Mediterrán tombola
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 1771
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hkkfok
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242935 Üzenet linkje2017-02-10 11:53:21 

Köszi! icon_smile.gif Igazság szerint én is Mallorcát szeretném leginkább, oda már vágyom egy ideje. Az utóbbi években mindig valamilyen görög szigetre utaztunk, megvolt már kétszer Zakyntos, kétszer Kréta, de voltam már Korfun, Sartin, Thassoson és még régebben Asprovaltán is. Viszont Rodosz kimaradt, így azt se bánnám, ha azt kapnánk, de Mallorcának örülnék leginkább. icon_smile.gif
# 1772
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hkkfok
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242936 Üzenet linkje2017-02-10 12:04:10 

Egyébként én is így kalkuláltam, ahoyg te és még Rodoszon is lehet szűkíteni a szállodákat, mert azt néztem, hogy mi All inclusive ellátással mennénk, szóval gondolom amelyik szállodánál csak büféreggeli, vagy esetleg félpanziós ellátás van, az sem játszik.
# 1773
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242938 Üzenet linkje2017-02-10 14:11:43 

rebus,megnézek majd minden lehetőséget,de az Aeolusnál volt egy nagyon gáz repcsis utunk,csak végső esetben választanám őket...meg 1 hetes turnusban gondolkodnék
# 1774
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hkkfok
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242939 Üzenet linkje2017-02-10 15:14:32 

Közben újból visszaolvastam a fórumon és sejtem mire gondoltál Rebus, mikor Rodoszt említetted. Olvastam hogy volt aki a Princess Flóra hotelt kapta, azt én se szívesen fogadnám el. Most írtam írtam is az Ibusznak, aki azt a választ adta, hogy nincs helyük a Princess Flórában, ezért nem szerepel a katalógusban, és mivel a tombolán 90%-ban a katalógusból sorsolnak, így nem látnak esélyt rá, hogy ezt a hotelt kapjam. Most megnyugodtam bevallom. A többi hoteljük tetszik, még az sem zavar túlságosan, ha 1-1,5 km-re van a központtól, legalább sétálunk egy jót esténként...
# 1775
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi62
Aktív fórumos
Aktív fórumos
112 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242940 Üzenet linkje2017-02-10 15:48:13 

Szia! Mi egyetlen egyszer tomboláztunk 2014-ben,kizártuk Mallorcát és a Törökországot és Costa del Sol-ra sorsoltak.Katalógusban nem szereplő szállásra és nem is a rendes charterrel lett volna az utazás.. ; tehát minden lehetséges a tombolánál..
# 1776
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242941 Üzenet linkje2017-02-10 16:58:06 

Miskolciutas, mi még nem utaztunk az Aeolussal,de jó tudni, hogy esetleg problémás az iroda. Szoktam nézni nyáron a lastminute utakat, elég jó ajánlataik szoktak lenni, ezért gondoltam hogy.....
# 1777
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242945 Üzenet linkje2017-02-10 19:31:10  Válasz a #242922. hozzászólásra Előzmény #242922

Szia Miskolciutas!
Huh, most nagyon off lesz ez itt! icon_rolleyes.gif icon_smile.gif Szóval, bocsi!icon_smile.gif Nos, ha nem csak szervezett utazás jöhet szóba a júliusi időpontra, akkor jó szívvel ajánlom Sifnost. (Amorgos is erősen ajánlott, és lehet, hogy olcsóbb is lenne, de a 8 nap a hosszabb kompút miatt kevésnek tűnik… ) A sziget nem éppen a strandjairól híres, de nagyon hangulatos hely, tobzódik mesés kiklád falvakban és a túraösvényekben. Júliusban pedig nem is kihalt… „Sajnos” csak komppal érhető el Sifnos, és a pénteki járatot kivéve a repcsi menetrend sem a legkedvezőbb. Ami a végösszeget illeti, nem tudom, hogy mennyivel lenne drágább a tombolás utazásnál, de az alábbi költségekkel lehet számolni most egy 8 napos út esetében.

A jelenleg legolcsóbb retúr repjegy 07.10-07.17. között 69,35 €/fő Budapestről Athénig. Ebben az árban 2 kézipoggyász van; egyikük 10 kg-s, a másik pedig egy kézitáska méret. Aktuális menetrend és poggyász infó a Ryanair oldalán található. A komp Pireuszból indul, az Aegean Speed Lines Speedrunner 3 nevű hajója például reggel 7 órakor, illetve délután 5-kor, és a jelenlegi előfoglalási akcióban 34 € a jegy irányonként. A ringatózás időtartama esetükben mindössze 3 óra, és bár borzasztóan kockázatos, és nem is ajánlott, de elvileg hazafelé elérhető az aznapi komppal a budapesti gép. Közvetlenül a reptértől a kikötőig és vissza az X96 jelű busszal lehet eljutni, a jegyár 6 €, a menetidő 60-90 perc, forgalomtól függően. Van egy kényelmesebb verzió, mikor is a pénteki, most éppen nem promóciós jegyáras Aegean járattal utazva, jó eséllyel még az aznapi, 17 órakor induló komppal tovább lehetne hajózni a szigetre.

Sifnos az AtlasVisual oldalán; például a velencei Kastro:

Sifnos-Kastro

Szállások: személyes tapasztalatok alapján a Geronti család apartmanjait ajánlanám. Az alábbi linkeken lehet tájékozódni. A fenti időpontra, 6 éjszakára 264 €, vagyis 44 €/éj a kezdő ár egy 2 fős stúdió esetében.

Geronti Sifnos
Flora Geronti Guesthouse

Illetve, van más lehetőség is. Akár itt:
Petra kai Fos Apartment
Pension Afroditi

Nos, nagyjából, ha valaki néhány órát bevállal éjszaka az athéni reptéren, nem ódzkodik az átszállós, kompos módozattól, és „elfér” a 2 kézipoggyászban 8 napra, akkor így személyenként 281-305 €, kb. 87-94 ezer Ft már egy teljesen reális összeg ebben a sifnosi esetben. Az említett pénteki indulással (07. 14.), most éppen drága Aegean és Ryanair jeggyel és az aznapi komppal kb. 396-399,50 €/fő lenne ma az ár, vagyis 122-124 ezer Ft. Természetesen ez csak egy ötlet volt, és van, hogy valamiért nem járható út az egyéni megoldás.
Érezzétek nagyon jól magatokat Franciaországban (is), szép utat!icon_smile.gif

# 1778
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242946 Üzenet linkje2017-02-10 19:31:21 

Nem állítom én,hogy problémás iroda,sokan hosszú évek óta járnak velük.Az én gondom 10 éve volt,de emlékszem még rá!Nem azt a szállást akarták adni,amire befizettünk,és mondanom sem kell,hogy egy nagyon lepusztult,dohos,randa szobába akartak bepakolni,az id.vezüket mikor hívtuk,azt mondta,ő ugyan nem jön vissza,nemrég ment el innen,stb...de hangsúlyozom 10 éve,Azóta biztosan változtak a dolgok,de nekem azért nagy akciónak kell lenni,hogy velük menjek..
# 1779
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hkkfok
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242947 Üzenet linkje2017-02-10 19:34:50  Válasz a #242940. hozzászólásra Előzmény #242940

Szia! Ezt is olvastam... icon_sad.gif Azért bízom benne, hogy mi nem csalódunk, de még messze van, mire ez kiderül.
# 1780
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242948 Üzenet linkje2017-02-10 19:48:25 

Hát,ezt a labdát feladtad,köszi!Őszintén szólva nem gondolkodtam még önálló szervezésben,nem is voltunk még repcsivel.Ezzel még barátkozni kell!talán valami nagyobb szigetre kéne előszörre...igérem,nézegetni fogom!Ez az apartmanház egyébként nagyon klassz!
# 1781
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242962 Üzenet linkje2017-02-11 23:59:55  Válasz a #242948. hozzászólásra Előzmény #242948

Örömmel!icon_smile.gif Igen, valóban klassz szállásokról van szó! A tulajdonosok is azok! Nem hiába az a sok pozitív vélemény!

Úgy tűnhet, hogy bonyolult átszállva, vagy komppal elevickélni a szigetekre, de korántsem az! Az athéni reptér utasbarát, könnyű tájékozódni és buszoztatás folyik a terminál és a gépek között. Az érkezési szinten a kijelzőn nyomon lehet követni a reptéri buszok menetrendjét, és az épületből kilépve, jobbra fordulva ott is lesz a kioszk, ahol meg lehet váltani a jegyet a fenti X96-os buszra. A megállója is itt található, a 4. és 5. kijárat között. A Speedrunner Pireuszban az E7-es kapuról indul, a reptéri busz szinte a kapunál áll meg. Ott horgonyoznak a Blue Star hatalmas kék hajói is, közelben van a metróállomás, illetve az úttest fölé egy gyalogos felüljáró épült. A kikötőben minden jól ki van táblázva, a komptársaságok weboldalán is fel vannak tüntetve az indulási kapuk, térképpel is. Ezeken a kis szigeteken pedig, (bár, Sifnos éppen kivétel) a transzfer is megoldható úgy általában, hogy a szállásadók várják a kikötőben, vagy a sziget repterén a vendégeiket és elfuvarozzák a szállásra, szállásról őket, akár felár nélkül.

Íme, a kikötői térkép a komptársaság weboldaláról:

Aegean Speed Lines

Ezek a szigetek aprók, igen, főleg az itthon jobban ismertekhez képest, de simán el lehet molyolni bármelyiken 1 hétig. Ha pedig kicsivel több idő, pénz, paripa és fegyver áll rendelkezésre, kis odafigyeléssel (nem is rég a Volotea nevű társaság kínált 5 €-s repjegyeket pl. Santoriniről, vagy Lesvosról Athénba, az Olympic Air pedig 19,30 €-s jegyekkel akciózott a belföldi járatokra, és a komptársaságoknál is vannak diszkontált jegyek) egy kellemes szigetkombinációs utazás is szervezhető kedvező, akár last minute áron. Szerintem.icon_smile.gif

# 1782
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242968 Üzenet linkje2017-02-12 13:47:08 

Kedves Rebus!
Mi tavaly az Aeolussal utaztunk először életünkben. Kicsit én is tartottam tőle, pont az előítéletek miatt. Én is sok rosszat olvastam korábban róluk, de annyira jó volt az ajánlat, hogy nem tudtunk ellenállni. Gondoltuk lesz ami lesz! Arról nem is beszélve, hogy a magyarok által egy kevésbé ismert helyet választottunk. Hát mondhatom, hogy nagyon jól döntöttünk. Semmi probléma nem volt velük. Nagyon flottul ment a foglalás, az utazás. Indulás előtt felhívott a sofőr, hogy egy órát késni fognak. Ilyet még egy irodánál sem tapasztaltam. Remek volt a szállás. Egyébként bármelyik irodánál lehetnek kisebb-nagyobb problémák. Arról nem is beszélve, hogy nem vagyunk egyformák. Mások az igényeink. Van aki a kákán is csomót keres. Mások toleránsabbak. Szerintem meg kell tapasztalni a különböző irodákkal való utazást, aztán lesz az embernek összehasonlítási alapja.

# 1783
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242970 Üzenet linkje2017-02-12 14:16:39 

Kedves Gudli! Örülök, hogy jól sikerült az Aeolussal a nyaralásotok. Azért szoktam én is nézni az ajánlataikat, mert árban is jók, hosszabb turnusaik is vannak és ahogy írtad, olyan helyekre is utaztatnak, ahová más iroda nem.
# 1784
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitti1987
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243126 Üzenet linkje2017-02-22 15:58:44  Eladó mediterrán tombola

Sziasztok!
Eladnám 2 főre szóló IBUSZ-os mediterrán tombolámat. Az utazás az augusztus 21. -ei hétre van kifoglalva, repülős, apartmanos verzióban.
Utazás előtt 2 héttel derül ki, hogy a következő nyaralóhelyek közül melyikre kerülsz: Kréta, Kefalónia, Karpathos, Korfu, Zakinthos, Rodosz, Chalkidiki, Olimposzi riviéra, Bulgária. Az indulás pontos napja természetesen attól függ, hogy melyik helyre kerülsz.
Az utazás ára 88.000 Ft/ fő, az ár tartalmaz 2 kizárást is, mi Korfut és Bulgáriát zártuk ki, de ez igény szerint még módosítható. Továbbá az ár tartalmazza a repjegyeket minden illetékkel együtt, 15 kg/ fő feladható poggyászt és fejenként 1 db kézipoggyászt, a repülőn egyszeri ellátást, a kinti transzfert, a 7 éj szállást 2 főre önellátós apartmanban és a telepített idegenvezetőt.
Névátíráskor 70.000 Ft fizetendő nekem, a többi az irodának augusztusban. A névátírásnál annyi dolgod lenne, hogy az ibusznak elküldöd e-mailben az adataidat, más teendőd nincs, a többit nekem kell intéznem.

Akit érdekel kérem jelezze.
Köszi, Kitti

# 1785
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitti1987
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243127 Üzenet linkje2017-02-22 15:59:46 

Sziasztok!
Eladnám 2 főre szóló IBUSZ-os mediterrán tombolámat. Az utazás az augusztus 21. -ei hétre van kifoglalva, repülős, apartmanos verzióban.
Utazás előtt 2 héttel derül ki, hogy a következő nyaralóhelyek közül melyikre kerülsz: Kréta, Kefalónia, Karpathos, Korfu, Zakinthos, Rodosz, Chalkidiki, Olimposzi riviéra, Bulgária. Az indulás pontos napja természetesen attól függ, hogy melyik helyre kerülsz.
Az utazás ára 88.000 Ft/ fő, az ár tartalmaz 2 kizárást is, mi Korfut és Bulgáriát zártuk ki, de ez igény szerint még módosítható. Továbbá az ár tartalmazza a repjegyeket minden illetékkel együtt, 15 kg/ fő feladható poggyászt és fejenként 1 db kézipoggyászt, a repülőn egyszeri ellátást, a kinti transzfert, a szállást 2 főre önellátós apartmanban és a telepített idegenvezetőt.
Névátíráskor 70.000 Ft fizetendő nekem, a többi az irodának augusztusban. A névátírásnál annyi dolgod lenne, hogy az ibusznak elküldöd e-mailben az adataidat, más teendőd nincs, a többit nekem kell intéznem.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 118 119 120 ... 125 126 127   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu