Hova utazzak?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 361
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#240923 Üzenet linkje2016-07-20 12:17:30  Idézet innen: #240919

Pontikos írta:
Almát-almával, körtét-körtével...


Tehát akkor ugyanarról beszélünk. A buszozást Rollo keverte bele a témába, azért válaszoltam neki. icon_smile.gif

# 362
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240937 Üzenet linkje2016-07-20 15:37:57  Válasz a #240923. hozzászólásra Előzmény #240923

ehh, nem belekevertem, de látom nem megy át a mondanivaló most se, úgyhogy ejtem inkább.

fórumok: már vagy kétszer-háromszor megkérdezted ezt, maszekban is; én mindig megválaszoltam, aztán ennyi, meg se köszönted. most keresd vissza légyszi.

# 363
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240938 Üzenet linkje2016-07-20 15:42:52  Válasz a #240902. hozzászólásra Előzmény #240902

egyrèszt:
jó ár = amennyiért neked megéri. ha ez megvan, ne gondolkozz tovább, hanem vedd meg.

másrészt:

ha rendszeresen foglalkozol ezzel, követed a hírleveleket, ezzel foglalkozó oldalakat, rendszeresen keresgeted a jegyeket pl. az azair-rel, olvasgatod mások tapasztalását, szépen tudni-érezni fogod, hogy melyik célnak mi az alja. de ez valamennyi idő, ez nem hiszem, hogy megspórolható.

# 364
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240940 Üzenet linkje2016-07-20 16:48:34  Válasz a #240918. hozzászólásra Előzmény #240918

ja, a felelősségről: nem vagyunk egyformák, de ha én vállalom, hogy megszervezek egy utat, akkor én érzek felelősséget, hogy az utastársaim eljussanak a szállóba, hogy a szálló várjon ránk, hogy legyen transzfer, hogy tudjam, merre van a busz, hogy ott legyen az autó, stb. és kellemetlen lenne számomra, ha ezekkel akadás lenne. főleg, ha több emberről van szó, nyilván a párommal kettesben más a helyzet. na, én erre gondoltam a felelősség alatt.
# 365
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#240959 Üzenet linkje2016-07-21 09:07:08  Válasz a #240937. hozzászólásra Előzmény #240937

Valóban linkeltél index-es fórumokat, de nem gondoltam volna, hogy valaki is úgy gondolja, hogy az index az egy komoly fórum (de legalább komolyabb ennél...). Itt jóval több értékes infót megtalálsz Görögország témakörben ,mint ott. icon_smile.gif



Keltor:
Ha az "olcsóság" is fő szempont akkor én Korfut nézegetném, vagy Thessaloniki és onnan pl. autóval Thassos-ra (4 főnél már simán megéri autót bérelni).

# 366
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#240961 Üzenet linkje2016-07-21 09:28:11  Válasz a #240959. hozzászólásra Előzmény #240959

Viszont, ha olvasod az indexet, ott repülés és egyéni utazás kérdésben vannak valóban igencsak rutinos fórumozók, és remek tippek. Illetve Görögország vonatkozásában néhány terület, amit pár fórumtárs igencsak behatóan ismer. (Aztán lehet, te ill. Rollo nem erre gondoltatok, akkor bocsi - bár akkor is érdemes utazós tippekért sokat olvasni és aztán megosztani ott.)
(Túllépve a mennyi a gyros-napágy-sör, hol a lidl, hol áll meg a busz, nincs időm visszaolvasni, volt-e már valaki a napocska hotelben, mennyi az autóbérlés, tiszta volt-e a szoba, hány szúnyog száll rád óránként és egyéb kérdéseken - bár láthatóan megvan ez a zuhanórepülés idén szinte mindenhol).

# 367
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240969 Üzenet linkje2016-07-21 13:08:40 

Index-xel kapcsolatban tudnátok néhány linket adni,pl repüléshez ilyesmi?üdv
# 368
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240977 Üzenet linkje2016-07-21 14:16:28  Válasz a #240959. hozzászólásra Előzmény #240959

egyrészt nem csak magyarokat javasoltam neked, ugye.

másrészt a véleményedhez persze jogod van (mondjuk elővezethetnéd kicsit jobb stílusban is), azért sokan vannak, akik nem osztják. mondjuk pl. az index alap-kréta topikja annyira gazdag tartalmat halmozott fel másfél évtized alatt, hogy még. jó, el kell olvasni, az igaz; nem elég odacsapni, hogy pontosan mikor fúj a meltemi, hányadikán és hány órakor, majd megköszönés nélkül ott hagyni a cuccot.
de szerintem a rodoszi is gazdagabb talán, meg ott az általános topik, ahol szintén elő szoktak fordulni jó beszélgetések, élményekről, konyháról - ilyesmi itt ma már szinte kizárt, pedig voltak ilyenek itt is. ja, és véleményem szerint az autós topik is jobb.
és miközben osztom pontikos véleményét, hogy azok színvonala is esik sajnos, de itt meg lassan nem maradt már topik, amiben a pontikos által jelzett témákon kívül még esik szó másról. persze akinek csak ez számít, azoknak ez aranybánya.

de a lényeg persze nem ez.
hanem az, hogy megint nem sikerült értelmezned, csak arcoskodnod. mert hogy jönnek ide az index görög fórumai, meg, hogy milyen a hellasz.hu? nem egyéni szervezés meg jóárasított repjegyek meg tippek, ötletek beszerzése témában merültek fel ezek a dolgok? mert szerintem igen, és én természetesen arra gondoltam, hogy ebben a témában komoly, ezzel foglalkozó fórumokat érdemes olvasnia és visszaolvasnia az olvtársnak, mert a hellaszon ez nem fog menni, érthetően - hiszen ez nem is arra van. persze, előkerül időről-időre, de messze nem ez a fővonal. érthetően.
...azokat a topikokat meg, felteszem, pont te csak nem kezded el ekézni és lesajnálni, még az indexeseket sem. hiszen szívtad ott az infókat vadul, hetekig viselték el a buta kérdéseid és mindig mindenki szívesen segített neked...

# 369
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240986 Üzenet linkje2016-07-21 17:05:39 

Egyébként az reális ár lehet hogy 4felnőttnek 400.000 Ft a repülőjegy oda-vissza Pl.Kefalóniára,poggyásszal együtt 1db/fő.

Bocsi de nagyon-nagyon szeretném jövőre a legjobb megoldást megtalálni.

# 370
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240988 Üzenet linkje2016-07-21 18:10:04  Válasz a #240986. hozzászólásra Előzmény #240986

ezt szerintem már átrágtuk a kefalónia topikban. ha jól emlékszem, ennél azért olcsöbb árakat is találtunk neked, bár nem emlékszem már pontosan az összegekre; viszont feladott csomaggal 100e retúr erre semmiképpen sem kiugróan magas, ha messze nem is low-cost persze. de továbbra is igaz, amit akkor is mondtunk: mivel oda nincs menetrend-szerinti közvetlen, ìgy családi csomagokkal nem egyszerű.

majd jön macig és megmondja megint a frankót, de én erre újra csak azt mondom: a magánszervezést talán nem egy fapados átszállásos dologgal érdemes kezdeni. van azért közvetlen görög cél is elég, amiket érdemes felkeresni. aztán egy-két út után úgyis megjön az étvágy. icon_smile.gif

# 371
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241002 Üzenet linkje2016-07-22 09:05:15  Idézet innen: #240988

rollo írta:
majd jön macig és megmondja megint a frankót...


Ez már megvolt, hisz írtam, hogy Ha az "olcsóság" is fő szempont akkor én Korfut nézegetném, vagy Thessaloniki és onnan pl. autóval Én úgy gondolom pl. erre a két helyre könnyebb olcsón találni, mint oda ahova nincs menetrend-szerinti , ahogy ezt te is írtad. icon_smile.gif
Valóban vannak jó topikok az indexen, de ettől még nem gondolnám, hogy összességében a jobb lenne mint ez (azt se mondom, hogy rosszabb). Az meg nyilvánvaló szerintem, hogy nem az érdekelt, hogy mi a meltemni "menetrendje" ,mert az időjárás kiszámíthatatlan, de azért van hogy valamire több az esély hogy lesz ,mint hogy sem. (előző évek tapasztalati alapján)
Azt meg végképp nem értem (pedig nem is én kérdeztem icon_biggrin.gif ), hogy miért jó az ,hogy úgy segítesz, hogy odaírod, hogy komolyabb fórumok, topikok böngészése. Nem egyszerűbb és célravezetőbb belinkelni ezeket?

Keltor: Itt egy indexes fórum, nekem is még Rollo linkelte régebben: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9080771
(Ezen belül a fejlécnél van még pár hasznos link)

# 372
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241006 Üzenet linkje2016-07-22 11:16:13  Idézet innen: #241002

MaciG írta:
Azt meg végképp nem értem (pedig nem is én kérdeztem icon_biggrin.gif ), hogy miért jó az ,hogy úgy segítesz, hogy odaírod, hogy komolyabb fórumok, topikok böngészése. Nem egyszerűbb és célravezetőbb belinkelni ezeket?


Lehet, h rollo más válszol(na) neked, én speciel sokszor azért nem írom le már akár másodszor vagy harmadszor sem ugyanazt az infot, mert fölbosszant az "ügyfélszolgálat" mentalitás. És igen, lehet, h ugyanannyi idő lenne századszor is leírni, hogy pl. a kicsikocsi autókölcsönző a legjobban ajánlott, és legtöbbeknek bevált, de sztem aki infot ad egy adott fórumon/fórumhoz (ezáltal időt szán rá), azt illik megtisztelni azzal, h az infokérő először szintén időt szán rá, és olvas/keres. Gondolj bele, akik csak "ideböffentenek", és csak "kérnek", ők hogy utaztak (volna) abban az időben, amikor volt egy darab magyar nyelvű útikönyv Görögországról, internet a kanyarban sem?

Az időjárásra meg pont nincs nagyobb/kisebb esély, vannak a statisztikás oldalak, abból ki lehet indulni, de pont ennyi. Lehet, pont úgy lesz, lehet mégsem.

# 373
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241015 Üzenet linkje2016-07-22 16:02:18 

Én nem csak ugy hasra ütve egyből szeretnék infokat kapni hogy csak a szervezés maradjon.Azért nagyon sok oldalt olvasgattam mivel idén is akartunk menni de sajnos nem tudtunk, és ehhez elég sok oldalt elolvastam,de vannak akik ettől sokkal több infoval rendelkeznek azért kérdeztem.
Persze olvasgatok én is sőt,jövőre nézek van idő.Csak mindig lemaradtam illetve nem tudom mikorra kb hogyan tartalékoljak be pénzt,ha épp lehetne venni jegyet.
Wizzairnél szerintetek év elején megéri megvenni ezt a kedvezményes csomagot amivel utána kapsz kedvezményt?Vagy egy-kétszeri utazásnál nem éri meg?

# 374
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241017 Üzenet linkje2016-07-22 17:00:47  Válasz a #241015. hozzászólásra Előzmény #241015

megtennéd, hogy felsorolod, hogy miket olvasgattál el akkor? köszi!
# 375
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241027 Üzenet linkje2016-07-22 21:48:09 

Szia Rollo,sokfele kalandozgattam már.Főként ezen az oldalon olvasgattam sokat vissza,de pl bookingot sokat nézem,Kefaloniás oldalt,Lefkada-s oldalt,Zakiról is olvastam sokat illetve nem eleget.Azair-ról már hallottam,Ryanair,Wizzair..ezeket szoktam.
Ahogy most látom a képeket,összefoglalókat 3 cél lesz amelyekből lesz kiválasztva ahova megyünk.Ezáltal talán tudom majd szűkíteni milyen fórumokat olvassak.Zakynthos,Corfu,Kefalonia lesz a cél valamelyik.Apósomék miatt fontos lenne hogy lassan mélyülő (5-10métert be lehessen menni) homokos part legyen.Ugyanakkor ha após bevállalja a vezetést akkor viszont felfedezés is jó ötlet lesz.Szigeteket megnézni.
Sok gyönyörű hely van és mi max csak 1 hétre tudunk elszakadni.Tehát ki kell választani hova merre mit érdemes megnézni és persze fürödjünk is élvezzük a vizet.Mert a szülőknek ez lesz az első (és lehet utolsó) külföldi nyaralás. Tehát terv van,olvasgatni fogok mindenfele amit javasoltok illetve amit én találok.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 24 25 26 ... 31 32 33   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu