Utazás komppal - hajóval
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzsudika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#916 Üzenet linkje2005-07-20 14:55:12 

Tavaly volt, néztük, de végül is elvetettük a tervet akkorra. Igaz, akkor még motor se volt icon_smile.gif Helyette Rodoszon voltunk, úgymond családi okokból icon_smile.gif

Idén meg egyszerûen nem találtunk, akárhogy is néztük a menetrendet. Így maradt Velence, bár ez nem olyan jó megoldás, de hát ez van. A Lényeg, hogy kijussunk.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzsudika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#917 Üzenet linkje2005-07-20 14:57:24 

A Mahartot már nem is tudom, miért vetettük el, így maradt az Autkólub. Már csak azon aggódunk, hogy át tudjuk-e venni a jegyet itthon, vagy majd ott a kikötõben, mert az garantáltan érdekes lesz. Ezt ugyanis nem tudták megmondani, amikor megrendeltük.

Még egy kérdés: jó Görögország térképet tudtok ajánlani? Könyv formájút, nem a lapozóst. És Peloponnészosz útikönyvet icon_smile.gif

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#918 Üzenet linkje2005-07-20 15:05:49 

A Mahartrnál teljesen korrektek. Rátesznek ugyan egy kis pluszt az árra, de nem vészes, és kézbekapod a jegyet. Telefonon pedig megmondanak minden infót, indulási idõpontokról is.

Nagyobb könyvesboltokban (pl Libri) térképet és útikönyveket is lehet venni.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzsudika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#919 Üzenet linkje2005-07-20 15:07:55 

Köszi. Az Autóklub is azt mondta elsõre, hogy itt vehetjük át a jegyet... Na mindegy, ez a legkevesebb.
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#920 Üzenet linkje2005-07-20 15:12:43 

Dzsudika írta:
Köszi. Az Autóklub is azt mondta elsõre, hogy itt vehetjük át a jegyet... Na mindegy, ez a legkevesebb.


Gondolom azért adtak valami papírt az Autóklubnál...
Egyébként úgy is be kell csekkolni indulás elõtt, úgyhogy biztosan ott kapod majd meg a jegyet. Nem lesz gond icon_wink.gif

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzsudika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#921 Üzenet linkje2005-07-20 15:15:06 

Még csak elõleget fizettünk, de adtak papírt. Anélkül nem is hagynánk ott egy fillért se icon_smile.gif

Azért izgulok, ilyen túrát még sose csináltunk. icon_smile.gif És borzasztóan várom már icon_biggrin.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#922 Üzenet linkje2005-07-20 15:19:47 

Csak ne lenne olyan hosszú az a hajóút... icon_cry.gif

Lehet menni pl Brindizibõl is, onnan kb 80- 10 óra csak a kompozás, de amíg oda leérsz, addig már sokkal többe kerül az uatazás...

Sajnos egyenlõre nincs autóval optimális útvonal Görögországfelé...

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#923 Üzenet linkje2005-07-20 15:22:50 

Meglátogattam az ANEK weboldalát és meglepõdve láttam, hogy megszüntették a Trieszti járataikat. icon_sad.gif
# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#929 Üzenet linkje2005-07-20 15:50:10 

hadnagy írta:
Meglátogattam az ANEK weboldalát és meglepõdve láttam, hogy megszüntették a Trieszti járataikat. icon_sad.gif


Megnéztem én is, tényleg megszüntették...
Gondolom más hajótársaság is indít Triesztbõl kompokat, amjd utána kell nézni...
Bár a másik útvonal (át a balkánon) idõben rövidebb, és olcsóbbnak tûnik, még a kissebb büntikkel együtt is.

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#930 Üzenet linkje2005-07-20 15:57:43 

Mások sem indítanak, utánna néztem. De ezzel együtt jó a hajó. Szórakoztató, kényelmes és már a nyaralás élményét nyújtja (szerintem).
# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzsudika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#931 Üzenet linkje2005-07-20 16:59:28 

Mi csak a görög társaságokat néztük, nekik nincs kompjuk. Bár eredetileg Horvátországból akartunk menni, de onnan meg egyáltalán semmit se találtunk.
Motorral nem mernék átmenni Szerbián, Bulgárián. Elég sok rosszat hallottam: a rendõr megállít, és kölcsönveszi a motort egy körre, mert megteheti. Aztán összetöri. Meg ilyenek.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzsudika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#932 Üzenet linkje2005-07-20 17:00:05 

Csak annyira hosszú az út.
# 28
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#933 Üzenet linkje2005-07-20 17:22:08 

Sziasztok!

Én is az idén voltam Korfun hajóval, a Minoannal Velencébõl. Dzsudika, ha gondoskodsz a saját kényelmedrõl, akkor élvezni fogod a hajóutat. Van medence is, lehet fürödni a hajón, bár én nagyon szenvedtem attól, hogy még éjszaka is ültem (mert elõtte egész nap is, kocsiban is + a fedélzeten), de sokan aludtak a padlón. Van a'la carte meg önkiszolgáló étterem is, utóbbiban ettünk egyszer, nagyon finom volt, és nem olyan vészes, konkrétan már nem emlékszem az árra. A fedélzeti bárban kb. 2 euró a kávé, mi vittünk útravalót. Itt lakom a határ mellett, ahol aludni akartok, mi reggel 5-kor indultunk és fél 12-re ott voltunk. Ja persze kocsival. Mikor mentek?

Most itt kell hagynom benneteket, mert egy kávézóban vagyok épp, és türelmetlenül várnak a gépre. Holnap visszanézek. Helló!

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Helios
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#934 Üzenet linkje2005-07-20 17:24:20 

Én voltam az elõbb, csak elfelejtettem bejelentkezni. Már megyek is. Üdv. mindenkinek!
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzsudika
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#936 Üzenet linkje2005-07-21 08:47:30 

Szia!

Köszönöm az infókat. Mindenképpen vinnénk polifoamot, végül is fel lehet azt is varázsolni még a motorra. Átöltözni gondolom át lehet, ha van zuhany. Az jó lenne, a bõrnadrág azért kénelmetlen egy idõ után. A férjem magának nem akar polifoamot, de ha egyet felteszünk, a másikat se nagy kunszt belecsavarni icon_smile.gif Az ülve alvástól félek a legjobban én is, mert úgy nem nagyon tudok. És hajókázás elõtt lesz bennünk vagy 400 km, és utána is. Motoron azért ez nem olyan vicces, ha fáradt az ember, de hát ez a kaland lényege.
Útravalót mi is terveztünk vinni mindenképp.
Szeptember 9-én indulunk délután, de csak a haátrig. Tudsz Lentiben vagy a környékén, minél közelebb a határhoz szállást ajánlani? Hajnali 3-4 felé tervezzük az indulást Velencébe, auópályán. Olyan 100-as átlagsebességre számoltunk, nem megy többel a motor, és meg kell állnunk legalább másfél óránként nyújtózni.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 28 29 30   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu