Igen, július közepén-végén naggggyon meleg van! (Augusztus végén kevésbé volt forróság, mi legalábbis így éreztük.)
A ventilátor jó szolgálatot tesz a szobában. (Külterületen pedig a robogó, illetve a tenger. )
Mi biztos nagyon óvatosak (és nagyon fehérbõrûek) vagyunk, de ha jól emlékszem, 30-as naptejet vittünk. Bár volt nálunk egy olcsóbb, 12 faktoros is, azt is alkalmaztuk néha.
Na, akkor tartsunk össze a drukkolásban...persze a többiekhez csatlakozva! Minél melegebbet, naposabbat szeretnénk. Olyan igazi "gatyarohasztót". De azért tavaly Krétára kissé túldrukkoltam magam, és ott 48 fokunk lett....idénre kevesebbel is beérném!
debi81!
Nem bitos ,hogy a szoli nagy védelmet nyújt.Biztosabb a magasabb faktorú naptej.Mi a férjemnek 15-öst,gyermeknek 30-ast, jó magamnak meg a napolaj(2) is elég.Egyszer történ ,hogy nem kentük be a férjem lábfejét!,és képes volt megégni a 13.napon.Sajnos a döntésbe magadra maradsz.
Szerencsés vagy BRobert!Igaz én eléggé fehér bõrû vagyok,meg a párom is.Mi 12-est vittünk tavaly.Idén már rutinos leszek.Párszor meglátogatom a szoláriumot./ahogy a kollegám mondaná: menjél csak a grillbe..../
Tavaly júniusba 10-es faktorú napolajat vittem magammal. Na színem nem is lett sok :(az utolsó pár napban, inkább nem kentem magamra. Egy kcsit megégtem, de legalább volt színem Ebbõl oklulva szeptemberben már csak 4-es faktorral kentem magam.
Szerintem max 6-os bõven elég, ha nem vagy kint délidõben
Valaki Nekem is tudna felvilit adni arról, hogy július közepén mire lehet számítani hõmérsékletileg? Nagyon durva, vagy pont jó (nagyon jól bírom a meleget )...
Naptejet hány faktorosat kéne? - átlagosan világos a bõröm, és nem túl érzékeny.
Csak hogy egy kicsit bizakodóbb lehess: amikor én elõször készültem szép görög hazánkba, úgyanígy meg voltam ijedve a hõmérsékleti viszonyoktól, mert nap mint nap néztük az elõrejelzéseket, és hát igen csak huszonegypár fok volt még indulás elõtt 1-2 nappal is.
Amikor kiértünk, jött a meglepi, a dög meleg...mint mondták, elõtte való nap megérkezett a "melegáramlat". Úgyhogy Jó Zeusszal kell "leboltolni" az ügyet, és minden OK lesz!
Ja?Viszont egy dolgot kérek cserébe:)
Május 23-tól 10 napig JÓ IDÕ LEGYEN!!!!
/tegnap este az idõjósok azt mondták hogy rekord hûvös van görögországban:(/
Sziasztok ebben az ítélet idõben....
Köszönöm Kyra!Remélem én is hogy 18 nap és láthatom "görög hont"
Kedves Korfura Utazók!
A látnivalókat már igyekeztem a fórum alapján kijegyzetelni, viszont pár utazónak ígértem infókat, mint pl.:hol látok majd kagylókat.Szégyellem de erre emlékszem már csak...
Szóval mire kell még figyelnem?Most már jegyzetelem!
-kagyló lelõ helyek
-magyar autókölcsönzõ Lefkimiben
-?????