Hova utazzak?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 20 21 22 ... 31 32 33   >
Üzenet
  Messinia | #234027 Üzenet | 2015-08-05 21:25:46 |
Szia Bandi111,
ide való a válaszom, ebbe a topikba, ezért mondtam, hogy gyere át.

Igy tanácsot nem lehet adni, mert mindenki mást szeret, és mást mond, mindegyik szigetnek megvan a maga bája, jellegzetességei. Attól függ, hogy nektek mi a fontos egy nyaralás során, mit szeretnétek látni, autóval, repülővel esetleg busszal mennétek-e.
Talán kicsit bővebben ird le, hogy mégis hogyan képzelitek el a nyaralást, és akkor esetleg tudunk ajánlani opciókat. icon_smile.gif
  Popeye77 | #234035 Üzenet | 2015-08-05 23:35:21 | Idézet innen: #227479
Wolfi2 írta:
Sziasztok!

Kérlek benneteket, valaki segítsen!

Azt a helyet keresem, ahol egy rozsdás hajó van a parton.


Rozsdás hajót Peloponnészosz déli részén is tuti lehet találni legalább kettőt! De ha erre gondolsz akkor az Zakynthos:
https://greece.greekreporter.com/files/zakynthos.png
  Wolfi2 | #234113 Üzenet | 2015-08-07 17:01:41 | Válasz a #234035. hozzászólásra Előzmény #234035
Köszi!

Erre gondoltam, csak sajna az idén nem jött össze. icon_sad.gif

Pont a nagy " kiegyezés" időszakában volt a szabi, ezért nem mertünk
mélyebben lemenni.
Tassost választottuk helyette. icon_smile.gif
Csodálatos volt!!!!
  Beni54 | #236311 Üzenet | 2015-12-04 17:18:47 |
Sziasztok! Szeretnem a segitsegeteket kerni az utazas valasztasban. Tavaly szeptemberben mar voltunk Zakythoson es fantasztikus volt. Gondoltunk ra hogy vissza megyunk de nem szeretnenk elvenni teljesen a felfedezes oromot. Nagyon tetszett Zakynthosban hogy gyonyoruek es valtozatosak voltak a strandjaik. Nagyon tiszta volt a vize es tudtunk buvarkodni, viszonylag korbe tudtuk jarni a szigetet. Szeptember elejen szeretnenk menni repulovel tehat jo lenne ha lenne sajat reptere es az idojaras is meg jo legyen. Nem vagyunk oda a nagy ejszakai eletert de ha egy kicsi van annak orulunk (gondolok itt olyan helyekre ahol kellemesen ki lehet kapcsolni, gorog estes tavernakra, ne legyen el angolosodva). Ne legyen teljesen kopar a sziget. Termeszeresen ez csak masodlagosak. Ezeket a kriteriumokat gondoltuk, biztos vagyok hogy talalunk ilyen szigetet. Amiket neztem: Lefkada, kefalonia, kreta, naxos, mykonos. Minden otletet szivesen veszek. Koszi
  -törölt nick 10391 | #236312 Üzenet | 2015-12-04 18:19:37 | Válasz a #236311. hozzászólásra Előzmény #236311
Szia Beni54!

A következő weboldalakat ajánlanám "inspirálódáshoz". Viszonylag alapos információkat nyújtanak, többek között az utazást, látnivalókat, strandokat, történelmi emlékeket illetően. Így talán könnyebb lesz dönteni, vagy kiválasztani, hogy melyik hely áll leginkább közel az elképzelésetekhez.
Még hozzátenném, hogy az általad említett szigetek közül Mykonos és Naxos elég kopár, hasonlóan a többi kyklád szigethez. Bár ez csak az én személyes véleményem, de én csak a kopárság miatt egyáltalán nem zárnám ki a Kykládokat a célpontok közül.

Tehát az ajánlott weboldalak:

www.cycladia.com
www.greeka.com
www.mysteriousgreece.com

Anikó
  Beni54 | #236313 Üzenet | 2015-12-04 18:34:59 |
Szia Aniko

Nagyon koszonom a segitseged. Szerinted mennyire erdemes Lefkadara menni a foldrenges utan? Termeszetesen ha vannak meg tippek hova erdemes utazni azt megkoszonom.
  -törölt nick 10391 | #236314 Üzenet | 2015-12-04 19:12:04 | Válasz a #236313. hozzászólásra Előzmény #236313
Szia,

Jón szigetek tekintetében nem vagyok nagy szakértő, ezért Lefkadával kapcsolatban javasolnám, hogy át kellene kocognod a Lefkada topikba. Ott elég élénk élet zajlik, s biztosan kapsz ott információkat a tapasztalt utazóktól a szigetre vonatkozóan. Viszont Lefkadának nincs reptere, a hozzá legközelebbi a perevezai reptér. Onnan autóval lehet eljutni Lefkadára.

Azért ajánlottam a fenti oldalakat, mert elég átfogó információt adnak, illetve benyomásokat szerezhettek arról, hogy melyik a megfelelő célpont számotokra. Ehhez bizony át kell bogarászni, böngészni ezeket az információkat. Lehetséges, hogy az említett Lefkada helyett találtok számotokra kedvesebb helyet, mondjuk egy alig ismert sziget "személyében". Én tartózkodnék attól, hogy ajánljam neked bármelyik szigetet is, de azt gondolom, hogy egy Krétával, Santorinivel, Folegandrosszal, vagy valamelyik apróbb szigettel nem nagyon lehet mellélőni. De ez csak az én véleményem.
Annyit még hozzátennék, hogy Mykonos nagyon kozmopolita sziget, nagyon nyüzsgős lehet még a ti időpontotokban.

Illetve itt is lehet olvasgatni a különböző szigetekről; javasolnám, hogy kukkants bele egy-két útleírásba, és máris teljesebb lesz a kép!

Az sem mindegy, hogy egyénileg, vagy irodával szándékoztok utazni. Utóbbi esetben jóval behatároltabbak a lehetőségek.
  Beni54 | #236315 Üzenet | 2015-12-04 19:16:46 |
Rhodost kizartuk mert tartunk hogy sok bevandorlo teved arra Torokorszagbol, Corfu szerintunk tul magasan van az idojaras miatt. Kretaval is komolyan szamolunk. Szerintetek melyik reszen van tobb szebb part?
  -törölt nick 10391 | #236316 Üzenet | 2015-12-04 19:17:29 | Válasz a #236313. hozzászólásra Előzmény #236313
Ó, most jutott csak eszembe: Samos.

Samost mindenképp ajánlanám!icon_smile.gif

Anikó
  Dodi62 | #236317 Üzenet | 2015-12-04 19:34:52 | Lefkada
Rengeteg szép jo hely van Lefkadán .Az északi parton is nem csak porto meg egremmni van. Attol is függ hány napra akarsz menni és mivel. Mi 3hétig voltunk ez évben saját autoval. és még igy is lett volna pár hely amit em láttunk vagy csak futolag. Sokmindenbe függ az igénytöl is hogy milyen partot beachet kerestek. A szomszédos szigetekre is el kell menni. Májusban ujra arra megyünk de nem Lefkada a cél hanem Kefalonia. Lefkadán nem hagyjuk ki a Daltont .Nydrit meg amire lesz idő. ez is hosszu nyaralás több mint 3 hét és saját szervezés saját autos 2személyes.
  Beni54 | #236319 Üzenet | 2015-12-04 20:46:32 |
Mi is sajat szervezesben gondolkodunk, ket hetet. Esetleg Kefalonia, Lefkada nyaralas, mind a ketton egy-egy het. Gondoltunk Kretara ott pedig egy hetig az egyik vegen egy hetig a masikon. Koszonom a javaslatokat es mindenkeppen atolvasom a beszamolokat.
  MaciG | #236322 Üzenet | 2015-12-05 10:21:06 | Válasz a #236311. hozzászólásra Előzmény #236311
Szia Beni!

A felsoroltak jók, amiket én még ajánlanék: Karpathos, Milos és Skiathos/Skopelos.
  Beni54 | #236329 Üzenet | 2015-12-06 11:01:16 |
Koszonom a segitseget. Valojaban Kreta es Lefkada/Kefalonia kozott gondolkodunk. Szerintetek melyik szigeten erdemes buvarkodni (palack nelkul) es melyik szigetek oriztek meg jobban az a gorogos jelleget. Ugy hallottam hogy Kreta mar elegge el angolosodott.Koszi a valaszt
  -törölt nick 10391 | #236331 Üzenet | 2015-12-06 15:09:41 | Válasz a #236329. hozzászólásra Előzmény #236329
Kedves Beni!

Rollo a Krétára vonatkozó kérdésedre nagyon kedvesen és kimerítően válaszolt a Kréta topikban. Nos, én el is olvastam. Még egy remek magyar nyelvű weboldalt is megemlített, és jóindulatúan javasolta, hogy olvass bele, tájékozódj! Arról is írt, hogy Kréta északi része nem, de a sziget belseje és a déli rész még őrzi autentikus báját. Mondhatni: görögös.
Azaz, bizonyos északi részeken találkozhatsz angolokkal nagyobb számban.

Jómagam is írtam három angol nyelvű oldalról, ahol mindhárom szigetről említés esik, mindennemű információkkal és képekkel. Neked kell tudnod, hogy mit szeretnél; és, hogy a preferenciáid alapján dönteni tudj, ahhoz utánajárni, odakattintani, olvasni, böngészni kell! Ezt a legnagyobb jóindulattal mondom. A másik két szigettel kapcsolatosan is javaslom, hogy legalább látogasd meg a Kefalónia és a Lefkada fórumot!Olvass bele, szerezz információkat, kérdezz a tapasztalt utazóktól, és olvasd is el, kérlek, amit válaszolnak! Mindkét sziget népszerű a magyar utazók körében is, ennek megfelelően a fórumokon is elég sok információ elérhető.

Annyit még megemlítenék, hogy, ha igazi "görögös" helyet választasz, ott egyáltalán nem biztos, hogy találni fogsz görög estet tartó tavernát, ahogy írtad fentebb. Ezek a mókák elsősorban a turisták által jobban megszállt területekre jellemzőek.
Az általad említett palack nélküli búvárkodás szinte bármelyik szigeten kivitelezhető.

Anikó
  MaciG | #236332 Üzenet | 2015-12-06 16:08:57 |
Ez a három közül szerintem egyértelműen Kréta a "leggörögösebb" sziget. Sznori az meg hasonló mindhárom helyen.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
<   1 2 3 ... 20 21 22 ... 31 32 33   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu