Mediterrán tombola
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 631
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223412 Üzenet linkje2014-08-16 23:14:38  Válasz a #223350. hsz-ra

Nagymaja, további jó pihenést kívánok!
# 632
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alisha27
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223415 Üzenet linkje2014-08-17 07:02:04 

Igen, tiszta volt, homokos végig.
# 633
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono86
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
30 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223418 Üzenet linkje2014-08-17 09:29:03 

Ok:) Köszi szépen icon_smile.gif Azert kérdeztem mert a képeken nem láttam rendesen. Egyik képen tsztának tünt a másik vciszont kevésbé btisztának.
# 634
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bohoc88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223425 Üzenet linkje2014-08-17 12:33:06 

Sziasztok!
Jól értelmezem a dolgot,hogy a reptérről elvisznek a szállásra is vagy ezt mindenkinek magának kell megoldani?
Akik a héten mennek azoknak jó pihenést és szép időt icon_smile.gif

# 635
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zumike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223451 Üzenet linkje2014-08-17 19:07:02  Válasz a #223411. hsz-ra Előzmény #223411

Szia! Mi repülővel megyünk 13-án és a Christina apartmanban lesz a szállásunk. Kicsit messzebb esik a parttól, de nagyon szép képek vannak róla mindenhol és az értékelése is egész jó.
Autóbérlésben gondolkodtatok? Én nagyon töröm ezen a fejem, mert elég szűk és kanyargós utak vannak, nem biztos,hogy én ezt nagyon szeretném, viszont jó lenne, mert sok mindent lehetne felderíteni autóval.
Már nagyon izgulok, remélem jó lesz minden! icon_smile.gif

# 636
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pusedly
Aktív fórumos
Aktív fórumos
80 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223454 Üzenet linkje2014-08-17 19:41:22 

Bohoc88, a reptérről mindenkit elvisznek a szállásra, a transzfer benne van a tombola árában icon_smile.gif
# 637
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bohoc88
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223457 Üzenet linkje2014-08-17 21:31:54 

Köszönöm
Már nagyon várjuk,a férjem most repül elôször icon_smile.gif

# 638
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223460 Üzenet linkje2014-08-17 23:07:01  Válasz a #223451. hsz-ra Előzmény #223451

Zumike, biztos nagyon szuper lesz a szállásotok. Autóbérlésen nem gondolkozunk, mert eredetileg úgy volt, hogy a férjemmel megyek, de mégse tud jönni, így a barátnőmmel megyek. Neki nincs jogsija. Nekem van, de nagyon rég vezettem, nem merném bevállalni a kinti vezetést. icon_rolleyes.gif icon_smile.gif
# 639
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kozol
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223494 Üzenet linkje2014-08-18 17:54:59 

Kedves Bohóc88, ill. mindenki, akit érdekel egy tombolás korfui beszámoló!

Augusztus 1-jétől töltöttünk el egy csodálatos hetet Korfun, Moraitikán. A szállásunk az Alexandrosban volt.
A repülőút zökkenőmentes volt, a csomag felvétele után már várt a két Gabi, akik megmondták, hogy melyik buszra szálljunk, de a sofőr is megkérdezte a szállás nevét, mielőtt elvette a csomagjainkat.
Az egyik Gabi jött velünk a buszon, családonként ismertette a szobaszámokat, és mindig szólt, hogy kiknek kell leszállniuk. A Zorbas és az Alexandros azonos megállót jelent, tekintve hogy az előbbin áthaladva, kb. 50 m-re van az Alexandros.
Mi a földszinten laktunk, egy tágas, kétszobás apartmanban (csak a mikrót hiányoltuk). Minden tiszta volt és szép, és praktikusan lehetett pakolni. Hétfőn és szerdán takarítottak, cserélték az ágyneműt, törülközőket, konyharuhát. Klímára nem volt szükség, mert a felettünk lévő erkély és a másik oldali terasz leárnyékolt. Zsannától tudom, hogy ők igényeltek klímát, de ezt utólag is tudjátok kérni, nem muszáj az első naptól. Javaslom, hogy vigyetek valamilyen szúnyogriasztót.
A szállástól már látszik az a nagyobb bolt, ahol szerintem a világon mindent lehet kapni, és rendkívül jó áron (egyedül a Metaxa volt kb. 3 €-val drágább, mint a főutca egyik, a Zorbastól jobbra eső boltjában). Esténként finom, gránátalmával ízesített Ouzóval kínálták a vevőket.
Este a Zorbasban Gabi tartott infót, itt is Ouzó-val és üdítővel kínáltak, ill. be lehetett fizetni az ismertetett fakultatív utakra. Mi esténként itt vacsoráztunk, kb. 7 € az átlagos ár, itallal 10 körül. Minden finom volt, így másikkal nem is kísérleteztünk.
Strandolni a Messongi Hotellel ellentétes irányba jártunk. Nem vettük igénybe a fizetős napágy-napernyőket, hanem a boltban vásárolt napernyőt használtuk (külön poggyászként föl lehet adni, de mi otthagytuk). A part homokos volt, a vízbe lépve azonban aprókavicsos, majd néhány méterrel beljebb szintén homokos. Sekély, lassan mélyülő és viszonylag tiszta. (Minimum 30-as naptej, nem felületesen kenve!)
Vasárnap részt vettünk egy Paxi–Antipaxi–Blue Cave hajókiránduláson. Az IBUSZ a felsoroltak + Parga összeállításban hirdette az utat 40 €-ért, ugyanezt a helyi irodák 32–34-ért adták, a miénkért 27 €-t fizettünk az Albatros Hotellel szemközti irodában. 9 órára jött értünk a busz, elvitt Benitzesbe, ott szálltunk hajóra. A felső szinten, elöl sikerült ülőhelyet találnunk, ahonnan fantasztikus volt látni, ahogy a Kék barlangba a hajó teljes magasságáig beértünk. Paxi nyugati partjának sziklaképződményei is pompás látványt nyújtanak. Antipaxi gyönyörű, a kék és a türkizkék minden árnyalatában csillogó vizébe lehetett ugrálni a hajóról, a kevésbé bátraknak létrát biztosítottak. Innen Antipaxi Gaios nevű kikötőjébe tartottunk. A bájos, sikátoros település főterén a George’s Cornerben ettünk és söröztünk, igényes, helyi prospektust kaptunk, megnéztük a szemközti templomot, majd a kikötővel ellentétes irányba tartva megtaláltuk az apró strandot, ahol jólesett megmártózni a kristálytiszta vízben (ide strandcipő nem árt). A hajón dinnyét kínáltak, este 7 körül értünk haza. Csodás nap volt.
Kedd-szerdára autót béreltünk az ABBA-nál (főutca, a körforgalomnál balra), és miután a hölgy nem rögzítette a rendelésünket csak a naptárjában, nem a kért, legolcsóbb kategóriájú (40 €/nap) autót kaptuk, hanem egy Lancia Y-t. Nagyon imádtuk, meglepően tágas és kis fogyasztású autó, az emelkedős-szerpentines utakon is csak 4 l-t fogyasztott. Sajnos GPS nélkül indultunk el, ami Észak-Korfun hiba, így a településjelző táblák hiánya miatt sosem tudtuk, hogy éppen hol vagyunk. Csak a nagyobb városokat jelzik, így Sidariba odataláltunk. Bájos hely, de némileg kisebbnek tűnt, mint a képek alapján gondoltam, ráadásul a vize is zavaros, a csatornán átúszás szóba sem került, a sodrás és a tetejéig csapó hullámok miatt. Paleokastritsa azonban tényleg gyönyörű. (Érdemes a térképét letölteni.) Mi az egyik öbölben strandoltunk (csodálatos környezet, köves-kavicsos part, hideg víz, de kristálytiszta), majd a Bella Vista kávézóból (Lakones felé van a hegyen) felülről gyönyörködtünk a látványban.
Másnap Moraitikától délre tartottunk, és megnéztük a Sissi-kastélyt, aminek a kertje csodaszép, a belső terei kevésbé tetszettek (7 €). Ezután a nyugati parti Issos strandjára mentünk, ami – bár látványos a homokdűnék miatt – igen szeles volt, így átmentünk a Lefkimi közelében lévő Bouka beachre. Itt kellemesebb volt, mert hullámtörő fogta fel a szelet.
A hazautazás napján 10-ig kellett elhagyni a szállást, és a Zorbasban biztosított az IBUSZ csomagszobát, öltözőszobát, ill. a medencét lehetett használni (ezt egyébként egész héten igénybe vehettük).
Összességében csodálatos volt ez a hét, mindennel elégedettek voltunk. Az IBUSZ minden szempontból megnyerte a tetszésemet, a tombolaárnál kedvezőbb ajánlatot pedig az idén nem láttam.
Kívánom, hogy érezzétek Ti is nagyon jól magatokat.

# 640
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223519 Üzenet linkje2014-08-19 01:03:51  Válasz a #223494. hsz-ra Előzmény #223494

Köszönjük a tartalmas beszámolót! icon_smile.gif
# 641
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Colacitrom
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223549 Üzenet linkje2014-08-19 14:46:08  Válasz a #223384. hsz-ra Előzmény #223384

Szia Zumike!
Mi voltunk a Christina-ban tavaly előtt, jó szállás hatalmas medencével, csak ahogy irtad eléggé kiesik a tengertől, de azért nem vészes. Zakintoszon ezen a partszakaszon nagyon jó a tenger, a mai napig emlegetjük férjemmel, hogy ez volt az egyik legjobb partszakasz, pedig már 5x voltunk Görögország szigetei között.
Ha nem vagy biztos vezető, én nem ajánlom az autóbérlést, nagyon toppon kell lenni, nagyon szük kanyargós utak vannak a szigeten.
A fakultativ utak közül mi kettőn voltunk - belső szigettúra (ajánlom, nagyon érdekes és nem drága), illetve a Navagio öböl (de ez egybekötött hajó kirándulás volt külső szigettúra), na ezt nem ajánlom a saját tapasztalataimból, most már van csak Navagio öböl mint fakultatív kirándulás csak erre fizessetek be, mert a külső szigettúra nekünk nagyon unalmasnak tünt, viszont a hajóroncsot látni kell, nagyon szép a tenger és a part ezen a szakaszon, nem szabad elmulasztani.
Ha esetleg még tudok segiteni irj.
Üdv.

# 642
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zumike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223561 Üzenet linkje2014-08-19 16:50:35  Válasz a #223549. hsz-ra Előzmény #223549

Szia colacitrom!
Nagyon köszönöm az információt, és ha már felhatalmaztál akkor kérdezek is icon_smile.gif
Kb hány perc a tengerpart ill. a központ a szállástól? Nagyon meredek az út? Néztem a Google térképen, de nem tudom eldönteni, hogy mennyire emelkedik az út.
A vezetéssel kapcsolatosan csak annyit, hogy tulajdonképpen biztos vezetőnek számítok, hiszen évtizedek óta vezetek napi szinten balesetmentesen, viszont olvastam a fórumon, hogy van olyan út is, ami egy sávvá szűkül le, és akkor ha jön szemben valami vissza kell tolatni. Na ez nem az én kedvenc helyzetem icon_biggrin.gif Megoldom, de utálom, valamint féltem az autót is anyagi okokból icon_biggrin.gif
A teknősleső hajóúttal mi a helyzet? Úgy hallottam,hogy Laganasban a kikötőben sokkal olcsóbban lehet ezt megoldani, viszont Laganasba el is kell jutni. Na ezért (is) gondolkozom én az autón. A szigettúra elmegy a világítótoronyhoz is? Zakynthos város is beletartozik az útvonalba?
Már csak azt kérdezném, hogy melyik szupermarketben érdemes vásárolni?
Nagyon köszönöm a választaidat, nagy segítség ez nekem.
Üdv.

# 643
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Colacitrom
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223567 Üzenet linkje2014-08-19 18:36:03 

Szia Zumike!
Háát azért 2 éve volt, megnéztem a fotókat, igy könnyebb emlékezni.
A Christina olyan 15-20 percre van a tengertől, emelkedős az út, de azért nem veszélyes, a tengerről haza fele nem olyan kellemes, mi sokat használtuk a medencét, mert nagyon kellemes és tiszta volt a vize, napernyők ingyen voltak (nem úgy mint a parton ott azt hiszem 2 euro volt egy ágy), de azért a tengerhez is lementünk - naponta egyszer. A központ olyan fél óra gyalogosan. Ugye tempótól függ, ki milyen ügyes, mennyire jó a fizikuma.
Hát a vezetést nagyon jól gondold át, való igaz, nagyon sok helyen van olyan, hogy egysávos úttá szükül az út, korlát nincs, és tükanyar, dudálnak, aztán az egyik tolat, ahogy észrevettem általában a kisebbik jármü, a nagyobbnak van előnye, talán ??? Szerintem jobb a buszos fakultativ megoldás, lehet hogy drágább mint az autóbérlés, de biztonságosabb. Én biztos nem vezetnék semmi pénzért Görögorszában, főleg úgy nem, hogy nem a megszokott autómat vezetem (de talán még Zakintoszon nem is voltak olyan rosszak az utak, de azért ott is volt egy két lélegzetelállitó vezetési érdekesség...)
Való igaz, hogy a városban olcsóbbak a fakultatív kirándulások, viszont ha még Magdaléna az idegenvezető - mindenképp IBUSZ utat válasszatok - nagyon nagyon jó idegenvezető, nagyon jó történetek mesél, amit az angol olcsóbb fak. utakkal nem fogtok tudni - hallani, és ez nagyon hiányzik (tapasztalatból mondom mi Kefalónián jártunk igy). Azt a pár eurót nem éri meg. Ahogy irtam én a két utat ajánlom: Belső buszos túra (nagyon jó - érdekes), illetve csak a Csempész öblöt (most már van ilyen, akkor még nem volt).
A fővárosról csak fotókat csináltunk, onnan indult a fak. kirándulás, ne haragudj, de világítótoronyra nem emlékszem, de attól függetlenül lehetett, ha megérkeztek kérdezzétek meg Magdalénát, nagyon kedves, mindent elmond. A barátaink voltak teknőslesen, ők azt mondták nem láttak nagyon teknőst talán egy kibukkanó fejet, ami talán az volt, viszont mi tavaly Kefalónián láttunk teknősöket, és csak véletlenül botlottunk beléjük, úgyhogy örültünk, hogy hiába nem fizettük be akkor Zakintoszon ezt az utat.
Ahogy kijöttök az apartmanból, ott lesz egy kis bolt, na ott ne vásároljatok, drága. Ha lejebb ereszkedtek, lesznek szupermarketek, azok kb. egyforma áron dolgoznak, de szerintem nem olyan vészesek az árak. Nem emlékszem olyanra, hogy valamit nagyon drágallottam volna - szupermarketeket keressetek.
Üdv.

# 644
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pusedly
Aktív fórumos
Aktív fórumos
80 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223574 Üzenet linkje2014-08-19 20:29:33 

Jujj dejóóó, az accuweather szerint egyre melegebb lesz Szicíliában mikor megyünk icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
# 645
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Fszeva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
203 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223577 Üzenet linkje2014-08-19 20:38:33  Válasz a #223567. hsz-ra Előzmény #223567

Szia Colacitrom! Én is szeretnék kérdezni tőled, ha nem bánod. Mi is oda utazunk, szintén IBUSZ, de az Adriani apartmanba. Véletlenül nem tudod, hogy ahhoz milyen partszakasz tartozik? Tsiliviben homokos a part? Fölöslegesen nem vinnék vízi cipőt. Esetleg azt is tudod, hogy az Adriani apartman milyen? Bármilyen infót megköszönök!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 42 43 44 ... 125 126 127   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu