Neos Marmaras
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1096
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Chivas
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222802 Üzenet linkje2014-08-07 17:45:22  Válasz a #222713. hsz-ra

Szia Henrietta0522!
Bocs,nem engem kérdeztél,de tegnap érkeztem haza Neos Marmarasról(tudom,a beígért beszámolóval még tartozom,de mentségemre szól,a Politis wifije bizony nagyon gyenge volt),így elmondhatom Neked,hogy rengeteg cukrászda van a kikötő környékén,a főút,főtér,vagy bárminek is nevezhetjük részen. A sütik isteniek,2-3 euro/db,óriás palacsinta szintén nagyon finom,több helyen is,2,5 euróért,fagyi rengeteg féle,1,2 től fölfelé/gombóc! Az általad említett pékség is megvan,nagyon finom édes és sós sütiket kapsz ott is. Jó étvágyat hozzá! icon_biggrin.gif

# 1097
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vivahellasz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
266 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222962 Üzenet linkje2014-08-09 20:21:00 

Ó,azok a sütik.... icon_lol.gif
Görögország után mindig ezeket a sütiket hiányolom.Ezeknek van ízük,nem egyeníz!
Paralián is az a pékség.....azóta is azt emlegetjük.
Minden reggel úg ykezdtük,hogy bevásárlás a kenyérkéből és egy kis spenótos pia,egy kis kápsoztás pita és csiga és után a sütikék...na,erre basztunk el jó sok eurot icon_lol.gif

# 1098
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223042 Üzenet linkje2014-08-11 08:07:17 

Sziasztok! Köszönöm a cukrászdával kapcsolatos válaszokat. Még egy kérdés. Remélem erre is lesz válasz. Idén Pargan voltunk a párommal és a 3 éves kisfiammal. Úgy terveztük, hogy utolsó este meglepjük a fiunkat egy kis városnéző Dottózással. Hát nem lett belőle semmi. Két indulási időpontot is kivártunk, de nem jött össze a létszám. A fiam azóta is emlegeti. Emlékszem, hogy Marmarason már többször láttam a kisvonatot, de eddig nem keltette fel az érdeklődésemet. Hát most minden bizodalmam abban van. Van valakinek infója a Dottóról? Honnan indul, az útvonal, esetleg ára, menetrend? Szeptember elején irány Marmaras.
A válaszokat előre is köszönöm!

# 1099
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Chivas
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223066 Üzenet linkje2014-08-11 13:21:15  Válasz a #223042. hsz-ra Előzmény #223042

Szia Henrietta0522!
Kisvonat,a Donald kacsás, most is jár Marmarason,de mivel már túlkoros vagyok,így részleteket nem tudok! Minden este láttuk többször is a városban,sajnos időpontot sem tudok,de valahol biztos segítenek majd!Sőt,még a sóderes-homokos strandon is felbukkant,hogy csak arra járt-e,vagy benne van az útvonalában,azt nem tudom. Jó nyaralást! icon_biggrin.gif

# 1100
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vivahellasz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
266 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223068 Üzenet linkje2014-08-11 13:36:50 

Ez a focipálya mellől indul valahonnan,de a kikötőben is fel lehet majd szállni rá.Biztos van ott menetrend is valahol.Mi nem mentünk vele,de este szép,mertfelmegy a kis kápolnához is és onnan lehet gyönyörűségeseket fényképezni,ezt megnézheted a fotó albumomban is.
# 1101
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223079 Üzenet linkje2014-08-11 16:26:14  Válasz a #223042. hsz-ra Előzmény #223042

Szi Henrietta,
Próbálj meg a Grand Tours íNeos Marmaras fórumán Salamon Katától (ő ott az idegenvezető) érdeklődni, biztosat fog tudni mondani Neked.
Üdv/Molli

# 1102
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223129 Üzenet linkje2014-08-12 07:35:52 

Köszi az infókat! Ezek biztató hírek. Mi a Mousesben szállunk meg, az a Porto Carrasi parthoz van közelebb. Évekig az Athenében voltunk, de onnan borzasztó messze van a város és a Carrasi part is. 2 évig a sóderes Paradisos-ra jártunk, de harmadik évben erőt vettünk magunkon és elsétáltunk Carrasra. Nem gyengén jött be az a part. Imádom! Hát, már következő alkalommal nem érdekelt bennünket, hogy milyen a kilátás az Athénéből, praktikusabbnak láttuk a Mousest. A Pizza Roma melletti utcában van, mindentől egy köpésre. Ja, és van két tengerre néző szobája. Persze, hogy idén is az egyik a mienk. icon_lol.gif Viszont most nem a párom jön velünk, hanem a barátnőm és neki szeretnék mindent megmutatni Marmarason. Neki ez az első útja. Csak Sartiról a Sithonia túra keretében volt Marmarason pár órát, de bele szeretett. Így évek után jó lesz újra megnézni a sóderes partot. Remélem jól láttad és nem csak arra járt a Dotto, de egyben úti célja is az a part. Borzasztó hosszú lenne gyalog egy három éves gyerekkel a központból oda elsétálni.
# 1103
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223137 Üzenet linkje2014-08-12 08:57:32  Válasz a #223129. hsz-ra Előzmény #223129

Jár a kisvonat a Paradisos Beach-en, többször is láttam. Ha jól láttam, akkor a kikötőnél, picivel a Pizza Roma előtt van a végállomása és óránként indul.
# 1104
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eduso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
286 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223682 Üzenet linkje2014-08-22 12:28:08 

Kedves András,
nem akarok itt eszet osztani, vagy igazságos "Mátyás" király lenni. Éveken keresztül halasztottuk el a görög nyaralást a balkáni útviszonyok, a hosszú menetidőtől való félelem stb okán, aztán 2007-ben elmentünk busszal Paraliára, ahol megfogadtuk, hogy soha többé busszal, csak kocsival. Hogy lássuk ,amit szeretnénk, az úton ne legyünk kiszolgáltatva stb a buszos menésnek stb . Az én férjem eléggé félti a kocsit, de évek óta bevállaljuk Görögországot Stavrost, Sarti 2x stb sőt még Montenegrot is ami most nem tartozuik ide. Ezen a fóumon információk tömkelege van az útról, a településekről, sőt a szállásokról is. Megértem, hogy csalódtál, nem erre számítottál.Neos Marmarason csak rövid időt töltöttem a piacon (átmentünk Sartiról) amiben szerintem például nem lehet csalódni. A menetidő nekünk is annyi volt. A tereléseket is tudtuk előre, a fizetőkapukról szintén minden le volt írva. A szállásról annyit, hogy ha utazási irodával foglaltatok akkor miért nem szóltatok a telepített idegenvezetőnek? Ha bookingon, ott is lehet véleményt írni. Én a szállást át sem veszem ,ha az általad említett állapotok vannak, sőt azonnal panaszt emelek, kérek másikat. Miért a takarítónőtől vártad a megoldást? Én ennél jóval kisebb dologért is balhézok a pénzemért. Nem tudom mennyibe került a szállásotok, de ennyire nem lehetett olcsó:-(Koldusokat nekm láttunk 07-21-és 31-között, elütött rágcsálókkal mindenhol lehet találkozni, sőt még teknőst is láttunk Evzoninál) Olaszországba menet is álltam már órákat az autópálya lehajtónál, nem is annyi volt a pályadíj mint Görögben. A szállás is kb 1,5 ös szorzóval megy de inkább kettővel. Javaslom olvasd el ezt a cikket is:http://www.origo.hu/utazas/europa/20140811-tomeg-es-dragasag-a-horvat-tengerparton.html?utm_source=freemail-kilepo&utm_medium=origo-news&utm_campaign=freemail
Tudom mindenkinek más a jó, a szép, az igények eltérnek. De Görögországon belül sok szép hely van még, a hozzászólásod egyébként félig meddig a Marmaras topikba is való.De ez nem fontos! Kívánom máskor ne így sikerüljön, ne érjen csalódás a családoddal SEHOL!!!
Üdv
Eduso

# 1105
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
András67
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223711 Üzenet linkje2014-08-23 12:22:22  Válasz a #223697. hsz-ra Előzmény #223697

Kedves Fórumozók
András vagyok Neos Marmaras hozzászólásommal úgy látom kicsit felnyomtam a pumpát némelyikőtökben. Nem ez volt a cél az sem hogy kételkedjek mások beszámolójában és segítségében.
Én is sokat tájékozódtam mielőtt úgy döntöttem hogy autóval /mely gondoltam kalandos lesz/ tesszük meg ezt a távot. Elolvastam Steve etalonnak számító írását ill a sok hozzászólást. 60 oldalas itinert állítottam össze útvonal , programok, látnivalók stb
Nagyon leragadtatok az utak minősége és állapotok körül. Valamiről megfeledkeztek! Ezért mi fizetünk és nem is keveset mert ennyi pénzért elvárható lenne ahogy Triznyak fogalmazott curling pálya.
Kérdem mi a fantasztikus a budapest-evzono közti távban /macedon szurdok kivéve?/
Miért probléma hogy a tolvajokat megemlítem? Másoknak hívom fel a figyelmét arra vigyázzanak az értékeikre mert ha egyszer kirabolnak te sem leszel ilyen bölcs kedves titi68 Az hogy Gödöllőn elütöttél egy kutyát az jellemez téged hogy a patkányokhoz példálózol vele.És ha helyenként hibás szerinted az útszakasz hááát soha az éltben ne autózz jobb utakon.
Eduso említi meg mennyire drága az Olasz tengerpart , lehet meglepő de Neos Marmaras drága hely tény mi hárman keltünk útra és szállás,útiköltség, autópálya díjjak ,autóbiztosítás olajcsere stb. 40.000.- lett olcsóbb az utunk mint ha repülővel tettük volna meg. Lehet kételkedni de ez van az Invia utazásközvetítőnél foglaltuk az utat ami a Grandtours apartmanja valójában.
Az hogy milyen állapotok vannak az apartmanban szintén azért írtam gondoljátok meg hol foglaltok szállást mert ezt senkinek nem ajánlom. Azt hogy miért a takarítónál reklamálok a retek miatt kinél kellet volna? Szóltam az idegenvezetőnek meg a takarítónak
Neos Marmaras átutazókan egy napra klassz de dög unalom. A programokat pedig az 50km levő Sartiban lehetett volna foglalni. Helyben szervezet utakat nem is tudom jellemezni. Annyira nem vagyok spúr hogy mindenhova a saját autómmal menjek hisz egy felkészült idegenvezető élményekkel gazdagabb programot tud biztosítani.
Összegezve ahogy a lányom fogalmazott ez a kilenc nap kimaradt az életünkből
Remélem nem veszem el mások kedvét az autós kalandtól, egyszer ezt is ki kel próbálni.
Sok negatív vélemény ellenére ha csak egy embernek is tudtam segíteni már megérte.
További szép nyarat és balesetmentes utazást.

# 1106
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyongyhalas
Aktív fórumos
Aktív fórumos
65 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223723 Üzenet linkje2014-08-23 19:38:35  Válasz a #223711. hsz-ra Előzmény #223711

Sziasztok!

Bocsánat... amiért pár gondolatért időtöket veszem .
András67 felnyomta a pumpáját vagy mi, nekem.Szeretném előre bocsájtani nem szoktam írogatni ,inkább csendben de rendszeresen olvasgatom a hozzászólásokat.Görögországi útjaim során hasznosítom az itt elhangzottakat .Eddig 3 utam autóval történt ,mondanám egyedül vezetve de feleségem gondoskodásával (kávé,üdítő,vizes törülköző,masszírozás,,ébrentartás,stb)sikerült eddig épségben leküzdeni a távolságot.
Az utak állapotáról már olvastam és nem lepődtem meg tényleg olyan.
Figyelni kellet és bizony az a bizonyos babszem ott volt, néha szerencse is mellénk állt.
Koldusokhoz nem volt szerencsénk ,talán mert az éjszakai vezetést választottuk.Célpontunk Sarti de inkább mint alvó és esti sétáló hely.Mert mi készültünk!!!
Nem először jártunk erre... Neos Marmaras már egy évben nyújtott élményeket.
A környék ami miatt döntöttünk,éppen az autóval történő kirándulások kiindulópontja végett.Sartin is a már megszokott szállás, príma modern építésű de szolíd apartman .Nincs bejárónő és a pincér sem lesi kívánságainkat,legyező pálmás hűsítőt sem kínálnak.Nekünk megfelelt mert utánanéztünk, magyar származású hölgy a tulaj így már 2. alkalommal élveztük segítségét minden téren.Neos Marmarasba is elmentünk minden évben egyszer, piac végett de ottani forgalom és majd meredek utcái miatt kocsival nem szeretem sőt a hajam égnek áll sokszor és örülök amikor meglátom a város végét jelző táblát mindíg.
Ebből a se vége mondataimból csak arra utaltam ,hogy mi azért megyünk autóval mert nem egy helyben segge üldögélők vagyunk.Nem fakultatív programokat és programszervezők ötleteit várjuk a nyaralásunk alatt. Pedig a most eltöltött 18 napunk alatt egyszer sem unatkoztunk sőt a feleségem megjegyezte az utolsó 2 nap előtt,hova tünt 16 nap mert elröpült.Autót mi minden nap használtuk majd 600 km mentünk de nem kényszerből,csodákat számunkra gyönyörű dolgokat láttunk. Ja és reggel is söröztem a parton és este is ha jól esett persze ésszel.
András ami nekem lejött .....Bocs ha Tévedek...Neked nem való az autóval történő messze utazás.!!!!!
Inkább válassz neked való repülős utak közül,vagy közelebbi welness 5 csillagos helyben lefárasztós ,alsó nyalós programok közül.Hiszen a családod is azt szereti.
Hiszen te pihenni akarsz és neked ami jó azt keresd ne hallgass másokra,csak amit már megszoktál.
Ne indulj felfedező kalandos utakra mert annyi negatív van benned ,hogy az már másnak is fájhat.Ezek a Görögországi autóval történő utazások csak pozitív embereknek okoz örömet.
icon_lol.gif

# 1107
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
András67
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223731 Üzenet linkje2014-08-24 08:59:22 

Kedves gyongyoshalas
Kicsit átmentél Csernus dokiba. Utolsó mondataidon majd elgondolkodom.
Otthon nincs háttámlája a széknek hogy letudj ülni a háti permetezővel fazon vagy mert inkább mindenhova autóval mész és itthon eldicsekszel milyen űber vagyok és olcsón megúsztam megint mert 3 eurot is sajnálnál kidobni egy szervezett programra vagy bármire.
Mert mi készültünk!!! sem írtad volna ha nem lennél a sakk táblán a sötét gyalog és figyelmesen elolvasod amit írok, és nem csak a száddal reagálsz ha nem az agyaddal is.
További szép nyarat és jó permetezést.

# 1108
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyongyhalas
Aktív fórumos
Aktív fórumos
65 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223745 Üzenet linkje2014-08-24 13:57:39  Válasz a #223731. hsz-ra Előzmény #223731

András 67 nem írom ,minek tartalak mert nem személyeskedem,,,,pedig te megtetted !
Tudod írásomat is kétszeresen "bocsánat " szóval indítottam bár biztos olvastad és felfogtad jelentését.Amit írtam :az írásod negatív kivetítése indította,hogy ez jött le..... az amint látom BETALÁLT.
Ne sértődj és ne sértegess ,vagyis megteheted de minek is??Ettől boldogabb leszel tegyed!

Én a saját véleményemet írtam utamról ,utaimról autóval...
Itt fejezzük be ,mert csak közröhej tárgyai leszünk én paraszt permetezős ,te pedig okos aranyos emberke icon_lol.gif

# 1109
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223780 Üzenet linkje2014-08-25 07:31:26 

Kedves András! Nem mondom, hogy nem hiszek neked. Én először 1997-ben voltam az Athéne házban. Abban az időben még majdnemhogy luxusnak számított a görögországi nyaralás. Akkor nagyon el voltam ájulva a háztól, főleg a kilátástól. Aztán teltek-múltak az évek. Megjártam pár másik helyet is és úgy hozta a sors, hogy újra az Athénében kötöttem ki 2007-ben. Hát mit mondjak. Semmi nem változott a házban. A bútorok, a függöny, az ágy, minden a régi és ennek megfelelően az állapota is 10 évvel idősebben. Szó szerint csótányok rohangáltak a szobában esténként. A két személyes ágy egyik oldala leszakadt alattunk. Valamivel kitámasztottuk, úgy használtuk tovább. Ebben a házban egyébként nincs hét közben takarítás. Magunknak kellett megoldani. Hát nem is választottam többet ezt a házat, régi, öreg. Egyébként a Grandos utasok először ezt foglalják a kilátás miatt. A tengerpart tényleg messze van és a part minősége sem a számomra megfelelő. Mi már két éve, hogy a Mouses házat választjuk. Igaz, hogy kicsik a szobák, de a 4.-en a 43-as szobából príma a kilátás. Két naponta takarítanak, tiszta ágynemű, tiszta törölköző és a város szívében van, a kikötő feletti utcában. Mi csak a Porto Carrasi partra járunk, Paradisos felejtős. Az autós utazással kapcsolatban csak annyit, hogy a párom autómentéssel foglalkozik. Pár éve pont a marmarasi nyaralás előtt egy héttel kellett a macedon-görög határtól mentenie. Rutinos vezető, de a nyaralás előtt azt mondta, hogy hála az égnek, hogy most ez a részt nem neki, hanem a buszvezetőknek le levezetni. Mielőtt megismerkedtünk nagyon negálta a buszozást. "Csak autóval, saját szervezésben."- szajkózta, de ez után a mentés után, azt mondta, hogy görögbe vagy busszal vagy repülővel. icon_wink.gif
Annak örülök, hogy e miatt a rosszul sikerült nyaralás miatt azért nem írtad le teljesen görögöt. Tényleg vannak gyönyörű helyek és szállások. Főleg Krétán, az a szívem csücske, de csak a sziget nyugati oldala. Egy repülős október eleji nyaralás talán felejtetné veletek ezt a rosszul sikerült marmarasi utat.

# 1110
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
András67
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
20 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223800 Üzenet linkje2014-08-25 14:07:45  Válasz a #223780. hsz-ra Előzmény #223780

Kedves henrietta0522
Neked is köszönöm véleményedet. Végre olyan valaki reagált aki hosszabb időt töltött Neos Marmarasban , ugyan abban az apartmanban, nem csak átutazóban volt.
Mi Korfut szeretjük. Teljesen más görög emberekkel találkoztam, barátságosabbak , vendégszeretők, mindent megtesznek hogy jól érezd magad, mert te vagy a turista akiből élnek és szeretnék ha máskor is visszatérnél. Ehhez nem kell 5 csillagos szállodába menni. Na ez az amit Neoson nem tapasztaltam.
Sidari Gela apartman, nem fogod megbánni.
Üdv András

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 73 74 75 ... 78 79 80   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu