Kamena Vourla
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#444 Üzenet linkje2005-05-24 07:30:45  Kamena Vourla

Kérdések, vélemények, tapasztalatok Kamena Vourláról icon_cool.gif
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszy!!!
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2812 Üzenet linkje2005-10-12 21:39:06 

Nahát,most vettem észre ezt az oldalt!Én már voltam itt:)Nagyon szép hely:)Érdemes ide menni,Thermophüle nincs messze innen,na ott van a legmelegebb!!!!
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2828 Üzenet linkje2005-10-13 10:10:13 

Szia Szöszy!
Miért nem írsz valami konkrét tájékoztatást róla, hogy ha már jártál itt. Biztosan érdekelne mást is a beszámolód, nem csak engem. Én csak átutaztam rajta, így azon kívül, hogy szép a fekvése, és kavicsos a tengerpartja nem igen tudok mást.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2835 Üzenet linkje2005-10-13 10:43:49 

Én itt tötöttem két hetet 2000-ben, de többnyire a két hét alatt itt csak az alvás volt, mert szinte minden nap elmentem máshova (mint mindíg).
Kamena Vourlának nagyon szép a fekvése, egyik oldalon egy nagy hegy a másikon pedig a tenger. A tengerpartja elég gyenge, fõleg kavicsos részek vannak.
A fõterén van egy szép templom, este ki van világítva a tetején lévõ hatalmas kék kereszt, nagyon szép látvány.
A közeli hegyen van egy kis kápolna, oda érdemes felmenni (a témanyitó fotót ott készítettem), szép kilátás nyílik a környékre.
Kamena Vourlán tulajdonképpen minden van (kivéve autó+motorkölcsönzõ...), tavernék, üzletek, bank, stb. Nagyon jó kiindulópont Görögország középsõ részének megismeréséhez, de én innen a Peloponnészoszt is bejártam...
Esténként a tengerparti sétányon a helybeliek és a turisták is fel-alá sétálnak, hangulatos itt végigmenni párszor.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszy!!!
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2850 Üzenet linkje2005-10-13 14:52:16 

Sziasztok!

Na úgy látom már megelõztek,hát igen én is kb ennyi tudok róla mondani,nekem minden teszett,kivéve a tengerpartaj,hát az elég silány,szóval én ott a tengerben nem is nagyon fürödtem .
A tavernák tényleg jók,és én láttam jó pár tengerparti bárt,amik igen hangulatosak és jó zene szivárgott ki:)
A helyben tényleg jó,hogy a közepén van az országnak ,így mi voltunk kirándulni onna,Delphiben,Meteórákon,Szkiatoszon,Athénban,Liason stb.
Nagyon tetszik a ,hogy úgy mint Paralián egyik oldalon a tenger,másik oldalon meg hegy van,na jó itt nem akkora,mint az Olympos,de szép itt is:)

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2851 Üzenet linkje2005-10-13 14:58:07 

Hát, Paráliától azért kicsit messzebb van az Olymposz, mint Kamena Vourlához a mellete lévõ hegy.
Szerintem ez a hely, még a gyenge tengerpartja ellenére is szebb, mint Parália, de ez már ízlés és igény kérdése.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszy!!!
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2852 Üzenet linkje2005-10-13 15:50:50 

Mivel Parlia egy üdülõ paradicsom,Kamena Vurla meg azért annyira nem,és inkább a környéke szép ,és az emberek azt nézegetni mennek oda,ezért ilyen téren szebb,mint Paralia,de én Paralia mellett maradok szerintem,ezt jó volt megnézni egyszer,de ennyi,másodjára már lehet unnám magam,szóval aki kirándulgatni akar,meg nyugis környezetben lenni,az menjen ide,de aki bulikat akar meg tengerpartot stb:)az máris fizessen be Paraliára:)(én is ezt teszem:)
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2853 Üzenet linkje2005-10-13 16:13:05 

Valóban, Kamena Vourla sokkal nyugisabb és eredetibb hely, itt még van iagazi görög hangulat.

Amikor ott voltam, az egyik szombati napon volt a templomnál egy esküvõ, jó kis hangulat és látvány volt.
Kamena Vourlán van egy helyi specialitás egy édesség, ragacsos valami, tele dio és mogyoródarabokkal, a látvány ellenére nem annyira édes, érdemes megkóstolni.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszy!!!
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2856 Üzenet linkje2005-10-13 19:37:57 

Nem annyira édes?Hú,szerintem baromira az,de lehet csak nekem,én elsõ nap ettem egyet belõle és nekem egész hétre kitartott:)
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszy!!!
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2857 Üzenet linkje2005-10-13 19:38:18 

De mondjuk ez izlés kérdése.
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2858 Üzenet linkje2005-10-13 19:55:22 

Én hoztam ebbõl az édességbõl egy-két dobozzal, kb 25-30 db volt benne, a fele talán még mindíg meg van, pedig már 5 éve vettem...
Szerintem nem annyira édes, viszont nagyon ragacsos icon_smile.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2859 Üzenet linkje2005-10-13 20:25:31  Édes, ragacsos

Bocs, hogy itt beleszólok. Ez az édes ragacsos valami nem az a fajta édesség amit hajdanán még Bulgáriából is hoztunk, téglatest alaku darabok porcukorral bevonva?
# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2860 Üzenet linkje2005-10-14 07:58:05 

De igen, porcukorral van megszórva és több külömbözõ színû darabokból áll.

És van még egy másik fajta édesség is, amit itt vettem, ez is kb akkora darabokból ál, mint az elõzõ, ez egy feltekert tészta és belül van valami szirupos valami, ebben is dió vagy mogyoró darabok vannak.
Lehet hogy inkább ez az utóbbi a helyi specialitás/különlegesség.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszy!!!
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2884 Üzenet linkje2005-10-17 15:23:50 

Volt vki Kamena Vurlában görög esten?mi voltunk,és nem sok embernek jött be..nekem tetszett...ezt bizonyította az is,hogy amikor a táncosok hívták az emebreket táncikálni,azt hiszem kb 4en mentünk ki icon_smile.gif Pedig jó volt:)
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2888 Üzenet linkje2005-10-17 17:14:29 

Görögországban minden est görög...
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 10 11 12   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu