Montenegró és Bosznia-Hercegovina
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185229 Üzenet linkje2012-05-23 19:23:39  Válasz a #185219. hsz-ra

H.apci, Tőled kérdezném, hogy Mostarban hol szálltatok meg és milyen áron?

Érdekelne még szállás lehetőség Jajce környékén, a Kotori öbölnél és Szarajevóban is.
Előre is köszönök minden segítséget!

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185230 Üzenet linkje2012-05-23 19:28:31  Válasz a #185152. hsz-ra Előzmény #185152

Árpi, ha nem olyan nagy titok, elárulnád mégis csak, hogy miért nem kívánkozol többet Montenegróba? icon_smile.gif
A negatív véleményre is kíváncsi lennék, minden érdekel!
Esetleg ha nem publikus, priviben is szívesen elolvasnám a véleményedet! icon_redface.gif icon_biggrin.gif

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185231 Üzenet linkje2012-05-23 19:30:42 

Még egy kérdés felmerült bennem, hogy a közbiztonság milyen Bosznia-Hercegovinában?
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185242 Üzenet linkje2012-05-23 20:55:49  Re:

pordanniki írta:
H.apci, Tőled kérdezném, hogy Mostarban hol szálltatok meg és milyen áron?

Érdekelne még szállás lehetőség Jajce környékén, a Kotori öbölnél és Szarajevóban is.
Előre is köszönök minden segítséget!

Mostar - Motel Demadino

Nagyon jó helyen van az óváros peremén és van parkolója, de lift nincs! Kétszer is aludtunk ott; kértem a legfelső teraszos szobát, onnan csúcs a kilátás. Akkor reggelivel 40 €/2 fő körül volt; először a Booking.com-nál, másodszor közvetlenül foglaltam (rákérdezve, hogy ugye nem lett drágább; dehogynem, de odaadta a régi áron). Ma már drágább...
Az éttermekkel vigyázni; ahol nincs kinn az étlap az árakkal, be se menj!



Jajce - Hotel Turist 98 - 45€/2 fő, hatalmas parkolóval, olcsó étteremmel, midjárt a hídnál, mindenhez közel; közvetlenül foglaltam.

Megjegyzem, hogy ha itt éjszakáztok, akkor érdemes Szarajevó felé menni, s utána Mostarba; az egész csak 250 km.

Risan - Hotel Teuta, de ezt nem ajánlom, hacsak fel nem újitották; felháborítóan lepusztult volt, ami kívülről nem látszik.

Ha már lementek Budváig - megcáfolva saját magam, én inkább pl. Petrovac-ot választanám nyaralni, ha kisebb helyet keresel; sokkal olcsóbb, mint Horvátország, de más is szóba jöhet Montenegróban attól függően, milyen jellegű helyet keresel.

Közbiztonsági problémáról én nem hallottam...

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rangerarpi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
55 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185255 Üzenet linkje2012-05-23 21:56:09  Válasz a #185226. hsz-ra Előzmény #185226

montenegroban érdemes felmenni a hegyekbe,,páratlan élmény orákig mehetsz kocsival úgy hogy embert nem látsz csak a félelmetes sziklákat,valamikor a winetou-s filmeket ott forgatták.esetleg cetinje városa,njegos uralkodó sírja,meg sok más.ami horvátországot illeti én megnézném Makarskát, szép és elegáns utána split,trogír(magyar beütések, a várral)esetleg bracs.szigete.meg hvar szigete,ugye ott rengeteg magyar ház van..még kecskeméti utcza is van..ja és olcsóbb a benzin mint a görögöknél..
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rangerarpi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
55 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185257 Üzenet linkje2012-05-23 22:10:42  Válasz a #185230. hsz-ra Előzmény #185230

ha engem kérdezel egyszerü a válasz..ex yugoszláv vagyok..mindenhol voltam tudom a nyelvet,gyermekéveimet trgírban töltöttem,,számos magyarajkú rokonomnak házai vannak,,akiket elkültem momteba.eddig még mindegyik család 2szezonnál többször visszatért,ezzel is bizonyitva,a hely töretlen népszerüségét.én pesten élek a caládommal,24 éve,és rijekába vagy az isztriára megyünk,a közelség miatt..autópálya stb..de montenegrót,is tervbe vesszük hamarosan,podgoricán keresztül,megyünk..de akkor 2 hét a min.a grand kanyonjuk ,,feledhetetlen,,2.legnagyobb a világon,az ex yu adrián kb .42szer voltam,,ma az uniós miniszter felkérte montenegrot.hogy csatlakozási kérelmet adjon be,,na ezt se sok ország mondhatja el magárol...
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rangerarpi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
55 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185258 Üzenet linkje2012-05-23 22:14:50  Válasz a #185231. hsz-ra Előzmény #185231

semmi gond.a bosnyákok nem lopnak nem rabolnak..azt csak a román cigányok csinálják..jobb a helyzet mint a budai várban vagy a 8.ik kerüöletben..ezt ők is kérdezhetnék pl.mi magyaroktol..
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Arpivajdasag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
110 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#185264 Üzenet linkje2012-05-23 23:50:27  Válasz a #185230. hsz-ra Előzmény #185230

Crna Gora természeti adotságai gyönyörűek, meseszép. de ezt az országot nem cska Budva és Herceg Novi képviselik. Crna Gorában óriási baj a víz és a szenyvízelvezetés. Nagyon sok településen ez nincs megoldva és a szenyvízet a tengerbe engedik, sőt valahol ez közvetlen a strand mellett van. Sokan hasproblémákkal térnek haza. Amennyiben tudsz szebül, érdemes kicsit körülböngészni a fórumokat.
Én öt évvel ezelőtt lementem a négyéves kisfiammal Susányba, közvetlen település Bár mellett, olyan betegséggel jöttem haza, hogy ott ki sem tudtak kezelni, itthon még egy hónapot betegszabadságon voltam.... Na nem mondom hogy ez mindenkivel előfordul, de tény az, hogy a crna gorai tenger koszos, sőt a strandok is....
A másik pedig az, hogy ebben a részben a befutott óceáni hajókkal cápák is érkeznek, így minden másnap kint van a piros zászló és tilos a fürdés.
A jó szálásoknak jó az ára is, szerintem túlbecsülve. A crnagorai kiszolgálásról pedig ondolom nem kell beszélni, a vicc már magában megmondja... "miért tart a crnagorai széket az ágya mellett? - azért ha felkell hogy leüljön pihenni..."
Szerintem azt a pénzt amit én rászánok a nyaralásomra azért görögben sokkal többet kapok...

Amit illeti Boszniát, én jártam mostanában is Banja Lukén, Szarajevóban is, belgrádi rendszámtáblás kocsim van és semmi gondom a közbisztonsággal nem volt....

Ha már körutat akartok csinálni, érdemes Durmitorra felmenni, Tara, Lim völgyébe, a Szkadári tavat meglátni, tehát sok más van ami szerintem érdemesebb mint a felfujt, most már orosz kezek alatt levő kiccses üdülőhelyek....

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Luna982
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#199682 Üzenet linkje2013-03-07 11:14:58 

Sziasztok!

Elég sokszor nyaraltam már Montenegroban, úgyhogy néhány jótanács:
* Legszebb Petrovac, nem nagy, nem túl drága, romantikus inkább, mint bulizós
* Aki nyüzsögni akar, annak csakis Budva jöhet szóba és itt vannak a legnagyobb szórakozóhelyek. Ezért persze kicsit drágább is...
* Autóval az út is egy külön élmény, gyönyörű a táj, talán nem is láttam még ehez hasonlót.

Ha kérdésetek van irjatok! icon_smile.gif

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Luna982
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#199686 Üzenet linkje2013-03-07 13:22:45  Válasz a #185264. hsz-ra Előzmény #185264

Susanj béna hely, Montenegro szennyvizcsatornájának ill. emésztőjének nevezik. És nem ok nélkül... icon_smile.gif Egyszerűen csak tudni kell választani. Itt is mint mindenhol...
# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203448 Üzenet linkje2013-06-02 12:26:37 

Sziasztok!

Korábban már írtam itt a fórumon, hogy tervezünk egy kisebb körutazást. Az időpontja augusztus végére esik. A korábbi terveink között szerepelt Montenegro is, de sajnos ezt az idén ki kell hagynunk, de majd egy legközelebbi utazás során biztosan meglátogatjuk icon_smile.gif
Az idei utazásunk így fog kinézni:
1 napot töltünk Jajce városa mellett a Plivsko Jezero-nál, megnézzük Jajce városát.
Innen tovább indulunk Mostarba, itt 3 éjszakát töltünk el. Innen kiindulva megnézzük Blagajt, Kravica-vízesést és Pocitelj városát.
Tovább indulunk a dalmát tengerpartra, ahol 2 napot töltünk. Itt még keresek egy csendesebb partot, ahol pihenhetünk picit.
Esetleg van ötletetek?
Végül Szarajevoban szintén 1 napot töltenénk.
Szerintetek van még olyan látnivaló, amit kifelejtettem és beleférhet még ebbe a pár napba?

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203457 Üzenet linkje2013-06-02 13:27:30  Válasz a #203448. hsz-ra Előzmény #203448

icon_biggrin.gif Csupa ismerős látnivaló... icon_biggrin.gif Akármit találsz a végére a tengerparton pihenőhelynek, ott lőtávolban (Trogirtól a Kotori öbölig) kismillió látnivaló van több napra is, de elég húzósak arrafelé (is) az árak. Boszniában is oda kell figyelni, mert a vendéglátóhelyeken nagy árkülönbségek is előfordulnak.
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203471 Üzenet linkje2013-06-02 14:28:56  Válasz a #203457. hsz-ra Előzmény #203457

Esetleg tudnál olyan vendéglátóhelyet ajánlani, ami Nektek bevált és az árai is korrektek? icon_smile.gif
Az általam leírt útvonalak mentén?

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203476 Üzenet linkje2013-06-02 15:15:59  Válasz a #203471. hsz-ra Előzmény #203471

Boszniában ez nem gond, bárhol találsz elfogadható vendéglőt, még az út szélén is, de a felkapott helyeken hajlamosak lehúzni a vendéget irreális árakkal (Mostar, Sarajevo óvárosi kiemelt helyek), erre kell figyelni, az árlapnak kinn kell lennie a bejáratnál. A tengerparton mi eleve stúdiót kerestünk és foglaltunk előre, s önellátásra rendezkedtünk be.
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pordanniki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
433 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#203479 Üzenet linkje2013-06-02 15:42:58  Válasz a #203476. hsz-ra Előzmény #203476

Alapvetően mi is önellátósak leszünk, csak egy-két helyi specialitást szeretnénk azért megkóstolni. icon_lol.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu