Vrasna
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5263 Üzenet linkje2006-02-27 09:21:34 

kvalcsi írta:
Szia Andra!

Szerintem se hagyd ki a Thasszoszi kirándulást, bár csak ízelítõt kapsz a táj szépségébõl. Kavalában, ha rendesek az idegenvezetõk, megmutatják a római kori vízvezetéket, az Imarettet, Mohamed Ali házát valamint felvisznek a várba, ahonnan pazar a kilátás. Egyébként is nagyon hangulatos a török negyed, a girbe-gurba utcácskákkal.
Ezután Keramati kikötõjébe visz az autóbusz, ahol kb. 50 perc kompolás után Thasszosz fõvárosába érkezel. Itt ami belefér látnivaló az egy ókori színház, majd folytatva az utat tovább ezen a meredek ösvényen egy várromhoz lehet felmenni. Ide nem igen szoktak felvinni, mert nagyon fárasztó, de csodaszép a kilátás, és szerintem megéri felkapaszkodni. Szabadprogram szokott lenni ezután, kb. 2-3 óra. Vannak még romok a városban, de felejthetõek (számomra legalább is).


Szia kvalcsi! Remélem normális idegenvezetõket kapunk. Az biztos, hogy az ebédidõt nem kajálással fogjuk tölteni, hanem inkább kihasználjuk az idõt és nézelõdni fogunk, fõleg, ha ennyi mindent meg lehet nézni Thassoson!! A kilátás biztosan nagyon szép lehet a várból, ezt mindenképpen szeretném megnézni!!! Köszi neked is az infókat! icon_wink.gif
De várom már,hogy nyár legyen és mehessek!!!! icon_lol.gif
Te az idén is mész Görögországba?

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5264 Üzenet linkje2006-02-27 09:36:30 

Szia Andra!

Igen, július 27-tõl Zakynthosra megyünk nyaralni 12 napra.

Egyébként nyugodtan mond meg az idegenvezetõnek, ha esetleg lusta lenne felvinni a várakba, hogy Te látni szeretnéd. Thasszoszon biztosan belefér az idõbe, Kavalában nem biztos. Ott attól is függ, hogy melyik kompot akarjátok elérni. Amennyiben sok idõt töltötök a többi látnivalónál, nem biztos, hogy fel tudtok menni a várba, de próbáld meggyõzni az idegenvezetõt, Hogy inkább egy komppal késõbb menjetek át Thasszoszra.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5265 Üzenet linkje2006-02-27 11:34:54 

kvalcsi írta:
Szia Andra!

Igen, július 27-tõl Zakynthosra megyünk nyaralni 12 napra.

Egyébként nyugodtan mond meg az idegenvezetõnek, ha esetleg lusta lenne felvinni a várakba, hogy Te látni szeretnéd. Thasszoszon biztosan belefér az idõbe, Kavalában nem biztos. Ott attól is függ, hogy melyik kompot akarjátok elérni. Amennyiben sok idõt töltötök a többi látnivalónál, nem biztos, hogy fel tudtok menni a várba, de próbáld meggyõzni az idegenvezetõt, Hogy inkább egy komppal késõbb menjetek át Thasszoszra.


Amennyit láttam Zakynthosról, az alapján gyönyörû helynek tûnik az is. Biztosan jól fogjátok magatokat érezni. Már én is gondoltam Zakynthosra, csak azt hittem, hogy nagyon drága oda egy út. Még Santorinire szeretnék egyszer nagyon eljutni! Az is festõi szépségû hely lehet!!!!

Hogy fog majd nekem örülni az idegenvezetõ, ha felráncigálom a várba. icon_twisted.gif icon_lol.gif De végül is kit érdekel, elvégre a látnivalókért megy az ember fakultatív kirándulásokra. icon_lol.gif Köszi a tippeket! icon_lol.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5266 Üzenet linkje2006-02-27 13:14:10 

Szia Andra!
Örül, vagy nem, az a dolga. Én megtettem, hogy szóltam mikor másodszor mentünk erre a kirándulásra. Egy baráti társasággal voltam, és bizony az erõsen másnapos Eurótoursos idegenvezõ csaj, nem akart egyik helyen sem feljönni. (Nehéz túra az tény, fõleg ilyen állapotban). Szóval a kényelmesek sétálgattak az idegenvezetõvel, mi egy páran pedig felmentünk mind a két helyen.

Drágább Zakynthos mint Vrasna, de ide mi repülõvel megyünk, és ez bizony megemeli az árakat. Van az Aeolusnak buszos útja is Zantéra, ami jóval olcsóbb, de nem mertem bevállalni, mert sok panasz volt ezekre az utakra tavaly.

Santorínin nem voltam még én sem, de ami késik nem múlik.

Üdv.:

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5272 Üzenet linkje2006-02-27 15:40:27 

kvalcsi írta:
Szia Andra!
Örül, vagy nem, az a dolga. Én megtettem, hogy szóltam mikor másodszor mentünk erre a kirándulásra. Egy baráti társasággal voltam, és bizony az erõsen másnapos Eurótoursos idegenvezõ csaj, nem akart egyik helyen sem feljönni. (Nehéz túra az tény, fõleg ilyen állapotban). Szóval a kényelmesek sétálgattak az idegenvezetõvel, mi egy páran pedig felmentünk mind a két helyen.

Drágább Zakynthos mint Vrasna, de ide mi repülõvel megyünk, és ez bizony megemeli az árakat. Van az Aeolusnak buszos útja is Zantéra, ami jóval olcsóbb, de nem mertem bevállalni, mert sok panasz volt ezekre az utakra tavaly.

Santorínin nem voltam még én sem, de ami késik nem múlik.

Üdv.:


EGyetértek, ez a dolga, ha tetszik neki, ha nem. Ha meg nem birja az italozást, akkor ne igyon túra elõtti napon. icon_twisted.gif Elvégre ilyenkor az utasok az elsõk. De remélem ez nem fordul elõ túl gyakran. Akkor majd szólok neki, ha nem akarna felvinni minket. icon_twisted.gif

Sajnos repülõvel tényleg húzósabb a nyaralás, ezért nem birtam még eddig eljutni Görögország délebbi részeire, de én is úgy vagyok vele, hogy addig nem halok meg, míg oda el nem jutok. icon_biggrin.gif icon_lol.gif
Majd kíváncsian várom az élménybeszámolódat Zakynthosról. Remélem mesélsz majd! icon_wink.gif
[/quote]

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5273 Üzenet linkje2006-02-27 16:07:17 

Szia Andra!

Busszal is el tudsz jutni Görögország délebbi részeire is, legalábbis egy két irodának van buszos útja a Peloponnészoszra is. Kicsit hosszú az út, de ki lehet bírni.

Természetesen írok majd élménybeszámolót a nyaralásomról, és képeket is készítek a fotóalbumba.

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5295 Üzenet linkje2006-02-28 08:15:35 

kvalcsi írta:
Szia Andra!

Busszal is el tudsz jutni Görögország délebbi részeire is, legalábbis egy két irodának van buszos útja a Peloponnészoszra is. Kicsit hosszú az út, de ki lehet bírni.

Természetesen írok majd élménybeszámolót a nyaralásomról, és képeket is készítek a fotóalbumba.


Szia kvalcsi!

Igen, már láttam én is. Akár Korfura is eljuthatnék busszal. Csak hát busszal utazni............... icon_confused.gif Mindenki tudja, hogy mennyire kényelmetlen még az északi részig is, nem hogy délig. Bár akinek nem telik repülõre, kénytelen bevállalni busszal. Mondjuk tavaly Sartira délelõtt 10-kor indultunk és este fél 8-ra értünk oda, hála a lerobbant busznak.
Ennyi idõ alatt,akár egy délebbi részre is eljuthat az ember.
Most az idén biztos, hogy Vrasnánál maradok, aztán jövõre kinézek valami délebbi részt.
Amúgy Vrasna mennyire csendes hely? Azért nem kihalt ugye? Este van élet a faluban?

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5298 Üzenet linkje2006-02-28 11:15:24 

Szia Andra!

A buszos út nem biztos, hogy olyan hosszú délebbre, csak a soférékén és az útvonalon múlik. mi pl. 24 óra alatt ott voltunk Tolóban és 23 óra latt jörttünk haza. VAgy pl. Korfura is mentem már busszal, mégpedig azok után, hogy elõször repülõvel voltam ott. Hát az már elég durva volt, mondjuk 30 óra alatt odaértünk, de az út Pindosz-hegységen át nagyon megviselte az egész buszt. A gyereket telehánytak mindent...

icon_smile.gif

Andi

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5302 Üzenet linkje2006-02-28 11:34:10 

Szia Andra!

A másik topicban megadta Ferrari a választ: menjetek el Kavalig bérelt autóval, onnan komppal Thassosra és ott rögtön bérreljetek egy kismocit. Így szerintem sokkal jobban jártok, mert ahogy Valcsi leírta, szörnyû egy rohanás az a buszos kirándulás. Én azt hittem elõször, mikor említetted, hogy egyenesen Vrasnaról megy egy kirándulóhajó veletek Thassosra...Én inkább elmennék egy egész napra Kavalába és egy egész napra Thassosra külön-külön.

Andi

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5303 Üzenet linkje2006-02-28 11:42:26 

Andra írta:

Szia kvalcsi!

Amúgy Vrasna mennyire csendes hely? Azért nem kihalt ugye? Este van élet a faluban?


Szia Andra!

Vrasna csöndes, de csak a falucska. Az utcákon nagy a nyugalom. A tengerparton lévõ sétányon tavernák és egyéb szórakozóhelyek sorakoznak. Itt napközben is van élet, este pedig kimondottan nyüzsgõs. Van discó, de élõ görögzenés hely is. Hétvégén a tengerparton is sokkal többen vannak mint egyébként, mert a görögök is lejönnek strandolni. A part menti szórakozóhelyek tesznek ki a tengerpartra napernyõket és ágyakat, melyeket fogyasztás ellenében vehetsz igénybe. Nyugodtan elmehetsz napközben kajálni, csak egy törölközõt hagyj az ágyon, és nem kell újra fogyasztanod, ha nem akarsz. Supermarket kevés van, posta egyáltalán nem volt 2003-ban. A tengerparti úton kb. 20 perces séta Asprovalta , ott találsz postát. Stavros már jóval messzebb van, de busszal kényelmesen átmehetsz, sõt Thesszalonikibe is van buszjárat. Nyugodtan bemehettek egyénileg is városnézésre.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5304 Üzenet linkje2006-02-28 13:01:31 

Szia vojandi!

Mivel két hétre tervezem a nyaralást, tényleg úgy lenne jó, ha egy-egy nap jutna Kavalara is és Thassosra is, mert idõben bõven beleférne. Thessalonikiben már voltam, oda most nem szándékozom lemenni.
Ha autót akarok bérelni, ahhoz elég a sima, mezei jogsi, vagy nemzetközi kell hozzá?

Korfura többet utaztatok idõben, mint Tolóig??? icon_eek.gif A sofõr volt béna, vagy az útviszonyok miatt tartott 30 óráig az út? icon_eek.gif

Toloról mesélnél egy kicsit többet, mert már vele is kacérkodtam. icon_lol.gif icon_lol.gif Persze a Tolo-s topicba. Átmegyek elolvasni. És köszi elõre is.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5305 Üzenet linkje2006-02-28 13:11:23 

Szia kvalcsi!

Nagyon-nagyon köszi az infókat!!! Nem gond, ha nincs posta, úgy emlékszem Sartin se volt. Legalábbis én nem találkoztam vele. Úgy oldottuk meg, hogy hazahoztuk a képeslapot és mindenkinek odaadtuk itthon. icon_redface.gif icon_lol.gif
Ez a napernyõs dolog nagyon ötletes. icon_smile.gif De gondolom akkor korán kell lemenni a partra, mert mindenki ezt célozza meg. icon_biggrin.gif
A szállásunk Nea Vrasnán lesz, állítólag ez nagyon közel van Asprovaltahoz.

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5306 Üzenet linkje2006-02-28 13:31:44 

Szia Andra!

Mit értesz nagyon korán alatt? Reggel kilenc elött alig lézengenek a parton. Mindenki még ébredezik, hiszen esténként éjfél elött nem igen fekszik le senki aludni. Nagyon sok napernyõ van, attól nem kell félned, hogy nem találtok, legfeljebb nem az elsõ, második sorban.

A nyaralóövezet a Nea Vrasna, és ez van a tengerpart mellett. Az öreg Vrasnai rész távolabb van a tengerparttól, az országút másik oldalán.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5310 Üzenet linkje2006-02-28 13:59:17 

kvalcsi írta:
Szia Andra!

Mit értesz nagyon korán alatt? Reggel kilenc elött alig lézengenek a parton. Mindenki még ébredezik, hiszen esténként éjfél elött nem igen fekszik le senki aludni. Nagyon sok napernyõ van, attól nem kell félned, hogy nem találtok, legfeljebb nem az elsõ, második sorban.

A nyaralóövezet a Nea Vrasna, és ez van a tengerpart mellett. Az öreg Vrasnai rész távolabb van a tengerparttól, az országút másik oldalán.


ÉN sem reggel 7-re gondoltam. icon_lol.gif A korán alatt a 9-10 órát értettem.

Vrasnát és Nea Vrasnát nem így képzeltem el. Azt hittem, hogy Vrasna is a tengerpartnál van. icon_redface.gif

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5314 Üzenet linkje2006-02-28 17:52:14 

Szia Andra!

Én már többször béreltem kint autót és soha nem kérték a nemzetközi jogsit (bár megcsináltattam).
A magyar jogsiddal nyugodtan bérelhetsz autót.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 52 53 54   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu