Vrasna
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 781
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tzotya
Aktív fórumos
Aktív fórumos
99 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194168 Üzenet linkje2012-08-21 11:27:54 

Megtudnád mondani,hogy hol található ez Thesszalonikiben?

Köszi Ibolya!

# 782
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szilvy
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#194188 Üzenet linkje2012-08-21 13:57:45  Válasz a #194168. hsz-ra Előzmény #194168

Valahol a központban (na most preciz voltam icon_smile.gif)Olyat kellene megkérdezni aki ott lakik,a Thessaloniki topikban biztos lessz rá válasz.Mi is az anyósommal mentünk takszival,azért tudom csak a nevét az állomásnak.
# 783
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tzotya
Aktív fórumos
Aktív fórumos
99 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#194195 Üzenet linkje2012-08-21 14:20:38  Válasz a #194188. hsz-ra Előzmény #194188

Köszi icon_cool.gif így is sokat segítettél!
# 784
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csmelinda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#194828 Üzenet linkje2012-08-29 17:01:10 

Sziasztok! A múlt héten nyaraltunk Nea Vrasnán a családommal,a Stella apartmanban.Elektromos szúnyogriasztót ajánlom és sajnos előfordult néhány váratlan vendég is a fürdőszobában,viszont amire kellett,arra tökéletesen megfelelt...csak aludni jártunk haza!
Megpróbálok sokatok kérdésére választ adni!
Autó és kerékpár bérlés van,abban az utcában ahol a Jet Oil benzinkút található,attól kicsit lejjebb a part felé!
Az,hogy a tenger hirtelen mélyül szerintem relatív,mert nagyon sokan voltak kisgyerekekkel,de nyilván nem egy Balaton! icon_smile.gif Aprókavicsos nagyjából mindenhol a partszakasz,de abszolút nem zavaró!
Aki teheti mindenképpen menjen el Thessalonikibe a Waterlandbe!!! /fakultatív programként is be lehet fizetni,mi kocsival voltunk,ha jól emlékszem 14euro/fő a belépő!
Ami még nagyon nagy élmény az a lakatlan sziget túra...oda is érdemes elmenni annak, aki teheti! Egy örök élmény,csodálatos élővilág tárul mindenki elé,viszont ajánlom,hogy gumicipőt és búvárszemüveget vigyetek!
Összességében nagyon jól éreztem magam,szívesen visszamennék máskor is Nea Vrasnára!

# 785
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csmelinda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#194844 Üzenet linkje2012-08-29 19:38:52 

Kedves bazsee! A sante cafeban van free wifi és internetlehetőség webkamerával,mikrofonnal...50cent 15perc,1euro 30perc...
Ugyanolyan konektor van,mint nálunk (legalábbis én nem találkoztam más fajtával!)

# 786
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bazsee
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195128 Üzenet linkje2012-09-04 16:29:33 

Kedves csmelinda!
Köszönöm, hazaérkeztem én is, szóval megtapasztaltam mindent! Tőlem is lehet kérdezni, tele vagyok friss élményekkel (szerencsére szinte mind pozitív).

Amit érdemes tudni:
- Valóban elég hosszú az út 16 óra körüli, nem beszélve arról, ha a szerb vagy macedón határnál órákat kell várni, mint ahogy a mi esetünkben is volt. Igaz "csak" 2 óra, sofőrök mondták, hogy még örüljünk ennek, mert megesett velük, hogy 6 órát kellett várniuk! Lényeg tehát, hogy amikor csak pihenő van, mozogjatok amennyit tudtok, hiszen bedagad az ember lábfeje és elég kellemetlen dolog. Én mindig megtettem, mégis éreztem, h nem úgy funkcionál a láb, akkor milyen lett volna, ha nem mozgok... icon_smile.gif Visszafele már útközben körkörösen is mozgattam a lábaim!

A környék nagyon szép, felmentünk a környező hegyekbe, felülmúlhatatlan a kilátás a partra, mintha madártávlatból lenne az egész! A tenger tényleg gyorsan mélyül, 5m után már egy felnőtt nyakáig ér... Kisgyermekekkel is csak óvatosan, mert voltak akkora hullámok is, hogy derékig érő vízbe felugrott az ember és átcsapott a feje fölött, szinte elsodort minket. Nagy élmény volt, de csak óvatosan...

Maga a gyros nem nagy cucc, itthon ezerszer finomabbakat enni, igaz csak 2 euro, de számomra nem volt annyira finom. Több helyen is kipróbáltam, csöpögött belőle az olaj/zsír, nem is adtak bele szószt, csak ketchup meg mustár, néha tzatziki-t... tetején meg sültkrumpli. felejthető, de azért kóstoljátok meg! icon_smile.gif

Drágaság van, nem kell őket félteni a válságtól! Kenyér ára elviselhető, tészta ára is, azonban a felvágottak baromi drágák. 10-20-30 dekásak 1000ft-nak megfelelő euro-k voltak több boltban is!

Csendes kis hely amúgy, viszont görög vendégszeretet nulla. Olyan unottak az emberek, hogy már fájdalom. Bár fakultatív kirándulás alkalmával meséltek jó dolgokat ezzel kapcsolatban, de a környéken én nem ezt figyeltem meg!

Meteorákhoz menjetek el, kihagyhatatlan! Alexandra nagyon jó idegenvezető, ezúton is köszönöm neki a profi idegenvezetést!

A sörük iható (Mythos és a Spartan), a boruk nem (legalábbis amit én ittam)! Olcsóbb sör 0,8 euro körül volt, a drágábbak 1-1,2 persze megállóknál és tavernákban ennél több, 2 és fölötte!

Delfineket nem láttunk, de mesélték a szomszédok, hogy ők láttak, tehát megerősítve! A tenger élővilága nulla, se halat nem igen láttunk, se rákot, csak a környező folyóban, ami Stavros környékén torkollik a tengerbe!

Meleg volt végig, egyszer sem esett, pedig aug legvége volt, a tenger is kiváló volt, egyáltalán nem hideg!

Jah és a fagyi is egy euro volt. Asprovalta-n nagy volt az élet, ott csöves kukoricát árultak, melyet rácson pirítottak, így feketés színe volt!

Érdemes minél több időre elmenni a görögökhöz és sok fakultatív kirándulásra elmenni (már amennyiben a pénztárca engedi), mert tényleg nagy élmény mindegyik kivétel nélkül!

Egyenlőre ennyit, ha valami kimaradt volna, akkor majd megírom! icon_smile.gif

U.i.: Mindenfele sétáljatok el, mert olyan dolgokat láthattok, amit itthon nem sűrűn, igazán megéri! icon_wink.gif

# 787
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
143 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195145 Üzenet linkje2012-09-05 16:27:52 

Sziasztok.
Bazsee és Mmelinda beszámolóját olvasva egy nanyon kellemes
hétnek nézünk elébe,ugyanis 7.-én indulunk mi is Vrasnára.
Junius első két hetét Stavroson töltöttük ahol nagyon jól éreztük magunkat
de Görögországot nem lehet megunni,ezért még egy hetet nyaralunk Vrasnán,
nem messze az előző üdülőhelytől.Remélem ez is jól sikerül majd.
Ha van még valami emlitésre méltó legyetek szivesek írjátok
meg,amit előre is köszönök.

üdv mindenkinek.

# 788
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195606 Üzenet linkje2012-09-26 20:04:50  Válasz a #195128. hsz-ra Előzmény #195128

Bazsee!
Én már 4x nyaraltam Vrasnán-Asprovaltán, idén is átmentem 1 napra, de én sosem tapasztaltam görög emberen az unottságot, és a vendégszeretet hiányát.Nyugalmat annál inkább, és mosolyt. Sem ott, sem máshol.
A girosz pedig majdhogy nem ott ízlett a legjobban, pedig sok helyen jártam már. De ízlés dolga. A 16 órá úttal pedig nagyon -nagyon jól jártatok, ezt szerintem itt bárki megerősíti itt icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Nekem a rekordom 31 órás buszút volt Göröghonba icon_sad.gif Na azt nehezen viseltem...

# 789
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195620 Üzenet linkje2012-09-27 12:36:12  Válasz a #195606. hsz-ra Előzmény #195606

Ágica!
Gyros ügyében egyet kell értenem Veled, én már ott tartok, hogy csak Görögországban eszem gyrost, mivel az itthoniban van amiből több van, mint kéne, és vannak, amik viszont teljesen hiányoznak belőle. Igaz, Vrasnán már vagy 4 éve voltam, és bevallom, ott nem emlékszem, hogy milyen gyrost ettünk, pedig az nálunk legalább minden másnap előfordul.
Viszont a görög emberekkel kapcsolatban sajna osztanom kell Bazsee véleményét. Mi 19 éve járunk kedvenc országunkba, és bizony az utóbbi években én sem tapasztalom a régi vendégszeretetet és kedvességet. Sőt. Pedig mi görögül köszönünk, ha bemegyünk valahová, ahol kérni kell ott is görögül, vagy ha valamit nem tudunk - amiből persze sok van -, akkor görög-angol "keveréknyelven", plusz még az életvitelükhöz is próbálunk alkalmazkodni. Amit még mindig szeretek Görögországban, és arra vágyom egész évben, az az általad is emlegetett nyugi, az, hogy tesznek mindenre. Igaz, sokszor sajnos még az elemi udvariassági szabályokra is, ez persze nem a vonzó tulajdonságokhoz tartozik.

# 790
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195640 Üzenet linkje2012-09-27 20:12:19  Válasz a #195620. hsz-ra Előzmény #195620

Szia anyuci!
Igen, lehet, hogy én ezeket belefoglaltam a "nyugiba" icon_biggrin.gif
Én nekem erre szükségem van, hogy ilyen emberek közt legyek, mert a sok szar, ami itthon van, már sokszor ellep... a lányom most is kint van Sartin... irigylem.. Talán minket azért fogadtak mindig szeretettel,és kedvességgel, mert 4 éves kora óta görögül karattyolt, és már egész jól megy neki icon_biggrin.gif
12 éves most, és csak görögül beszélt kint, imádták icon_biggrin.gif Pont Vrasnán volt, kb 5 éves lehetett, a bazárba vett magának valami kis lomot, és megkérdezték hogy hívják. Görögül mondta, hogy az ő neve Marina.
A néni boldog lett, és gyorsan hadart görögül, mit is jelent a neve... persze nem értettük, csak a felét, majd a kezébe adott egy nagy érmét, ami egy rózsafüzéren lógott, szent Marina képével, és lerajzolta minek is a védőszentje, majd egy ember aki beszélt angolul, megerősített abban amit értettünk mi is. A kép azóta a szobája ajtaja felett lóg...

# 791
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215480 Üzenet linkje2014-04-26 09:37:16 

Nea Vrasna, szállás ajánlat: http://www.travel-hellas.net/city/822/nea-vrasna
# 792
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#219589 Üzenet linkje2014-07-02 14:24:38 

Volt valaki mostanában Nea Vrasnán? Vanak bazársorok, illetve jó boltok, jó éttermek?
# 793
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227426 Üzenet linkje2015-03-04 09:54:19 

kicsike kérdezte, és én nem emlékszem, mikor van Vrasna-asprovalta közt piac??? Bocsi, voltam ott párszor, de elfelejtettem:(
# 794
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judit30
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227585 Üzenet linkje2015-03-11 13:24:14 

Sziasztok! 2007-ben voltunk Vrasnán. Esténként átsétáltunk Asprovaltára és ott volt egy taverna, ahol nem kaptunk tányért csak egy papírterítőre borították ki a finom gyrost. Szeretném megkérdezni, hogy, megvan még ez az étterem? Idén Thassosra megyünk és előtte ellátogatunk Vrasnára, Asprovaltára (első közös görög nyaralásunk helyszínére) és szeretnénk ebben az étteremben vacsorázni, nosztalgiázni. Judit
# 795
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236725 Üzenet linkje2016-01-23 12:30:51 

Úgy látom, hogy az elmúlt egy-két évben nem sokan mentek Vrasnára a fórumozók közül icon_sad.gif

A nyáron augusztus közepén ide megyünk, majd beszámolok a tapasztalatokról.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 52 53 54   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu