Utazás komppal - hajóval
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 361
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mindy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
81 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#199839 Üzenet linkje2013-03-10 11:35:46 

Nagyon hasznos amit leirtal. Amikor mentunk leultunk mi is a zart reszen, aztan ugy gondoltuk, hogy itt nekunk nem lehet, igy kimentunk a fedelzetre. Nem talaltunk senkit (egyenruhasat), akit megkerdezhetunk volna. Vissza is igy jottunk, de keso ejszaka behuzodtunk a szekekre, ami inkabb a buszon levo ulesekhez hasonlitott. Akkor az most fapados vagy airseat? Felaras vagy lehet ott economyval utazni?
(Amugy oda es vissza is csak a beszallasnal lattunk egyenruhas embert.)
Sokaknak lehet segitseget, ha valaki ezt tudja. Meg nekunk is, hatha egyszer meg eljutunk Kretara...

# 362
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#199845 Üzenet linkje2013-03-10 12:14:18 

mindy írta:
Akkor az most fapados vagy airseat? Felaras vagy lehet ott economyval utazni? (Amugy oda es vissza is csak a beszallasnal lattunk egyenruhas embert.)


Ezt látatlanban meg nem mondom neked - eddig te airseatnek hívtad. Ált. külön kis "terem", sorban az ülések, mint egy repülőn, és ált. van tv. Mivel nem utaztam minden kompon még icon_razz.gif icon_wink.gif , így nem garantálnám neked, hogy mindegyiken így van. Legközelebb foglalásnál mazsolázzátok végig az adott hajó kínálta lehetőségeket.
Egyenruhást ált. a feljárat ill. a kabinok környékén ("recepció") találsz egész úton, de a büfében is nagy eséllyel tudnak segíteni.
Rövid távon járó, kis kompon csak deck opció van, így ott kérdés sincs.

# 363
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fzsof
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
38 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213035 Üzenet linkje2014-02-04 12:49:01 

Sziasztok!

Látom nem túl friss a fórum, de azért próbálkozom:)
Augusztusban mennénk 2 gyerkőccel hajóval Velence-Patra útvonalon. Ha vkinek van valamilyen infója, megköszönöm!
Érdekelne, hogy mennyire érdemes előre foglalni a jegyet, milyenek a hajók, a kabinok, az árak a hajón? Mennyire gördülékeny a felszállás?
ANEK Lines-nál érdemesebb vagy a Mahart-nál? Esetleg más irodánál?
Még soha nem utaztam ilyen hajó, úgyhogy semmit nem tudok róla!icon_smile.gif
Gondoltuk jó kis kaland lenne, majd hazafelé autóval jönnénk!icon_smile.gif

Szép napot mindenkinek!

# 364
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213036 Üzenet linkje2014-02-04 13:01:46  Válasz a #213035. hsz-ra Előzmény #213035

Szia!
Konkrétan erről az útról nincsen tapasztalatom, ám szerintem jegyet többnyire közvetlenül érdemes foglalni (esetedben ANEK), mert teljesen fölösleges egy harmadik fél beiktatása, ha ugyanannyiért, netán drágábban adná ugyanazt. (Persze lehet, hogy ez csak az én mániám. icon_smile.gif)

Ha a későbbiekben is tervezitek, hogy utaztok még anekkal, érdemes lehet regisztrálni.

# 365
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213042 Üzenet linkje2014-02-04 13:49:14  Válasz a #213035. hsz-ra Előzmény #213035

Ezt az utat - ha nem is Patra-ig, hanem Korfuig - megcsinálták talán ketten is innen a fórumról régebben, ha jól emlékszem kabin nélkül. Nem voltak elragadtatva az utazóközönségtől, a sok kamionostól s az áraktól a hajón meg pláne nem. Ez egy nagyon drága variáció, nem is igazán kényelmes; szerintem nem éri meg; na meg Velencéig is el kell jutni valahogyan, valamennyiért, nem kis idő alatt. Ennyiért araszolva, kényelmesen, tranzitszállással, evés-ivással le lehet menni kocsival, s még többet is látni, mint a hajóról (ami főleg éjjel ment). Nem tudom, mi a végső úti cél, de Patra közvetlen környékén nem sok minden van. Lakókocsis németek szokták ezt a hajóutat választani, akik mennek a szinte néptelen Patra alatti partokra.
# 366
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213043 Üzenet linkje2014-02-04 14:18:58  Válasz a #213042. hsz-ra Előzmény #213042

egyetértek. ha csak nem olaszországi az olvtárs és onnan indul, ez az út semmiképpen sem valami logikus. persze ha ez valamiféle vágy és annak beteljesülése akkor hajrá, fontosak ezek a dolgok; de anyagilag, kényelmileg még akkor sem éri meg ha kabint is fizet az ember (nyilván akkor anyagilag még kevésbé).
# 367
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213044 Üzenet linkje2014-02-04 14:46:09  Válasz a #213035. hsz-ra Előzmény #213035

Mi utaztunk az Anek Lines-el és a Blue Star Ferries-el is, igaz egy Karpathos-Rodosz körúton történt mindez.

Jegyet csak a kikötőben vettük meg, Pireusban. Én anno megkérdeztem tőlük, hogy az indulás előtt meg tudom-e venni a jegyet ott is és igen volt a válasz. Legalábbis Pireusra ez igaz volt...

Az Anek Lines hajói (legalábbis amikkel mi mentünk) kicsit leharcoltabbnak tűntek, mint a Blue Star Ferries hajói. Mi csak ülőhelyre vettünk jegyet. A kabinokat nem ismerem. A tapasztalt utazók, matraccal, hálózsákkal és plédekkel mentek fel. Este megkeresték a nekik szimpatikus helyet (persze, ahol nem voltak útban) és lefeküdtek aludni. Persze ti kabint béreltek, így ez csak egy érdekesség...


Az fedélzeti ár, az élelmiszerek esetében, kb, a duplája lehet, mint ha kint vennéd meg. Pontosan nem néztem, de nagy volt a különbség. Mi kintről vittünk enni és innivalót.

A felszállás és leszállás flottul ment mindkét cégnél. Nagyon egyszerű, csak követni kell a személyzet utasításait és majd ők mindenben eligazítanak. Ami itt még fontos lehet, hogy az indulás előtt kb. fél órával, lezárják a parkolórészt és oda csak a kiszállást megelőzően lehet ismét lemenni. Tehát ha valamire szükség lesz/lehet az utazás alatt, azt vigyétek fel magatokkal. Az indulás előtt kb. egy jó órával kezdődött meg nálunk a felszállás. Internet volt a hajókon.

Bár szerintem nagy élmény a komphajózás, de az esetetekben elgondolkodnék rajta, hogy megéri-e? Ugyanis ha jól láttam, akkor kb. másfél nap az út és ha csak az ülőhelyre vesztek jegyet, az is 234€ (2 fő + autó).

# 368
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#213055 Üzenet linkje2014-02-04 16:05:34  Válasz a #213035. hsz-ra Előzmény #213035

Még annyit, hogy én egyszer Tallinn-Helsinki > Turku-Stockholm útvonalra vettem elővételben interneten jegyet kabinnal, ami majdnem 100 €-val olcsóbb volt egy német társaságnál, mint a MAHART-nál! Szét kell nézni, mielőtt döntesz. A kabin nyilván mindenhol más, de egy hálókocsi-fülkéhez tudnám hasonlítani; szűkös.




# 369
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gurgolya
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#213562 Üzenet linkje2014-02-23 13:44:25  Válasz a #213035. hsz-ra Előzmény #213035

Mi tavaly szeptember végén hajóztunk át Anconából Patraszba. Nem lehetett másként megoldani, mert dolgunk volt Toscanában, viszont nyaralni már csak a Peloponnészoszon tudtunk. Minden nap megy komphajó (van, hogy 2 is). Mi arra számítottunk, hogy csak odamegyünk, és jegyet veszünk (ugyebár már véget ért a turistaszezon), de majdnem rajtavesztettünk. 2 órával a hajó indulása előtt csak várólistára kerültünk, vagyis abban bízhattunk, hogy egy-két kamion mégsem érkezik meg. Végül szerencsénk volt, felfértünk kocsistul a hajóra, és 1 napig utaztunk. Én nagyon szeretem.

Szerintem főszezonban Velencéből nem szabad foglalás nélkül megpróbálni a komphajózást. Idén egyébként Ravennából is megy hajó, érdemes annak az árait is megnézni. Az olasz forgalmi dugók miatt pár órával az indulás előtt érdemes a kikötőbe érkezni.

Nekem az Anekkel, Minoannal, Superfast Ferries-szel hasonló tapasztalataim vannak: a tiszatság elfogadható, az ételek elég drágák, a menetrend megbízható.

# 370
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Léda
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220701 Üzenet linkje2014-07-15 19:59:07 

Sziasztok!
A Blue Star Ferries nevű társasággal, a hajóikkal van valakinek tapasztalata?
Mi nappal fogunk velünk utazni Pireusból Krétára. Leginkább az érdekelne, hogy hová kerülnek majd a csomagok? (Mi nagy bőröndökkel megyünk, gondolom nem leszünk ezzel egyedül). Van csomagtér, vagy egész úton vigyázni kell rájuk?

Köszönöm.

# 371
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220811 Üzenet linkje2014-07-16 15:55:16  Válasz a #220701. hsz-ra Előzmény #220701

Szia Léda!

A Blue Star Ferries nevű társasággal igaz nincs közvetlen tapasztalatom, de más kompársaságok (Anek, Nel, Ventouris) konvencionális hajói esetében mindenütt volt elkülönítve hely a poggyászok számára, amit a személyzet tagjai automatikusan megmutatnak miután az utasok hajóra szállnak.
A poggyásztér vagy közvetlenül a rámpa mellett található "polcrendszer", vagy egy külön helyiség az első szinten, ahova egy mozgólépcsőn lehet feljutni.
Valószínű, hogy a Blue Star esetében sincs másképp, de ha megnyugtató választ szeretnél írhatsz közvetlenül a Blue Star-nak, vagy a saját weboldalukon található Terms and conditions, illetve General conditions menüpont alatt általában minden, a velük való utazáshoz szükséges információ fellelhető.

Anikó

# 372
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#220815 Üzenet linkje2014-07-16 16:31:46  Válasz a #220701. hsz-ra Előzmény #220701

Valóban jó gondolat írni nekik, én is rákérdeztem pár dologra és egy-két napon belül válaszoltak is. Ugyanis mi motorral utaztunk velük (Blue Star Ferries) és az Anek Lines-el is pár évvel ezelőtt.
# 373
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#220816 Üzenet linkje2014-07-16 16:51:27  Válasz a #220815. hsz-ra Előzmény #220815

Igen, én is így tapasztaltam... icon_smile.gif
Minden alkalommal gyors, udvarias és korrekt választ kaptam a kérdéseimre.

# 374
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236525 Üzenet linkje2016-01-07 21:23:14 

Akkor itt folytatnám… icon_smile.gif Nos, a „B” terv említése azért történt meg részemről, természetesen a lehető legjobb és abszolút segítő szándékkal, mert néhány alkalommal már hajóztam arrafelé. S idővel rájöttem, hogy nem lehet figyelmen kívül hagyni egy kiklád szigetkombinációs utazás tervezése során, a térségre jellemező időjárási és/vagy kompközlekedési specifikumokat.

Igazán nem a dolgok túlaggódása mondatja velem, hogy bölcsen előre kell tervezni egy picit ezen szigetek esetében, hanem az ott szerzett személyes tapasztalatok. Illetve, külföldi fórumokon is a tapasztalt "Kikládokon ugrálók” mindig előszeretettel hivatkoznak bizonyos „B” terv előzetesen történő készítésére. icon_smile.gif Szóval, simán előfordulhat egy 8 Bf erősségű, napokig tartó szél arrafelé a nyári hónapokban (is). Könnyen lehet, hogy a Skopelitis nem fut ki. Könnyen lehet, hogy az említett drága gyorshajó, a Seajet sem közlekedik a szigetek között. (Előfordult mindkettő esetében ez már több alkalommal, hiszen nem nagy kompok.) Vagy ha mégis közlekedik az utóbbi, mivel vasárnap, és ráadásul augusztus végén utaznátok, könnyen lehet, hogy aznap már nem tudtok majd helyben jegyet venni a Seajet aznapi, vagy akár másnapi hajójára. Sőt, lehet, hogy már előtte néhány nappal sem. Könnyen lehet az is, hogy szinte teljes szélcsend lesz, és tükörsima tengeren hajóztok vígan.icon_smile.gif Ezért hasznos, ha közben serényen nézegeti az ember az alábbi időjárásos oldalakat, amelyekben én eddig még nem csalódtam, s ha kell, előkapja a „B” tervet, a várható időjárás és a helyi tájékoztatás függvényében.icon_smile.gif

Link
Link

Arról is szó esett már, hogy csak és mindössze ez a két társaság üzemeltet közvetlen kompjáratot Santorini és Amorgos között. Ha ezek nem közlekednek, vagy nem fértek fel, akkor csak az említett „B” terv működik, azaz át kell szállni az egyik Blue Star kompról a másikra, mondjuk Naxoson. Ez sajnos nem választás kérdése, hanem ekkor nincs más lehetőség arra, hogy eljussatok Amorgosról Santorinire. S itt jön képbe a fenti közlekedési specifikum: vagyis, hogy a keleti és nyugati Kiklád-szigetek nem járhatóak, hajózhatóak át korlátlanul. Nagyrészt más komptársaságok hajóznak csak a keleti, és más komptársaságok csak a nyugati szigetek között; hasonló, vagy picit eltérő útvonalakon. Azt hiszem, hogy két társaság hajója fut „keresztirányban” is, de nem minden szigetet érintve. Az egyik társaság a már ismerős Seajet, a másik pedig a Hellenic Seaways, illetve annak Artemis nevű hajója. Tehát, ha egy Milos-Sifnos, vagy Paros-Naxos kombinációról lenne szó, ott nincs gond, mert naponta legalább 5 hajó közlekedik nyaranta a szigetek közt. Ez nyomon követhető a linkelt kompkereső oldalakon is.

Természetesen azon is el lehet gondolkodni, hogy egy Santorinihez közelebb lévő, onnan könnyebben elérhető, vele jobb kompösszeköttetéssel rendelkező szigetet látogattok meg. Pl. Ios, Folegandros, Sikinos, vagy talán még Sifnos. Mindegyik remek választás.icon_smile.gif

Persze, az ember jó dolgokat vár mindig, és én is legjobbakat remélve indulok el itthonról, ez nem is kérdés. icon_smile.gif

Anikó

# 375
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236530 Üzenet linkje2016-01-09 01:24:45 

Elfelejtettem a leglényegesebbeket megemlíteni az előző hozzászólásban, kapcsolódva továbbra is a Santorini topikban megkezdett témához. icon_smile.gif

Említettem a Santorinihez közel fekvő szigeteket. Ezek elérhetők konvencionális komppal is, amely biztonságosabb alternatívát jelenthet a könnyebb és kisebb hajókkal szemben. A komp neve Adamantios Korais, és a Zante Ferries nevű társaság üzemelteti. Nyári menetrendjük sajnos még nem elérhető. Tavaly akciózott a társaság, remélhetőleg idén is megörvendezteti az utasokat hasonló kedvezményekkel.
A társaság weboldala és a desztinációk:

Link

Illetve... Nos, vettem a fáradtságot, és megkerestem az adott napon, Amorgos kikötőiből induló kompokat. Ha egy picit elmélázunk a menetrendek fölött, világosan látható, hogy nem kell végtelen számú, kedvezőtlen szcenáriót, vagy szituációt, úgymond kitalálni, amikor két teljesen természetes és prózai ok, vagy azok esetleges konstellációja folytán is tovább élvezhetjük a sziget vendégszeretetét.icon_smile.gif Egyrészt az ebben az időszakban, ebben a térségben szinte általánosnak mondható erős, vagy akár viharos szél, és ennek hatása a kisebb hajók közlekedésére. Valamint a főszezon utolsó hétvégéjén megszokott jelenség, a Piraeus felé tartó gyorskompok maximális kihasználtsága. Ahogy említettem már.

A Katapolából induló hajók: Link

A reggel 8 órakor induló hajó, az Express Skopelitis, a délután 2-kor induló pedig a Seajet 2.

Az Aegialiból induló hajók: Link

A Santorini topikban említett "B" tervet jelentené, a 06:55-kor Naxos felé induló, masszív és biztonságos Blue Star komp. Ugye, már ha rendelkezünk "B" tervvel.icon_smile.gif Látható, hogy már rég kihajózott a másik kikötőből, mire rájövünk, hogy ott ragadtunk. Spontán... icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
<   1 2 3 ... 24 25 26 ... 28 29 30   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu