eddig Thassos volt a nyerő, de pár videót megnéztünk Pargáról és most valamiért az jobban megtetszett. Júni végére és júli elejére tervezzük a nyaralást.
Pargáról van egy olyan infóm, hogy elég felhős. Erről mik a tapasztalatok?
Jó készülődést Mindenkinek! icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 18 19 20 ... 31 32 33   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu