Kastos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195969 Üzenet linkje2012-10-17 19:46:58  Kastos

Kastos
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eiga
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195984 Üzenet linkje2012-10-17 22:00:17  Válasz a #195969. hsz-ra Előzmény #195969

Szia Jox
Nagyon szépen megkérlek mond meg nekem,merre van Kastos és Kalamos. Sajnos nem tudom.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195985 Üzenet linkje2012-10-17 22:06:14  Válasz a #195984. hsz-ra Előzmény #195984

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195992 Üzenet linkje2012-10-18 10:48:52  Kastos

Sziasztok,

szeretnék majd minél több infót megosztani veletek erről a gyönyörű szigetről (képek az albumomban),
most a hosszú hétvégén lesz rá időm.

Addig is itt egy kézzel rajzolt térkép:

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Eiga
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195993 Üzenet linkje2012-10-18 10:58:43  Válasz a #195992. hsz-ra Előzmény #195992

Sziasztok
Köszönöm szépen válaszokat

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#196024 Üzenet linkje2012-10-20 00:56:37 

Kastos... IMÁDOM!!!
Tavaly volt szerencsém egy bő hetet ott tölteni. Nincs tucat turizmus, nincsenek autók (pár önkormányzatit láttam, amelyek a szemeteszsákokat, letört faágakat és hasonló gyűjtöttek...).
A kutyusom egy hétig elfelejthette a pórázt... Csend, nyugalom, béke!
Nincs komp, így nincsenek autók, csak vizi-taxi és privát csónakok, hajók vitorlások. Nincsenek falvak, csak egy központi település és csodás, vadregényes partok.
Nincs millió taverna, szupermarket, csak pár kedves vendéglő és jó sok olasz turista.
Mi egy jó barátom apukájának motoros csónakjával mentünk át Mitikas-ból, a kocsit ott hagytuk a kikötőnél. Megjegyzem, hogy már ez a városka is megéri icon_smile.gif
Kalamos-ra is átugrottunk egyet kirándulni és vacsorázni, na azt sem szabad kihagyni!!!

Kastos:

























És Mitikas:





A malom most vendéglátóhelyként működik, csodás panorámával.

Én csak ajánlani tudom mindenkinek ezt az egzotikus kis "álomszigetet" icon_wink.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#196026 Üzenet linkje2012-10-20 12:03:58 

Kastos egy kis sziget a jón tengeren Lefkadatól keletre.
Hosszúsága kb 7 km, míg szélessége 800-1200m között váltakozik, területe 5.9 négyzetkilométer.
Dombjait olivafáktól zöldellő ligetek borítják, legmagasabb pontja 150m körüli.

Kastos szigete, mögötte Kalamos hegyormai:


A szigeten egyetlen település van, Kastos falu,
mely egy keleti parti kis öböl és ahhoz tartozó marina köré épült.
Állandó lakóinak száma fogy, 2011-es adat szerint 78 fő, de nyaranta, mikor a rokonok és ismerősök hazatérnek,
illetve a vitorlás látogatók megsokasodnak a kikötőben, akár többször ennyien is összejönnek.

forrás: marinas.com




A sziget keleti és déli oldalát tengernyi kis (fürdésre alkalmas és érdemes!) ragyogó, fehérkavicsos öböl tarkítja,
amiket érdekes (szintén hófehér) kőzetfelgyűrődések szakítanak meg:





A nyugati parton ezzel szemben a sziklapartok meredeken érnek a vízbe, így még a kikötés is nehézkes, az egyetlen erre alkalmas hely Sarakiniko (off: mint Miloson) amit Kastos sziget kevés útjainak egyike köt össze a keleti parton lévő Kastos faluval. A nyugati partot még az is veszélyessé teszi, hogy vadméhek rajzanak arra, és egy olasz utazó (kajakos) szerint a sárga szín használata arrafelé kerülendő

2011-től közigazgatásilag Lefkadához tartozik, de az 1970-es évek közepéig Kefalonia-Ithaka preketúrához tartozott.
A legközelebbi szigettől, Kalamostól, csak egy csatorna választja el, míg a szárazföld (Aetolia-Acarnania) északi irányban 5km-re van.
Kastos egyetlen iskoláját ma már önkormányzati irodák foglalják el, mivel az utolsó diák 1981-ben végzett. (off: én akkor születtem)
Egy internetes forrás szerint áram 1995 óta, míg vezetékes víz (nem iható) csak 2000 óta van a faluban.
Olvastam róla, miszerint terveznek iható vezetékes vizet juttatni a szárazföldről, ez persze hatalmas EU-s támogatással, nem tudom ennek ma van-e realitása.

Ahogy az ember a hajóról meglátja a falut, az első kép a malom, a kikötő és egy kávézó:





Már a kikötőben jelzi a tábla, hogy ezen a szigeten bizony nincs szemét-szállítás, így megkérnek mindenkit, hogy a szemetét ne hagyja a szigeten.
A kávézó épületének koráról még nem találtam írást, de biztos nem mai darab. Épülete mögött lévő tér ma játszótér, mögötte van a volt iskola épülete, valamint a templom a temetővel. A templom mögött egy kis úton elérhető egy kis strand is, de sajnos csak utólag láttam ezt képen felülnézetből, így ez ott akkor nekem kimaradt

bal alul orvosi rendelő:




A kikötőböl jobbra egy kis (igazi görög) szűk, régi kaptatón lehet felkapaszkodni az ófaluba és hihetetlen autentikus látványban,
élményben lehet részünk a mandulafák között:













Mytikasból (ahogy Petros is említette) megközelíthető rendszeres hajóval (csak gyalogosan - 20perc), én pedig Lefkadaról jutottam el ide, Nidriből a Christina nevű hajóval. Szállás állítólag nincs a szigeten, én sem találtam, ezért kérdem most Petrost: Ti hol szálltatok meg? Nekünk azóta, hogy ott jártunk egyik álmunk a menyasszonyommal, hogy eltölthessünk egy hetet ezen a "meseszigeten".

Mindenkinek kívánom, hogy jusson el ide legalább 1x !!

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#196033 Üzenet linkje2012-10-20 16:40:39 

Szia!

Mi nem igazán szállodázunk alapból, itt is kempingeztünk, kb 15-20-an barátok és 2 kutya icon_smile.gif
Egy öblöt "birtokoltunk", olívafák árnyékában vertük fel a sátrakat. Két motoros csónak volt, ha kellett valami vízen mentünk be a faluba és talán egyszer Mitikas-ba. Gyalog olyan 40-45 perc volt a "főváros". icon_smile.gif
Nem igazán láttam szálloda, vagy szállás feliratot, bár bevallom, nem is figyeltem.
Ahogy én tapasztaltam ide csak (vad)kempingezők jönnek, vagy saját vitorlással, jachttal emberek, azokon alszanak és minden 1-3. napon másik öbölben horgonyoznak.
Isteni az ilyen fajta turizmus. Az egyik este a "mi öblünk"-nél is kikötött 5 hajócska, egymáshoz lehorgonyoztak, kijöttek a partra napozni, vagy leginkább a hajóról fürödtek.
Szemetet gyűjtöttük szemeteszsákba, ha megtelt bekötöttük és az önkormányzat kollégái gyűjtötték az út mellől.












# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#196034 Üzenet linkje2012-10-20 17:53:06  Válasz a #196033. hsz-ra Előzmény #196033

Szia petros,

Woow, de jó volt nektek, nagyon köszönöm ezeket az infókat!

A képeid eszméletlen szépek, sokat kempingeztem tini koromban,
egy jó terv körvonalazódik bennem icon_biggrin.gif
Az utolsó képed pedig, ááá, icon_eek.gif pont a nekem való strand, kedvenc!

Volt édesvíz valahol a közelben, vagy bárhol a falun kívül?
Vagy hogy oldják meg az emberek (nyilván nem az ivásra gondolok icon_smile.gif)

Egyébként ha valaki hajóval van a szigeten a strandokon kívül akár ilyen barlangokban pancsolhat: icon_surprised.gif

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#196037 Üzenet linkje2012-10-21 03:20:01 

Szia!

Az az utolsó képen lévő öböl az, ahol mi táboroztunk!
Ivóvizet üvegeset ittunk (ásványvíz).
Jeget meg néha a faluból vettünk zacskósat, azt tettük a hűtőtáskákba.
Külön nem nagyon használtunk fürdővizet, csak mint a hajótöröttek... A tengerben.
Aztán volt ott valami kút, ahonnan vödörrel húztunk fel vizet és egymást, meg magunkat öntögettük le.
Olyan kiépített zuhanyzók vagy hasonlok nem voltak.
Viszont egy másik helyen ahol letáboroztunk tavaly, vettünk 5 literes ásványvizet és beleöntöttük egy kempingezős zuhany-zacskóba, amit egy fára felakasztva klassz zuhanyként használtunk. 2 emberre elég a víz, ha ügyesen használják icon_wink.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu