Nissiros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
211 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#65465 Üzenet linkje2008-06-07 18:40:09  Válasz a #65464. hsz-ra

Kösz Andi! Gyönyörû képek vannak fent Kalymnosról is! icon_biggrin.gif
noni

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82058 Üzenet linkje2008-09-27 20:23:39 

Feltettem a nissirosi képeket is!!!! Én nagyon beleszerettem abba a helybe.
# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsf
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
30 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82071 Üzenet linkje2008-09-28 12:27:17  Válasz a #82058. hsz-ra Előzmény #82058

Szia Andi!

Ugye milyen gyönyörű sziget? Nekünk is nagyon tetszett, mert szép görögös és egy vulkán kráterében sem sétálhat az ember bárhol!

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82072 Üzenet linkje2008-09-28 13:15:58 

Szia zsf!
Így igaz. A kisebb szigetek egyedi bája mindig is sokkal jobban vonzott, mint a nagyobbaké.
A vulkánokhoz meg amúgy is különös kötődésem van, rettentően érdekelnek és mágnesként vonzanak.
Mandrakiban is nagyon szép volt, csak sajnos nem sütött a nap, lógott az eső lába és ezt bánatomra visszadják a fotók is.

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82559 Üzenet linkje2008-10-06 16:24:47 


# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82561 Üzenet linkje2008-10-06 16:41:54 










# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126535 Üzenet linkje2010-02-22 16:59:32  Nissiros

Sziasztok!

Kérem, ha valaki volt az utóbbi 1-2 évben Nissiros szigetén (Kos szigeti hajóindulással) utazási iroda által szervezett 1 napos kiránduláson, írja meg a tapasztalait.

Köszönöm
Bottakati

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126539 Üzenet linkje2010-02-22 17:46:12 

Szia Bottakati!

Mi 2008-ban voltunk:

"Hazafelé egyenesen Kos város kikötőjébe megyünk és megvesszük a Laumzis társaságnál a jegyet holnapra Nissirosra. Most már eleget várakoztunk, hogy enyhüljön a szél, és Nissirosra nincs minden nap hajó (bár Kardamenából lehet, hogy van, de oda mi többet vissza nem megyünk). 25 Euro a jegy oda-vissza egy főre, és ha igénybe akarja venni a turista a buszt, ami a vulkánhoz visz, akkor még a hajón kell fizetni ezért fejenként 5 Eurót. Veszünk még pár apróságot a városban és hazamegyünk."


szeptember 20.
6:45-kor kelünk és motorral megyünk be a városba, a kikötőbe. A hajóút Nissirosra kb. másfél órát tart és a járaton mindenféle nemzetiségű emberek keverednek. Mikor megérkezünk Nissirosra, 5 busz áll a parkolóban és a hajón vett jegyek alapján szétosztanak bennünket. Kanyargós út vezet fel a vulkanikus kráterhez. Sok vulkáni élményem volt eddig, de ez ismét valami egész más. Ahogy az őskráter peremén behajt a busz a kalderába, látni lehet a távolabbi kisebb krátereket és azt, hogy hogyan próbálják megművelni a kaldera terméketlen földjét. Amikor kiszállunk a buszból (45 perc áll rendelkezésünkre) nagyon erős kénszag csap meg bennünket. Tőlünk jobbra, kissé fentebb egy másik kráter hegye áll ezer színbe burkolózva, de a tömeg rögtön a főattrakció, a nagy, üres, leveses tányérra emlékeztető mélyedés felé indul meg. Itt fentről lehet belenézni a kráterbe. Fojtogató a kénes szag. Pár fotó után elindulunk a lassan hömpölygő tömeggel le a kráterbe. Ott aztán szétszéled a nép. Az öregebb, kimerült kénköpő lyukakat fényképezzük először. De még részben azok is működnek. Vigyázni kell, hova lép az ember. A kráter hátsó pereme alatt vannak a fiatalabb fumerólák (kürtők), melyekből töményen és szemmel látható fellegekben árad ki a kénsavas gáz, a lyukakat körülvevő talajon ill. kőzeten sárga kénkristály lerakódások láthatók. Minél hátrább megyünk annál kibírhatatlanabb a bűz, (vagyis én a szaggal nem is foglalkozom, de már fullaszt a sok belélegzett gáz) és annál erősebb a forróság a levegő páratartalma. Ha egy-egy fortyogó lyuk közelébe merészkedek, ott forr a lyukban lévő folyadék, néha köp is egyet kifelé. Itt csúszós a talaj, érdekes szürkés, agyagszerű lerakódás fedi. Átforrósodik a cipőm talpa. Megszenvedek minden áhított fényképért, M. már régen odébb ment. Mikor kijövök a gázos lyukak rengetegéből, már kapar a torkom és köhögök, mire pedig felmegyünk a kráterből émelygek és megfájdul a fejem. De nem érdekel, hatalmas élmény volt!!!
A buszok visszavisznek Mandrakiba, ahol kikötöttünk. Kicsit csalódott vagyok, mert azt gondoltuk, hogy elvisznek Nikiába is, a kráterperemen húzódó faluba. Át akartuk hozni a robogót is, hogy többet meg tudjunk nézni, de nem akartunk bonyolítani, bíztunk a jó szervezésben. Most a hátralévő időben a kis kikötőfaluban csellenghetünk. Eleinte jellegtelen, nem is reméljük, hogy sok szépet kínál, majd később beérünk a kis sikátoros utcákba…de előbb eszünk. A part melletti büfé szerű tavernák egyikébe ülünk le és a gyorsaság kedvéért egyszerű ételt, egyikőnk gírosztálat, másikunk szuvlakitálat rendel. A kiszolgálás így is bosszantóan lassú, itt rabolják a mi drága időnket. Közben a fiatal magyar pár cselekszik jól, ők elvitelre veszik a gíroszt. Mindenesetre finomat eszünk és itt is nagy adagot adnak, 17 Eurót fizetünk és gyors léptekkel nekiiramodunk a falu bugyrának. Sajnos annyira sötétszürke a felhős ég, hogy a bájos kis utcácskák kék-fehér idillje nem tud olyan élesen hatni, mint szikrázó napsütésben az enciánkék ég alatt. Felkaptatunk a sziklaormon álló Mária kolostorhoz is. Ennek templomában valami csodálatos a belső kiépítés, mindenféle ezüst tartóállványok, millió cicoma, vitrinek mögé zárt ikonok és olyan tábla (nem jut szembe a neve), ahol ezernyi kis ezüsttáblácska lóg apró kampókon, melyek végtagokat, beteg testrészeket ábrázolnak és köszönetet mondanak valamiféle csodával határos gyógyulásnak. A kolostor alatt terül el a kis Mandraki, szép a kilátás. Már csak egy óránk maradt a hajó indulásáig, amikor belevetjük magunkat a falu belsejében kanyargó kis utcák rengetegébe. Egyszer csak egy nagy térre érkezünk, ahol két hatalmas nagy fa áll, melyek lombját hálóval fogják alá, hogy ne hulljon a levél az alattuk álló asztalokra. A teret tavernák, angol büfé és kávézók veszik körül. A hangulata leírhatatlan és ütemesen zakatolnak a fák a fejünk felett a kabócák zenéjétől. Muszáj itt leülnünk, hogy magunkba szívhassunk egy cseppnyi valódi Görögorszgágot. Frappét rendelünk, én fagyival, M. anélkül (5 Euro). Fél órát töltünk el itt és úgy érzem, hogy ez az a hely, ahonnan soha sem akarok elmenni, de legalábbis nem fél órán belül. Sajnos ez a pillanat is hamar elillan és el kell indulnunk a kikötő felé. A tömeg feltódul a hajóra és elkezd szemerkélni az eső..."


Pár kép hozzá:










# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126567 Üzenet linkje2010-02-22 20:44:18  Válasz a #126535. hsz-ra Előzmény #126535

Szia BottaKati!
Annyira ugyan nem részletes, mint Andié, csupán még pár infó:Rodosz és Kos sziget
Ami a mienkben érdekes volt még, hogy a mocikat is átvittük icon_wink.gif
Az biztos, hogy semmiképp nem szabad kihagyni Nisyros-t, ha már Kos szigeten vagytok!
Üdv:Ian icon_wink.gif

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126597 Üzenet linkje2010-02-23 08:49:15  Nissiros

Vojandi, Ian!

Nagyon köszönöm, bár mi most valszeg az utazási irodánál fogunk befizetni a túrára, de jól sejtettem - és megerősítést kaptam tőletek - hogy Nissirost nem szabad kihagyni. Szerintem egy szervezett 1 napos kirándulás is megéri, egyre jobban tetszik a sziget.

Még egyszer köszi!
Bottakati

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126638 Üzenet linkje2010-02-23 16:43:11  Válasz a #126597. hsz-ra Előzmény #126597

Szia Bottakati!
Kosról tényleg nem szabad Nissyrost kihagyni, bár ugyanez a véleményem Patmosról (csütörtök) is.
Mi tavaly Nissyrosra, Patmosra, Kalymnosra és Bodrumba is elmentünk.
Szerintem mindegyik helyet érdemes megnézni. Ha választani kellene, nekem az első kettő tetszett a jobban, de a második kettő is megérte.
Javaslom a helyi irodákat, olcsóbbak.
Mi a Tigaki Expressel voltunk, ők háztól-házig visznek. Tigakiban és Psalidiben van irodájuk. De ilyen pl. a Tigaki Tours is.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126646 Üzenet linkje2010-02-23 17:40:25  Válasz a #126638. hsz-ra Előzmény #126638

Szia Szilvi!

Köszönöm az infót. Igen, én is gondoltam már arra, hogy ottani irodát keresünk fel, mert biztosan olcsóbb, mint a magyar. Jó az ötlet, majd megnézem a Tigaki Tours honlapját, kíváncsi vagyok az áraira. Remélem, Kos városában is van irodájuk, mert úgy néz ki, ott leszünk egy hétig.
A háztól-házig azt jelenti, hogy odamennek az apartmanhoz, felvesznek, elvisznek Nissirosra, majd visszavisznek az apartmanba este? Mert ha igen, és lényegesen olcsóbbak, akkor ez igencsak megérné.
Gondolom, angol nyelvű az idegenvezetés is, vagy csak elvisznek a szigetre, megmondják, mikor indul vissza Kosra a hajó, és Nissiroson oda mész, ahova akarsz?

Üdv
Bottakati

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126743 Üzenet linkje2010-02-24 13:13:41  Válasz a #126646. hsz-ra Előzmény #126646

Szia Kati!
Igen a háztól-házig így értendő.
Ha Kos városban lesz a szállásotok, akkor a háztól házig fuvar annyira nem is fontos, úgy a saját szervezésen is el lehet gondolkodni.
Ha Lambiban, vagy Psalidiben akkor már inkább lehet fontos a háztól-házig, bár az is megoldható önállóan.
A Tigaki Toursnak és a Tigaki Expressnek is Psalidiben és Tigakiban van irodája. Psalidi (http://www.greekhotel.com/dodecane/kos/psalidi/map.htm)
közel van Kos városhoz, egy hosszabb sétába is belefér, de helyi busszal, vagy kerékpárral is el lehet jutni.
A helyi irodáknál angol/német idegenvezetés van általában, de van ahol más nyelven is.
A Kos sziget index fórumon is sok hasznos információt találhatsz.

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126750 Üzenet linkje2010-02-24 13:55:15  Válasz a #126743. hsz-ra Előzmény #126743

Szia Szilvi!

Kos városában leszünk, ha minden jól megy. Tanácsodra ma reggel rácuppantam a netre és bár a Tigaki Toursnál nem találtam e-mail címet, találtam viszont három másik Kos-i utazási irodát. Az egyik (Nostalgia Travel) egy órán belül válaszolt is, nagyon udvariasan és részletesen leírta az egész napi programot, kb. 6 nyelven van idegenvezetés. Egy héten egyszer szerveznek Nisyrosra kirándulást, csak egyelőre nem tudják megmondani, hogy melyik napon indítanak, az majd májusban fog kiderülni. Ők is háztól-házig visznek. Ha utazás előtt 1-2 héttel megírom nekik a szállás címét, írásban egyeztetett időpontban eljönnek még a szállásra is. Sőt, náluk a neten is lehet foglalni, a visszaigazolást megküldik e-mailben. Hihetetlen rugalmasak, egy a bibi, hogy – egyelőre – drágább, mint a magyar iroda ajánlata. Még várom a többi iroda ajánlatát.
Egy biztos: el kell menni Nysirosra, beleszerettem a leírások és képek alapján.
Köszi még egyszer az infókat.

Szia
Bottakati

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126764 Üzenet linkje2010-02-24 15:00:43  Válasz a #126750. hsz-ra Előzmény #126750

Szia Kati!
Nem szükséges itthonról leszervezned mindent. A nyaralás első napjaiban ráérsz válogatni ott helyben a kínálatból.
A Tigaki Expresshez találtam ezt az e-mail címet, próbáld meg, talán válaszolnak: tigakiexpress@yahoo.gr.
Tavaly szeptember eleji információk, árak: kisautok napi ara 40 Eur, egy hétre 245 Eur. A kirandulasok közül Nissyros 25 Eur, Patmos 35 + 5 Eur a patmosi kikötőből a busztranszfer, Bodrum 25 + 1 Eur (útlevélkezelés).

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu